תודו שזה טוב

ירמיהו

New member
תודו שזה טוב

כאשר אני מבקש ממך להקשיב לי ואתה מתחיל לייעץ לי, לא את שביקשתיך עשית. כשאני מבקש ממך להקשיב ואתה מנסה להשיב איך צריך להרגיש ומדוע, אתה ברגשותי רק פוגע. כאשר אני מבקשך להקשיב לי, ואתה מרגיש שעליך לפתור את בעיותי, אתה מאכזב אותי, אפילו שזה נשמע לא הגיוני. הקשב, כל שביקשתיך הוא להקשיב. לא לפעול, לא לדבר, רק לשמוע בלי להגיב. אינני חסר ישע. אולי חסר ניסיון והססני, אך לא חסר אונים. כשאתה עושה משהו שאני יכול לעשותו בעצמי, אתה מגביר את חששותי, מנציח את מבוכתי. אולם כשמקבל אתה כעובדה פשוטה שאני מרגיש מה שאני מרגיש, אפילו שזה לא הגיוני, אזי אינני צריך לשכנע אותך ומתפנה להבין את המתרחש בנפשי, מוציא בעצמי את התשובות מתוכי. אז צצות מאליהן התשובות, ברורות ונהירות. ואינני זקוק כלל לעצות, כי אני - אני. גם רגשות לא הגיוניים הופכים למשמעותיים, כשמבינים את שהם טומנים, את המקור ממנו הם נובעים. יתכן שמשום כך תפילות עוזרות לאנשים. משום שאלוהים מחריש. אינו מייעץ, אינו מארגן. הוא רק מקשיב: נותן לך לחשוב לבד את הדברים. לכן, אנא, רק הקשב. אם תרצה לדבר - בקש, חכה רגע לתורך, ואז אקשיב אני לך. אנונימי - תרגום מאנגלית.

למעלה