שמעתי לפני בערך 12 שנה תיאוריה

מצב
הנושא נעול.

nomi12

New member

מרופא משפחה, שילדים שמשמיעים קולות של יונה (כמה שהדבר נשמע תמוה ומגוחך) נמצא שרמת האינטלגציה שלהם גבוהה משאר האוכלוסיה, רציתי לשמוע האם שמעתם פעם על המחקרים שנעשו בעניין?

nomi12

New member
סליחה, לא ילדים, תינוקות.

מרופא משפחה, שילדים שמשמיעים קולות של יונה (כמה שהדבר נשמע תמוה ומגוחך) נמצא שרמת האינטלגציה שלהם גבוהה משאר האוכלוסיה, רציתי לשמוע האם שמעתם פעם על המחקרים שנעשו בעניין?
סליחה, לא ילדים, תינוקות.

גרא.

New member
זה שייך לתחום המכונה שטותולוגיה.

אין שום מחקר ,ולא יכול להיות מחקר מהסוג הזה.חבל"ז.

nomi12

New member
רצוי שתבדוק זאת כי התפרסם מאמר ...

אין שום מחקר ,ולא יכול להיות מחקר מהסוג הזה.חבל"ז.
בהורים וילדים. לפני שאתה מדבר על שטויות רצוי שתבדוק בקרב אנשי רפואה.....

גרא.

New member
אדרבא,הבא את המאמר לכאן,ונתפלמס

גרא -מנהל פורום ייעוץ פסיכולוגי.

nomi12

New member
אין לי את המאמר, אך מי שאמר זאת

גרא -מנהל פורום ייעוץ פסיכולוגי.
אז היה אדם מבוגר, שמו בישראל ד"ר ביצ'אצ'ו, והוא רופא ילדים די ידוע, מחיפה, שההתמחות שלו היתה באלרגיות,אני מניחה, שהוא התבסס על איזה מחקר , חשבתי ששמעתם על התופעה, זמן מאוחר יותר ראיתי בהורים וילדים מאמר קצר,ורציתי לדעת האם יש לכך בסיס.

גרא.

New member
כדאי שתחשבי מעט בהגיון,על מהות

אז היה אדם מבוגר, שמו בישראל ד"ר ביצ'אצ'ו, והוא רופא ילדים די ידוע, מחיפה, שההתמחות שלו היתה באלרגיות,אני מניחה, שהוא התבסס על איזה מחקר , חשבתי ששמעתם על התופעה, זמן מאוחר יותר ראיתי בהורים וילדים מאמר קצר,ורציתי לדעת האם יש לכך בסיס.
כדאי שתחשבי מעט בהגיון,על מהות
הקש שבין קול של יונה לאינטליגנציה יותר גבוהה.בכדי שתיאוריה כזו תוכח, יש צורך במחקר מקיף שפורסם בעיתון מדעי מוכיר,לא באימרה של ד"ר ביצ'אצ'ו שהוא בוודאי אדם מכובד.וודי שלא במאמר קצרצר בהורים לילדים.כאיש מקצוע העוסק בתחום המחוננות בפרט ובפסיכולוגיה התפתחותית בכלל, לא שמעתי,לא קראתי, לא נתקלתי בשום מקום "תיאוריה" כזו.אין לה שום בסוס מדעי,לא יכול להיות לה בסוס מדעי.ובכלל, למה מישהוא זקוק לתיאוריה כזו? גרא-מנהל פורום ייעוץ פסיכולוגי.

Kalla

New member
לא אשת מקצוע

לא אשת מקצוע
אבל התינוקת שלי בת 3 וחצי החודשים משמיעה קולות של יונה. ההסבר לכך פשוט מאוד: היא שייכת לקבוצת תינוקות קטנה, אך לא מבוטלת, שנולדים עם מעברי נשימה מוצרים (סטרידור), תופעה שחולפת לרוב עד סוף שנת החיים הראשונה לחייהם. אמנם בתי היא תינוקת מתוקה, ערנית ומפותחת להפליא, אך עדיין איני רואה כל אפשרות לקשר בין התופעה הפיזיולוגית הלא הכי נעימה הזאת לבין רמת המשכל.

גרא.

