האם העידן שלנו מודרני באמת או שזה

pikov

New member
האם העידן שלנו מודרני באמת או שזה

סוג של רטרו?

אלמרה

New member
אקטיבי - את מבינה?

אז רטרואקטיבי אם גם מבינה... לכן רטרו = דיעבד... כמו בדיעבד... פשוט... אבל אני צריך ממש צריך קולפעם שהגיליאנה החביבה הזו תזכיר לי...

Gilliana

New member
יפה אלמרה! ../images/Emo45.gif

!!! I couldn't have said it better my self בשביל מה אתה צריך את ההסברים שלי?

Gilliana

New member
איך זה יכול להיות?

איך יכול העידן המודרני להיות סוג של רטרו (בהנחה שאף אחד מאיתנו לא נסע לעתיד וחזר)? עידן מודרני כרטרו בתנאים הנוכחיים זה פאראדוקס.

אלמרה

New member
היית צריך להמציא אותך גיליאנה ....

אילו לא היית פה... כי כעת צצה ועולה שאלה נוספת: מה זה פאראדוקס - קיביני מאט עם המילים הווזווזיות הללו..

Gilliana

New member
פאראדוקס

פאראדוקס הוא מצב שבו שני מצבים עומדים בסתירה מוחלטת זה מול זה. או במילים אחרות (מה שידבר אליך כאיש מחשבים טוב יותר מכל דבר אחר) ביטוי שהוא שקרי ואמיתי בו זמנית. לדוגמא: אור וחושך באותו מקום באותו זמן. הדוגמה הקלאסית לפאראדוקס בפילוסופיה המודרנית הוא הרעיון הבא: אדם נוסע בזמן חמישים שנה לאחור והורג את אביו מולידו. כיצד הדבר אפשרי? הרי אם האב מת, הוא לא יוליד את הבן וכתוצאה מכך, הבן לא יחזור בזמן ולא יהרוג את אביו. ואם האב לא יהרג, הבן יוולד ויסע אחורנית בזמן ויהרוג את אביו וחוזר חלילה... מה שניסיתי בעצם להגיד הוא שרטרו ועידן מודרני הם שני מושגים הסותרים זה את זה באופן מוחלט. רטרו שייך לעבר, העידן המודרני - להווה ולעתיד.

אלמרה

New member
את חייבת להרשות לי לשכפל אותך...

או לשבט אותך אם להשתמש במילים גבוהות יותר...

Gilliana

New member
וכי למה זה, אלמרה... ../images/Emo8.gif

... שאתה חפץ לשבט אותי? האם זה ברוח EL CLON שעליו דברנו בפורום "תרבות מרוקו"?

אלמרה

New member
זה בגלל שאת דבר נדיר....

ועותק אחד כזה אני רוצה לעצמי - מה כבר אסור לבקש משהו לעצמי?

שילה1

New member
אמנם אופנת שנות ה50 60 חוזרת,וזה

אולי הרטרו היחיד בעולמנו. ואול תסביר קצת למה התכוונת?

pikov

New member
פרט לטכנולוגיה שרצה קדימה

אנחנו רואים סוגים שונים של "חזרה למקורות". אוכל אורגני, רפואה אלטרנטיבית ושטחים שונים "הנכבשים" ע"י אופנות עבר.

Gilliana

New member
זאת לדעתי לא חזרה למקורות...

זאת אבולוציה. רפואה אלטרנטיבית - כל אלו "תפסו תנופה" מכיוון שלרפואה הקונבציונלית אין תשובות לבעיות רבות מחד ומאידך התשובות שהיא כן מספקת בונות ומתקנות בעיה מסויימת תוך גרימת נזקים אחרים. מזון אורגני - בגלל הזיהום הסביבתי הרב שנגרם כתוצאה מההתפתחות הטכנולוגית. רטרו כבודו במקומו מונח, ואני אחת מחסידותיו הגדולות של הרטרו, ואולי הרטרו עצמו הוא בעצם סממן של העידן המודרני? חשבתם על זה פעם?

אלמרה

New member
כן, מסכים איתך אני התקשיתי בתחילה

להתרגל למודעות במדיה עם פונטים מעוותים כאילו צולמו בהגדלה מוגזמת במכונת צילום ברזולוציה נמוכה, כאילו מעיתון ישן ומצהיב... כמו להתרגל לצילום ב"ספיה" שמקנה לתמונה "יושן" כל הדברים הללו הם דוקא IN בתקופה האחרונה שאמורה להיות מודרנית ומשוכללת וחדה וצבעונית כמעט בגבולות הנראה בעין... זה נחשב בעיני רטרו...

pikov

New member
המשפט שאני מצטט מהודעתך -

"ואולי הרטרו עצמו הוא בעצם סממן של העידן המודרני? חשבתם על זה פעם?" - זו לא השאלה המקורית שלי???

Gilliana

New member
אהה, אני הבנתי את הזאלה אחרת...

מה שאני הבנתי משאלתך הוא כי העידן המודרני בעצם איננו מודרני אלא שלמעט ההתפתחות הטכנולוגית, אנחנו חוזרים לאחור. אני לעומת זאת אמרתי שרטרו הוא סממן (ודגש על סממן) של העידן המודרני, לא עצם העידן.

pikov

New member
האם העידן הנוכחי הוא "עידן חדש"?

אנו חיים בתקופה של רוחניות חדשה. תנועת "העידן החדש" עושה חיל בתרבות המערב ואפילו "עשתה עליה" ארצה. האם באמת מדובר בתנועה הרוחנית הגדולה ביותר מאז ימי הבייים או שזו אופנה חולפת?

שילה1

New member
סליחה,בכלל לא חשה בתנועה רוחנית:

עדיין יש מלחמות,רעבים,חולים ,וקשי יום וקשישים מוזנחים. והרוחניות-היכן היא?אצל שרי אריסון ודומיה? הסבר נא לי,כדי שאבין!

למעלה