מספר שאלות חשובות :

PinPoint

New member
../images/Emo107.gifמספר שאלות חשובות :

לא בטוח שכולם קשורים ישירות לפורום, אבל זה לפחות באיזור
אשמח מאוד לתשובות, מקווה שלא הפחדתי אתכם עם האורך
תודה מראש ! 1. "משבר קרנות הפנסיה" - מישהו יכול לומר בקצרה מה בדיוק קרה ? אם הבנתי נכון, הכספים שאלפי עובדים הפרישו במשך שנים לקופות הגמל שלהם (ההפרשה של 5% עובד ו 5% מעביד לטובת גיל פרישה) - שנוהלו ע"י ההסתדרות, פשוט נעלמו ! (שחיתות או השקעות כושלות ?),ולהסתדרות פשוט לא היה כסף לשלם לאנשים, ולכן האוצרנאלץ לשלם, וגם נלחם לקבל לידיו את השליטה. האם הבנתי נכון את מה שקרה ? 2. אם עבדתי 3 שנים במקום מסויים, אשר הפריש כספים לפיצויים, ויחסינו הגיעו לסיומם תוך כדי הסכמת המעביד לתת לי את הכספים, ומיד התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש - שכמובן גם מפריש לפיצויים. * האם אני יכול למשוך את הכסף של הפיצויים ממקום העבודה החדש ? * האם יש אפשרות שהמעסיק החדש ימשיך להפריש לאותה קרן פיצויים שהמעסיק הקודם הפריש ? האם יש לזה יתרונות כלשהם ? 3. האם כל מעסיק חייב לרכוש ולשלם עבור העובד "ביטוח אובדן כושר עבודה" ? אם התשובה היא לא - האם העובד יכול רכוש כזה ביטוח לעצמו ? 4. אם התפטרתי בשל רצון אישי לשנות עיסוק בגיל 55, לאחר למעלה מ 30 שנות עבודה מקום אחד, והמעסיק מסרב לתת לי את הפיצויים (זכותו, לא ?), האם המשמעות היא שכששאתה בעוד מספר שנים לפניה, בעצם אקבל הרבה פחות כסף ? תודדדדדדדדדדדההההההההה !

תשובות

השאלות שלך לא ממש קשורות , אנסה לענות לך מידע אישי ואין לראות בזה ייעוץ 1 בגדול ללא ניואנסים 2 ניתן לעשות רצף זכויות פיצוים לא נותן יתרונות למיטב ידיעתי 3המעביד בד"כ לא חייב כלום והעובד יכול לרכוש לבד 4לא מביןאת השאלה

PinPoint

New member
תודה, אבהיר את 4 :

אם אני מתפטר מספר שנים לפני היציאה לפנסיה, אז המשמעות היא שהמעביד לו חייב לתת לי את הפיצויים, ואם הוא אכן מסרב - אז ההשלכות הכלכליות הם שכאשר אצא לפנסיה, אקבל הרבה פחות כסף. מדוייק ?

PinPoint

New member
הווה אומר שרק החלק של החסכון

נשאר לי. כלומר, כשאצא לפנסיה, אקבל בערך חצי ממה שהייתי מקבל אם הוא היה מפטר אותי, ולא אני הייתי מתפטר. אמת ?

למעלה