סיר אורז

littlerunaway

New member
סיר אורז

תגידו, איפה אני יכולה למצוא סיר אורז בחיפה? אני צריכה מהו לא גדול. סטודנטית, לא מבשלת למשפחה, רק לעצמי. יש איזו חברה מומלצת? חברה שלי קנתה משהו זול ב-100 ש"ח ואמרה לי לא לעשות את הטעות הזאת.

niya

New member
מה זה סיר אורז?

בתור פרסייה מדופלמת
אני לא ממש מבינה את המינוח...

אני מבשל אורז כמעט בכל סיר, תלוי בכמות.

איזה אורז את רוצה לבשל? אם את רוצה אורז פרסי טוב, סיר רחב ונמוך, עם תחתית כפולה ועבה יעשה את העבודה. אם זה אורז לסטודנטית רעבה שרוצה בעיקר לשבוע בלי להתאמץ - סיר קטן וטוב יעשה את העבודה, וגם ניתן יהיה לבשל בו עוד מאכלים (מרקים בחורף, למשל, זה שוס אמיתי!)

כשקניתי דירה קיבלתי במתנה מאחי וגיסתי היקרים סיר של ארקוסטיל - והתאהבתי. הם מאד יקרים יחסית לסירים, ובאמת אין שום סיבה לרכוש דווקא אותם אם התקציב מוגבל.

נסי לבדוק מה יש בסניף הקרוב של שופרסל דיל להציע - בדקי קודם שיש להם מחלקה של כלי בית. וודאי שהסיר הוא אכן בעל תחתי עבה וכפולה (זה חשוב לפיזור אחיד של החום בבישול ולכך שהאוכל יצא טוב יותר). אני מסיכנה חלקים עם החברה שלך שלא כדאי לרכוש סיר זול.

הזהרי, אגב - מסירי "סולתם" - בעבר היו להם סירים מעולים - אבל עם השנים האיכות שלהם ירדה פלאים ומרבית הסירים שלהם מתפרקים ואינם טובים כמו שהיו בעבר.

גם סיר שעשוי מאלומיניום - להתרחק! סירי נירוסטה זה מעולה, סיר מברזל (שוב, יקר ודורש תחזוקה מעייפת לעיתים) - מעולים!

עוד טיפ - נסי לבדוק ב"יד 2" ובאתר אגורה. תותפעי לראות מה אנשי
ם מוכרים או מוסרים בחינם לגמרי...

littlerunaway

New member
אני לא מדברת על סתם סיר לבישול אורז

יש סירים חשמליים לאידוי אורז, שמים בהם אורז, מים (תבלינים וכו') ומדליקים. הסיר עוצר בעצמו כשהאורז מוכן ושומר עליו חם לכמה שעות. לחברה שלי יש משהו בסיגנון והיא אומרת שזה מעולה, מדליקים ושוכחים עד שהאורז מוכן (היא סטודנטית בעצמה) והאורז יוצא טוב כל פעם.

niya

New member
למען האמת

לטעמי זה מיותר. קני לך סיר טוב, שניתן יהיה לבשל בו עוד כמה דברים. לאורז לוקח רבע שעה להתבשל, אם לא מבשלים אורז מסובך. וזה יעלה פחות

יש לי משהו דומה אם את רוצה

כשהייתי ילד קנו לי מכונה להכנת גלידה: שמים את החומרים, זה מסתובב, ובסוף יוצא גלידה
ויש לדודה שלי "אופה לחם" זה ממש בגודל של כיכר לחם, שמיפ גוש בצק, מפעילים ובסוף נחשי מה יוצא?
נכון מאוד! יוצא לחם ! (no ziro)
אז...

niya

New member
מה זה משהו דומה? אתה נותן לה מתנה?

תהיה יותר ברור בבקשה!

שום מתנה

התכוונתי אם היא רוצה לקנות את מכונת הגלידה שלי שעדיין עובדת !!! no ziro

קישור למשהו שהרגע צפיתי בו אז זה עוד בזיכרון של העתק/הדבק אז הרווחתם- פרודיה על ג'ט לי

זה כמו קומקום חשמלי אבל לאורז

סיר אורז חשמלי,להכנת אורז מושלם,מתפרק בקלות ונוח לניקוי,מכסה זכוכית שקוף,2 מצבי הפעלה :בישול ושמירת חום,כבל חשמלי מתנתק לאפשרות הגשה לשולחן,כולל כוס מדידה וכף הגשה.

למעלה