"זכות קיום".

דוביד 1

New member
"זכות קיום".

המצב הולך מדחי אל דחי:40 נירצחים בחודש.מעל מיליון עניים.פשיטות רגל של גופים.מדדי הצרכן מעידים על מיתון עמוק.הריבית של בנק ישראל גבוהה מידי-ומונעת השקעות בפיתוח המשק.אז מה טוב פה? פעם היו אומרים "מה זה פה שיקגו"?(לזכר ימי המאפיה)היום בחו"ל מתחילים לאמר :"מה זה פה ישראל"? יש לנו "כנסת" של חברים שלא מבינים שהמצב גרוע -גרוע מאוד -כל אחד רוצה לינגוס בעוגה שנישארה.אף אחד לא מייצג אותנו באמת .לא דואג לנו שהכלכלה קשה עלינו.אנו שמיסתובבים ללא שומר ראש וללא אפוד מגן ונירצחים בפינות הרחוב ועוד ללא שקל מיותר בכיס.כל המצב הנ"ל מביא אותי למסקנה שהכי טוב זה להיות "חבר בכנסת ישראל"-אתה לא מפוטר.אחרי קדנציה אחת אתה זכאי לפנסיה לכל החיים.ואם אתה שר-יש לך רכב ושומר-אז בטוח לא תיהרג.(לזאבי ז"ל לא היה שומר).אז בואו נפסיק לברבר וניהיה חברים בכנסת ישראל."זה יותר טוב מ"פיס"."שרון"היה אמור להביא שינויים-ועד כה הוא לא הביא!אם הוא ילך יוכל כל אחד מאיתנו להיבחר-כי אין הבדל בינינו לבין הנישארים "הרעבים"-לעוד נתח מהעוגה הממשלתית.

מסכים איתך- קרא את תגובתי

הייתי שמח לדעת בן כמה אתה ידידי. זאת משום שהודעתך, ככל שהיא נכונה ומשקפת את המציאות בצורה נוקבת (לגבי הריבית יש לנו מחלוקת, אך זה לא העיקר), משקפת תמימות מסוימת. אין לך סיכוי להיכנס לכנסת, ומיד תבין למה. את המסקנה שאליה הגעת הסיקו כבר רבים טובים לפניך. למעשה, לפעמים נר5אה לי שיש היום בליכוד יותר מתמודדים לכנסת מאשר חברי מפלגה. כל יבחוש בן שלולית, שהשיג תואר אקדמי במכללה מפוקפקת תוך ניצול יכולתם הפיננסית של הוריו, ושירת בצבא בתוך סגן מפקד חוליה, רואה עצמו מתאים להכריע האם אני ואתה נצא למלחמה. לפיכך הוא מרבה להסתובב חנוט בחליפה מהודרת בכל כנס שנמצאים בו שניים וחצי חברי מרכז, מחלק כרטיסי ביקור, ובעיקר משתמש בלשונו כדי ללקק בעדינות את ישבניהם של האנשים שאמורים לבחור בו. צר לי שזהו המצב במפלגתנו האהובה, אך זה המצב. ממקור ראשון. לפיכך, הצעתי לך היא שתגנוז כרגע את חלומך, ותתרכז בפיתוח קריירה צבאית/אקדאית/עסקית משובחת ככל האפשר. לאחר שתשלים את בניתה של כזו (וזה יקח בוודאי מספר שנים לא מועט), תוכל להיכנס לכנסת ביתר קלות, תוך שאתה בועט בקלילות את שאר המתמודדים, שספק אם הם יודעים לקרוא דו"ח תזרים מזומנים של חברה ורוצים לקבוע את תתקציב המדינה.

דוביד 1

New member
אני כבר לא בגיל............

