חיפוש עבודה תוך כדי עבודה

מצב
הנושא נעול.

הפולניה

New member

שלום, אני עובדת כרגע אך לא מרוצה ומעוניינת למצוא עבודה אחרת, כמובן שרצוי למצוא עבודה עוד לפני שאני מתפטרת ממקודם העבודה הנוכחי, אבל.. בחוזה העבודה שלי כיום ישנו סעיף הקובע כי אינני יכולה לחפש מקום עבודה חדש בהיותי עובדת המקום. נאמר לי שסעיף זה אינו קביל משפטית ולכן אני יכולה להתעלם ממנו. אכן כך? האם מטרת הסעיף היא רק להפחיד אותי? (במידה ואיני עומדת בתנאי, כך כתוב, עליי לשלם קנס לחברה (אלפי שקלים)). האם אכן זה חוקי למנוע ממני לחפש עבודה חדשה בטרם התפטרותי מהחברה? תודה.

אין לי אסמכתא ספציפית לזה...

שלום, אני עובדת כרגע אך לא מרוצה ומעוניינת למצוא עבודה אחרת, כמובן שרצוי למצוא עבודה עוד לפני שאני מתפטרת ממקודם העבודה הנוכחי, אבל.. בחוזה העבודה שלי כיום ישנו סעיף הקובע כי אינני יכולה לחפש מקום עבודה חדש בהיותי עובדת המקום. נאמר לי שסעיף זה אינו קביל משפטית ולכן אני יכולה להתעלם ממנו. אכן כך? האם מטרת הסעיף היא רק להפחיד אותי? (במידה ואיני עומדת בתנאי, כך כתוב, עליי לשלם קנס לחברה (אלפי שקלים)). האם אכן זה חוקי למנוע ממני לחפש עבודה חדשה בטרם התפטרותי מהחברה? תודה.
אין לי אסמכתא ספציפית לזה...
אבל נראה לי שלא יכול להיות תוקף להתחייבות כזו שאוסרת על עובד לחפש עבודה אחרת בזמן שהוא עובד. זו פגיעה חמורה מדי בזכויות שלו.

r66

New member
אחות שלי התפטרה ממקום עבודתה

אחות שלי התפטרה ממקום עבודתה
מאחר והמעסיק נהג לדחות מדי חודש את תשלום השכר לסוף החודש. היא אם לשלושה ילדים, מפרנסת 50% ואת הוצאותיה והוראות הקבע ניתבה לתאריך תשלום השכר, אבל בגלל העיכובים הבנק חייב אותה בריביות וכו'... הגברת כתבה מכתב ועוד אחד למעסיק. היא לא הודיעה לו על כוונתה להתפטר, אבל התנהגותו הביאו אותה להחלטה לעשות כן, אבל קודם לחפש עבודה אחרת. קיבלה אישור שזוהי פגיעה שמזכה אותה בפיצויי פיטורין אם תחליט להתפטר. חיפשה עבודה, מצאה, כתבה מכתב התפטרות, עשתה חפיפה בהודעה המוקדמת וזהו. היא מרוצה מכל הבחינות, המעסיק די "אכל אותה", כי הפסיד עובדת מאוד חרוצה. כשנותנים לך סטירה מן הראוי להתרחק ולא להגיש את הלחי השניה
כדי לא לסבך את העניינים פשוט אל תגידי לאף אחד מה הן כוונותייך. בהצלחה

מצב
הנושא נעול.
למעלה