גראבלר נגד סטייקר?

t-man

New member
../images/Emo222.gifגראבלר נגד סטייקר?../images/Emo222.gif

התחילה כתצוגה של אומניות לחימה ומאבק בין גראבלרז נגד סטייקרז. מצפייה שלכם-איזו תחום יותר עוזר לנצח בקרב?

talhorm

New member
תלוי

בעיקרון לסטרייקר יש יתרון בכך שכאשר אין עבודה על הקרקע השופט מרים את היריבים חזרה לסטאנדאפ לגראפלר יש יתרון כי קיום מערכת השיפוט של ה10 נקודות עלובה, ויש הרבה דוגמאות שגראפלר טוב ניצח סטרייקר מעולה בכך שהוא פשוט דפק טייקדאון הוריד אותו לקרקע אבל על הקרקע הוא לא עשה משהו משמעותי שנראה כאילו הוא הולך לסיים את היריב שלו ופשוט משך אותו להחלטה שבה הגראפלר ניצח. בעיקרון אני מאמין שגראפלר ברמה גבוהה מאוד ינצח סטרייקר ברמה גבוהה, לא בכל המקרים, הניצחונות של צ'אק על טיטו הם כי טיטו לא בא עם טקטיקה מספיק חכמה כדי להתמודד עם צ'אק במיוחד בקרב אליפות של 5 סיבובים, ולצ'אק ידוע שיש טייקדאון דיפנס מעולה. אבל מתאבקים ברמה של מאט לינלנד ודן הנדרסון נראים התשובה היחידה כיום לאנדרסון סילבה, כי ריץ' פרנקלין שהוא סטרייקר מדהים ולדעתי אחד הטובים בעולם והלא מעורכים לא הצליח מולו.

כיום כבר אין כזה דבר

הדור העכשווי של לוחמי MMA צריך לדעת את שני הדברים- גם סטרייקינג טוב וגם עבודה טובה על הקרקע. השילוב של שניהם הוא מה שיוביל לניצחן בסופו של דבר.

KentaFuji

New member
זה תלוי....

בסופו של דבר, עם שניהם ברמה גבוהה מה שייקבע יהיה הטקטיקה וכושר הגופני. אבל להתחיל מגראפלינג ולעבור ללוחמה משולבת עדיפה על להתחיל מסטרייקינג ומעבר ללחימה משולבת, מכיוון שברך כלל גראבלרים הם בעלי גוף חזק מאוד, יכולת ג'ויג'סטו בסיסית והמעבר לסטרייקינג יותר קל להם. בעיקרון כיום, כמו שלוחמים כמו GSP מוכיחים, ברמות הגבוהות אין מקום למישהו עם אספקט אחד בלחימה, הוא צריך להיות "לוחם MMA".

לא הייתי חותם על כך

מצד שני, לוחמים שמתחילים את הקריירה כסטרייקרים, רגילים יותר לחבטות ומאוד מסוכנים בקרב עמידה. עם הרבה שנים של אימון, מסוגל להשיג כוח בלתי יאומן באגרופים, המרפקים והבעיטות שלו. ועם זאת גם כוח סבל גדול. ברוב אימוני הסטרייקינג מרביצים הרבה אחד לשני בכל חלקי הגוף, ועם זאת גם בפנים כשמתחרים אחד בשני. אלה הרבה פלוסים שלא תוכל להשיג באימוני גראפלינג. אבל לסיכום, בשביל להיות לוחם MMA, עדיף להתחיל ללמוד גם גראפלינג וגם סטרייקינג.

AmericanDragon

New member
מה זה גראבלר?../images/Emo163.gif

סטרייקר יותר ברור לי אבל אני לא שם עדיין. אשמח להסבר קצר על 2 המושגים תודה

נו, הזה מפוקימון ../images/Emo3.gif

המושג הוא גראפלר (לא גראבלר), ומדובר באדם שמתמחה באמנויות לחימה על הקרקע עם תפיסות כגון היאבקות, ג'יו ג'יטסו וכדומה.

