טיפול כתחליף לכדורים

miraak

New member
טיפול כתחליף לכדורים

ערב טוב, לאחר אישפוז של 3 ימים אובחן אצלי תופעות חרדה ודיכאון לבקשתי שוחחתי עם פסיכיאטר והוא נתן לי להתחיל לקחת כדןרים שנקראים ציפרלקס במינון של 10 מ"ג ליום אני מטבעי אנטי כדורים אך מכיוון שכל הסובבים אותי מיעצים להתחיל לקחת התחלתי אתמול אני מפחדת מהתמכרות זו לכדורים אך מה שכן אני נמצאת בתקופה לא קלה של החיים אכן יש מידי פעם התקפי חרדה לציין אני אמא ל2 ילדים קטנים האם יש אפשרות אחרת לטפל ללא הכדורים ? האם נטילת הכדורים ממכרת? מה אני יכולה לעשות כדי לצאת מהמצב הזה אשמח לקבל כל עיצה , רעיון פתרון וכל מה שיעזור לי לחיות חיים טובים יותר ורגועים יותר כי היום אני ומשפחתי סובלים ועוד יותר רע לי שאני במצב זה תודה

הל

New member
זה לא נורא כ"כ

קחי את הכדורים, הם לא ממכרים ועוזרים מאוד. מניסיון. השתמשתי בהם 8 חודשים והפסקתי כשהרגשתי טוב. אני כבר שנה בלי ואין לי דיכאון.

miraak

New member
היי

את רצינית , ללא תופעות לואי כי אני ממש במחשבות וחששות. אני מקוה שבאמת ההשפעה תהיה מהירה וארגיש טוב אני רוצה לתפקד שאלה נוספת מתי הכי מומלץ לקחת את הכדור בשעות היום? תודה

הל

New member
זה תלוי

אם תראי שתרופה מרדימה אותך אז עדיף לפני השינה. אם היא ההפך גורמת לך לעוררות מסויימת אז בבוקר אני לקחתי לפני השינה כי היא קצת היתה מרדימה אותי.

טיפול בחרדות ודיכאון

שלום לך, אני לא מוסמכת לייעץ בענין התרופות, אך לפי מיטב ידיעתי התרופה שקיבלת נחשבת לבעלת מעט מאד תופעות לוואי יחסית לתרופות אחרות. בנוסף, ניתן בהמשך, כמובן בליווי של הרופא ותחת פיקוחו, להפחית ולהפסיק בהדרגה את השימוש בתרופה, אם מצבך הנפשי ישתנה. אני רוצה להתייחס לנושא הטיפול הלא-תרופתי. לא סיפרת האם את מקבלת טיפול כזה, אבל חשוב שתדעי שרצוי מאד שתקבלי טיפול בשיחות בנוסף לטיפול התרופתי, כיון שאת זקוקה לליווי, ייעוץ ותמיכה, בהתמודדות עם הקשיים. לפעמים ניתן להסתפק רק בטיפול פסיכולוגי, אבל לא תמיד, תלוי במצבך. אם הגעת לאשפוז, יכול להיות שאת זקוקה לתרופה, לפחות לתקופה מסוימת. לגבי שעת נטילת התרופה, אני מציעה שתשאלי רק פסיכיאטר או רופא משפחה. מאחלת לך כל טוב,

miraak

New member
היי רינה,

תודה על תשובתך, האשפוז היה בשל כאבים בחזה ולחץ ועבר של הורים עם בעיות בלב, הרופאה אישפזה אותי לבירור ותוך כדי האשפוז ביוזמתי אני ביקשתי לראות פסיכיאטר כי הרגשתי שזה משהו נפשי היות וגם עברתי שנה לא קלה בבית. לכן אני מאמינה שבנוסף לטיפול התרופתי אני אבקש לקיים שיחות עם הפסיכולוגית לפחות לתקופה הקשה עד שארגיש יותר חזקה. מקווה שיעזור ונרגיש יותר טוב

asafasa

New member
לדעתי האישית

אני חושב שכדאי לך לברר מי הפסיכולוג שאליו את הולכת ובאיזה סגנון הוא מטפל. מניסיוני המצטבר (העגום משהו י"ל) יש לא מעט מטפלים (פסיכולוגים קלינים) שמבלבלים לך את המוח בשאלות רטוריות שלא מובילות לשום מקום טוב . לפעמים כדור אחד יכול לעשות מה ששעות רבות של טיפול מתקשות. אני כמובן לא איש מקצוע אלא רק מחווה דעתי על סמך חוויותי אסף

למעלה