נחמד שיש פורום שמבין ...

נחמד שיש פורום שמבין ...../images/Emo140.gif

שיהיה בהצלחה למנהלת,ולכולכם. בעיקרון,אני כבדת שמיעה מלידה,שמי עדי ואני מאיזור המרכז. אף פעם לא ממש התחברתי לשפת הסימנים,וגם לא לחברה הסגורה יחסית של כבדי שמיעה וחירשים. אבל מכירה ומבינה ומשתתפת בתחושה ובהרגשה היומיומית של כבד השמיעה. אשמח להתעדכן ולעדכן במידת הצורך. אחלה פורום,מקווה שיהיה מעניין. עדי.

אני הייתי אחת התלמידות שלא התקרבו

אל כבדי השמיעה,היה לי מוזר קצת כל הסימנים וכו'...גם היום אני לא יודעת את שפת הסימנים. יא,גם בשכבה שלי היה אחד שקוראים לו "דני"....אבל הוא היה מה זה "שובבני"...חחח

תראה...

הייתי בביה"ס,והיות ואני כבדת שמיעה הרגשתי שייכת לקבוצה המאוד נחמדה של לקויי השמיעה,אך בכיתות לא למדתי איתם. לא למדתי את שפת הסימנים משום שלא הייתי צריכה. אני מדברת חלק ונעזרת במכשירים. ואם אפשר להיות כנה ואמיתית,אז כן,לא התערבבתי הרבה עם לקוי השמיעה כיוון שהיה לי מאוד קשה להבין את שפת הסימנים וזה בילבל אותי מאוד. זה מה שהיה אז....

גם אני הייתי ככה

בכיתה י' ויא' לא ידעתי שפת סימנים אבל למדתי עם כמה חירשים שעם הזמן הפכו לחברים הכי טובים שלי בהתחלה הסתובבתי רק עם שומעים ולא הבנתי מזה חירשים חשבתי שהם נורא משונים... בכול אופן מצאתי לי כמה חברים שלימדו אותי שפת סימנים והיום אני חרשת גאה חחח

כן,גמאני חירשת גאה ../images/Emo13.gif

אבל...לקח לי שנים להודות בזה. נהייה לי סרט מזה. בעעעע,שנים אמרתי לעצמי,אני חירשת??? מה מה מה? אפילו לא שמעתי את עצמי אומרת את זה חחחח

תראי

זו שאלה שקשה מאוד להסביר אם לא רואים ושומעים איך אני מדברת....
היות ואני שומעת טוב ,ומדברת רגיל,אפילו לי היה קשה להבין ולהאמין שאני חירשת,לא הייתה לי בעיה לתקשר עם אנשים מסביבי,ולהם גם לא איתי. (ככה חשבתי עד לפני שהתחתנתי
) תראי,לא גדלתי בסביבה חירשת ,לא היו לי חברים לקוי שמיעה,לא ידעתי מה זה שפת הסימנים,לא נקשרתי בצורה כזו או אחרת לעולם החירשים,איך בכלל אני אמורה לדעת שיש עולם כזה? עד שהגעתי לתיכון,לא ידעתי בכלל שיש חברות של חירשים ,עולם של שפה אחרת,וקשיים שראיתי,לא דימיתי שהם קשיים,הלכתי איתם וזרמתי עם כל הקשיים של ה"לא לשמוע טוב" כמובן מאליו ,שכל בן אדם יש לו פה ושם אי קליטת שמיעה או דיבור או הבנה. לא התעמקתי יותר מידי בחירשות שלי.זה-למה לא הודיתי שנים בחירשות שלי! וזה לא קל תאמיני לי, כשהגעתי לתיכון,אז...שם...באמת הכרתי עוד אנשים חירשים ולקוי שמיעה,ופה התחיל לאט לאט לטפטף לי מה קורה גם אצלי,אבל ממש לאט. לא יחסתי משמעות לחברה הזו, לא קיבלתי את השפה שלהם, ובאמת שניסיתי להתקרב,לא דחיתי אותם בכלל,פה ושם צצתי לי באירועים שהזמינו אותי,פה ושם יצאתי עם חירש כדי להבין מה קורה בעולם שלו,וגם יצרתי לי חברות נעימה איתם.מאוד התביישתי (אם לאמר ת'אמת) לדבר בשפה הזו,התרחקתי מעצם המחשבה להיות שותפה לחברה סגורה ומסוגרת ומרוחקת שמילת המפתח איתם היא "סבלנות כי עוד רגע אתה מתפוצץ כי הם לא מבינים אותך ואתה לא אותם,העדפתי להיות קרובה לאנשים "רגילים"... ראיתי בקבוצה הזו של החירשים,דברים מאוד לא טובים בשבילי דאז. אולי כי המחשבה שלי הייתה שונה אז. אני מודה שזה עשה לי משהו פנימי,והצליח לעזור לי איכשהוא ,היום אני מבינה את כל אותם ילדודס בתיכון,הרבה יותר טוב . גם מפני שגדלתי להבין שאני בעצמי לא שומעת טוב ואין מה לעשות אני נעזרת במכשירי שמיעה שבלעדיהם לא הייתי מצליחה בעולם השומעים. וגם,אם לאמר את האמת,נעזרתי המון ברצון שלי להצליח להיות "רגילה ושומעת" זה היה המוטו של הוריי שדחפו אותי לזה מאז שאני זוכרת את עצמי. כך,שעל קצה המזלג נתתי לך תמצית המחשבות שלי על החירשות שלי.... מקווה שעניתי לך. אם יש למישהו או מישהי ...מה להגיב, אשמח לקבל דיעותיכם. שיהיה לכולנו שבת שלום ומבורך! עדי.

למעלה