משחק העונה מס' 2: מכבי נתניה - בית"ר ירושלים

tristan79

New member
משחק העונה מס' 2: מכבי נתניה - בית"ר ירושלים

שבוע לאחר שהכרענו את המפלצת הירוקה מחיפה, נתניה נפגשת עם הדאבליסטית מהעונה שעברה - בית"ר ירושלים (20:50, שידור ישיר כ"משחק המרכזי" בערוץ 10), במשחק שינעל את המחזור העשירי בליגת העל. שתי הקבוצות עברו ימים סוערים לאחרונה בעניינים שלא ממש קשורים לכר הדשא. בבית"ר עדיין לא יודעים מה קורה ויקרה עם גאידמק, לאחר אי שביעות הרצון שלו מהכשלון במערכת הבחירות המקומית ואילו בנתניה נאלצים להתמודד עם העיכוב לחקירה של מנהל הקבוצה קובי בלדב (ואישתו) בחשד למתן שוחד למנהל מקרקעי ישראל בפרשה רבת הד בתקשורת. נכון לעכשיו קובי כנראה ישוחרר ממעצר לאחר חקירה אך מעצרה של לימור בלדב הוארך. בכל מקרה, בחזרה לכדורגל - נתניה תעלה כנראה בהרכב זהה לזה שפתח בשבוע שעבר מול חיפה עם פרנסמן כבלם שלישי \ קשר אחורי, ושכטר וטאזמטה (שריצה את עונש ההרחקה שלו במשחק אמצע השבוע מול בית"ר) כצמד החלוצים בחוד, הזרים ג'ורג' בה (שכבש פנדל במשחק גביע הטוטו) ואומברטו ימשיכו לחכות על הספסל. גם אחרי ניצחון החוץ על חיפה בשבוע שעבר עדיין יש התייחסות לנתניה כאל קבוצה ש"נהנית מההפקר" ביחס למיקומה בטבלה, ניצחון היום יכול להבהיר היטב שנתניה נמצאת בצמרת בזכות ולא בחסד, ואחרי התיקו שהשיגה חיפה שלשום, ניצחון הערב של מכבי נתניה יתן לקבוצה פער של 3 נק' בצמרת הטבלה - מה שיקרב אותה מאוד להבטחת "אליפות" הסיבוב הראשון. הרכב משוער: לירן שטראובר, קלמי סבן, לואיס מרין, זאביק חיימוביץ', ביוואן פרנסמן, דדי בן דיין, אלמוג כהן, רביד גזל, שליו מנשה, איתי שכטר ותיירי טאזמטה

lilon1

New member
פשוט עצוב היה לראות היום את הקבוצה

מילא התוצאה, אבל הכדורגל?? היה צריך להיגמר 5-1 לבית"ר לולא שטראובר..משחק פשוט ביזיון, ברגע האמת עשינו במכנסיים. אני חושב גם שהמחצית השנייה שבוע שעבר בחיפה הייתה בזיונית, היום כל המשחק היה בזיון אחד גדול. תאמינו לי שאני מבין למה כל האוהדים הרדומים נשארים רדומים. עם כזה כדורגל לא מחזירים את האוהדים הרדומים, בטח שלא "רצים לאליפות"

ההגנה מתפרקת, ההתקפה לא קיימת

ומלבד העובדה ששטראובר הביא משחק ענק אין יותר מה להוסיף על התצוגה המביחה של נתניה במשחק כל כך חשוב.

tristan79

New member
קצר ולעניין

אין הרבה מה להוסיף - ההגנה המאורגנת בד"כ התגלתה במערומיה יותר מדי פעמים, שחקני ההתקפה פשוט לא הגיעו למשחק, ולא היה זכר למשהו שנראה כמו שיטת משחק. פשוט בזבוז וחבל שזה קרה דווקא אתמול - בשידור חי, מול קהל ביתי מלא ואוהד ובסיטואציה שפתחה מחדש את צמרת ליגת העל.

SjP

New member
פשוט משחק גרוע כלום לא התחבר

ההתקפה לא נראתה כמו התקפה, בקישור לא הצליחו לחבר פסים, הכל היה איטי ושקוף, ואפילו ההגנה כבר מתחילה להתפורר (משחק חלש ביותר לפרנסמן), 4 גולים בשבועיים איפה מכבי נתניה שקשה להבקיע לה? יש על מה לעבוד וחייבים לחזור למסלול הנצחונות בק"ש, שמתיאוס ייתן להם בראש

tristan79

New member
זה כבר לא רק "כלום לא התחבר"

