מזל טוב
ובהצלחה למנהל הפורום

6tuti6

New member
מזל טוב ../images/Emo65.gifובהצלחה למנהל הפורום

אני רוצה לשאול לגבי נכות כללית בביטוח לאומי. קיבלתי 19% נכות מבל"ל,ערערתי ואכן דחו את הערעור. מצבי הבריאותי מחמיר ואני רוצה לדעת כיצד אני תובעת שוב ,לדעתי מגיע לי יותר אחוזי נכות. כמובן שעקב המחלה פוטרתי מעבודתי וכיום איני מוצאת עבודה שתתאים למגבלות שלי. שאלתי : א)האם 19% נכות מקנה לי זיכוי חד פעמי מבל"ל? ב)האם אצטרך עו"ד כדי להצליח בתביעה מחודשת? אודה מראש על התשובות
שיהיה סוף שבוע נעים וחמים
תותי

נכות כללית

באשר לתנאים הכלליים לזכאות לנכות כללית, ראי הודעה עם כותרת זו, המופיעה בעמוד הקהילה (דף השער) של הפורום. אם עדיין נותרות לך שאלות אחרי שקראת אותה, אשמח להתייחס. לא כתבת מתי קיבלתי את הודעת הדחיה? כמה זמן עבר מאז. 19% נכות רפואית שנקבעו בתביעת נכות כללית לא מקנים לך זכויות כלשהן. אשר לשאלת עוה"ד? יש לתשובה זו פנים לכאן ולכאן. בהחלט יתכן שיעוץ משפטי וייצוג משפטי יכולים לסייע. מנגד, הדבר כרוך בהוצאה ובהחלט ניתן לקבל במל"ל זכויות בנכות כללית (מי שאכן עומד בתנאים שנקבעו בחוק) גם ללא סיוע משפטי כלשהו.

6tuti6

New member
../images/Emo51.gifעל התשובה המהירה../images/Emo51.gif

קיבלתי את הודעת הדחיה ביולי 2005 , כלומר לפני חמישה חודשים. האם יש טבלה מסויימת שמציינת את אחוזי הנכות לגבי סוגי מחלה מסויימים כמו למשל תסמונת פיברומיאלגיה ותשישות כרונית? ושוב תודה תותי

תביעה חוזרת

על פי תקנות הביטוח הלאומי, תוכלי להגיש תביעה חוזרת רק לאחר שחלפו שישה חודשים ממועד הדחיה הקודמת. אשר ל"טבלה", יש מבחנים לקביעת דרגת נכות. אם תעייני בפרוטוקול הועדה הרפואית האחרונה שבפניה התייצבת, בעמוד האחרון (שבתחתיתו חתימות הרופאים חברי הועדה) תמצאי טבלה ובה פירוט הליקויים שנקבעו לך, לצד כל ליקוי תמצאי גם את הסעיף במבחנים שלפיו נקבעו אחוזי הנכות לגבי אותו ליקוי. את המבחנים לקביעת דרגת הנכות שנקבעה לך תוכלי למצוא בתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), התשט"ז-1956. כן, זו לא טעות המבחנים זהים לנכים כלליים ולנכי עבודה, אלא שנכויות מסוימות אינן מובאות בחשבון לעניין נכות כללית.

למעלה