שאלה למנהלות הפורום

מצב
הנושא נעול.

TalHai

New member
אוניברסיטה פתוחה היא אופציה מסויימת

שאלה למנהלות הפורום
שלום רב לכן ראיתי את כל ההתכתבות כאן בענין מבחני מכון סאלד. אני זקוקה לעצה או להכוונה, הבן שלי לא עבר את מבחני מכון סאלד, אבל כן עבר את המבחנים של אריקה לנדאו, ועבר מבחני קבלה של אוניברסיטת תל אביב ושל האוניברסיטה הפתוחה. הוא סיים עכשיו כיתה ח' ניסינו שוב במכון סאלד, כדי שיקבל מה שמגיע לו ממשרד החינוך-העשרה וכד' (לאחר שהוא היה במצוקה קשה מחוסר ענין ושיעמום בכיתה מהלימודים ומהילדים). גם את המבחן הזה הוא לא עבר (התשובה שלהם היתה מאד מוזרה: זה גבולי, הוא כמעט עובר כך אמרו מה זה אומר????) (לא ברור לי איזו גרסה זו ואיך מבררים על כך. איפה מקבלים יותר כיוון, אינפורמציה תרגול, או כל דבר אחר שיכול לעזור לגבי המבחנים האלו. ההרגשה שלנו היתה שזה קצת פוליטיקה, מקומות פנויים וכדומה.... דובר על הצטרפות ללימודים באוניברסיטה הפתוחה. כיום הוא מסיים סמסטר ראשון באוניברסיטה הפתוחה ונרשם לסמסטר קייץ, הציונים שלו ממצוע 80-90 , הוא לומד מתמטיקה באוניברסיטה. אני מאד רוצה לעזור לו ולנו, שיכירו בו, קצת לא הגיוני המצב הזה. כל מי שיודע איך לעזור לי אודה לכם מאד המון תודה
ממש מתאים לדעתי
(יש לי ניסיון אישי אם תרצי לשאול משהו את מוזמנת לשאול במסרים)

ושוב,

לאילו גילאים? גם צעירים?
ושוב,
בכלי השאלות הנפוצות של הפורום יש חלק שלם על לימודים אקדמים. אם יש שאלות נוספות שלא נענו את (וכל אחד אחר) מוזמנת לשאול בפורום ואני אענה כמיטב ידיעתי. אני גם מזמינה את כל המתעניינים לקומונת "סטודנטים צעירים" (אשר מספרה מופיע בחתימה שלי). מבחינת הגילאים - הסטודנט הכי צעיר שלומד באו"פ הוא בן 10. בממוצע הסטודנטים הצעירים מתחילים ללמוד בסביבות גיל 15, אבל אין זה אומר שאי אפשר לנסות מוקדם יותר (ואם הדבר לא מצליח, לנסות שוב בגיל מאוחר יותר).

Mור

New member
תודה

ממש מתאים לדעתי
(יש לי ניסיון אישי אם תרצי לשאול משהו את מוזמנת לשאול במסרים)
תודה
חחח, זה אתה מההתנדבות? הנה אני שואלת אשמח לקבל פירוט על ניסיונך.

TalHai

New member
כן זה אני מההתנדבות....

תודה
חחח, זה אתה מההתנדבות? הנה אני שואלת אשמח לקבל פירוט על ניסיונך.
כן זה אני מההתנדבות....
האוניברסיטה שולחת לכל המעוניין חוברת מפורטת עם כל ההסברים, תוכן החוברת נמצא גם באתר, תחפשי קצת ותמצאי (קישור למטה). רק חשוב להדגיש שהסמסטר הראשון יכול להיות רק כאשר התלמיד בכיתה ט' (יש גם מקרים חריגים ממה ששמעתי של תלמידים יותר צעירים). התלמיד גם צריך שיהיו לו המלצות מבית הספר (טופס ההמלצות נמצא ב"מידעון לתלמידי תיכון של האוניברסיטה). כמו כן הוא גם צריך ציון גבוהה במקצוע הרלוונטי אותו הוא רוצה ללמוד, ציון טוב באנגלית וממוצע יחסית גבוהה. הוא גם יהיה צריך להגיע לאחד מסניפי האוניברסיטה (כמעט בכל עיר שנייה בישראל) ולעבור רעיון אצל יועץ פדגוגי. חפשי באתר שלהם את החלק שמיועד לתלמידי תיכון- תזמיני את החוברת ומהזמן שהחוברת מגיעה אליך זה באמת לא תהליך מסובך... זמן ההרשמה לקראת סיום ככה שצריך להזדרז (עוד חודש אם אני לא טועה)

TalHai

New member
וכמובן הקישור...

