שלום לכולם שרשור היכרות

ימיממה

New member
שלום לכולם שרשור היכרות

אני בר, בת 26.

כבר שנים שאני חייה את המרדף הלא נגמר אחרי השמלה הבאה, כמה שיותר ישן יותר טוב!
מידי פעם בחורה זרה עוצרת אותי ברחוב או בעבודה והמשפט הקבוע "וואוו, מאיפה השמלה שלך?"
אני עונה חזרה, "מחנות יד שניה" ואז מתפתחת שיחה, אני מנחה את אותה זרה לאן ללכת, מה המחירים, איפה אפשר פשוט להסתובב ולמצוא בקלות, ואיפה צריך "לעבוד" כיוון שהבגדים מונחים בערמות.

מעבר לחנויות יד שניה בארץ, ישנן חנויות יד שניה יוצאות דופן באירופה וארצות הברית (לוס אנגלס, סאן פרנסיסקו, ברלין אמסטדם) בעיקר באירופה אפשר למצוא אזורים שלמים של חנויות מושקעות ובגדים יוצאי דופן, מידי פעם יוצא לי למצוא בגדים בעבודת יד משנות ה40-50-60, כל בגד מספר סיפור.

השמחה שאיתה אתחיל נקנתה בחנות יד שניה בלוס אנג'לס, בוואלי, עבודת יד משנות ה50 ורק 20$!

אשמח אם תמליצו על חנויות מועדפות עליכן בארץ ומחוץ לארץ, ותשוויצו ברכישות מעניינות!

דבש76

New member
מי אני....

היי אני פזית הקמתי עם שותפה לפני כ-7 חודשים חנות אינטרנטית לביגוד יד שניה ווינטג'
הגענו לפתיחה של החנות מכמה סיבות - מיחזור, קניה שווה כלכלית במיוחד בתקופה היום ומציאת פריטים מיוחדים
אין יותר כיף מללבוש בגד ולקבל מחמאות ופשוט להגיד למי ששואלת שאי אפשר למצוא עוד בגד כזה ועוד לספר שהוא עלה סכום זעום
מוזמנות לדף שלי שנמצא בפייסבוק תחת השם Poz & Tush
רעיון מקסים ובהצלחה !!!

FayeV

New member
מצטרפת

אני חובבת גדולה של וינטג' ויד שנייה, תמיד אוהבת למצוא מציאות (השמלה שבתמונה נקנתה ב-10 ש"ח).
כרגע, חנות הוינטג' האהובה עליי היא 'רק שנייה' בת"א. אני תמיד מצליחה למצוא שם דברים במידה שלי (עוד סיבה שאני אוהבת וינטג' - פעם המידות היו יותר הגיוניות
).

ימיממה

New member
כיף למצוא פריטים שווים במחיר כל כך זול..

דווקא בחנויות בתל אביב יוצא לי לראות בעעקר מידות מאד קטנות, בחנויות בשרון/צפון בדרך כלל יש מידות נורמליות.

לא רק שפעם היו מידות גדולות יותר, הגזרות גם מחמיאות לגזרה נשית, גיטרה, שעון חול ומגוון דימויים נוספים :)

FayeV

New member
כן, זו אכן בעיה באזור ת"א

זו אחת הסיבות שאני אוהבת את "רק שנייה".
ד"א, אם יש לך המלצות לחנויות יד שנייה ווינטג' באזור השרון, אשמח לשמוע.

ימיממה

New member
יש כל כך הרבה

האהובה עלי בחודשים האחרונים היא החנות בגבעת חיים איחוד.
חנות גדולה ונעימה עם מגוון גדול של בגרים ומידות, פתוחה בעיקר בסושי שבוע (שישי שבת בוקר)
החסרונות בה הם חדר הלבשה 1, והעדר יחס מהמוכרות....

אני עובדת על רשימת חנויות מומצלות... בקרוב...

francolana

New member
המקור הטוב והזול ביותר הוא איביי

המון בגדי יד 2 ווינטאג' כולל וינטאג ישראלי
למשל שמלה שחורה מדהימה של צחא

francolana

New member
זה פריט שאין עוד אחד כמוהו

ולכן זה זול. אבל יש המון פריטים אחרים שנמכרים לפעמים במחירים ממש מגוחכים של 15-30$

FayeV

New member
בטח

יש ל"רק שנייה" שני סניפים - בלבונטין 1 ובשנקין 36.

מצטרפת

אני טלי, מחיפה.
בקיץ האחרון גיליתי את חדוות היד השניה

בחיפה יש חנות שנקראת "אניצ'ה" (במרכז הכרמל) והיא מלאה בכל טוב.
התשובה לשאלה "מאיפה זה?" בדר"כ מייצרת פרצופים עקומים אבל הצלחתי להדביק בחיידק את גיסתי ואחותה (שנרתעה בהתחלה אבל בסוף, כצפוי, קנתה המון פריטים).
כיף שנפתח פורום כזה

עדגיל

Well-known member
מומלצת: "בלה וינטאג'" בקינג ג'ורג'. פריטים

נדירים וייחודיים.

שלום

התחלתי לקנות יד שנייה רק השנה, אחרי שני ביקורים בחו"ל שגילו לי עולם נהדר. כל פריט שנהניתי ממנו רק עשה לי חשק לעוד - לצערי בארץ אני לא ממש מכירה חנויות שקולעות לטעמי.

יד שנייה בשבילי זה בעיקר חיסכון - גם של כסף בשבילי וגם של בגדים מיותרים מהעולם שלנו. הרבה יותר קל לי למצוא בגדים יד שנייה שמתאימים לי מאשר בגדים חדשים בכל חנות בקניון.

לאחרונה הייתי במסיבת החלפות - סוג טיפה שונה של יד שנייה. משם חזרתי עם כמה בגדים נחמדים ושתי שמלות מהממות. היום לקחתי אחת מהן לתופרת לתיקונצ'יק, כשתחזור אעלה תמונה
.

ימיממה

New member
יש לי חנות בדיוק בשבילך!

החנות של אדריאן בכפר שמריהו, היא מתמקדת רק בבגדים יחסית חדשים ובעיקר ממותגים, המון בגדים חנות קטנה... צריך להגיע עם סבלנות...

למעלה