שרשור פרק 4!

נמש164

New member
פרק יפה!

היו כמה שוטים ממש יפים [סליחה, הצד הצילומי משטלת עלי
] המכתבים היו מרגשים, אומנם מאוד קיטשים אבל עבדו חזק על הרגש.. לגבי איריס- משום מה היה לי ספק קליל בה בבית קברות כי מי ניגש למישהו שהוא לא מכיר בכזה מקום רגיש...? ברגע שהיא אמרה שהיא "בעבודה" ועוד לפני שראו את כל מה שיש מסביב היה כבר דיי ברור שמשהו חשוד שם. לדעתי הפרקים מאוד מאוד קצרים ולא מספרים יותר מידי בכל פרק, זה רק הרצף של כל הסדרה שמספר. עד עכשיו גם רק נוספו עוד דמויות אז אני מקווה שמעכשיו הפרקים יהיו יותר בעלי תוכן עינייני ופחות אקספוזיציה

"ג'ט-לג מהשבי"

נמרוד מדבר על "ג'ט-לג מהשבי", על הדבר הזה שחוזר וחודר לתוך החיים מבלי שיהיה רצוי. הוא מזכיר את זה בתחילה בקשר לסיוט שיש לו בלילה, אבל אחר כך, במשחק הכדורגל, זה מופיע גם בערות. פלאשבקים. ואלה מפריעים להתחבר חזרה לחיים. הוא זקוק לעזרה, וגם הוא וגם אישתו יודעים זאת. פלאשבקים הם תגובה ידועה לטראומה, ושבי הוא טראומה עצומה. תימה חזקה נוספת שהיתה בפרק - הורות. אבא של אורי אומר לו ליד השולחן, "תשב ישר". ונמרוד שואל את דנה, "איפה היית? עד עכשיו יצאת?" (וזה הפן של ההורות שאומר מה לעשות, ולאו ר השבי שעברו הוא מהדהד באופן מוזר, כי בשבי כל הזמן אמרו מה לעשות). וקצת אחרת, הנסיון להתחבר דרך ההורות. אורי מבקש להתחבר לאימו דרך המכתבים שכתבה לו, והפרק הזה רומז לנו שהחיבור הזה מסייע לו לגעת בחיים בחזרה; ונמרוד רוצה לאכול עם הילדים שלו שדוחים אותו (וגם, באחד הקטעים החריפים מהפרק, מאונן - דהיינו, מנסה להתחבר חזרה לחיים - עם חוברות העירום שמצא במגירה של חצב בנו). ודבר אחרון - העדות (ואולי - התיעוד). פה בסדרה זה מופיע כחקירה, אבל אם מסתכלים על זה במבט אחר יש כאן בקשה והזדמנות לספר את הסיפור, קשה ככל שיהיה. והעובדה הזאת שהסיפור עדיין לא סופר עד תומו אינה רק מכשיר לשמירת המתח בסידרה, אלא גם מרכיב שמייסר את אורי ונמרוד. יש להם סודות, ואולי עד שהם לא יתנו את "העדות" המלאה שלהם, הם ימשיכו לסבול.

התרשמות לאחר צפיה בפרק של היום

סדרה חשובה ומושקעת. אבל יצירת אומנות חייבת להיות מדוייקת והיוצרים צריכים להיזהר מהגזמות כי אז ישיגו אפקט הפוך ממה שהתכוונו. זה שמראים את העינויים ומכות החשמל שעבר נמרוד, עם כל הקושי, זה בסדר כי זה נחוץ לעלילה. כלומר לצופה הממוצע קשה, אבל בזכות הקושי הוא מתקדם יחד עם הדמויות לתוך העלילה. אבל זה שהוא יושב על האסלה ישיבה של מי שעושה את צרכיו ומאונן, זה היה מיותר. זו הייתה הגזמה, זה היה פטאתי ומגעיל ושלא לצורך, שכן לצופה גם ככה קשה. גבר נוסף: המכתבים של האם הגוססת, בסדר. קשה אבל זה חלק מהעניין. אבל ברגע שהיא מרגישה אשמה כי הבטיחה לו שתשמור עליו, נו באמת... שוב, הגזמה, גלישה לתוך הקיטש. מיותר ופוגע באיכות. וכמו ששרה מהאח הגדול הייתה אומרת, זו רק דעתי.

konni

New member
גם הרומן בין יעל ואילן = מוגזם

מסכימה איתך שהתסריטאי הגזים בסצינת האוננות של נמרוד. בעיני, הקטע התפרש כאילו התסריטאי רוצה להראות את נמרוד כטיפוס רע=חלש ואת אורי כטיפוס טוב=נאיבי. הגזמה הייתה גם להראות רומן קיטשי בין אילן (איש קשר מהצבא) ליעל (אחותו של עמיאל שלא חזר). במציאות, קשר רומנטי כזה בין מטפל למטופל נחשב לעבירה.

LemonLimeLilach

New member
אני לא חושבת שזה ניסיון להראות את נמרוד כרע

אלא להראות כמה השבי פגע בו, עד כדי כך שהוא לא מסוגל לא לאונן ולא לשכב עם אשתו (דבר שאותנו לימדו כל החיים שכל הגברים תמיד רוצים ומוכנים לעשות).

venouese1

New member
הוא לא מטפל הוא מתנדב

יעל מאוד מאוד בודדה ולא מכירה כמעט איש ועל כן זה ניראה הגיוני

the maya bee

New member
אם כבר מדברים על הפרקים..

תגידו, מכמה פרקים הסדרה הזאת מורכבת???..

זהבית271

New member
כל פרק אני נדהמת מחדש!../images/Emo2.gif

סדרת מופת! שחקנים מעולים ומוכשרים בטירוף! סצינות העינויים בשבי נותנים הרגשה של מכה בבטן שמשאירה אותי ללא אוויר! לדעתי כולם כולל כולםצריכים ללכת לטיפול אצל פסיכולוג המצב ממש לא פשוט... איריס תנסה להוציא מאורי פרטים על השבי דרך רמאויות ובסוף תתאהב בו באמת וכשהוא יגלה את זה הוא ירגיש שוב נבגד- מסכן!

smadidi

New member
wow כמה קשה לי עם הסידרה הזאת

כול הפלשבקים כל פעם זה מן מכה בשיפולי הבטן הסידרה עשויה יפה גורמת להרבה מחשבות על ההפסד של חיים בן אם בשבי או בשבי העצמי חג שמח סמדי

למעלה