מבקשת לקבל פידבק כאמא לבת

שיבא2

New member
מבקשת לקבל פידבק כאמא לבת

היי מה שלומכן? כל כך נעים לי בפורום הזה, שאני לא מהססת לפתוח את סגור ליבי ולהתייעץ בנושא שאפילו את בעלי אני לא משתפת - העיניין הוא כזה, לפני כמה חודשים עברה להתגורר בבניין שלנו אם חד הורית עם ילדה בגיל של הבת שלי, (גילאי 4) ובן (היא באה לגור כאן כאישה הרה, שילדה את בנה)- גם הבן שלה בגיל של הבן שלי פחות או יותר (גילאי חצי שנה- פחות משנה). הקשר איתה מאופיין בירידות ובעליות חזקות- שלא באשמתי. זה כנראה, דפוס התנהגות שלה. בהתחלה היא לא דיברה איתי, גם אני הפסקתי לגלות עיניין בה (ריחמתי עליה, כי היא חד הורית- היתה בשלבי הריונה האחרונים, עם ילדה קטנה...), ואז היא התחילה לדבר איתי.... בגן של הבת שלי והבת שלה, היא לא מדברת איתי, אבל עם אימהות אחרות כן.... כשהערתי לה על כך, היא טוענת שלא שמה לב, שהיא אם חד הורית, קשה לה וכו'. ושוב חזר חלילה, היא לא מדברת איתי בגן. אני ניסיתי ליצור עימה קשר , כדי שלבת שלי תהיה חברה מהביניין, שיוכלו לשחק יחד וכו' . להיות חברות. בפעמים הבודדות שאותה אמא נתנה לי לקחת את ילדתה מהגן ושהיא תשחק עם ביתי, התגלתה ילדה כועסת, ילדה שאומרת שאמא תמיד שוכחת את הארנק ולא משלמת וכו. ילדה בעיקר כועסת, מרירה. זה היה מדהים לראות את זה בגיל כל כך צעיר. אגב, אני מאוד מזדהה עם הילדה הזאת כבת לאמא שלי, אבל זה כבר נושא לשיחה אחרת.... ביקשתי מהאמא לקחת את הילדה שלה אלינו ביום ראשון- היום. והיא התחמקה. החלטתי "לעשות לזה סוף". שלחתי לה הודעה, אמרתי לה שאין לי רצון לקשר עימה לא בגן ולא בביניין. שלא תתחנן אליי בנושא, כי כבר ניסיתי פעם אחת לחתוך את הקשר, והיא התקשרה והתנצלה וביקשה שנמשיך את הקשר. הפעם הייתי תקיפה בנושא. הבוקר ראיתי אותה חוזרת מהגן, כמובן מדברת עם עוד איזה אימא, כולה נרגשת.... אני מודה, אין לי ממש קשר עם אמהות בגן, לצערי הרב. לא שאני לא מנסה, אבל קשה מאוד לחדור אל ליבת האמהות בגן הזה. יש עוד כמה אמהות שמרגישות כמוני, כך שהתופעה לא רק אצלי. אולי אנחנו פחות נחשבות. לא יודעת. כואב לי כל הנושא כי מדובר בבת האהובה שלי. וכל מה שקשור אליה מאוד חשוב לי!!!! עם זאת, אין לי אפשרות לוותר על הרווחה הנפשית שלי. ביחס לאותה אמא הפכפכה. ואם אני אמא לא נחשבת בגן, כך שהיא לא מדברת איתי, אז אני רוצה להיות אמא לא נחשבת באופן כללי. אותה אמא התחילה להעיר לי על הצבע בשיער, על תספורתי החדשה שעושה אותי צעירה (אפשר לחשוב שאין לי מראה צעיר גם בלי אותה תספורת), ועוד עקיצות שאין לי חשק לשמוע . לי אישית אותה אמא ממש לא חשובה. לא ראיתי בה חברה מעולם. אבל ביחס לבת שלי אני כותבת ביחס אליה אשמח לשמוע את דעתכן. תודה!!!!!!!!!!! יום נעים

אנילה1

New member
נראה לי שאת דואגת שלבת שלך

יהיו חברות מחוץ לגן, וזה מובן. אולי יש לך נטייה לביישנות כי את לא מצליחה לפרוץ את ליבת האמהות בגן, ואולי את לא רוצה שהבת תהיה כמוך. אם חד הורית היא קודם כל אמא וככה צריך להתייחס אליה. לא משנה מה הסטטוס שלה. אם את יכולה תמצאי חוג של אמהות ובנות ביחד, בסביבת מגוריך. ככה תוכלי ליצור קשרים עם האמהות, וגם עם הבנות האחרות. לא נראה לי שהאם החד הורית מתאימה לאישיות העדינה שלך. טוב עשית שניתקת את הקשר איתה

