מה חושבים חורזים וכותבים

dory30

Well-known member
מה בדיוק ימני בהשקפתך הבטחונית? בלבלת אותי.
לא מסובך. אני מאמין כי בטרור יש להילחם. עם זאת, אסור לעבור על הפקודות (אלא אם זה מסכן חיילים או אזרחים שלנו), להרוג חפים מפשע ולסכן חיי בלתי מעורבים בשום נסיבות שהן. הבן גביריזם, מנגד, קובע שהחוקים הם שאין חוקים. זה מסוכן הן מבחינה בטחונית והן מבחינה מוסרית.

SupermanZW

Well-known member
לא מסובך. אני מאמין כי בטרור יש להילחם. עם זאת, אסור לעבור על הפקודות (אלא אם זה מסכן חיילים או אזרחים שלנו), להרוג חפים מפשע ולסכן חיי בלתי מעורבים בשום נסיבות שהן. הבן גביריזם, מנגד, קובע שהחוקים הם שאין חוקים. זה מסוכן הן מבחינה בטחונית והן מבחינה מוסרית.
אתה מתבדח, נכון? אתה חושב שלשיטת השמאל בטרור לא צריך להילחם? אתה לא ימני בכלל, גם לא בפן הבטחוני. עמדתך לגבי המלחמה בטרור קרובה מאוד לעמדת השמאל. העמדה הבטחונית הימנית היא שחיי אזרחינו וחיילינו תמיד בעדיפות גבוהה יותר מחיי אלה שלא, קל וחומר אם מדובר באוכלוסיה עוינת. מותר לשיטת הימין לסכן חיי בלתי מעורבים אם זה מקטין את הסיכון לחיילים ואזרחים שלנו. העמדה הבטחונית השמאלית היא שחיי כל אדם (בלי קשר לאזרחותו) שווים גם אם מדובר באוייב ושניתן להצדיק סיכון חיי חיילים שלנו כדי להימנע מסיכון חיי לא מעורבים מצד האוייב.

נסיך.333

Well-known member
אתה מתבדח, נכון? אתה חושב שלשיטת השמאל בטרור לא צריך להילחם? אתה לא ימני בכלל, גם לא בפן הבטחוני. עמדתך לגבי המלחמה בטרור קרובה מאוד לעמדת השמאל. העמדה הבטחונית הימנית היא שחיי אזרחינו וחיילינו תמיד בעדיפות גבוהה יותר מחיי אלה שלא, קל וחומר אם מדובר באוכלוסיה עוינת. מותר לשיטת הימין לסכן חיי בלתי מעורבים אם זה מקטין את הסיכון לחיילים ואזרחים שלנו. העמדה הבטחונית השמאלית היא שחיי כל אדם (בלי קשר לאזרחותו) שווים ושניתן להצדיק סיכון חיי חיילים שלנו כדי להיגם אם מדובר באוייב מנע מסיכון חיי לא מעורבים מצד האוייב
וזה הטימטום הגדול ביותר של השמאל..
רק בגלל זה נהרגו עשרות חיילים ואזרחים ישראלים ויהודים

שמלת תחרה1

Well-known member
מה לעשות בזמן שתוקפים את העורף הישראלי מתוך בתי חולים, וגן חיות?

Harrington

Well-known member
מנהל
הבן גביריזם, מנגד, קובע שהחוקים הם שאין חוקים. זה מסוכן הן מבחינה בטחונית והן מבחינה מוסרית.
ממש לא. ארשה לעצמי לקבוע בוודאות מוחלטת שלא שמעת את בן גביר בעניין, אלא אתה מסתמך על מה ששמעת מגורמים שלישיים על דעתו.
דעתו, למקרה שזה באמת מעניין אותך, היא לא שאין חוקים ולא שיש לפגוע בחפים מפשע. עמדתו היא בס"ה שבבחירה בין חפים מפשע בצד של האויב לכל אחד בצד שלנו, אזרח, תושב, אורח וחייל, ראוי לפגוע בצד של האויב לפני שנפגעת אפילו ציפורן של מישהו מהצד שלנו.

תתפלא לשמוע, אבל לא רק שזאת עמדת רוב הציבור בישראל, זאת גם עמדת רוב מדינות העולם. בכל אופן, כאשר לא מדובר בישראל/ים. במקרה כזה דעתם לפתע משתנה :). אבל לגבי עצמם? כל מדינות העולם פועלות כך מאז ומתמיד וזה נכון בין אם יש שם ממשלת ימין ובין אם יש שם ממשלת שמאל.

למעלה