למה כל הבעיות בגלל הימין?(הכל בגלל מסמר קטן)

הרבה סיבות למה:הובלה יותר יקרה,כשרות,שכ"ד יותר גבוה,ארנונה יותר גבוהה לעסקים לממן ארנונה פרטית,מיסים גבוהים יותר. בקיצור הכל בגלל השלטון. למה? אם היו עושים שלום עם הערבים כמעט הכל היה נפתר. למשל לא היה צריך לתת הנחות גדולות בארנונה לאזרחים כי המצב הכלכלי היה משתפר.

איציק5111

Well-known member

הרבה סיבות למה:הובלה יותר יקרה,כשרות,שכ"ד יותר גבוה,ארנונה יותר גבוהה לעסקים לממן ארנונה פרטית,מיסים גבוהים יותר. בקיצור הכל בגלל השלטון. למה? אם היו עושים שלום עם הערבים כמעט הכל היה נפתר. למשל לא היה צריך לתת הנחות גדולות בארנונה לאזרחים כי המצב הכלכלי היה משתפר.
זה גם השמאל וגם הימין, אל תכתוב סתם בדברים שאתה לא מבין,הביוקרטיה והמיסים המומצאים ואגב אין ספור מיסים והשחיתות עולה ביוקר

evglev1

Well-known member
מנהל
היינו מגיעים לרמה יותר טובה,מחירים יותר כמו באירופה.
שטויות, ישראל היא עם המכס הגבוהה בעולם ולא בגלל המלחמות אלא בגלל שיצרנים ישראלים למעט אולי יצרני ההייטק הם חזירים שלא מוכנים להשקיע באיכות המוצרים שלהם ודואגים שלא תהיה תחרות עם מוצרים בחו"ל כי הם יהיו יותר יקרים בגלל המכס הגבוהה וכך רק עשירים יוכלו ליצור תוצרת חו"ל והיצרנים הישראלים ימשיכו לייצר סחורה סוג ב' ולמכור אותה במחירים גבוהים שיאפשרו להם להעסיק בני משפחה וחברים בתור עובדים כשכל העבודה שלהם תהיה לנהל שיחות פרטיות בנייד ולשתות קפה או תה.

שטויות, ישראל היא עם המכס הגבוהה בעולם ולא בגלל המלחמות אלא בגלל שיצרנים ישראלים למעט אולי יצרני ההייטק הם חזירים שלא מוכנים להשקיע באיכות המוצרים שלהם ודואגים שלא תהיה תחרות עם מוצרים בחו"ל כי הם יהיו יותר יקרים בגלל המכס הגבוהה וכך רק עשירים יוכלו ליצור תוצרת חו"ל והיצרנים הישראלים ימשיכו לייצר סחורה סוג ב' ולמכור אותה במחירים גבוהים שיאפשרו להם להעסיק בני משפחה וחברים בתור עובדים כשכל העבודה שלהם תהיה לנהל שיחות פרטיות בנייד ולשתות קפה או תה.
תראה כמה זה לא הגיוני מה שאתה אומר,כולם חזירים חוץ מההיטק :ROFLMAO:

כאשר במבחן התוצאה ההיטק הרויח הכי הרבה בשנים האחרונות.

ז"א העיניין הוא יותר האם אפשר להרויח הרבה כסף - ההיטק יכול לייצא,אבל יבוא מוגבל ברווח

אם המיסים כאן עצומים אז בשביל להרוויח משכורת סבירה יחסית למאמץ חייבים לרמות ו/או לקחת סיכון מוגבר.

זה גם השמאל וגם הימין, אל תכתוב סתם בדברים שאתה לא מבין,הביוקרטיה והמיסים המומצאים ואגב אין ספור מיסים והשחיתות עולה ביוקר
מיסים - לממן ביטחון,

שחיתות זה נכון אבל כמה יותר מגרמניה?

חלק מהשחיתות נובעת לא רק ממזג ים תיכוני אלא ממצב ביטחוני מעורער - אם המצב גרוע אז כל אחד

מנסה לקחת לעצמו כמה שיותר לפי עיקרון "שתה ואכול כי מחר נמות",וגם לפי ההרגשה שאין מוצא אז

חייבים לקחת סיכון ולרמות.

