פתגם

nothing but the truth

Well-known member
*פתגם*

*"תהיו בדיוק כמו האש, לא משנה כמה דברים החיים יזרקו עליכם, אתם רק תצמחו ותתחזקו."*

זה יכול להסביר מדוע אנשים שהחיים לא הטיבו איתם פולטים סביבם ארס.

בדיוק כפי שיש חומרים מסוימים שאם נשליך למדורה , היא תפלוט גזים רעילים.....
;)

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל

בדיוק כפי שיש חומרים מסוימים שאם נשליך למדורה , היא תפלוט גזים רעילים.....
;)
סוג של הישרדות |כן|

nothing but the truth

Well-known member
סוג של הישרדות |כן|

לעתים זה יכול להיות סוג של הישרדות נכון לאותה תקופה בה הם חטפו את ה"מכות", אבל הבעיה שהדפוס הזה יכול להישאר גם כשאינו נחוץ יותר.
אני יכול לומר כי באחד ממקומות העבודה בהם עבדתי יצא לי להיתקל בשני אנשים ממומרים. אצל אחד זה היתבטא סתם בדיבור לא הכי נעים, ואצל השניה (כיוון שהייתה בתפקיד ניהולי) גם בהתעללות בכפיפים שלה (מה שגרם לחילופים תכופים).
כשניסיתי להבין מוותיקים ממני הסתבר שלכל אחד מהם יש את ה"חבילה" הלא נעימה שלו מהעבר הרחוק, שקשורה בעיקר בעניינים שבתוך המשפחה.
ההתנהגות שפתחו עקב התעללות העבר לא בדיוק סייעה להם לשרוד במציאות היומיומית שלהם בעבודה שנים רבות לאחר מכן. אם כבר רק פגעה בהם, אלא שזה כבר היה טבוע בהם במידה כזו שלא יכלו להשתנות.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
לעתים זה יכול להיות סוג של הישרדות נכון לאותה תקופה בה הם חטפו את ה"מכות", אבל הבעיה שהדפוס הזה יכול להישאר גם כשאינו נחוץ יותר.
אני יכול לומר כי באחד ממקומות העבודה בהם עבדתי יצא לי להיתקל בשני אנשים ממומרים. אצל אחד זה היתבטא סתם בדיבור לא הכי נעים, ואצל השניה (כיוון שהייתה בתפקיד ניהולי) גם בהתעללות בכפיפים שלה (מה שגרם לחילופים תכופים).
כשניסיתי להבין מוותיקים ממני הסתבר שלכל אחד מהם יש את ה"חבילה" הלא נעימה שלו מהעבר הרחוק, שקשורה בעיקר בעניינים שבתוך המשפחה.
ההתנהגות שפתחו עקב התעללות העבר לא בדיוק סייעה להם לשרוד במציאות היומיומית שלהם בעבודה שנים רבות לאחר מכן. אם כבר רק פגעה בהם, אלא שזה כבר היה טבוע בהם במידה כזו שלא יכלו להשתנות.​
מי שישכיל לקחת את הפתגם בטוב שבו.
יצליח לפרוח.

משתפרת1

Well-known member
מי שישכיל לקחת את הפתגם בטוב שבו.
יצליח לפרוח.
זה מאד תלוי באישיות. יש אנשים שיחטפו ויהפכו למחטיפים בעצמם (ככל הנראה הרוב), ויש כאלה שיתנהגו בצורה שתרחיק אותם מהתנהגות פוגענית. משהו בסגנון של "אצלי- לא יהיה כך".

משתפרת1

Well-known member
*פתגם*

*"תהיו בדיוק כמו האש, לא משנה כמה דברים החיים יזרקו עליכם, אתם רק תצמחו ותתחזקו."*

אין קשר בין הפתגם למציאות. תשליכו עפר על האש- תחנקו אותה. תשליכו מים על האש- תכבו אותה.
עדיף "וכאשר יענו אותו- כן ירבה וכן יפרוץ".

nothing but the truth

Well-known member

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
דעה מרעננת. לחלק גדול מציבור הגולשים בתפוז (בכלל אך גם אצלנו בפורום) דעה שונה זה משהו פסול מכל וכל
:)

.​

דעה מרעננת. לחלק גדול מציבור הגולשים בתפוז (בכלל אך גם אצלנו בפורום) דעה שונה זה משהו פסול מכל וכל :).
דעה שונה הנאמרת על הנושא מתקבלת בכיף, כשהדעה עוברת לגופו של הכותב, המנגינהאחרת.

Harrington

Well-known member
מנהל
דעה שונה הנאמרת על הנושא מתקבלת בכיף, כשהדעה עוברת לגופו של הכותב, המנגינהאחרת.
ברור. ואת רואה את העולם כך וכך גם אני. אבל מה לעשות שיש כאן לא מעט (על אף שלעולם לא יודו בכך כמובן), שברגע ששומעים דעה אחרת משלהם, דעה שלא מקובלת עליהם, דעה שלדעתם המחזיקים בה פר הגדרה 'פסולים לעדות', יפרשו כך את המשמיע את אותה דעה וייראו אותו ככזה לדורות. לא חסרות דוגמאות לכך כאן לצערי.

למעלה