שיבא יקרה,

ברורה לי החשיבות לדאוג שלילדה יהיו חברות, אך לא על חשבון רווחתך האישית וספק עם ילדה כועסת ומרירה זו חברה טובה. אני המומה מכך שגם כאמהות בגנים קיים הנושא של "נחשבות ולא נחשבות", כמו המקובלות בגיל ביה"ס. אני ממש לא מתרשמת שאת יכולה להיות "לא נחשבת". את מכירה את הסיפור על הקומיקאי גראוצו מרקס (אם אני לא טועה) שאמר שהוא לא רוצה להיות חבר במועדון שמוכן לקבל אותו. בשינוי מכך - אני חושבת שקבוצת אמהות שאינה מקבלת אותך - לא מתאימה לך ועדיף לך בלעדיהן. במשך הזמן תמצא הבת שלך חברות שמתאימות לה ואת תמצאי חברות שמתאימות לך. יש אנשים שלוקח להם יותר זמן למצוא חברים וזה כלל לא אומר שהם שווים פחות מאחרים, אולי אפילו להיפך. כל טוב

שיבא2

New member
היי יעל

האימהות הללו לא מזיזות לי כהוא זה אני יודעת מי אני אבל בשביל הילדה, כואב לי וגם אני חושבת שעדיף לי בלעדיהן. תמיד כייף לשמוע גם דיעות של אחרים יום נעים לך,

אנילה1

New member
אנשים בדרך כלל בוחרים מגורים וחברים שקרובים

אליהם מבחינה השכלה, מוצא עדתי (חזק אצל עולים חדשים ופחות אצל דור שני), מצב סוציואקונומי דומה ועוד. הנה דוגמה מוחשית לדברי. למשל, לא נראה לי שארגיש נוח להיות חברה של עופרה שטראוס, או חברה של בר רפאלי, או לגור בסביבה של עולים חדשים שרק הגיעו לארץ, כשאני לא יודעת את השפה ואת המנהגים שלהם. הסיבה היא שאין לי שום דבר משותף עם כל האנשים הנ"ל. לרצות להיות עם הדומים לנו, זאת התנהגות אנושית טיבעית, ואין צורך להרגיש רע או להעביר ביקורת לגבי זה. זה בטח לא גיזענות, כמו שנוטים לחשוב בארץ. לדעתי, על מנת להתקבל לחברה מסויימת, צריך לפעמים להיות בקורס של מספר פגישות, בכדי שתהיה אפשרות להכיר מקרוב, ואז נוצרת קירבה.

שיבא2

New member
לא יודעת מה להגיד לך

אני מדרום תל אביב במקור, וגרה במרכז תל אביב אבא שלי תמני, אמא שלי אשכנזייה- מה אני בעצם בתוך השסע התרבותי שכמובן קיים גם ב 2010 - זו דעתי הנחרצת. לפני הנישואין גרתי קרוב ל 10 שנים בצפון הישן ובמרכז תל אביב והיה מעולה. אני נהנית לגור במרכז תל אביב מאלף ואחת סיבות. אז בגלל כמה אימהות אשכנזיות (הן אשכנזיות, מה לעשות....) שמתנשאות אני צריכה להעניש את עצמי ולעזוב את העיר לפאתי שכונת התקווה, משם באתי? (באתי משכונה אחרת בדרום תל אביב. לא חשוב מה שמה). לא יודעת מה להגיד לך, כל החיים שלי הם נעים בין השסע העדתי, והשסע בין דרום לצפון תל אביב (כידוע לכולנו) בכל מיני תחנות בחיים שלי. אז מי אני בכלל? לא יודעת. אהבתי את התגובה של יעל ושל זו הקודמת. אני באמת בחורה עדינה, ואם משהו לא רוצה להיות חבר שלי גם בגן וגם בביניין- אז ממש לא צריך. אגב, אותה אמא שכתבתי עליה, ביקרה אצלי בדירה ומה היא אמרה לי? שבגלל שהיא אשכנזייה היא שמה לב שאין לי סורגים... אז אני אמא מזרחית שלא איכפת לי מהילדים.... כבר באותו שבוע התקנתי סורגים- עד כה סגרתי את החלונות ולא נתתי את דעתי על נושא הבטיחות בדירה. נו, אז מה להגיד לה? שחצי שלי אשכנזי? אין גזענות? בכל מקרה, תודה על התגובה, גם אם אינני מסכימה איתך יום נעים

