שלום :)

מצב
הנושא נעול.

The Dark Fairy

New member

קוראים לי אורית ואני בת 14. בשנה הבאה אני מתכננת ללמוד בתיכון ויצ"ו [לאומנויות], במגמת אדריכלות ועיצוב פנים. אני מאוד מתלבטת אם כדי לי: אני אוהבת לתכנן ולעצב ומאוד, ומתעניינת באומנות בכלל. מצד שני, אני לא בטוחה לגבי האפשרויות לאחר מכן. ביה"ס אמר לי, שהכל פתוח בפני, הטכניון, האוניברטיסה, ושאר המכללות למינהן. הוא אמר שאני לא חייבת להמשיך ללמוד את התחום לאחר מכן. אני חוששת שזה היה מפני שהתעודה שלי מצוינת והם מחפשים תלמידים מצטיינים. אני לא בטוחה אם זה הפורום המתאים, אבל בכל מקרה אשמח לשמוע את דעתכם, האם זה באמת נכון, ואני לא אתקע עם אדריכלות במקרה שאני ארצה לעשות הסבת מקצוע
תודה רבה:)

גולי מ

New member
חוץ ממגמת אדריכלות, איזו בגרות תעשי

קוראים לי אורית ואני בת 14. בשנה הבאה אני מתכננת ללמוד בתיכון ויצ"ו [לאומנויות], במגמת אדריכלות ועיצוב פנים. אני מאוד מתלבטת אם כדי לי: אני אוהבת לתכנן ולעצב ומאוד, ומתעניינת באומנות בכלל. מצד שני, אני לא בטוחה לגבי האפשרויות לאחר מכן. ביה"ס אמר לי, שהכל פתוח בפני, הטכניון, האוניברטיסה, ושאר המכללות למינהן. הוא אמר שאני לא חייבת להמשיך ללמוד את התחום לאחר מכן. אני חוששת שזה היה מפני שהתעודה שלי מצוינת והם מחפשים תלמידים מצטיינים. אני לא בטוחה אם זה הפורום המתאים, אבל בכל מקרה אשמח לשמוע את דעתכם, האם זה באמת נכון, ואני לא אתקע עם אדריכלות במקרה שאני ארצה לעשות הסבת מקצוע
תודה רבה:)
אנא תני פירוט של המסלול שלך לבגרות כולל מס' יחידות. (בגדול, אני לא יודעת על בתי ספר אקדמאים לעיצוב, שמכירים בקורסים ונותנים קרדיט על שיעורים בתיכון...)

The Dark Fairy

New member
--->

אנא תני פירוט של המסלול שלך לבגרות כולל מס' יחידות. (בגדול, אני לא יודעת על בתי ספר אקדמאים לעיצוב, שמכירים בקורסים ונותנים קרדיט על שיעורים בתיכון...)
--->
כאן מתמ' ואנגלית 5 יחידות, וכנראה ביולגויה מוגבר.

גולי מ

New member
תראי, לא לגמרי הבנתי מה את עושה

אופס...
תמחק את ההודעה הזו בבקשה... דחוף נורא.. זה הקיושור הנורמאלי: http://www.tichon-wizo.co.il/megamot/architecture_lessons.asp
תראי, לא לגמרי הבנתי מה את עושה
אבל בעקרון, מה שאני מבינה, הבי"ס מאפשר לך לעשות תעודת בגרות מלאה, ובנוסף, לקבל הכשרה מקצועית, שמתקבלת ממקצועות לבגרות נוספים. באופן עקרוני, אם יש לך תעודה מקצועית, זה עדיין לא מחייב אותך לכל החיים. וכיוון שתהיה לך גם תעודת בגרות (וכאן אני אמליץ לך, אם תוכלי לקחת 5 יח' אנגלית/מתמטיקה/פיזיקה וביולוגיה - שעליהן מקבלים בונוסים בשיקלולי ציונים בהרשמה לאונ'), תוכלי, באופן עקרוני (תלוי בציונים ותלוי בפסיכומטרי) להתקבל לאוניברסיטה. ממה שאני יודעת, אם תחליטי להמשיך בתחום האדריכלות/עיצוב, לא תקבלי קרדיט על מה שכבר למדת (כלומר, לא יחשיבו את הידע שלך ולא תקבלי פטורים משיעורים), אבל בהחלט יהיה לך יתרון יחסי במבחני הקבלה, ובשנה הראשונה. בהצלחה

מצב
הנושא נעול.
למעלה