מסכמים שנה במוזיקה הישראלית

Loud Radio

New member
מסכמים שנה במוזיקה הישראלית

אז ביום ראשון כבר מגיע ראש השנה, והמצעדים השנתיים של תחנות הרדיו כמעט מוכנים.

אז מה היה שיר השנה שלכם? פריצת השנה? זמר/ת השנה?
מה אתם חושבים על המוזיקה הישראלית בשנה האחרונה? משעממת? חד גונית? אולי דווקא מפתיעה?
מה הציפיות שלכם לשנה הבאה? אילו אמנים צריכים להוציא אלבום, להופיע יותר?
את מי לא תרצו לשמוע שנה הבאה?

שתהיה שנה טובה לכולנו!

ady18

Well-known member
לדעתי

הייתה שנה בינונית.
לא מצאתי משהו מאוד להתלהב.

Puskas

New member
דעותיי

ותסלחו לי על שאני מעתיק את מה שכתבתי בפורום מצעדים :)

זמר השנה: שיר לוי.
הוא הוציא את האלבום הטוב יותר בשנה העברית שחלפה, אלבום מבריק שכלל שיתוף פעולה עם עמיר בניון,
אלבום שכלל שירים שקטים נהדרים לצד קצביים מצוינים כולל יציאה מעולה עם גרסה עברית לשיר פרסי.
מאז הוציא אלבום בכורה (שכלל את החידוש ל"בית קפה קטן" ול"בין קשת וענן") לפני 7 שנים בערך,
התקדם שיר בצורה מדהימה, הוא הפך מפוטנציאל לזמר ענק בפני עצמו, זמר עם מגוון סלסולים,
עם מנעד בלתי נגמר, עם צבע קול נעים וחם ועם שליטה ווקלית מעולה.
השנה יש הרגשה שהוא סוף סוף הבשיל ואחרי שני אלבומים טובים שלא הצליחו מדי,
הוא שחרר את "יום אחד תבקשי", אלבום מקסים שכולל עשרה שירים וכולם נהדרים אחד אחרי השני.
מאז האלבום שחרר שיר עוד ארבעה סינגלים, שלושה מקסימים סולו (כולל התייחסות לאבא ישי) ועוד דואט עם מרגול.
סה"כ שנה עם אלבום מעולה ולאחר מכן ארבעה סינגלים מקסימים הפכו את השנה שלו לטובה ביותר.
התחרות הייתה די קשה, הרי גם אבא ישי שחרר אלבום מקסים פלוס סינגל שלא נכנס (ערב יום שישי),
גם דודו אהרון היה חזק מאוד השנה עם שני אלבומים והצלחה מסחררת,
אך שיר לוי שילב איכות עם מוזיקה כיפית ורשמית התבגר והפך לזמר מוביל מבחינתי.

תגלית השנה: מאור אדרי.
בקטגוריה הזו אני בוחר את הזמר שתאכלס עשה את הקפיצה הכי גדולה השנה מאלמוניות חלקית או מוחלטת לכדי הכרה גדולה.
הוא התפרסם ביוטיוב כבר לפני 4 שנים עם דואט לשיר "לב קבור" עם חנן ילד הפלא, שיר שפתח מיני מריבה עם אייל גולן על מי הביא את הלחן הטורקי קודם.
לפני שנתיים הוא הביא אותה בלהיט "דיכאון" אדיר בשם "רוחות רעות" שזכה למעל עשרה קאברים ביוטיוב ולכמעט 3 מיליון צפיות,
השנה הוא שחרר אלבום נהדר שכולל את שני השירים הללו+סינגל ישן למדי+כמה וכמה שירים חדשים מעולים.

זמרת השנה: אתי לוי.
למה אתי? היא הוציאה 4 סינגלים השנה, סינגלים מצוינים כאשר שלושה קצביים (אחד מהם פחות מוצלח האמת) ועוד אחד שהוא בלדה בסגנון הטורקי של פעם.
מאחר ועל שלושה מתוך ארבעת הסינגלים הללו חרשתי עד שהדיסק נשרט, הגעתי למסקנה שהיא מספר 1 שלי לשנה זו.