שיבא2

New member
שכחתי את ההשכלה, אוי

אני עם תואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל אביב, ציונים די גבוהים בשני התארים, עובדת חלקית בעבודה סוציאלית בעלי , אשכנזי, עם תואר ראשון בהצטיינות, בר אילן, תקשורת מרוויח מעולה נו, אז לאן אני שייכת במפה של החברה הישראלית, שבעיניי היא גיזענית? השאלה איך שומעים טקסטים והתנהגות של אנשים, זה הכל איזה עיר מתאימה לי? טוב, מודה לך על התגובה, אבל את מבינה שאני מתקשה להסכים עם התגובה שלך. עולה חדש, ערבי, אתיופי, בעיניי כולם שווים כל אחד שייחייה איפה שמתאים לו, בחירה חופשית לחלוטין. יום נעים, תודה לך

אני לא חושבת שהמפה הישראלית כל כך גזענית

גם אני תמניה ואין לי בעיה עם אף אחד, צריכה להיות תקשורת נכונה עם אנשים ולא משנה מאיזה עדה האנשים. לי יש המון חברים מכל הסוגים ומכל הצבעים,עשירים ועניים.תלוי מה משדרים להם. אם השכנה שלך לא רוצה חברות איתך,אז לא, תחפשי אחרות,בסוף תתחברי למישהי. אני מבינה שקשה לך,לא תמיד קל למצוא חברות. מאחלת לך הצלחה

שיבא2

New member
בואי נדייק

אני לא מסכנה ולא מחפשת חברות, יש לי חברות ובעל ומשפחה וזה מספיק לי כי מהם אני שואבת המון אהבה פשוט רציתי חברה לבת שלי- עם הבת של השכנה, זה הכל. רק כדי לסבר את האוזן, אותה שכנה גנבה זרע למישהו שהיא יצאה איתו, עשתה לו ילד נוסף, ועכשיו תובעת אותו למזונות על 2 ילדים היא לא שא תמים שכנה אחרת, שעימה היו לה קשרים, היא ניתקה קשר במפתיע לא צריכה ולא רוצה חברות ברמה הזו. ממש לא. אז אל תסיקי שאני רוצה חברות איתה. רציתי רק לילדה- כמו שיעל רשמה לי בהודעה שלה והבחורה הראשונה שהתייחסה להודעה. בקשר לגזענות- לפעמים זה קיים ולפעמים לא. אבל להגיד שהתופעה לא קיימת- זה שקר בעיניי. יום נעים

בעוונותיי אני אשכנזיה

זאת אומרת, סבא וסבתא שלי משני הצדדים עלו מארצות באירופה. אף פעם לא בחנתי חברות, חברים (דווקא רציתי בעל מעדות המזרח שיכניס קצת צבע ואוכל טעים למשפחה), חברים של הילדים וכו' לפי ארץ מוצא, רמת השכלה וכו'. איך אמא שלי אמרה לי לגבי איזה חבר היא רוצה שיהיה לי : "שיהיה ירוק, כחול, אדום, לא חשוב, העיקר שיהיה בן אדם". וזה מה שמנחה אותי בחיים והעברתי לילדים שלי - "העיקר שיהיה בן אדם"..

שיבא2

New member
אני בוחנת אנשים לפי האנשים שהם

בטח לא לפי צבעם. גם אם ארצה אין לי אפשרות לעשות את זה כי אני ממש חצי חצי. התגובה הראשונית שלך והתגובה הראשונה - הן התגובות הקולעות לשרשור זה. נקודה. שאר ההסחפויות אחרי השד העדתי, זו תגובה שלי לתגובה שאמרה שאולי אשקול לשנות את מקום מגוריי לפי הצבע שלי, התרבות שלי וכו'. וגם להציג אותי כ"רודפת חברות" היא מופרחת לגמרי, לבת שלי היו קשיים חברתיים בגיל שנה עד שלוש, לכן אני אחוזת אמוק למצוא לה כל הזמן חברות, למרות שהגננת הנוכחית וגם זו של שנה שעברה לא מוצאת פגם כלשהו ביחסיה החברתיים. החששות גם הובילו אותי ואת בעלי להתייעצות עם פסיכולוג בנושא. מצטערת, אבל אני אדם ואמא דאגנית, פרפקציוניסטית. לכן , ניסיתי "לשדך" בין בת השכנה לבת שלי. לא יצא, לא צריך, לטובה. כמו שכתבת בתגובה הראשונה שלי אלייך. יעל, בכוונה העלתי נושא זה בפורום שלך ולא בפורום "הורים לפעוטות", מהסיבה שחששתי שדברים ייצאו מהקשרם. והנה, גם בפורום האינטימי שלנו, דברים קצת זלגו. חבל, אבל אתגבר על זה. שיהיה לך יום מדהים!!!!!!!!!!!!!

