שינוי כיוון - הודעה מנהלתית

Ambious

New member
../images/Emo18.gif שינוי כיוון - הודעה מנהלתית

הפורום רק בן כמה ימים, וכבר אני לא אוהב את הכיוון שהוא הולך אליו. המטרה המקורית של הפורום היתה לשמש בית ומקור תמיכה לחיילים משוחררים ששירתו שירות חלקי, שיוכלו לחלוק את הסיפור שלהם ולקבל עזרה ותמיכה מאנשים אחרים כמוהם, אך במקום זאת הוא נהיה זירת ויכוחים (גם אם מתורבתים) על מהות השירות ועל 'מיהו משתמט' (וחלק נכבד מזה קרה באשמתי). כבר התבקשתי על ידי אחד מכותבי הפורום למחוק הודעה שלו, שהיתה לדעתי מרגשת וחשובה כאחד, כי הוא הרגיש (ובצדק) שבמקום לספר את הסיפור שלו ההודעה הפכה לזירת התקוטטויות. לכן מעכשיו והלאה אני מכריז על שינוי כיוון. מעתה ואילך לא אאפשר הודעות בפורום בסגנון 'מיהו משתמט', 'האם אתם מקבלים גם....' וכו'. אני חושב שלמרות שזה דיון חשוב שחשוב לקיימו, זה לא המקום ולא המטרה של הפורום. הודעות שכאלה ימחקו, גם אם הן מתורבתות ולא פוגעות באף אחד, פשוט כי הן לוקחות את הפורום לכיוון שנוגד לחלוטין את המטרה שייחדתי לו כשפתחתי אותו. שיהיה לכולנו סוף שבוע מהנה, -אלעד, מנהל הפורום

מה שאתה בעצם יוצר...

זאת קליקה של אנשים בעלי מחנה משותף מסויים (וזה לא משנה איזה מחנה משוץף, גם אם כולם ירוקים עם שיער אדום) וכל מי שחולק עליכם הודעתו תמחק. אתה יוצר מגמה של בריונות וסתימת פיות, ואני, בתור אחד שהנושא הזה חשוב לו מאוד אך דעתו שונה משלך ב180 מעלות מאבד את הקול שלי רק בגלל שלחק מהאנשים פה לא נוח לשמוע דעות שונות משלהם. נק' למחשבה...

Ambious

New member
אם אתה רוצה אתה מוזמן להקים פורום משלך

זה כמו שבפורום דיאטות לא יאפשרו הודעות בסגנון של "זאת אשמתכם שאתם שמנים"

לא נכון

מה שתווצר בפורום לאור ההחלטה הזו היא קבוצת תמיכה לאנשים שמסיבות שונות לא עלה בידם להשלים שירות צבאי מלא, שזה טוב ויפה ואפילו כנראה די חשוב. מה שילכו לאיבוד הם הדיונים מעוררי המחשבה. אבל כאמור, זו החלטת מנהל הפורום מה הכיוון שאליו הוא רוצה לקחת אותו, הודעות בסגנון "משתמטים נמאסם וכו'..." אפשר למצוא במספיק פורומים אחרים.

סלוניק

New member
..

אל תבין אותי לא נכון, אני מסכים מאוד עם הצורך בפורום שמשמש גם ל'תמיכה רגשית' למשרתי שירות חלקי, מאלף ואחת סיבות שאני מניח שלא צריך לפרט, אבל בכל זאת דווקא פורום כזה יכול לשמש במה נוחה יותר (מהעולם החיצוני) לדיונים יותר פתוחים לעניין שאלות כמו "האם יש דבר כזה השתמטות?", "האם יש תועלת בגיוס חובה?", "האם חייבים לעשות שירות לאומי במקום?" וכו', פשוט בגלל ששיחות כאלו שיתרחשו בפורומים אחרים או לא על גבי האינטרנט יחייבו אותנו להגיע ממילא מכיוון מאוד מתנצל ומתרפס. דווקא העובדה שנוצרת כאן מעין קהילה אמורה לאפשר לנו לדבר על הדברים האלה בפתיחות. זו גם כן צורה של 'תמיכה'. נ.ב. הסיבה שהימים האחרונים גררו ויכוחים והתקוטטויות הייתה ככל הנראה בגלל שהוא רק נפתח וגרר לא מעט טרולים. קשה לי להאמין שזה יישאר ככה החל ממחר-מחרתיים.

gogoit

New member
אני מסכימה עם הרבה דיעות כאן

אבל באמת, מסיפור אישי ודיעה אישית אני יכולה להגיד לכם שאם אני נכנסת לכאן זה כי אני באמת רוצה וזקוקה לתמיכה, ומקום עם אנשים שמסוגלים להבין ולעזור מבלי לשפוט. כל מי שקשה לו בצבא, או השתחרר מאי אילו סיבות- יש לו מספיק קשיים, ומספיק ביקורת מכל כיוון אפשרי... תאמינו לי, באמת צריך מקום חם, נטול שיפוט. גם אם זה אומר שתימת פיות במקום שצריך. זו דעתי, ואני מעריכה את ההחלטה של אלעד

למעלה