הזמרים ששמחתי לגלות השנה: חיים דדון ורן שפיר.
קטגוריה שמוקדשת לאלו שהכרתי רק במהלך השנה, שנה וקצת האחרונות ומאז אני לא מפסיק לשמוע את הקאברים שלהם ביוטיוב.
חיים הוא זמר בסגנון טורקי, הוא מוכר בעולם החפלות וזכה לשיר בהופעה של חצי שעה עם יניב בן משיח.
אני גיליתי איתו באותה הופעה ולאחר מכן נדהמתי מהיכולות שלו בקאברים ל"רוחות רעות", "אמא יקרה" ו"לא ראוי לאהבה הזו".
בימים אלו הוא הוציא 2 סינגלים וזוכה להצלחה רצינית ביוטיוב ובחפלות שכונתיות.

רן הוא כישרון גדול שעכשיו כולם מכירים בזכות ההופעה בכוכב נולד 10.
יש לו גבוהים בלתי רגילים, אינטליגנציה מוזיקלית מדהימה ובכל שיר לו עשה קאבר, דאג להכניס שינויים קטנים משלו.
גיליתי אותו דרך הקאבר ל"נולדת בשבילי" שהוא שר במספרה של חבר, מאז אני עוקב ונהנה.
מדובר בעוד זמר חפלות מוכר בתחום וכוכב יוטיוב רציני עם עתיד גדול שאף כונה "אייל גולן הבא".
מומלץ להאזין לביצועים שלו ל: חיים שלמים, מפה לשם/לב קבור, עננים ונולדת בשבילי.

שיר השנה שלי היה "כאן בלעדייך" של מאור אדרי אבל האמת שהיו לא מעט מועמדים לתואר הזה,
סה"כ הייתה שנה מעולה במוזיקה הים תיכונית והמזרחית מאחר ולא מעט צעירים פרצו עם סגנון טורקי כבד יותר,
מאחר וזמרים ותיקים חזרו לתמונה אחרי כמה שנות שתיקה והעלו את הרמה.

בשנה הבאה אני אשמח לאלבום שני של מאור אדרי (סיכוי גבוה שזה יקרה) ולאלבומי בכורה של חיים דדון ורן שפיר (סיכוי נמוך למדי).
אני מקווה שאייל גולן יחזור לעצמו ויביא אלבום הרבה יותר טוב מהאחרון הבינוני שלו וששיר כמו "כשאת איתו" לא יצליח ככה.
מקווה שנמשיך לקבל חומרים חדשים מזמרים טובים כמו דודו אהרון, מושיק עפיה, אתי לוי, זהבה בן וליאור נרקיס.
אולי אפילו נזכה לסינגל חדש של מישל כהן ילד הפלא :)

לדעתי....

אז מה היה שיר השנה שלכם?וואי יש הרבה!!!!!!! אבל הכי אישה חרסינה-מירי מסיקה,קוצים-אביב גפן ועידן רייכל.

פריצת השנה?עילאי בוטנר וילדי החוץ,כל החתיכים אצלי...

זמר/ת השנה?זמר השנה-אביב גפן (מגיע לו כי הוא בהחלט עשה את השנה,דה וויס,חיבורים מושלמים עם אביתר בנאי ועידן רייכל,קיסריה,מה לא?! הייתה לו שנה מקסימה...),זמרת השנה-מירי מסיקה (מגיע לה כי היא הוציאה אלבום אחד המהממים השנה!!!!! והגיעה עד לקיסריה :p )....

מה אתם חושבים על המוזיקה הישראלית בשנה האחרונה? משעממת? חד גונית? אולי דווקא מפתיעה?גם משעממת גם חד גוונית וגם מפתיעה,היה הכל השנה במוזיקה....

מה הציפיות שלכם לשנה הבאה?שאביב ימשיך לעבוד עם עידן רייכל, שיהיו הופעות טובות וענקיות ועשוריים למינהם לאביב גפן :) שיהיו חיבורים מיוחדים בין פופ לרוק...אין על הגיוון הזה!!!!

אילו אמנים צריכים להוציא אלבום, להופיע יותר? לא יודעת...

את מי לא תרצו לשמוע שנה הבאה?דודו אהרון :/

netapet2

New member
שנה טוב

אז מה היה שיר השנה שלכם? פריצת השנה? זמר/ת השנה?

שיר השנה- כל מיני, אבל בעיקרון "את"- של ישי לוי, ו"מלך" ו"אישה חרסינה" של מירי מסיקה

פריצת השנה- וואלה לא יודעת.

זמרת השנה- מירי מסיקה

מה אתם חושבים על המוזיקה הישראלית בשנה האחרונה? משעממת? חד גונית? אולי דווקא מפתיעה?

יש טוב יותר, ויש טוב פחות. נורא תלוי מי מה מו. כיף לשמוע רדיו :)

מה הציפיות שלכם לשנה הבאה? אילו אמנים צריכים להוציא אלבום, להופיע יותר?