את זה אולי אפשר להגיד על ההגנה - אמנם משחק שני רצוף ו 4 שערים בשני משחקים, אבל אנחנו יודעים שההגנה של נתניה יכולה לתפקד כאחת הטובות בליגה והיא התמודדה עם שתי חוליות התקפיות איכותיות. לגבי החלק האחורי אפשר להגיד ש"כלום לא התחבר", שהיה ערב רע, שהייתה נפילת מתח לא מובנת או להאשים את אלילת המזל בכך שזה נראה כמו שזה נראה מול בית"ר. לגב החוליה הקדמית זה כבר הרבה מעבר ל"כלום לא התחבר", מתחילת העונה זה לא מחובר. את השיטה של שלושת הבלמים שמשחררת את קלימי ודדי להצטרף להתקפה אני דווקא אוהב, אבל זו אמורה להיות תוספת ולא העיקר בהתקפה של הקבוצה. הקבוצה אמנם כבשה 16 שערים עד כה, שזו כמות מכובדת יחסית לצמרת הליגה שלנו, אבל בשבירה למבקיעים אנחנו רואים שמי שמוביל את הרשימה עם 3 זה קשר דפנסיבי שהבקיע 2 מתוך השלישיה בבעיטות עונשין (גזל), מתוך הארבע שהבקיעו שניים יש מגן ובלם (בן דיין ופרנסמן), ובכלל שחקני החוליה הקדמית אחראים רק לחצי מהשערים של הקבוצה. זה כיף כשדדי נוגח צמד או שפרנסמן מבקיע בבעיטה מרחוק, אבל זה צריך להיות בונוס התקפי, לא הבסיס. באמת הגיע הזמן שמתיאוס יתן דגש יותר משמעותי על החלק ההתקפי ואיך מביאים לידי ביטוי את שחקני החוליה הקדמית שמשחקים. ולגבי אלו שלא משחקים - בה ואומברטו, צריך להתחיל לחשוב ברצינות על אופציות להחליף אותם בינואר הקרוב. התקפת נתניה לא ממש יכולה להרשות לעצמה להחזיק שני שחקני "חיזוק" זרים על הספסל...

SjP

New member
זה לא סוד שחסר למכבי נתניה סקורר

זה דבר ידוע, חסר את החלוץץ 9 הזה שישים את ה-15 שערים בעונה, כמו אבוחצירא (אחח כמה חבל שלא הצליחו להביא אותו) או מקרייב, בינואר יביאו חלוץ אחר במקום בה. חסר לנו גם שחקן קישור התקפי, אומברטו התגלה כבלוף וגם מתיאוס הבין את זה, אני מקווה שמערך הסקואטינג שלנו ימצא לו מחליף ראוי בינואר וחוץ מזה פשוט זה לא היה היום שלנו, זה קורה בכדורגל, הלוואי שנפסיד כל הזמן אחת ל-10 מחזורים, נכון חבל שזה קרה נגד ביתר (אחח וכמה אני שונא תבבונים האלה) והחזיר להם את המומנטום, אבל צריך להרים תראש ולהמשיך הלאה, יום שבת משחק קשה מאוד נגד קריית שמונה שהם בכלל לא פראיירים

tristan79

New member
ואם כבר הזכרת חיזוק לקישור - אולי טועמה?

היום פורסם ב YNET שדניאל יאמר נפגש עם סלים טועמה ששהה בארץ לרגל משחק הנבחרת. טועמה לא מקבל דקות רבות העונה בסטנדארט ליאז' ושוקל לחזור לקבוצה בישראל בה ישחק באופן קבוע. בהנחה שמתיאוס באמת ירצה את סלים כשחקן לחיזוק הקישור, השאלה היא האם יאמר יפתח את הכיס ויוציא סכום גדול (כנראה גדול מאוד, יחסית) על מנת להביא את טועמה לנתניה...

SjP

New member
אשמח לראות פה את טועמה, או ויסה

אבל זה תלוי במחיר השחרור שתרצה הקבוצה הבלגית שלו, בכל זאת לא צריך להשתגע במחיר שחרור של 600 אלף-מיליון דולר, בכל זאת טועמה בן 30 ועם סכומים כאלה אפשר להביא זר ברמה

tristan79

New member
יש לי את התחושה שתג המחיר שיודבק לטועמה

יהיה מגוכח. אין הרבה שחקנים ישראלים שיכולים לתרום את מה שטועמה עושה (וגם לשחקן בן 30 יש עוד כמה שנים לתת תפוקה, במיוחד כזה שהקריירה שלו לא מוכתמת בבעיות רפואיות מיוחדות) אבל בהתחשב בזה שלמכבי נתניה יש "מקום פנוי" של זר בקישור, אז צריך להיות הרבה יותר קל למצוא מישהו ברמה גבוהה גם עם תג מחיר סביר יותר. וג'וניור ויסה בהחלט מתגלה כאחד הפספוסים הגדולים ביותר של כל הליגה - ראינו ממנו ניצוצות בעונה שעברה בבית"ר, שם הוא לא קיבל יותר מדי הזדמנויות להוכיח מה הוא שווה, אבל העונה הוא בהחלט אחד מהשחקנים היותר מרשימים בליגה. ואם להפועל פתח תקווה היה מספיק כסף על מנת להביא אותו, אז זה אומר שכמעט כל קבוצה אחרת בליגה הייתה יכולה לפתות אותו (ואת בית"ר)...

הוא בסה"כ שחקן מושאל בפ"ת, לא?

ואני בהחלט לא הייתי מתנגד לראות את טועמה המוכשר בנתניה, אבל להוציא סכום שעלול להגיע עד למיליון יורו על השחקן פשוט לא נראה כהשקעה שווה במיוחד.

למעלה