ע נ נ ת

New member
שני הסנט שלי

אני מאד מבינה את הרצון שלך ליצור חברויות לבת שלך. אני תמיד הייתי "פרח קיר", מעט מאד חברות ובשוליים החברתיים. והיום, הבת שלי (בכתה ו - כיתה עם המון בעיות חברתיות) - היא לא מלכת כיתה, ולא הכי מקובלת - אבל יש לה 3 חברות טובות, שהיא בחרה לעצמה והיא התידדה איתן, וכל הבנות בכיתה מחבבות אותה גם אם הן לא חברות. בשנה שעברה, שתיים מהחברות ארגנו לה מסיבת הפתעה שכל הבנות באו אליה - זה היה מאד מרגש. אחת המסיבות המקסימות ביותר שראיתי. אני חושבת שאם הגננת אומרת שהבת שלך מסתדרת, תשאלי את הגננת עם מי היא משחקת, ותנסי להזמין את הילדים האילה אלייך (ואת האמא לכוס קפה) אחה"צ, או להפגש בגן הציבורי כדי שהילדים ישחקו יחד. בקשר לאמהות בגן - כתבת "יש עוד כמה אמהות שמרגישות כמוני" - אולי, במקום לחדור לקבוצה הסגורה של האמהות הסנוביות (לפחות, כך הן נשמעות מהתיאורים שלך...) תנסי להתחבר עם האמהות הנוספות שמרגישות כמוך, ועם הילדים שלהן? אפשרות נוספת זה לראות אם יש חוגים לגיל הרך שילדים מהגן הולכים אליהם, ולרשום את הבת שלך לחוג. חוג זו דרך נהדרת להתיידד. את בהחלט לא צריכה להתיידד עם אנשים שאת לא אוהבת רק בשביל ליצור חברות מלאכותית לבת שלך. אני יכולה לומר לך שבזכות הילדים שלי הכרתי כמה וכמה אנשים מקסימים. תסמכי על הבת שלך, ועל האינטואיציה שלה.
אחד הדברים שנאמרים פה הרבה: את לא יכולה לשנות אנשים אחרים, או לכפות את עצמך עליהם. את יכולה רק לשנות את הגישה שלך אליהם! בהצלחה!

שיבא2

New member
תודה

היי אני לא "כמו קיר", כי אני אדם דומיננטי אבל יש 2 אימהות והשכנה שלי (שאני לא מדברת עם שלושתן) זו קליקה משום מה זה תפס את עיני הרפתי והכל בסדר. בקשר לחוג, יש בסביבה שלנו מרכז חוגים מאוד איכותי, ואני הולכת לשם, לא בשכונה, איפה ששאר הילדות. איכות ההוראה שם גבוהה וזה חשוב לא פחות בעיניי. למטרי שלי יש בהחלט חברה טובה, ודרכה הכרתי את אימה. וזה הולך נעים. אני פשוט אדם פרפקציוניסט ואני חייבת הכל מהר ועכשיו ופה. לכן העלתי את הנושא הנ"ל. מה גם שהפורום הזה מקסים ויעל מדהימה, הרגשתי נוח להוציא את המקום הכי אישי שלי, ולא טעיתי, זולת כמה תגובות שעסקו בעדתיות, וזה לא היה הכי במקום. לא נורא. תודה לך ויום נעים שיבא

שיבא יקרה שחררי ..

עד מערבת פה המון נושאים ..רכילויות ..וזה לא לעניין את צריכה לזכור שחברויות זה דבר נרקם, ואם האימהות בגן יצרו חברות שאת לא מחוברת אלה זה לא סוף העולם..יש לך חברות את אומרת .. בקשר לחברויות לבתך ,בררי עם הגננת מה מצבה החברתי בגן, אם הכל בסדר , הפסקי לרוץ אחרי חברויות ובטח שלא במחיר השקט הנפשי שלך . כמו שמילדינו אנו מצפים שייבחרו את טובי הילדים כך הם מצפים מאיתנו ..תני דוגמה והתחברי רק עם מי שטוב לך ! ובתך? צאי אייתה לגני משחקים ..ויש רבים ..שבי בספסל צפי בה משחקת ,צרי שיחה עם האימהות מסביב (רק אם הן נראות לך) קחי את בתך לחוגים במתנ"ס השכונתי, להצגות ילדים בהפקות קטנות(תאטרון בבות במרכז הקהלתי ,מסיבת חנוכה ..לא הדברים הגדולים כמו פסטיגל) ולאט לאט רקמי חברויות חדשות מאלפות .. בהצלחה לך ולבתך .

למעלה