כי אם אי אפשר להרויח כסף בדרך הגונה(כי "הכל הולך לביטחון") אז מרויחים בדרך לא הגונה.

Harrington

Well-known member
מנהל

מאחר ואין שום רלוונטיות להשוואות המחירים האלו, אין שום עניין מיוחד להסתכל על זה מהזווית הזאת. זה טוב לשדרני תקשורת שקיבלו איזו פינה ומרגישים צורך להנפיץ משהו פופוליסטי כדי לקדם את עצמם. לגבי השאלה אם הכל היה נפתר אם היה שלום עם הערבים, אפשר לדון בזה, אבל זה דיון סרק לכתחילה. אין בדורנו היתכנות לשלום עם הפלסטינים ושום שלטון ישראלי לא יכול לשנות זאת (ולראיה ששום שלטון גם לא הצליח בכך כידוע ולא משנה מאיזה צד פוליטי הוא ניסה).

אז אוקיי, צריך להאשים את עצמנו. למה? לא יודע, אבל הנוהג הזה רחוק מלהיות חדש במיוחד. יש קבוצות שלמות באוכלוסיה שחשות את הצורך הזה, במקום להכיר במציאות להעדיף את האשמת עצמנו. ואם כבר את עצמנו, אז כמובן בתוכנו את היריב הפוליטי (שהרי "עצמנו" מוגבל. לא באמת נאשים את "עצמנו" ממש ;-)) :).

דרכו של עולם וכבר אמר מי שאמר, אין כל חדש תחת השמש.

מאחר ואין שום רלוונטיות להשוואות המחירים האלו,
מאוד רלוונטי.

זה האמת בפנים,הרי מתי אזרח קובע איפה יותר טוב לחיות?

לפי אידאולוגיה?

לא,לפי פקטורים מדידים גם.

אין בדורנו היתכנות לשלום
כי אתה ימני אז אתה מאמין בזה אבל אין לזה שום בסיס במציאות.

הכל בדימיון שלך.

Harrington

Well-known member
מנהל
מאוד רלוונטי.
לדעתי כאמור, לא, מה לעשות :).
זה האמת בפנים,הרי מתי אזרח קובע איפה יותר טוב לחיות?

לפי אידאולוגיה?

לא,לפי פקטורים מדידים גם.
ראשית בהחלט גם לפי אידאולוגיה, בוודאי כך ביחס לישראל וליהודים. וזאת בדיוק הסיבה לדעתי שההשוואות האלו אינן רלוונטיות :). ים של דברים שמשפיעים על המחירים שגורמים לכך שפשוט לא ניתן יהיה להשוות בין מדינה כמו גרמניה למדינה כמו ישראל. אלו השוואות סרק. זה, אם כבר אפשר לסמוך עליהן. יותר מפעם אחת נתקלתי בתוכניות שערכו השוואות בין מוצר כאשר בארץ הלכו על החנות היקרה ביותר ובמדינת ההשוואה בחול דווקא על הזולה ביותר. כלומר לכתחילה לא ניתן לסמוך על הדברים האלה וזה עוד לפני דעתי שערכן של ההשוואות אלו נמוך מכדי להתחשב בהן.
כי אתה ימני אז אתה מאמין בזה אבל אין לזה שום בסיס במציאות.
האמנם? כי הרבה מאוד ישראלים, אגב מכל קצות הקשת הפוליטית, מתגוררים בישראל לחלוטין מתוך אידאולוגיה בעיקר ועל אף שהם יכולים להגר למדינה אחרת כל אימת שיחפצו בכך. זה שאתה חי, כנראה, כך אני מסיק מדבריך, בקבוצת אוכלוסיה שכל מה שמעניין אותה זה כסף והשוואת מחירים, שיבושם לך. כל אחד מה שמתאים לו בחיים. אבל אתה טועה לחשוב שכל העולם הוא כזה ובוודאי שכל הציבור הישראלי הוא כזה.
הכל בדימיון שלך.
זאת בטח הסיבה שיש פה כל כך הרבה יהודים בארץ. עכשיו הבנתי :). הדמיון שלי קובע שיש בישראל מליוני יהודים, שמידי שנה עוד יהודים מגיעים אליה, שיהודים רבים שיכולים להגר יחסית בקלות נמנעים מלעשות זאת, ועוד :). נו טוב, אם בכל הדברים הדמיון שלי היה כל כך דומה למציאות, יש מצב שגם מצבי הכלכלי היה טוב יותר :cool:.