כן זה אני מההתנדבות....
האוניברסיטה שולחת לכל המעוניין חוברת מפורטת עם כל ההסברים, תוכן החוברת נמצא גם באתר, תחפשי קצת ותמצאי (קישור למטה). רק חשוב להדגיש שהסמסטר הראשון יכול להיות רק כאשר התלמיד בכיתה ט' (יש גם מקרים חריגים ממה ששמעתי של תלמידים יותר צעירים). התלמיד גם צריך שיהיו לו המלצות מבית הספר (טופס ההמלצות נמצא ב"מידעון לתלמידי תיכון של האוניברסיטה). כמו כן הוא גם צריך ציון גבוהה במקצוע הרלוונטי אותו הוא רוצה ללמוד, ציון טוב באנגלית וממוצע יחסית גבוהה. הוא גם יהיה צריך להגיע לאחד מסניפי האוניברסיטה (כמעט בכל עיר שנייה בישראל) ולעבור רעיון אצל יועץ פדגוגי. חפשי באתר שלהם את החלק שמיועד לתלמידי תיכון- תזמיני את החוברת ומהזמן שהחוברת מגיעה אליך זה באמת לא תהליך מסובך... זמן ההרשמה לקראת סיום ככה שצריך להזדרז (עוד חודש אם אני לא טועה)
וכמובן הקישור...
שכחתי בהודעה הקודמת

Mור

New member
טל

כן זה אני מההתנדבות....
טל
הרבה תודה על כל האינפורמציה, אבל כמו שכתבתי, הבן שלי כבר לומד באוניברסיטה הפתוחה, מכיתה ח' ואכן עבר את כל השלבים הללו.

דווקא עכשיו מכוונים יותר

כן זה אני מההתנדבות....
דווקא עכשיו מכוונים יותר
להתחלה בכיתה ח'.

TalHai

New member
כשאני דיברתי איתם

דווקא עכשיו מכוונים יותר
להתחלה בכיתה ח'.
כשאני דיברתי איתם
הם הסבירו לי שפורמאלית ביום התחלת הסמסטר הראשון אתה חייב להיות בכיתה ט' או לעלות בתחיל שנה"ל לכיתה ט'(לא משנה אם בהתחלה או בסוף)

שקרו לך ../images/Emo13.gif

כשאני דיברתי איתם
הם הסבירו לי שפורמאלית ביום התחלת הסמסטר הראשון אתה חייב להיות בכיתה ט' או לעלות בתחיל שנה"ל לכיתה ט'(לא משנה אם בהתחלה או בסוף)
שקרו לך

אבל לכל מרכז לימוד יש את השגעונות שלו (פורמאלית - זה לא רשום בידיעון של האוניברסיטה)... אני יודעת שאצלנו (ב"ש, בית יציב) שולחים מכתבים להורים של הילדים שלומדים בבית מוריה (מרכז ההעשרה למחוננים בב"ש) בתום תקופתם שם (עד כיתה ו') כאשר מכוונים אותם להתחיל בכיתה ח'.

TalHai

New member
באמת?

שקרו לך

אבל לכל מרכז לימוד יש את השגעונות שלו (פורמאלית - זה לא רשום בידיעון של האוניברסיטה)... אני יודעת שאצלנו (ב"ש, בית יציב) שולחים מכתבים להורים של הילדים שלומדים בבית מוריה (מרכז ההעשרה למחוננים בב"ש) בתום תקופתם שם (עד כיתה ו') כאשר מכוונים אותם להתחיל בכיתה ח'.
באמת?
אולי יש קשר למקצוע.... אני לא יודע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה