למישהו/י קרה במקרה?

למישהו/י קרה במקרה?

נניח שעיצוב אופנה בוער בכם הרבה מאוד שנים.אתם יודעים שזו אהבה גדולה עבורכם ואומנות היא כצורך בסיסי בשבילכם, אבל כל מי שסובב אתכם לא חושב ככה, ואפילו מאוד מתנגדים ללימודי עיצוב אופנה. בטענה שאומנות זה לא מקצוע..אין בזה כסף..אין בזה עבודה..זה סתם לתחביב.וכו' וכו'. איך אפשר עם כל הורדת הבטחון הזו מכל הכיוונים עדיין להאמין בעצמכם וללכת עם החלום? למה לימודי כימיה, ביולוגיה, חינוך .. זה בסדר, אבל עיצוב אופנה זה "סתם"? אני נתקלת שוב ושוב בהרמת הגבה הזו בנוגע לעיצוב אופנה ואומנות בכלל. אני כבר הרבה מאוד זמן רציתי לנסות להתקבל לשנקר, ובסוף עם כל הלחץ הזה ירד לי הבטחון והלכתי ללמוד פסיכולוגיה. הנה אני בשנה השלישית והאחרונה לתואר.תואר שאני לא סובלת בכלל. אני שוב עומדת בצומת הדרכים הזאת להחלטה, ושוב אין לי שום תומכים.אפילו לא אחד.. לממן כסף לאקדמיה כמו אונ' ת"א, העברית, בן גוריון-זה בסדר ומאוד רצוי..אבל לתואר בעיצוב אופנה-אין כסף, זה בזבוז זמן,זו גחמה, זה סתם תחביב.. למה כל ההתנגדויות האלה? איך משכנעים את הסביבה שזה בסדר?ולמה בכלל אני צריכה לשכנע?? מצטערת על המרמור.. שיהיה שבת שלום לכולם :)

MyTaoWay

New member
היי...

גם לי זה קורה
לא עם עיצוב אופנה... אבל מכירה את ההרגשה... =( '' איך משכנעים את הסביבה שזה בסדר? '' אי אפשר לשכנע אנשים אחרים להאמין במשהו, שהם לא מאמינים בו. (תאמיני לי כשתצליחי, ותראי להם
הם בטח ישתכנעו ! ) ובנתיים עדיף להתרחק מהם ... תחפשי אנשים שיעודדו אותך ! שיש להם חלום כמו שלך ! '' ולמה בכלל אני צריכה לשכנע?? '' האדם הוא יצור חברתי, החיי (לצערינו ) בחברה, הוא זקוק לעידודים מידי פעם, יש האומרים שאנשים שזקוקים לעידוד, יש להם ביטחון עצמי נמוך, אבל זה לא ממש נכון... כי החברה משפיע על האדם... ובמיוחד ההורים (לצערינו), יש אנשים (כמוני) שמעדיפים להמשיך לעבוד בעבודה קשה, מאשר ללמוד משהו שהם לא אוהבים, (וכשאגור לבד, אלמד את מה שרציתי ), ויש המון אנשים (הרוב) שהם לצערי (ובעיקר לצערם הרב ) בסופו של דבר מקשיבים להורים והולכים ללמוד את מה שהם לא אוהבים ..
אבל הבעיה שלך היא מאוד קטנה !!! (הכל יחסי בחיים ) כי במקרה שלך את יודעת מה את רוצה ללמוד ... אני שומעת המון על אנשים שעשו 3 תארים, ובסוף הבינו, שזה לא המקצוע שהם רצו בו מלכתחילה... (ההורים לחצו) אם את רוצה ללמוד תפירה, אולי תתחילה מקטן - סדנאות - שאת יכולה למצוא פה : http://www.hoogel.co.il/sub_category.asp?fcat=2&scat=28 http://www.hug.co.il/results.asp?cat=14&s_cat=339 אתר נחמד- http://sew.co.il/ מאמרים מעניינים : כישרון אחד ... לך והשג את זה ... ו - תחשבי חיובי .....

tinkerbelly

New member
אל תתנצלי

זה נכון לצערי, גם אני נתקלת בזה הרבה-אני בכלל באה מהעולם הדתי-לאומי ובכלל ההתעסקות הזו עם המראה ואופנה-זה נראה להם לא שייך בכלל.. אבל לדעתי אם לא נעבוד במשהו שמניע אותנו אנחנו לא נוכל לנוע, לא נוכל להחזיק מעמד ובטח שלא יהיה בנו הרצון להתקדם, כל יום יהיה משעמם/קשה. לכן אל תשימי לב, נכון-זה קשה למצוא בזה פרנסה, אבל מה תעשי תלכי ללמוד משהו שאת לא רוצה לעסוק בו מלכתחילה? אחרי הכל- גם לביטלס אמרו בתחילת דרכם שלהקות בנים זה פאסה-ותראי לאן הם הגיעו, הכל בראש

תאמיני בעצמך ולא תצטרגכי לשכנע אף אחד

אם תעמדי על שלך ואת באמת רוצה בזה את תצליחי לא משנה באיזה תחום גם אם הוא תחביב או אומנות או כל דבר שהוא, היום אנחנו בעידן שהכל יכול להתקיים אם את מאמינה בעצמך וטובה במה שאת עושה

אתן ממש צודקות..

אני מתחילה להפנים לאט לאט שברגע שאצבור מספיק בטחון לגבי האהבה שלי לעיצוב אופנה, כל השאלות הללו לא יעסיקו אותי בכלל.. תמיד יש לי את הפחד שאולי אני לא מספיק טובה,שאולי באמת כדאי להשאיר את זה כתחביב. אבל אם אחרי תואר שלם התחושה הפנימית עדיין מנחה אותי לעיצוב אופנה, אני כבר לא יכולה להתעלם מזה.. בכל אופן, אני ממש מודה לכן..מחמם את הלב תגובות כאלה :) תודה!

למעלה