סטודנט

izzy g

New member
סטודנט

שלום. האם כסטודנט אני מחויב בהגשת דו'ח למס הכנסה או שמספיק שאני רשום בביטוח לאומי כסטודנט? האם סטודנטים עובדים זכאים להטבות כלשהן? ועניין נוסף, לפני כשנה התשחררתי משירות קבע בצה'ל. הגשתי בקשה לתיאום מס על החודשים בהם לא הייתי משוחרר, האם מלבד זאת מומלץ לעשות עוד משהו? תודה רבה.

אמיר72

New member
תשובה חלקית

א. כסטודנט אינך חייב בהגשת דו"ח. אם תעבוד בזמן הלימודים תדווח ע"י מעסיקיך. ב. סטודנטים עובדים זכאים להטבות ? הצחקת אותי (מנסיון מריר ואישי ...)

izzy g

New member
בעניין ההטבות לסטודנטים--->

אני מבין למה אתה צוחק, למרבה הצער גם אצלי זה צחוק מאוד מריר. אם אין הטבות האם יש תקרה מסוימת שכדאי שלא אעבור אותה על מנת לשלם כמה שפחות מס? הסיבה שאני שואל היא זו: אני לומד בירושלים, כשבאתי לשלם את הארנונה, הסבירו לי בעיריה שאני לא זכאי להנחה בארנונה על סמך העובדה שאני סטודנט אלא אני מקבל הנחה מ"טעמים סוציאליים" בשל הכנסה נמוכה. נוצר כאן מצב אבסורדי שבו סטודנט שעובד במשרה חלקית זכאי לפחות הנחה בארנונה מסטודנט שלא עובד כלל. האם יש מצב דומה גם לגבי מס הכנסה? (אני יודע שיש מדרגות מס שונות לפי הכנסה, אני לא כל כך יודע איפה למצוא אותן ואם יש תקנות מיוחדות לגבי משרת סטודנט או משרה חלקית). שאלה נוספת, האם גם משוחרר משירות קבע זכאי לנקודות זיכוי כמו חייל משוחרר משירות חובה?

אמיר72

New member
מדרגות המס

עולות עם ההכנסה. אין תקנות מיוחדות לסטודנט או למשרה חלקית. המצב שאותו תיארת עם הארנונה אופייני גם למקבלי גמלאות מסוימים, אבל לא זה המקום להיכנס אליו, ובכל מקרה אין זה המצב במס הכנסה. לגבי נקודות זיכוי אין לי מושג.

בעניין ההטבות לסטודנטים--->

מס ההכנסה עולה עם ההכנסה, בגלל נקודות הזיכוי חבות המס עשויה להיות אפס, אך אם אתה כבר משלם מס(ז"א ניצלת את נקודות הזיכוי) הרי שעלית ההכנסה תגדיל את המס בכל מקרה. ניתן לקבל במס הכנסה לוח ניכוים בו מפורט המס לכל רמת הכנסה

למעלה