שאפשר להתחיל.אני כבר לא אבנה קריירה צבאית.אני לא אשיג עוד תואר אקדמי.אני לא תמים בהקשר לכנסת.כל הנאמר בקשר ל"גועל" שהם מייצגים שניקרא "חבר כנסת" נאמר בציניות.אני חי על הקרקע ויודע ש"האינטרס" וטובת ההנאה שולטת במדינת ישראל.הכל מושחטים .ראה מיקרה "תעודות התואר המזוייפות"ראה חברי הכנסת שניכנסים לכלא.כל העליתה סרחה. בקשר לריבית.רק העשירים שיש להם כסף בבנק רוצים שהריבית לא תרד -כי הם ממשיכים להיתנפח בחשבון ע"י קבלת ריבית על סכום גבוה=קיצבה חודשית נוספת.העניים ובעלי האובר משוועים שהכסף יהיה יותר זול על מנת שריבית ה"אוברדראפט" לא תעיק על המחייה.אנחנו האזרחים לא יוצאים מהבית להפגין ולימרוד ב"סורחים" שמנצלים את מעמדם הרם להשפיע למען קבוצות אינטרסנטיות קטנות שעומדות מאחוריהם.וחבל שכך.

ריבית נמוכה=גידול בביקוש המצרפי

גידול בביקוש המצרפי=אינפלציה גבוהה. אינפלציה גבוהה=חוסר אמון של משקיעים זרים במשק, קושי לגייס הלוואות. חוסר אמון והיעדר הלוואות=גירעון מעמיק. גירעון מעמיק=אינפלציה גבוהה מאוד. וחוזר חלילה.

דוביד 1

New member
משקיעים זרים............

הגיעו לכאן בעבר עם אינפלציה של 10 אחוז.היום הם לא מגיעים באינפלציה של 1.5 אחוז.הורדת ריבית בעת מיתון מעודדת בעלי הון להוציא כסף זול מהבנק(ע"י הלוואות זולות )ולהשקיע במשק ובכך ליצור מקומות עבודה חדשים.בעת זו אנו צריכים ליסמוך על השקעות מבפנים ולא מבחוץ.המצב הביטחוני לא מאפשר הבאת משקיעי חוץ גם באינפלציה שלילית.כמו כן ריבית נמוכה מעודדת ביקושים בשוק שגורמים לשיגשוג אם זה במינון הנכון.ביקושים לא מעודדים אינפלציה אלא מאזנים אותה אם היא נמוכה מידי.הרי הממשלה החליטה על יעד אינפלציה של 3 אחוז.בפועל היא 1.5 אחוז.ההפרש הוא המיתון וחוסר הביקושים במשק.האיזון הוא הורדת ריבית בהתאם לעובדות בשטח ולא בהתאם לפחד מעתיד אינפלציוני.בארה"ב הריבית כרגע היא 1.75 אחוז.ביפן הריבית היא 0.( אצלנו היא כימעט 6%).בשתי מקומות אלו אין אינפלציה דוהרת-והורדות הריבית נועדו להוציא את הכלכלה שלהם ממיתון ע"י כסף זול שיוביל לביקושים והשקעות.

אני רואה שיש לי עסק עם תותח

סוף סוף מישהו שאפשר לנהל איתו ויכוח רציני בלי סיסמאות נבובות. אני מקווה לראותך כאן הרבה. לגבי עניין הריבית- אין ספק שהורדת הריבית תעודד השקעות. אך באותה מידה היא תעודד גם את הצריכה. אפילו בשנה האחרונה, שנת מיתון מוחלט וצמיחה מזערית, הצריכה הפרטית בישראל המשיכה לעלות בקצב יפה. עכשיו צא ולמד מה יקרה כשיורידו את הריבית. מסכים איתך שהיעד שונה מהתחזית. זאת בעיה שצריך לפתור אותה, אך לא ע"י הורדה דראסטית. כולם מסכימים שיש להוריד, אפילו קליין. השאלה באיזה קצב. יפן וארה"ב הן בעלות מסורת ארוכה של אינפלציה נמוכה יחסית לישראל. בארץ, עד לפני מס´ מועט של שנים היינו באינפלציה דו ספרתית. לפיכך ברור חששם של הממונים על המדיניות המוניטרית. ועוד משהו: בידיעות אחרונות הופיע לפני כמה ימים מחקר (לצערי איני יכול לצרפו כאן) שמוכיח שבשווקים בהם יש תכנון אינפלציוני ע"י הבנק המרכזי תוך קביעת יעד אינפלציה, האבטלה נמוכה יותר מאשר במקרים חסרי תכנון כזה.

