הרעבה רגשית

קארין222

New member
שלום רב, בת 47 נשואה יותר מעשרים שנה עם ילדים. משכילה, נאה, בעלת קריירה. בעלי, אבא טוב, תומך בעיתות משבר, נאמן,חרוץ אולם אטום מבחינה רגשית. מעולם לא אמר לי שאוהב אותי, לא חיבק או נישק מיוזמתו. את יחסי המין אני יוזמת והוא משתף פעולה בלי בעיה. ניסיתי לשוחח על כך שגם אני מצפה שמצידו יזום קרבה, חיבוק, נשיקה, ליטוף אך אומר שעסוק בענייני השגרה, עבודה , ילדים וכו' ואין לו זמן לשטויות. לפני מספר ימים כשניסיתי לפתוח בשיחה על העניין, פתח את ליבו ואמר שזה האופי שלו, זו האישיות שלו וזה לא ישתנה ,והוא פשוט לא יכול לתת את הדברים שאני רוצה, מזכירה שמדובר במעט חום בסיסי. למחרת השיחה לתדהמתי בפעם הראשונה אחרי יותר מעשרים שנה ראיתי שמנסה לעשות שינוי מבחינת יחס, צורת דיבור, חיוך, וכך בשבוע האחרון מתנהג קצת אחרת, אולם מבחינתי עייפתי, קצת מאוחר מדי ומעט מדי. רציתי לדעת, האם הייתם נשארים לחיות בבדידות רגשית תהומית , למרות שלא מדובר בבן אדם רע, שעושה הרבה למען המשפחה. אני גם יודעת שהעניין טבוע באישיות שלו ולא משהו שנעשה בכוונה.

fawziya

Member
שלום רב, בת 47 נשואה יותר מעשרים שנה עם ילדים. משכילה, נאה, בעלת קריירה. בעלי, אבא טוב, תומך בעיתות משבר, נאמן,חרוץ אולם אטום מבחינה רגשית. מעולם לא אמר לי שאוהב אותי, לא חיבק או נישק מיוזמתו. את יחסי המין אני יוזמת והוא משתף פעולה בלי בעיה. ניסיתי לשוחח על כך שגם אני מצפה שמצידו יזום קרבה, חיבוק, נשיקה, ליטוף אך אומר שעסוק בענייני השגרה, עבודה , ילדים וכו' ואין לו זמן לשטויות. לפני מספר ימים כשניסיתי לפתוח בשיחה על העניין, פתח את ליבו ואמר שזה האופי שלו, זו האישיות שלו וזה לא ישתנה ,והוא פשוט לא יכול לתת את הדברים שאני רוצה, מזכירה שמדובר במעט חום בסיסי. למחרת השיחה לתדהמתי בפעם הראשונה אחרי יותר מעשרים שנה ראיתי שמנסה לעשות שינוי מבחינת יחס, צורת דיבור, חיוך, וכך בשבוע האחרון מתנהג קצת אחרת, אולם מבחינתי עייפתי, קצת מאוחר מדי ומעט מדי. רציתי לדעת, האם הייתם נשארים לחיות בבדידות רגשית תהומית , למרות שלא מדובר בבן אדם רע, שעושה הרבה למען המשפחה. אני גם יודעת שהעניין טבוע באישיות שלו ולא משהו שנעשה בכוונה.
מעניין. במקרה שלי (כבעל של אישה בת 42), הסיפור ממש הפוך!

אם הוא אדם טוב ועושה הרבה למען המשפחה, אין מה לחפש בחוץ אלא לנסות לשפר מה שקיים!

מריוס זכריה

Member
מנהל
אמל"ק: לאור מחיר הטעות (אם נשארת, ואם לא נשארת), הייתי הולך לברר את זה לעומק בטיפול יסודי ומעמיק.

ובארוך: הסיפור שלך, בתמציות רבה, נשמע כך:
1. אני מורעבת רגשית
2. הוא אטום רגשית
3. מכאן נובע שאני אומללה בגללו (לא חלילה בגלל משהו אצלי)
4. לכן אם אעזוב, יש סיכוי שאמצא אושר עם גבר מוצלח יותר

אני מן הסתם כופר בנרטיב הפשטני הזה:
אני כופר ברעיון שרעב רגשי יכול להגיע מבחוץ.
על אחת כמה וכמה כשאת חיה עם בן זוג טוב מסור, (גם אם בדרכו שלו).
אני חושד שאת מורעבת רגשית בגלל ניהול חייך, בכל המישורים, כולל הרגשי.
וזה העיקר: הנרטיב שבנית לעצמך (אני מורעבת רגשית כי הוא אטום) הוא מלכודת, שככל שאת מאמינה בו יותר, המלכודת קשה יותר.
לכל מציאות אובייקטיבית יכולים להיות הרבה נרטיבים שונים, ומן הראוי לבחון אותם עם עין חיצונית ורצוי מעמיקה.

לסיכום:
אינני פוסל כלל וכלל פרידה, אם אכן הקשר מוצה - אבל אני לא בטוח שזה כך.
לכן ממליץ על טיפול לפני שעושים שטויות - וגם על מנת להפסיק את הסחרור של הנרטיב שלך, שמוריד אותך ביגון שאולה, הרבה יותר ממה שבעלך.
(אגב, שימי לב שהתשובה שלי כלל לא קשורה לשאלה "מה יש שם בחוץ")

נשואה 44

New member
אני מסכימה איתך שצריכה למצוא את האושר בעצמה ולא בחיזוקים מבחוץ.
ועדיין-
אם יש לה מחסור מסוים אני מאמינה שבעלה צריך להיות קשוב ולהשלים את החסך. גם אם נובע מחסך רגשי קודם שלה שאינו קשור אליו.
קשר בריא העא קשר מתקן, וכדי להיות תיקון שלה הוא חייב להיות רגיש ולמלא את החסכים.

in bal1

Well-known member
לפי דברייך.כן חל איזשהו שיפור.למרות שאת טוענת שזה מעט מדי ומאוחר מדי.נסי לבדוק לאורך הזמן אם הוא ממשיך להביע חיבה או שזה היה משהו חד פעמי על מנת לרצות אותך.קחי גם בחשבון שאחרי 20 שנה מן הסתם שהתשוקה קצת יורדת.נסי להזכר אם תמיד היה כזה גם בתחילת הקשר.
אני רואה את זה שהוא כן מנסה ואולי לתת הזדמנות.

לפי דברייך.כן חל איזשהו שיפור.למרות שאת טוענת שזה מעט מדי ומאוחר מדי.נסי לבדוק לאורך הזמן אם הוא ממשיך להביע חיבה או שזה היה משהו חד פעמי על מנת לרצות אותך.קחי גם בחשבון שאחרי 20 שנה מן הסתם שהתשוקה קצת יורדת.נסי להזכר אם תמיד היה כזה גם בתחילת הקשר.
אני רואה את זה שהוא כן מנסה ואולי לתת הזדמנות.
נכון, התשוקה יורדת. קוראים לזה "שחיקה בזוגיות", תסכימי איתי שזוג אשר נכנס למיטה בפעם האלף זה לא כמו בפעמים הראשונות.
השאלה היא כיצד ניתן בכל זאת לגרום לאותו זוג להתרגש כל פעם מחדש? בדיוק כמו בפעם הראשונה.

למעלה