ובכן

כפי שבין אמר. כיום כמעט ואין לוחמים כאלה. מן הסתם כדאי להתמחות גם בזה וגם בזה. אם מדובר בסטרייקר ללא נסיון בכלל בגראפלינג נגד גראפלר ללא נסיון בכלל בסטרייקינג. אני חושב שהסטרייקר פשוט יהרוג אותו בכמה שניות, כי הגראפלר לא בדיוק יידע איך להגן על עצמו. אבל אם נניח, הקרב יתחיל ישר על הקרקע, אז מן הסתם הגראפלר ינצח בקלות, שוב כי פה הסטרייקר לא יידע מה לעשות ואיך לצאת מזה. אני רוצה גם לנצל"ש ולומר שאני תמיד מעדיף קרב סטרייקינג ענק מאשר קרב שכל כולו הוא גראפלינג. אם תשימו לב, רוב הקרבות הגדולים ביותר בהיסטוריית ה-MMA, דוגמאת דון פריי-יושיהירו טאקיימה התבססו בעיקר על סטרייקינג.

לא בדיוק לכך התכוונתי

יש כיום הרבה הרבה הרבה לוחמים שמסתמכים רק על פן אחד של הספורט, ותראה- הולך להם לא רע (ע"ע צ'אק לידל, צ'יק קונגו וכו'). אמרתי שכיום פשוט לא צריך להיות כזה דבר, ולוחם שיש לו את שני הדברים יצליח יותר מלוחם שיש לו רק אחד מהם.

FrecCo

Active member
צ'יק קונגו הוא אחת ההוכחות החיות לדברי...

הוא אחד מבין רבים אגב. הפסיד באחד הקרבות הראשונים שלו ב-UFC לאיזה לוחם עלום של, מרסלוס משהו נראה לי. המרסלוס הזה היה סטרייקר בינוני וגראפלר בינוני. אבל זה הספיק לו כדי להטיל את צ'יק לקרקע בערך 10 פעמים במהלך הקרב, להחזיק אותו בתוך הגארד (ואאל"ט רוב הזמן גם בסייד כי עד כדי כך לצ'יק היה אפס גראפלינג) למשך כל הקרב ולנצח בקלות בהחלטה. ושתבינו שבקרב עמידה צ'יק היה שוחט אותו, הוא סטרייקר פשוט אימתני. כמו שזה נראה, מאז הוא הבין שאין לו מה לחפש ב-MMA בלי ללמוד להתגונן מ-BJJ ולאט לאט הוא יהפוך ללוחם שלם יותר ויהיה מתמודד רציני על האליפות. ועדיין. אם רנדי קוטור היה נשאר האלוף וקונגו היה מקבל טייטל שוט, הייתי שם את כל הכסף על רנדי. ההבדל בין מתאבק טהור כ"כ טוב לבין סטרייקר שלאט לאט רק מתחיל להבין את עולם הקרקע ב-MMA הוא תהומי, מספיק שרנדי היה תופס אותו בקלינץ' כל הקרב בקלות, כמו שהוא רגיל לעשות, והניצחון היה שלו.

talhorm

New member
יש לי אפילו דוגמא טובה יותר מקונגו

הית' הירינג... אחד הסטרייקרים הכי טובים בעולם לדעתי, אבל כמעט בכל קרב שלו מול גראפלר טוב הוא נכשל. למי שראה את הקרב שלו מול ג'ייק אובריאן יכול להבין על מה אני מדבר, אובריאן פשוט הפתיע את כולם בניצחון הזה, הוא הוריד את הירינג בטייקדאון בכל פעם שהוא רק רצה... וניצח בהחלטה בפה אחד מצד שני הוא גם ניצח מתאבקים טובים כמו מארק קר וטום אריקסון בפרייד... אבל למי שראה את הקרב של הירינג נגד אריקסון, אריקסון שלט בו על הקרקע ורק אחרי שהשופט החליט להחזיר אותם לסטנדאפ הירינג התפוצץ עליו וינצח בסופו של דבר. אבל זה היה מזמן והספורט התפתח... הקרב מול קר הוא מ2001, ומול אריקסון הוא משנת 2000... כיום הוא צריך עבודה טובה על הקרקע כדי לשרוד עם גראפלרים אפילו בינונים.

