סולר ? לנקות את השרשרת וגלג"ש ?

josh100

New member
סולר ? לנקות את השרשרת וגלג"ש ?

מה עם סולר ? פעם אחת ולתמיד - כן או לא ? עד כמה שיידוע לי , סולר הכי קרוב בהרכבו לנפט והוא חומר די שמנוני ובלי שום חומרים מעכלים ותוקפניים . אם כך, מדוע שלא ננקה את השרשרת והגלג"ש עם סולר ? אולי בכך נוכל לחסוך את עלויות הדגריזר ?

תחסוך גם את עלויות הסולר בעזרת

1)סבון כלים 2)קערה עם מים חמים 3)מברשת שיניים ישנה 4)מפתח שרשרת[אם אין פאוור לינק]

oferbic

New member
מנצל"ש: זה לא מחליש את השרשרת?

שמעתי שהפירוק והחיבור מחדש עלולים לשחוק את השרשרת בנק' החיבור, או שמא סתם מדובר באגדה אורבנית ?

קוב

New member
פרוק מיותר מזיק לדעתי

פעם, היה מקובל "לבשל" שרשראות בשמן סמיך. היום כדאי לדעתי לנקות עם סמרטוט עליו מעט שמן שרשראות. במהלך נוסף לשמן באופן דומה, סמרטוט עם מעט שמן שרשראות.

josh100

New member
את זה ידעתי תמיד אני רק שאלתי אם

שימוש בסולר יכול להזיק ועד כמה הוא מנקה כמו שצריך . לגבי העלות, הרי מדובר על פחות מחצי ליטר סולר כך שהעלות היא ממש אפסית . ובכלל , האם יש מישהו שכבר השתמש בסולר ויכול להעיד ?

הסולר מנקה מעולה אבל...

1. יש לו ריח שלא עוזב אותך לזמן רב 2. במידה והוא יחדור לצירים אז הוא ינקה אותם מהגריז ביסודיות וביעילות מה שישאיר אותך עם ציר יבש שישחק מהר. אותו כנ"ל גם נפט

nintense

New member
אם זה מנקה, לא רואה למה לא...

אני אישית מעדיף את הריח הלימוני של סבון הכלים על פני הסולר, העלויות של שניהם שוליות. כמובן שבניקוי עם סולר מאוד מומלץ לפרק את השרשרת כדי שלא כל האופניים יסריחו.

למעלה