שירה על הדרך

שירה על הדרך

ערב טוב!

קראתי שהשנה הקדישו את תחרות "שירה על הדרך" לשירת ילדים. איזה יופי!
http://e.walla.co.il/?w=/6/2530638

רק מה, אני לא מכירה אף שם מהזוכים...
מה שהעלה בראשי את השאלה: האם כל השירים שיוצבו בתל-אביב השנה יהיו שירת ילדים?

הכוונה היא לשירים של משוררים מפורסמים...כל שנה ישנם הזוכים, וחוץ מהם העירייה מפרסמת ברחבי העיר כל מיני פוסטרים של שירים שונים מאת מיטב משוררינו.
איזה מעולה יהיה אם נראה את שטקליס, זרחי, גולדברג, פינקרפלד, חיה שנהב, לאה נאור וכל משוררי הילדים הראויים והאיכותיים תלויים על רחבי תל-אביב!

בוקר טוב למותה של האפוקוליפסה

מסכימה עם התלהבותך לגביפרויקט ' שירה על הדרך' .שירי משוררים -שירת ילדים .
ורוצה להוסיף .הנה יצאו לא מכבר שלושה ספרים של משוררי ילדים שחלק משמותם הזכרת: אנדה עמיר ,לאה גולדברג , וביאליק .
הספרים יצאו בפורמט חדש ובאיורים חיננים המושכים את העין .
כך
"רוץ בן סוסי" :ביאליק לילדים, איורים של בתיה קולטון .הספר יצא לראשונה בהוצאת דביר בשנת 2003
"פזמון ליקנתון " לאה גולדברג .איורים עופרה עמית . בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר והוצאת הקיבוץ המאוחד ספרית הפועלים .2011
"דוד ירח בשמים " אנדה עמיר ,איורים אורה איתן, בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2011 .
ובספרים שירים מוכרים יותר לצד מוכרים פחות .כדאי לעיין

בוקר אור

אני לא כל-כך מתחברת לאיורים של בתיה קולטון. הם סבירים ומתאימים בספרים של נורית זרחי, למשל, שהם בין כה וכה חצי סוריאליסטיים, אך בשירים לגיל הרך הם לעיתים מופרכים ולעיתים פשוט מוזרים ולא מתאימים לילדים צעירים.
חוויתי זאת על בשרי כשהילדים עיינו בספר "רוץ בן סוסי" ותהו לגבי סוס שצויר שם, סוס ענק מימדים...
אבל כל אחד וטעמו האישי...אני פשוט לא חושבת שהיא מתאימה כל כך לילדים צעירים...

למותה של האפוקליפסה

קראתי את תשובתך ,ומאידך התבוננתי שנית באיורים.
וכמו שאמרת מסכימה לחלוטין אנשים שונים והטעמים אף הם שונים

ובכול זאת מבקשת לשאול אותך
.באיזה ספר{ ציינת: את רוץ בן סוסי} הבחנת באיור בסוס ענק ממדים?

האם זה שם הספר שגם אני ציינתי "רוץ בן סוסי "ביאליק לילדים .איורים בתיה קולטון .יצא לראשונה ב2003
מצרפת סריקה עטיפה קדמית של הספר
,או התכוונת לשיר" רוץ בן סוסי" שמופיע במקום אחר.
מתוך עניין .

יכול להיות שהתבלבלתי

עם ספר אחר שבו כל מיני מאיירים איירו שירים של ביאליק.
האיור שיש שם לשיר "פרש" ממש לא מתאים לקונטקסט של השיר...

למעלה