דוביד 1

New member
אני מבטיח להופיע כאן..............

כל אימת שיהיה לי משהו על הלב וליכתוב אותו.בענין הריבית אני תומך בהורדת אחוז וזאת על מנת לתת זעזוע חיובי למשק.כמו כן הורדות ריבית יעודדו השקעות בבורסה לנירות ערך שיובילו להנפקות של חברות ולגיוסי כספים מהציבור ובכך יוביל לפיתוח+מקומות עבודה חדשים+ביקושים +משק חיובי=מ צ ב - ר ו ח לאומי טוב יותר מהיום.

אחוז זה בסדר, בתנאי ש....

הקיצוץ שמתכנן שר האוצר בשיעור 6 מיליארד אכן יהיה קיצוץ אמיתי וחד. ושהגירעון לא יעבור בשום אופן את יעד שלשת האחוזים.

צהוב.

New member
צריך לשפוך כסף...

דווקא עכשיו צריך להתעסק עם הריבית פחות ולשפוך כסף על תשתיות,תחבורה וכו´.אני לא חושב שריבית בשיעור של 5 אחוז תהיה כל כך נוראית. אבל שיעור הריבית המדוייק אינו העניין,משום שהעניין הוא דווקא בהבאת המשק לצמיחה,ואין טעם לחזור פה של מה שצריך לעשות. מה אנחנו כאזרחים יכולים לעשות ממש היום,או כבר מחר בבוקר ? אני מוכן להתמקח על מחירים עד כלות הנשימה,וכך אני עושה וגם משלם פחות. צריך להתמקח ולהוכי כי הצרכנים הם אלו שקובעים מה יהיה פה. מדיניות ממשלתית חייבת להיות מושפעת מהתנהגותנו כצרכנים.

דוביד 1

New member
בגיניסט-קיצוץ.............

חד בתקציב.........יתאפשר כאשר כל "הגועליים"שיושבים בכנסת יפסיקו!!!! לחשוב על האינטרס הקבוצתי שלהם ויתחילו לחשוב על הכלל.אני מקווה מאוד ,שדרך הטיפול במשבר הכלכלי הנימשך תהיה שונה מדרך הטיפול בטרור המיתמשך.אם נטפל במשבר הכלכלי בצורה שבה מטופל הטרור נקבל ראיה קצרת טווח -ללא מחשבה על "האינטרס שלנו" אלא הסתכלות על מה יאמר העולם ואיך ניראה בעיניו ולא איך אנחנו נרגיש טוב יותר.הטיפול צריך להיות ע"י איחוד השורות ,מטרות משותפות והכרה בכך שאם לא נעשה צעדים עכשיו ,יהיה קרוב יותר מתמיד "חורבן בית שלישי "גם כלכלית וגם ביטחונית.

לשפוך כסף- השאלה על מה

גם אני הייתי רוצה לראות השקעות ברכבתף התפלת מי ים וכו´. הבעיה היא ששנינו יודעים שהשרים שמתנגדים לקיצץ בתקציבי משרדיהם לא מתכוונים להוציא על תשתיות, אלא על הוצאות ציבוריות מיותרות. הליכוד שלנו נותן דוגמא רעה ביותר בתחום הזה. ממשלת האחדות היא אמנם נכס אסטרטגי, אבל זה בשום אופן לא מצריך כ"כ הרבה שרים וסגני שרים, שעולים כ"כ הרבה כסף. לכן- לקצץ, לקצץ, לקצץ.

צהוב.

New member
מסכים איתך

הליכוד צריך לחזור לדרך האמיתית,של השלטון ברוח תנועת החירות. לא מתאים לליכוד שיהיו בממשלתו כל כך הרבה שרים. בכלל,המדינה הפכה סקטוריאלית מדי,והליכוד,הריהו כמראה העם. אז פתאום מרצים שותפים לקואליציה באתנן פוליטי שפירושו כח. חבל מאוד שזה מגיע על-חשבון הרגישות שאפיינה את מנחם בגין נעים ההליכות. הליכוד חייב לחזור אל דרכו האמיתית...אריק שרון ליכודניק...אני עדיין מחכה לו... יללא אריק.

pilovich shahaf

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo42.gif

למעלה