חזרתי...

Sparker

New member
חזרתי... ../images/Emo186.gif

שעה מבוזבזת ביותר... המורה המעצבן לססטיסטיקה שאגב הוא בול הסטראוטיפ האנדלוסי, טס בשיעור כמו מטורף – כנראה לחוץ בית לקראת הסופ"ש (דבר קדוש בספרד) התייאשתי די מהר מהספרדית שלי וניסיתי להדביק את הקצב בעיברית... עשיתי בלגן שלם וגם יצאתי עצבני...
ועכשיו אני כבר חצי שעה מנסה להעלות תמונות לפורום תרמילאים ללא הצלחה...
ותסלחו לי הצפוניים, אבל ק-ק-ק-ק-ר-ר-ר-ר-ר-ר-ר לי!!! (אני צריך פורום קיטורים...
) סופשבוע טוב פיב"א... Sפארקר.

yosense

New member
מנצל תהזדמנות להודות

ששלחת אותי הנה -
וזה הסימן של קרררר.. על זה שאתה משתדל בשעור מגיע לך תואר, או לפחות איזה עליה בטמפרטורה - מה שגם לי לא יזיק.

een ogenblik

New member
כמה קר? כמה סטטיסטיקה?

ועוד סטטיסטיקה בספרדית? אתה נשמע לי מלא אומץ במיוחד. קיטורים זה אנחנו, לא? תחביב הקיטורים הידוע של ישראלים, בין אם הם חיים בישראל, ובין אם הם חיים מחוץ לישראל. כל פורום שמכיל את המילה ישראלים בשמו, כאילו הכיל את המילה קיטורים.

Sparker

New member
קקקקררררררר

7 מעלות... וצפוי 0 מחר בלילה...אני דווקא תמיד יותר שמח בחורף, בניגוד למקובל... ובניגוד לכל המקומיים. לא יודע מה קרה לי היום, תסכל אותי ללכת רק בשביל שעה אחת ועוד עם המורה המעצבן הזה... ואפילו קפה לא שתיתי במנזה...הקפה היה הסיבה היחידה שרציתי לחזור ללימודים...

een ogenblik

New member
טוב, זה די מובן

שבע מעלות זה כבר די קר, ואפס בהחלט קר. אמנם בימים האחרונים אצלנו כל הזמן מתחת לאפס, אבל מבחינתי מד המעלות נגמר בספרה אפס, ודי, אין הבדלים משמעותיים מתחת לזה. מחסור בכוס קפה טובה היא סיבה טובה נוספת לקיטורים. מורה מעצבן זה מובן מאליו שזו סיבה נהדרת לקיטורים. וחוץ מקיטורים, מותר רגע לחדור לפרטיות, ולשאול מה אתה לומד בכלל? (כל עוד זה קשור קשר הדוק לסטטיסטיקה אני אמנע מלפזול לנושא, אבל חוץ מקיטורים, סקרנות היא תכונה חשובה נורא.)

Sparker

New member
תכונה חשובה מ-א-ו-ד!!

אני לומד אמפרסריאלס... זה בערך מנהל עסקים אבל לא בדיוק, זה יותר ממוקד ופרקטי... אח"כ אני גם אשלים למנהל עסקים ככה שיהיו לי שני התארים. שנה ראשונה שלי, עיקר הקושי הוא הספרדית והעובדה שמעולם בחיי לא למדתי. גם העובדה שפה מיחסים לאמרה ששנות האוניברסיטה הן הטובות ביותר משמעות גדולה ביותר, משמע עושים פה תואר של 3 שנים ב 6-7 שנים..., לא מועילה עימי כל כשכולם שותים קפה בקפטריה, לא קל להכנס לשיעור...

Sparker

New member
גם בירה שותים בקפטריה...

זה כמו בשר ועוף... או במקרה של דרום ספרד – זה כמו חזיר ודגים – אחד לא מהווה תחליף לשני (לאורך זמן) אבל שניהם חיוניים לנו ובספרד הם מאוד איכותיים!!
אגב, כבר קראת את הכתבה על עוז וגרוסמן??

Sparker

New member
חוסר נימוס?? חס וחלילה...