ניטרלית. לא מאוהבי האלבומים ולא אוהבת הופעת

את מי לא תרצו לשמוע שנה הבאה?

וואי היה איזה יצור. ששר משהו כמו "יורד לי דם, וכואב לי, ויורד לי דם, והיא לא שמה עליי" מה זה?!

pekan28

New member
עונה-

שירי השנה שלי : תני לי סימן- של מוש , אלוהיי- אברהם טל ושלמה ארצי ומלך- של מירי מסיקה המדהימה.
פריצת השנה -קרולינה ,ריף כהן וילדי החוץ עם עיליי בוטנר
אוהבת מאד גם את הקאמבק של אתניקס ,הם מצוינים בהופעות.

אין ספק שהתואר זמרת השנה מגיע למירי מסיקה .אחריה הייתי בוחרת את קרולינה ,פחות מיינסטרים אבל אני פשוט מתה עליה .
מחכה לאלבום של אברהם טל , אמור להיות משהו טוב ויפהיפה במיוחד אז גם נקבל אותו יותר בהופעות.

הציפיות : להמשיך ולהנות בכמה שיותר הופעות של הזמרים שאני אוהבת
שייתנו במה רחבה יותר ללהקות כמו התקווה 6 שהן לא מוזיקה מזרחית ולמוזיקת עולם .

את מי לא ארצה לשמוע ? עומר אדם

lavendula

New member
גם אני מחקה לאלבום של אברהם טל

ולא רוצה לשמוע את עומר אדם
.

אגב, הייתי שלשום בהופעה של אתניקס - הם הופיעו בחגיגות ה-80 בישוב הסמוך אלינו. בדקה ה-90 קפצתי עם הילדים לשם. היה שמיח!

אריה31

Member
מנהל
סיכום השנה במוזיקה אצלי

כחובב מוזיקה מושבע רב בשנים אני חייב לומר שמוזיקת המיינסטרים נעשית חד גונית משנה לשנה
יותר מדי אומנים מובילים שאני דווקא אוהב כמו אביב גפן, מירי מסיקה, יהודית רביץ ואתניקס פשוט לא מחדשים כלום
אני כבר לא מדבר על זמרים שכמעט לא מדברים אליי כמו אייל גולן
לצערי, גם הזמרים החדשים כמו עידן חביב ולירן דנינו לא כל כך תפסו אותי

לשמחתי כמו בכל שנה אני מגלה אומנים חדשים ולא מוכרים שעושים לי את זה ממש

אומן השנה שלי ללא עוררין זו מוריה אור, זמרת ויוצרת בת 23 מרמת גן שהוציאה השנה אלבום "סיפור לא סגור" בהפקתו של לואי להב
שיר השנה שלי הוא שלה:
בחיים אחרים - מוריה אור

השנה גיליתי גם להקה חדשה ומעניינת - ידועה בציבור

אני מחכה בשנה הבאה לאפרת גוש, בניגוד לכל האומנים שמניתי לעיל, היא מגוונת מאלבום לאלבום

גיא חזק

New member
השנה הזאתי

כלכך הרבה הופעות הייתי,פעם ראשונה של הרד הוט בישראל וכו'
להקת השנה ואין ספק בזה לדעתי אלה TYP
אלבום השנה לדעתי הוא "קול ישראל" של התקווה 6
לצערי אין לי זמן להרחיב,מקווה שבהמשך

השנה הבאה, לפי המוזיקה של עכבר קפה התחילה כך:

"נעים להכיר - רונן דבח פותח את שנת תשע"ג בקפה: "לא יודע, פתאום בנאדם בא, מה הוא מתחיל לדבר איתי על להוציא דיסק והוא השמיע לי את השיר "אח שלי" וזה מבחינתי תפס אותי...אמרתי שמע יש פה משהו שדווקא בעולם המקצועי לא שמעתי, יש פה משהו ממש... כתיבה מעולם אחר". במילים אלו מתאר דני ויצפלד, הגיטריסט של קלי קלרקסון בעבר (אמריקן איידול) ושל להקת "הדור האחרון" בהווה, את המוזיקה של רונן דבח, מוזיקאי אנונימי, שבימים אלו מוציא את "סד", אלבומו האישי הראשון, אך עם זאת הוא היה הדמות שאיחדה את אבי מרקוביץ', הבסיסט של להקת "שייגעצ"..."

מוזמנים לקרוא את ההמשך}:

למעלה