יש לי בת בת 6

מצב
הנושא נעול.
יש לי בת בת 6

יש לי בת בת 6
יש לי בת בת 6 היא עולה לכתה א' איך אני יכולה לבדוק אם היא מחוננת?

גרא.

New member
אפשר לעשות מבחן אינטליגנציה....

אפשר לעשות לה מבחן אייקיו
באמצעות אבחון פרטי אצל פסיכולוג, אבל לאיזו מטרה?
אפשר לעשות מבחן אינטליגנציה....
כבר מגיל שלוש ועשרה חודשים.המטרה,מלבד ליטוף האגו של ההורים, שכבר ציינתי בזמנו שאין בכך שום רע,לדעתי.היא איתור נקודות החולשה והחוזק בתחומי השפה והבצוע החזותי-מוטורי,יחד עם צילום שלב ההתפתחות הרגשית של הילד.כמי שפגש ילדים מחוננים רבים בגילים הללו,צעירים ומבוגרים יותר. למדתי, שאצל רבים, יש דגש מיוחד רק על התפתחות השפה,שהיא בין היתר, אוצר מילים עצום, יכולת הבנה מעולה, יכולת חשיבה מופשטת, כושר חשבוני גבוה, ועוד. אבל מרבית התחומים הקשורים בהפעלה מוטורית עדינה של שרירי השכמות כלומר,ציור,עבודות יצירה,משחקים בקוביות, משחקי הרכבה שונים,גזירה ועוד הם בעדיפות שנייה אצל הילד. בגלל שהוא כל כך מצליח להתבלט דרך היכולת המילולית המדהימה שלו לעיתים.חלק לא מבוטל מהילדים הללו, מתחמק באופן עקבי מפעילות מוטורית עדינה.וצובר הדרגתית פיגור הולך ובולט בתחומי המוטוריקה העדינה.לעיתים עד כי הופעה של היפוטוניה (רפיון שרירים), שהיא אצל חלק מהילדים, בעייה מולדת. במקרה כזה יש צורך בטיפול על ידי מרפאה בעיסוק..האבחון הפסיכולוגי המוקדם, לכן מאתר לא רק את היכולות האקדמאיות המעולות, אלא כאמור את נקודות החולשה, ואת אותם מוקדי תפקוד חלשים של הילד, מתחבאים אחרי היכולת האינטלקטואלית המרשימה שלו. מעבר למטרה הזו,ששכרה בצידה,כדאי להרבה הורים,לאו דווקא לאימהות פולניות (בלי נימה גזענית), לדעת באמת מהי היכולת האמיתית של ילדם.כי לצערי,עוד לא מצאתי אם אוביקטיבית בהערכת היכולות של ילדיה..גם אם היא חוזרת ומדגישה, "שה לא בגלל שאני אמא שלו..אלא..."..לעיתים, בדיקה כזו, מצננת התלהבות, ומורידה את רמת הצפיות לגובה נורמאלי, שאינו מכניס את הילד ללחץ פרפקציוניסטי חסר תוחלת. רווח משני נוסף הוא היכולת לקבל תצפית והערכה אובייקטיבית של הבוחן על ההתפתחות הרגשית של הילד..שהיא מאד משמעותית במיוחד אצל ילדים הנתפסים ונחשבים למחוננים.המידע שנאסף, פועל לטובת ההורים בכל הנוגע לתרומתם להתפתחות האינטליגנציה הרגשית של הילד. גרא -מנהל פורום ייעוץ פסיכולוגי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה