המשך שירשור בנושא סיעוד

באתם לי בדיוק בזמן :)

תתחדשו על הפורום! אני מקווה שזה המקום לשאול ולקבל תשובות בנושא הורים מבוגרים הוריי מבוגרים, אבי בן 73, חולה פרקינסון, עד לפני שכחודש תיפקד מצויין, בחודש האחרון, הוא נופל המון - אי אפשר להשאיר אותו ללא השגחה, הוא לא מצליח להתרומם לבד (מהמיטה, כיסא וכו) ברוב המיקרים הוא מפספס ונופל לריצפה. בימים האחרונים הבאנו לו הליכון וגם זה לא ממש עוזר בלילות הוא לא שולט בשתן ולכן ישן עם חיתולים במשך היום הוא עם פד מיוחד ובדרך כלל שולט בצרכיו. לא מצליח להתקלח/להתלבש לבד. וכן קשה לו להתבטא - הוא רוצה לדבר אבל המילים בורחות לו כיצד ניתן לקבל עזרה, אימי לא מסוגלת להרים אותו כשהוא נופל -הם גרים בדרום במרחק 2.5 שעות ממני ואני לא יכולה לעזור. תוך כמה זמן ניתן עזרה כל שהיא? האם יש מקום לקבל תמיכה נפשית עבורו - הוא מרגיש שעולמו חרב עליו. אשמח לתשובות או להכוונה כל שהיא תודה מקרב לב

בוקר טוב,מניסיון את צריכה לפנות לביטוח ,

הלאומי ,למלא טפסים,להביא מהרופא מצב בריאותי של אביך,זה שלב ראשון,אחרי זה תקבלי הנחיות איך להמשיך! מאחלת בריאות טובה להורייך אמן!

תודה רבה

את יודעת כמה זמן לוקח תהליך כזה? היום צריכה להגיע אליהם עו"ס לראות את המצב אמי ממש מיואשת ודווקא בעיקר בהיבט הנפשי, ידוע לך אם ביטוח לאומי או גוף כל שהוא עוזר ברכישת ציוד עזר - כמו חיתולים, מיטה מיוחדת (הוא נופל גם מהמיטה) תודה רבה

דבר ראשון כדאי שמישהו יהיה איתם,מפני שיבקשו,

ממנו לבצע פעולות מסויימות,כמו להחזיק ספל,להוריד בגד ללבוש בגד,וכ"ו,טיטולים מקבלים ע"י ביטוח לאומי,, כל ציוד העזר ע"י משרד הבריאות,או יד שרה! בקשר זמן החלטה הכל תלוי בעובדת הסוציאלית,תהי עם יד על הדופק!

אני מציעה לך לרכוש מזרן נגד פצעי לחץ,זה נקרא

מזרן ביצים,זה בא עם מנוע,שאפר להשכיר מיד שרה,לאחר מכן משרד הבריאות מספק מנוע ללא תשלום!

עזרים

אכן, עזרים אורטופדיים ניתן לקבל/לרכוש עם סיוע, במקרים מסויימים, במשרד הבריאות (במחלקה לחולים כרוניים בלשכות המחוזיות) או ביד שרה.

סיעוד

שלום לך, צר לי לקרוא על מצבו של אביך. בנסיבות שתארת ישנם מספר אפיקים לקבלת סיוע סיעודי, מלבד פניה פרטית למטפל/לחב' כח אדם: - גמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי - מותנה במבחן הכנסות ומבחן תפקוד. - "טרום סיעוד": חברות סיעוד מסכימות לעיתים לספק שירותי סיעוד בפועל, גם לפני שתביעתו של אדם לגמלת סיעוד אושרה על ידי הביטוח הלאומי, וזאת ללא כל תמורה. - עובד סיעודי זר: מטופל שלא שוהה במסגרת מוסדית (למעט בדיור מוגן), הזקוק למטפל סיעודי שיועסק במשרה מלאה לפחות, יוכל לקבל היתר להעסיק עובד זר אם הוא עונה על תנאים מסוימים. - משרד הבריאות: שהייה במוסדות לחולים סיעודיים או תשושי נפש בפיקוח משרד הבריאות, אשר מסייע במימון המגורים בהתאם ליכולת הכלכלית של הפונה ובני משפחתו מקירבה ראשונה. - פוליסת סיעוד פרטית או דרך קופת החולים. את גם מוזמנת ליצור עמנו קשר על מנת שנוכל להפנותך, על פי אזור המגורים של אביך, לגופים המעניקים סיוע בתחומים שתארת.