New member
נשמע מקסים,אבל כדברייך,אין שום דרך

לא אשת מקצוע
אבל התינוקת שלי בת 3 וחצי החודשים משמיעה קולות של יונה. ההסבר לכך פשוט מאוד: היא שייכת לקבוצת תינוקות קטנה, אך לא מבוטלת, שנולדים עם מעברי נשימה מוצרים (סטרידור), תופעה שחולפת לרוב עד סוף שנת החיים הראשונה לחייהם. אמנם בתי היא תינוקת מתוקה, ערנית ומפותחת להפליא, אך עדיין איני רואה כל אפשרות לקשר בין התופעה הפיזיולוגית הלא הכי נעימה הזאת לבין רמת המשכל.
להוכיח קשר בין התופעה הזו לטענה שהיא מנבאת מנת משכל גבוה...הלוואי והיתה. גרא - מנהל פורום ייעוץ פסיכולוגי.

Kalla

New member
לדעתי אין שום דרך להוכיח קשר

להוכיח קשר בין התופעה הזו לטענה שהיא מנבאת מנת משכל גבוה...הלוואי והיתה. גרא - מנהל פורום ייעוץ פסיכולוגי.
לדעתי אין שום דרך להוכיח קשר
פשוט כי אין קשר כזה.

nomi12

New member
אולי... כן אולי לא.... אולי זו שטות

די התלבטתי אם לשאול כי זה נשמע באמת פתטי. על כל פנים רציתי לשאול עכשיו שאלה מעשית. יש לי ילדה בת 12 שבגיל 1.5 ידעה להבחין כבר בין שלוש צורות הנדסיות, משולש מרובע ועיגול,בסיסיות היא לא עברה את מבחני המחוננים בכיתה ג', אך נשלחה לגורדון, לחוגי מחוננים, על כל פנים היא מגלה יכולות בלתי רגילות בהנדסה, גם בכל מה שקשור למחשבים וציור. היא התקבלה לבית ספר לאומנויות. העניין הוא שאינני יודעת אם לקשר את היכולת שלה לציור, היא מאוד דייקנית,או ליכולות ההנדסיות שלה. היא לומדת כל מיני דברים, בניית אתרים וכו', לבד מהאינטרנט, אינני יודעת האם לשייך זאת לדור הזה או לכשרון ספציפי. אני מעולם לא עשיתי לה שום מבחני איי.קיו. רציתי לשאול האם יכולה להיות מחוננות רק בשטח אחד, ודאי שיכולה, ואיך מגלים זאת וכיצד מתייחסים לזאת?

גרא.

New member
nomi1 ,עד שאוכל להגיב,לפנייך המקור

די התלבטתי אם לשאול כי זה נשמע באמת פתטי. על כל פנים רציתי לשאול עכשיו שאלה מעשית. יש לי ילדה בת 12 שבגיל 1.5 ידעה להבחין כבר בין שלוש צורות הנדסיות, משולש מרובע ועיגול,בסיסיות היא לא עברה את מבחני המחוננים בכיתה ג', אך נשלחה לגורדון, לחוגי מחוננים, על כל פנים היא מגלה יכולות בלתי רגילות בהנדסה, גם בכל מה שקשור למחשבים וציור. היא התקבלה לבית ספר לאומנויות. העניין הוא שאינני יודעת אם לקשר את היכולת שלה לציור, היא מאוד דייקנית,או ליכולות ההנדסיות שלה. היא לומדת כל מיני דברים, בניית אתרים וכו', לבד מהאינטרנט, אינני יודעת האם לשייך זאת לדור הזה או לכשרון ספציפי. אני מעולם לא עשיתי לה שום מבחני איי.קיו. רציתי לשאול האם יכולה להיות מחוננות רק בשטח אחד, ודאי שיכולה, ואיך מגלים זאת וכיצד מתייחסים לזאת?
nomi1 ,עד שאוכל להגיב,לפנייך המקור
לתשובה לשאלה בקישור המצ"ב. גרא-מנהל פורום ייעוץ פסיכולוגי.