FrecCo

Active member
בוא לא נגזים

"אחד הסטרייקרים הטובים בעולם"... זוכר מה פידור עשה לו? דאמ כמה ריחמתי עליו בקרב ההוא. ולא חסרים לו הפסדים אחרים בקרבות עמידה. וגם אני מקווה שכשאומרים על מישהו "אחד הסטרייקרים הטובים בעולם" מתכוונים "אחד הסטרייקרים הטובים ב-MMA" וברור לכם שהסטרייקרים הטובים בעולם נמצאים בענף אחר

talhorm

New member
ברור שהכוונה ל-MMA

לא לאיגרוף וגם לא קיק בוקס וכן אחד הסטרייקרים הטובים בעולם, הוא גם חטף מקרו קאפ בראש בקרב בניהם בעמידה. אז מה? קרו קאפ ופידור גם נחשבים אצלי אחד הסטרייקרים הטובים בעולם"... הוא גם היה קרוב לתת לנוייגרה לספוג את הנוקאואט הראשון שלו בקריירה בUFC73... ואולי כרגע הוא לא בפריים שלו אבל לפני 3-4 שנים הוא גם היה בטופ5 בעולם בHW

FrecCo

Active member
שמע, יש לו אחלה תספורת

ואני מת על הכובע בוקרים שלו. אבל הית' הרינג בקושי נכנס לטופ 10 אי פעם בקריירה שלו. כנס לעמוד שלו בויקי http://en.wikipedia.org/wiki/Heath_Herring ותראה אם אתה מוצא ניצחון על שם גדול אחד (ולא, ג'יאנט סילבה הוא לא שם גדול...)

FrecCo

Active member
אגב, נראה לי

שכשנוגיירה חלילה יאלץ לעבור ניתוח, עומד לכאוב לו. אני בספק אם יש חומר הרדמה או חומר כלשהו בעולם שחזק מספיק כדי להוציא אותו מהכרה. כשכולם הולכים לישון בלילה, נוגיירה נשאר ער

FrecCo

Active member
רק שתדעו

שהסטרייקר הכי טוב בעולם, אם אין לו אף רקע בג'יו-ג'יטסו או גראפלינג מסוג כלשהו, יהיה כנוע על הרצפה תוך מקסימום 60 שניות אם הוא יכנס לקרב עם לוחם BJJ, אפילו בינוני אבל כמו שאמרו, העליונות של ה-BJJ הוכחה כבר מזמן עוד בימי ה- VALE TU DO, היום כולם יודעים הכל וסטרייקר מעולה עם הגנה בסיסית מפני BJJ בהחלט יכול להתמודד בכבוד (צ'אק לידל הוא הדוגמא הקלאסית). ועדיין, לוחם שהוא לא טוב ומעלה בשני המימדים לא יגיע רחוק.

IshMaElf

New member
90% מהטופ באו מרקע של גרפלינג (היאבקות, BJJ)

בסיס גרפלינג טוב הרבה יותר חשוב בMMA מאשר סטרייקינג ברמה גבוה. בMMA אין ממש מתאגרפים ברמה בינלאומית גבוה, יש כמה קיקבוקסרים ברמה עולמית בקיקבוקסינג אבל הם כיום לא ממש בטופ טופ (פעם חשבו שקרוקופ יהיה הסטרייקר האמיתי הlegit הראשון שבאמת יקח את הטופ של הMMA, אבל לצערנו ראינו מה קרה שהוא הגיע לUFC) של הMMA . כידוע לכולם גרפלרים ומתאבקים ברמה בינלאומית לא חסר בספורט הזה. בסופו של דבר מה שאנחנו רואים בMMA כיום אלו חילופי מהלומות בין גרפלרים לבין עצמם וזו גם סיבה (בנוסף לכפפות קטנות) לריבוי נוקאאוטים מפתיעים.

למעלה