שאלה קצת שאפתנית לגבי שיריונות

SunsRequiem

New member
שאלה קצת שאפתנית לגבי שיריונות

אז ככה, הגעתי למסקנה שאני צריכה להתחיל לעבוד ברצינות על הקוספליי חלומות שלי אם אי פעם ארצה שהוא יהיה מוכן.
הבעיה, הכישורים המוטוריים שלי די מוגבלים, אז אני צריכה מדריכים ממש מפורטים, ולא כמו מתרגלים לחדו"א שכותבים "קל לראות" על הלוח.
מה גם, שאין לי מושג ירוק בחומרים. אגיד רק שעם סול ניסיתי ואני פשוט לא מסתדרת =/
תקציב זה קצת פחות עניין, כי בכל מקרה מדובר על פרוייקט שייקח זמן.

מצורפות התמונות של שני השיריונות.
גם טיפים ועצות יעזרו.

תודה.

Mana Sama

New member
בהצלחה!

האמת שאין לי רעיונות מעבר לשימוש במזרון שטח,אבל השימוש בו די דומה לסול וכך או כך לי אישית אין ניסיון עם זה אז יהיה לי קשה לתת לך הכוונה >:

Winged Serpent

New member
נייס

הייתה לי פנטזיה לעשות פעם את גרסת ה- dark knight אבל זה היה לפני שידעתי איך לעבוד עם ספוג. זה כבר לא יקרה :(

בעבודה על שריון יש שני חלקים - 1. היצירה והחיבור של כל החתיכות ו- 2. הגימור והצביעה. אני אדבר רק על החלק הראשון אם כי פייר, השני זה מה שבאמת יקבע כמה יפה יהיה הקוספליי. אני אצרף גם לינקים לאתרים שבהם תוכלי לראות איך ומה אנשים עשו, אבל מאחר ויש המון לומר על המון דברים נתחיל בקטן.

חומרים:
- ספוג 2 מ"מ - סול. נוח כדי ליצור תבניות ועיטורים ולהדביק על חלקי השריון השונים
- ספוג 5 מ"מ - בשביל חלקי שריון סטנדרטיים
- ספוג 10 מ"מ - בשביל חלקי שריון יותר מאסיביים אבל לא רק. אני עובד עם ספוג 10 קשיח ואני ממליץ עליו כי איתו תוכלי לעשות יחסית בקלות דברים כמו הלהבים של Golbez בקסדה ובכתפיים, והייתי שוקל גם לעשות איתו את הירכיים

כלים (מהפשוטים למסובכים):
- טוש שחור לסימון דברים, אני מציע שיהיה אחד דק ואחד עבה
- סרגל
- מספריים - לעבודה עם סול וספוג 5
- דבק חם - מצוין לעבודה עם ספוג
- מלחם - לצריבה של עיטורים על הספוג
- סכין להט - זה בעצם מלחם עם ראשים מתחלפים שאחד מהם הוא להב סכין, טוב מאוד לחיתוך ספוג 10
- דרמל - ליישר ספוג 10 אחרי החיתוך, לעשות גימורים

איפה לקנות?
סול, טושים, מספריים, דבק חם, סכין להט - יש בחנויות יצירה. סכין להט לא בכל מקום אבל אני די בטוח שיש באקוורל. ספוג 5 - חנות בשם ירגום ליד התחנה המרכזית. הם נפתחים בשבע וחצי לרוב אבל לדעתי לא עובדים בשישי. ספוג 10 - אם את לא רוצה ספוג קשיח, לדעתי יש גם בירגום. אני קניתי את שלי בחנות בשם בש-גל (מה שאת תרצי זה מזרני פאזל אפורים בעובי ס"מ אחד). דרמל יש בהרבה חנות כלי עבודה שונות ואפשר להיעזר בזאפ בשבילו. את יכולה להתחיל לעשות את שאר השריון ולשמור את החלקים שדורשים דרמל לסוף.

לפני הקנייה, קצת לינקים:
כדי שתביני מה מצפה לך, הנה כמה לינקים. הם בגדול הלינקים ששמתי בשביל שרשור הלינקים למטה אבל אני אמקד אותך. כדי להבין איך עושים חלקי שריון ומעטרים אותם, הנה step-by-step ליצירת מגני כתפיים. מאחר ואני מוגבל לשלושה לינקים מגוף ההודעה, למטה יש לינק של בחורה (מהאתר Kamui Cosaply) שמסבירה איך היא חיברה את השריונות שהיא הכינה. הצרכים שלך לרוב יהיו פשוטים יותר אבל כדאי שתביני את רוח הדברים. בנוסף, הבחור מהערוץ של I Can Make Stuff עשה פרופ מגניב שרובו נעשה עם ספוג 10 שעליו דיברתי מקודם. על הדברים שהוא מראה בוידאו שלו כשהוא אומר thick foam הם הספוג הזה.

בכנס עולמות קרן לין מעבירה סדנת פרופס ואני מניח שהיא תראה שם חלקים משריון N7 שהיא הכינה, שנעשה עם ספוג 10. אני כנראה אהיה שם אם יהיו לך עוד שאלות וגם הסדנה עצמה לדעתי תועיל לך.

Winged Serpent

New member
תחילת העבודה

אני אתן לך הדגמה לחלק שיצרתי כדי שתביני בערך מה מהלך הדברים. התחלתי מזה שלקחתי תמונה של החלק שהייתי צריך. את תראי שהתוצר הסופי לא לחלוטין דומה, זה כי בהתחלה עבדתי עם תמונה אחרת (באיכות נוראית).

Winged Serpent

New member
תציירי לעצמך תבנית על דף

של החלק שאת צריכה. אני השתמשתי בחצי בריסטול וציירתי תמיד חצי צורה, אז קיפלתי וגזרתי מקופל בשביל תמונה מראה בצד השני. אח"כ ציירתי עם טוש את הצורה על הספוג

Winged Serpent

New member
לפעמים חתיכה אחת של שריון בעצמה מורכבת מכמה

חתיכות שונות, אני בחרתי לצייר בנפרד

Winged Serpent

New member
לאחר מכן חתכתי את הצורות הכלליות

בגלל שזה ספוג קשיח השתמשתי ב- hot knife

Winged Serpent

New member
ואז החלק העצוב - לבתר את השרטוטים

כדי לגזור מהם את החלקים הפנימיים ואת השוליים ולחתוך אותם

Winged Serpent

New member
כשכל החלקים מוכנים, להדביק אותם

זה השלב המסובך, כי דבק חם הוא בכ"ז לא מדע מדויק. מה שכן, הרבה מאוד מהפגמים שיווצרו אפשר יהיה אח"כ להעלים בהרבה דרכים שונות, אז אל תאכלי את עצמך על פאשלות.

Winged Serpent

New member
ואיך כל זה מתקשר למה שאת צריכה

שריון מורכב מהרבה חלקים שדרכי ההכנה שלהם שונות. מה שהראיתי למעלה הוא חלק אחד שאפילו לא הייתי צריך לכופף. מה שכן, העיקרון הוא לרוב אותו עיקרון - לגזור צורה, לכופף או לא לכופף אותה, לעשות גימורים, להוסיף עיטורים, להוסיף חיבורים לחלקים אחרים ואז צביעה.

akirekaeru

New member
וואו! איזה הסבר מפורט..

העצות שלך מצוינות ולמרות שאני סתם לא קשורה, אפילו לי עשית חשק לעשות שריון..^-^

SHE RA

New member
ואו אחלה מדריך

אקרא בעיון מחר בבוקר אבל ממה שראיתי בתמונות נראה מעולה ! :)

למעלה