אני זה שצריך להתנצל על שלא הפניתי אותך אל הכתבה... פשוט זכור לי שעוגן היא קוראת מוסף נלהבת... (אם האלצהיימר לא מתעתע בי שוב...) זו כתבה די פוליטית לכן לא חשבתי עליך מיד...

yosense

New member
זה לא מה שאתה חושב ../images/Emo28.gif

גרוסמן הוא דוד של הבן שלי מצד אימו וחוץ מזה שאולי זה יהיה מעניין, לשניהם יש דיבור לעניין. אנלא קורא ספרות כמעט, וגם לא את שניהם. אולי אם תהיה לי הזדמנות אשוב לקרוא. בכל מקרה תודה שזכרת

een ogenblik

New member
אני מתמקדת במוספי ספרות של עיתונים

ולא בחלקים אחרים של עיתונים. את הסופרים אני מעדיפה לקרוא בכתיבתם הספרותית, להגותם הפוליטית אני מייחסת את אותה חשיבות המיוחסת להגות פוליטית של הדיוט אחר (טוב ניסוח אמנם, אך הדיוט). די מובן לי מדוע עיתונים בוחרים לראיין סופרים רהוטים על פוליטיקה, מה שלא ברור לי היא מדוע חובבי ספרות אמורים להתייחס לזאת ברצינות. כאשר סאראמאגו אמר את דבריו מחוללי הסערה, לא חשבתי שצריכה להיות לזה השפעה על הדרך בה אני קוראת את ספריו, וזו בדיוק דעתי על הכתבה הזו. את ספריו של עמוס עוז איני אוהבת לקרוא, ואת ספריו של גרוסמן בדרך כלל כן. זה אישי, זה ספרותי, ואלו הקריטריונים היחידים לאהבת ספרות, שאני מכירה בחשיבותם. (מצטערת על הרצינות שתקפה אותי.)

yosense

New member
עוגן ..הערה על גרוסמן

הדבר הכי טוב שגרוסמן כתב (אולי לא רק זה) היה הזמן הצהוב שהתפרסם בכותרת ראשית 1987 - וזו היתה דוקומנטאריה על החיים של הפלאסטינים בגדה לפני פרוץ האנטיפאדה הראשונה,. זה חומר חזק בלי שום שייכות למי כתב אותו, נבואי בקטע שקרה לא הרבה אחר כך. מה עוד שגרוסמן דובר ערבית שוטפת ואני מקבל אותו כאחד שמכיר את השטח מבפנים ואינטימי. (סליחה שנעלמתי - לראות סרט)

een ogenblik

New member
"הזמן הצהוב"

ו"חיוך הגדי" הם אמנם ספרים, אך לא ממש סיפורת. מעדיפה סיפורת. טעם אישי.

yosense

New member
הזמן הצהוב שבידי

אינו הספר אלא החוברת של כותרת ראשית, אין לי מושג אם הם זהים. בסיפרות עברית אם כבר מדברים, תמיד שוכחים את דויד שחר שחי בפאריז בעצם. יצא כך לקרוא אותו? הספר שהכי אהבתי של דויד אגב הוא עיין ערך אהבה. למרות שאנחנו נפגשים לעיתים רחוקות מאד ובשמחות בלבד, לא יצא לי לדבר איתו על ספרים וגם לא על מה שאני קראתי ממנו, ואין לו מושג כלל שאני שומר את העתק הצהוב משנים של הזמן הצהוב כמו איזה עדות שאינה משתנה למה שמתחולל בארץ. לפעמים מוזר לי שכל כך אכפת.

een ogenblik

New member
זה אותו ספר

פורמט כריכה רכה ודקה, אינו הופך אותו לספר אחר. לא יכולה לומר מי מספריו עדיף בעיני. "עיין ערך אהבה" היה מדהים. אבל גם את "מישהו לרוץ איתו" אהבתי למרות הסגנון השונה לחלוטין. למרות זאת, הוא אינו נמצא בהכרח בראש רשימת ההזמנות של, ואת "בגוף אני מבינה" עדין לא ראיתי.

yosense

New member
אין לי גישה כמעט לספרים פה

וגם עוד לא התחלתי לקנות באתרים מישראל. עוררו את סקרנותי בספר שיצא בארצות הברית ויתכן שארכוש אותו באמזון: http://www.namastepublishing.com/reviews.html זה לא סתם שאני אנכרוניסטי, שנים שאני לא יודע מה קורה בספרות בכלל. גם מוספים אין פה, בטח לא מהארץ. לפני 3/4 חודשים בגלל שהתחלתי עם הפורומים יש לי פתאום בעזרתך ובכלל איזו התעוררות שיתכן ואחזור לקרוא. בתור אחד שממש אוהב לקרוא וגם לכתוב זה יהיה טבעי כנראה. הלילה כבר מסמן לעפעפיים צניחה, לילה טוב עוגנית, כמה טוב שאת פה

blixgirl

New member
אצלינו חמסין הלילה...

ממש גל חום מינוס 4
יותר טוב אחרי מינו 9 ו7.... סופש נפלא וחם לכולם בליקסי - סקוטלנד

Sparker

New member
במילים אחרות...

את חושבת שכדאי שאני אשב בשקט ולא אקטר...
לקחתי לתשומת ליבי...
שיהיה לך סופ"ש נהדר ולפחות פושר...

blixgirl

New member
לקטר תמיד בריא ../images/Emo9.gif

לא אין טענות האמת שמתרגלים למזג אויר וזהו...
בליקסי

למעלה