תודה רבה לכולם על הטיפים החשובים

היתה היום עו"ס - ישבה במשך שעה , הקשיבה ובחנה, הוא ניסה לקום ולא הצליח ! היא שולחת מחר מישהי מחברת מת"ב - שאמורה למלא טפסים לקבלת עזרה בבית ע"ב יומיומי. אני ארים מחר טלפון לאירגון שלכם, אפנה ליד שרה כדי לראות מה ניתן לקבל מהם אני מודה לכולם על התשובות - נעים לדעת שיש את מי לשאול ועם מי להתייעץ. לילה טוב ושוב תודה

עידכון קטן אבל חשוב!

מחר הם הולכים לרופא המטפל שיחתום על טסים שיועברו לבט"ל מיום ראשון יקבלו עזרה של שעה ביום עד שיגיעו מביטוח לאומי לבדוק את התפקוד שלו. ואז כנראה יגדילו את שעות העזרה בבית לפחות יש נקודת אור קטנה בתוך כל הכאוס הזה. נ.ב נעים להיות בפורום הזה לילה טוב

לפי המצב שלו הוא יקבל את מירב השעות,

אאבל אם יספקו לו טיטוליםזה יהיה ע"ח השעות,אנחנו קנינו את הטיטולים! נ"ב את יודעת שהמטפלת,אמורה לנקות את החדר שלו,ואת השטחים הציבוריים כגון: שרותים מטבח,לקנות תרופות!

מור וקינמון - אפשר שאלה אישית על הטיטולים?

מה עושים עם בריחת השתן, ניסינו טיטול גדול יותר וגם זה לא עזר, הכל מציף את המיטה והוא כולו רטוב. מה שמצריך החלפת מצעים במהלך הלילה כמה פעמים. תודה את עוזרת מאוד

טאט,יש טיטולים ללילה,יתכן שאתם משתמשים ,

בטיטולים ליום והם יותר דקים,חוץ מזה יש מכנס טיטול!

hitmany

New member
תגובה לפנייתך

הנפילות של אבא יכולות להיות מסיבות שונות ולכן צריך לפנות לנוירולוג שיבדוק אותו ויראה אם אין בעיות נוספות מעבר למחלת הפרקינסון ולצורך איזון תרופתי. יכולים להעזר במקביל (ולא במקום) ביעוץ פסיכוגריאטרי (גם הנוירולוג וגם הפסיכוגריאטר יכולים לתת טיפול בקשר מצבו הנפשי ) וכן לפנות לעובדת סוציאלית של קופ"ח /של הקהילה ולקבל ממנה הנחיות והכוונה לגבי זכויות של אבא לקבל עזרה סיעודית מביטוח לאומי או רשיון להעסיק עובד זר וכן האם מגיע לו זכויות אחרות לפי אחוזי נכות שלהם הוא זכאי .יש לך אפשרות להתיעץ במשרד לעניני גימלאים כוכבית 8840 בעניינים שונים וכן באגודה לזכויות החולה בענינים של זכויות רפואיות,טל 036022934 יש גם עמותה לחולי פרקינסון לקבלת מידע יעוץ ותמיכה.

אופס.. ברח לי

אבי עשה השבוע סיטי, גילו שיש נוזלים בראש שכנראה לוחצים על המוח וכנראה זה מה שגרם להיתדרדרות כרגע הוא מאושפז במחלקה הנורולוגית בסורוקה - הזקן במיסדרון.. זה אבא שלי
(הוא ליד האחיות כי הוא צריך השגחה) הוא מבולבל לגמריי ולא מפוקס ואפילו קצת תוקפני מחר נקבל קצת יותר פרטים במצבו הנוכחי הוא לא יכול לחזור הביתה - בשום מצב - גם לא עם עובד סיעודי צמוד - אני שומרת את הטיפים שלכם לימים טובים ומוצלחים יותר תודה ולילה טוב

אני מצטערת מאד לקרוא זאת

אני מאחלת לך, למשפחתך וכמובן לאביך ימים טובים יותר במהרה וגם בריאות. את מוזמנת ליצור עמנו קשר בכל שאלה, גם במהלך האשפוז, על מנת שנוכל לסייע.

הוא לא במצב לטיפול בייתי

הוא מוגדר כסיעודי, הוא מסרב לאכול ולכן הוא עם אינפוזיה,לפעמים קצת אגרסיבי, לא מתאים למסגרת של טיפול בייתי. בעוד כיומיים נדע אם הוא מתאים לשיקום או שישחררו אותו, הוא בחוסר תיפקוד מוחלט , כמעט ולא מתקשר... זה עצוב מאוד, שובר אותנו ואני מודה שבימים האחרונים אנחנו בכאוס מוחלט אני מחפשת בית אבות סיעודי במרכז הארץ. אני אשמח לקבל המלצות, על בית אבות באזור ר"ג ת"א גבעתיים שעובד עם קוד משרד הבריאות במחיר שפוי וכמובן הכי חשוב ... שמצטיין ביחסי אנוש טובים. תודה

למעלה