לי Li

New member
תשובה

תשובה
אני לא מבינה בזה כמו גרא, אבל אני אענה בכל זאת. כן, אנשים יכולים להיות מחוננים בתחום ספציפי כמו למשל בדוגמא שלך - אומנות/הנדסה. בקשר לבניית האתרים, אני לא מאמינה שזה קשור לאינטיליגנציה, כל ילד שני שיש לו מחשב ואינטרנט מהיר יודע לבנות אתרים, זה לא קשור לאינטילגנציה אלא רק לקריאה ויישום של הוראות. איך מגלים אם היא מחוננת בתחום מסויים? פשוט שמים לב אם יש לה יכולות יוצאות דופן שמייחדות אותה.

m43

New member
עם כל הכבוד, ויש כבוד,

עם כל הכבוד, ויש כבוד,
הייתי בעבר מנוייה על הורים וילדים ("נפלתי בפח" השיווק האגרסיבי דאז), ואמנם, "התרשמתי" עמוקות מהעיתון. עד כדי כך התרשמתי, שהוא אינו מהווה עבורי אסמכתה לשום עניין. הגם שאיני מומחית בכלך נושא ונושא, אך בהחלט מומחית בתחום המקצועי שלי. אני יכולה לאמר לכל מי שזה מעניין אותו, ובמיוחד למי שחושב שאם משהו היה כתוב במגזין זה- אז זה סימן שזה נכון, שבתחום שלי כתבו שם כל כך הרבה שטויות, ואלמלא היו אנשים שעבורם "כתוב בעיתון" שקול לאורים ותומיפ- אזי זה היה משעשע.... תכל'ס, כל הסיפור הזה (קרולות היונה) נראה לי עורבא פרח, ואני לא מאמינה שזוכה לכל כך הרבה התייחסויות! אין לכם מה לעשות????????.

nomi12

New member
אם יורשה לי, ויורשה לי...... אם ל-3

עם כל הכבוד, ויש כבוד,
הייתי בעבר מנוייה על הורים וילדים ("נפלתי בפח" השיווק האגרסיבי דאז), ואמנם, "התרשמתי" עמוקות מהעיתון. עד כדי כך התרשמתי, שהוא אינו מהווה עבורי אסמכתה לשום עניין. הגם שאיני מומחית בכלך נושא ונושא, אך בהחלט מומחית בתחום המקצועי שלי. אני יכולה לאמר לכל מי שזה מעניין אותו, ובמיוחד למי שחושב שאם משהו היה כתוב במגזין זה- אז זה סימן שזה נכון, שבתחום שלי כתבו שם כל כך הרבה שטויות, ואלמלא היו אנשים שעבורם "כתוב בעיתון" שקול לאורים ותומיפ- אזי זה היה משעשע.... תכל'ס, כל הסיפור הזה (קרולות היונה) נראה לי עורבא פרח, ואני לא מאמינה שזוכה לכל כך הרבה התייחסויות! אין לכם מה לעשות????????.
אם יורשה לי, ויורשה לי...... אם ל-3
אפשר לכתוב דברים גם כשהם נוגדים את דעתך באופן פחות בוטה...

ציפי ג

New member
הגם שאני מסכימה איתך

עם כל הכבוד, ויש כבוד,
הגם שאני מסכימה איתך
לגבי הז'אנר הזה של עיתונות, לפעמים, רק לפעמים יש בהם כתבות ראויות לשמן. כל הילדים שלי השמיעו קולו של יונה. אולי כי אני השמעתי להם?

nomi12

New member
אם ככה לכולם היו מעברים סתומים?

הגם שאני מסכימה איתך
לגבי הז'אנר הזה של עיתונות, לפעמים, רק לפעמים יש בהם כתבות ראויות לשמן. כל הילדים שלי השמיעו קולו של יונה. אולי כי אני השמעתי להם?
או שכולם מחוננים?.....

ציפי ג

New member
סתומים אני לא יודעת

או שכולם מחוננים?.....
סתומים אני לא יודעת
מחוננים - כל אלה שהם ברי שיח בהחלט נמצאים מעל הממוצע. אבל לא נראה לי שיש איזה קשר.

שמעתי משהו הרבה יותר יעיל../images/Emo8.gif

שמעתי משהו הרבה יותר יעיל

שילדים שגדלים בבית מבולגן, האי קיו שלהם יותר גבוה (אולי בגלל שהם צריכים כל הזמן לחפש אחרי הדברים שלהם?
)

מצב
הנושא נעול.
למעלה