זאת בטח הסיבה שיש פה כל כך הרבה יהודים בארץ. עכשיו הבנתי :). הדמיון שלי קובע שיש בישראל מליוני יהודים, שמידי שנה עוד יהודים מגיעים אליה,
היה בעבר כי המצב הכלכלי בישראל היה טוב יותר והמצב הביטחוני היה סביר.

לא מאמין?

שאל את ai27

Harrington

Well-known member
מנהל
היה בעבר כי המצב הכלכלי בישראל היה טוב יותר והמצב הביטחוני היה סביר.

לא מאמין?

שאל את ai27
'צטערת, אך אני באמצע דיון איתך. אם וכאשר יתחשק לי להתדיין מול ai27 או כל גורם אחר, סמוך עלי שאמצא את הדרך לעשות זאת. אז, אלא אם כן זאת הדרך שלך לומר שאתה מתקשה להמשיך בדיון, לא כל כך ברורה לי ההפניה הזאת

לגבי המצב הכלכלי של ישראל, זה הגיע לגבהים חדשים תחת ההנהגה הנוכחית. המצב הבטחוני סבוך כידוע אך גם הוא נמצא בטיפול. בכל מקרה, מה משהו מכל זה קשור איכשהו לדיון שלנו?

Harrington

Well-known member
מנהל
היית ריבית נמוכה עולמית והצלחה ענקית בהייטק שניהם לא קשורים לביבי.
נהדר. אז לא קשור לביבי. גם לא קשור לדיון. אז מה אתה רוצה? להפוך את לעוד מניפסט של 'ביבי פויה'? בכיף מצידי, אבל אתה לא צריך לעשות את עצמך מתדיין איתי בשביל זה ויכול, כפי שאתה מוכיח שאתה יודע לעשות מצוין, פשוט לפתוח עוד כמה שרשורים שמובילים לכך. הדיון שלנו אפס, נגע בעניין אחר לחלוטין. אם וכאשר תחפוץ נפשך להתמיד בו ולהמשיך לקיים דיון ענייני, תרגיש חופשי לעדכן.

Harrington

Well-known member
מנהל
מה לעשות שבפועל לא אני מוביל את השלטון אלא ביבי ולכן הדיון שבפעולות הימין/השלטון קשור בביבי.
כמה נחמד אם רק הייתה רלוונטיות כלשהי בין המשפט הזה לנושא הדיון שלנו :). זה היה מוציא אותך אחלה. למרבה הצער, אין כמובן שום קשר. אז שוב, חשוב לך להמשיך עם עוד מניפסט של 'ביבי פויה'? אני ממש לא הכתובת שתפריע לך בכך. להיפך, אני בעד שתמשיך (כאילו, אנשים שרוצים להוציא את עצמם אהבלים, לעולם לא אעצור בעדם). רק בחייאת בן אדם, תהיה פעם גבר מספיק בשביל פשוט לקום ולהודות שזה כל עניינך. זה כל כך הרבה יותר לעניין במקום המשחקים האלה של כאילו לפתוח דיון בנושא מסוים ואז מהר מהר לרוץ לצרכים האישיים שלך.

ביבי מילה נפרדת לימין שבשלטון.
ביבי פויה, אני יודע. רק לא מבין מה גורם לך לחשוב שאני מרגיש צורך לכתוב את זה 500 פעם כאילו אני בעונש כלשהו :).

שורה תחתונה יקירי, מיצינו. את הדיון האמיתי שניהלנו, בחרת לנטוש. את הדיון מספר מליון ומשהו בנושא ביבי פויה, אתה יודע לנהל בלעדי. סלח לי אם לא אקרא את תגובתך הבאה בתת-השרשור הזה או אגיב עליה. פשוט בזבוז זמן.

למעלה