מכבי חיפה -מכבי נתניה משחק העונה

../images/Emo41.gifמכבי חיפה -מכבי נתניה משחק העונה

אנשים אתם רדומים יש לנתניה היום את המשחק, ושבוע הבא עוד משחק יאלה להיתעורר:)

tristan79

New member
הקדמת אותי

אכן הגענו ל"משחק העונה" (לפחות הראשון מני כמה) של נתניה - הקרב על המקום הראשון בליגה מול מכבי חיפה. בהסתכלות קרה זה אמור להיות מפגש בין שתי טוענות לכתר שפתחו את העונה היטב ונמצאות בהפרש יחסית ניכר משאר הליגה, אבל לפי איך שהתקשורת מפמפמת את זה וגם לפי התחושה הכללית זה יותר משחק בו אם מכבי חיפה תנצח היא תוכיח שהיא כרגע ברמה אחת מעל שאר הליגה ואם נתניה תנצח אז היא "תזכה" להגדרה כקבוצת צמרת העונה. למרות שנתניה נפגשה כבר העונה עם התל אביביות היא צריכה לעשות תוצאה טובה ולהראות משחק טוב מול החיפאית על מנת להוכיח שגם נתניה היא "הדבר האמיתי". (חס וחלילה לשבור את הגדרת ארבעת הגדולות הקלאסית...) מבחינת הסגל הדברים לא ממש נעולים סופית - בראש ובראשונה לותר מתיאוס עצמו היה חולה בימים האחרונים ונעדר מאימונים אבל כנראה כן יגיע לנהל את המשחק הערב בקריית אליעזר. דדי בן דיין סובל מרגישות בשריר האחורי אבל כנראה יפתח בהרכב, ואם לא אז טל מעבי יוזנק במקומו לעמדת המגן הימני. ביוואן פרנסמן יוזז מעמדת הקישור האחורי וישמש כבלם שלישי, כשבקישור אלמוג כהן ודלה ימפולסקי כנראה יפתחו בהרכב במקומם של גזל ואומברטו שפתחו בשבוע שעבר מול בני יהודה. בחוד ג'ורג' בה יחזור לשחק ויפתח לצידו של טאזמטה, כשאיתי שכטר עדיין ישמש כמחליף. הרכב משוער: לירן שטראובר, קלמי סבן, לואיס מרין, זאביק חיימוביץ', דדי בן דיין (טל מעבי), פרנסמן ביוואן, אלמוג כהן, דלה ימפולסקי, שלו מנשה, ג'ורג' בה, תיירי טאזמטה

ashkeloni

New member
איזה משחק!

פשוט נהנתי לאורך כל המשחק, אפילו במחצית השנייה שהייתה שונה לגמרי מהראשונה!

tristan79

New member
שתי מחציות שונות לגמרי

החצי הראשון היה התקפי יותר, אמנם מכבי חיפה החזיקה יותר בכדור אבל נתניה הראתה משחק מאוד חכם והנעת כדור טובה כשהם יצאו קדימה - באמת משחק חכם ויפה. החצי השני היה בונקר קלאסי, במיוחד לאחר ההרחקה, אבל גם הגנה צריך לדעת לעשות ויש שיטה "להרוג את המשחק" ומכבי נתניה עשתה זאת היטב. מאוד הזכיר לי משחק מלפני כמה שנים - שיחקנו בחוץ מול מכבי ת"א, במחצית הראשונה דרקו ראיק סודר הבקיע בבעיטה מרחוק ועד סוף המשחק נתניה התבנקרה בשליש ההגנתי של המגרש ונתנה לת"א להניע כדור כמה שהיא רק רצתה בשני השליש האחרים. המשחק ההוא נגמר ב 1:0 לנתניה. בכדורגל, כמו בכביש, עדיף לא להיות צודק, עדיף להיות חכם.

נמשל

New member
אני לא מאוהבי רמת הכדורגל של נתניה העונה

אבל היום נתנו חתיכת משחק. כן, לבוא לקרית אליעזר, מגרש בו אני עדיין זוכר בכאב את ה7:1 שחטפנו לפני כולה 5 עונות, את הפיפי במכנסיין שהשחקנים עשו עוד לפני העליות לכרמל, ולהמם את חיפה במחצית הראשונה. אני לא ממש אוהב בונקרים, גם אם אתה ב-10 שחקנים, אבל לפעמים יש את המשחקים האלה שאתה חייב לעבור כדי לקבל תעודת כשרות. מגיל 0 אני אוהד את הקבוצה, ולצערי כל מה שזכיתי זה להיות אוהד של קבוצה שמקרעת באמצע טבלה, יורדת ליגה פעמיים, כמעט יורדת לליגה שלישית (לא אשכח את המשחק המכריע בסוף עונה בליגה השניה שניצחנו את שמשון 3:0 וברחנו ברגע האחרון מירידה לליגה שלישית שהייתה מרסקת אותנו). אז זה לא פשוט לעשות את השינוי פאזה הזה, גם לשחקנים, גם לקהל, גם לתקשורת, שאנחנו לא סתם כינור שני שמבליח אחרי בית"ר שנתיים ברציפות בגלל שהליגה חלשה. היום קיבלנו את החותמת הרשמית! אני מאמין, באמת מאמין, שיש בקבוצה הזו פוטנציאל מאד גדול. בניגוד לעונות קודמות בעבר שהצלחנו יחסית בגלל זרים מעולים, כבר 3 עונות שיש לנו שלד ישראלי מהטובים בליגה, וזרים בינוניים. בתקווה שבינואר יביאו חלוץ אמיתי במקום בה, וקשר עושה משחק אמיתי במקום אומברטו, ובאמת שאפשר לעשות את זה.

כל הכבוד על הניצחון ועל המחצית הראשונה

ואני בעד עצומה שתביא לפיטורים של ברוקביץ' בעמדת הפרשן, ערס עלוב נפש עם רמת דיבור של ילד בן אוטיסט בן 10 כבר עדיף להחזיר את זוהר לעמדה ובמהירות.

tristan79

New member
לגבי ברקוביץ' - זה מה שכולם חושבים?

אני דווקא נהנה ממנו בעמדת ה"פרשן". הוא אמנם לא פרשן מהסוג שיוצאים חכמים ובקיאים יותר אחרי משחק בו הוא משדר, אבל בינינו - כמה פרשנים ישראלים הם כן כאלו? האם בליגה הישראלית הדי מעפנה זה בכלל רלוונטי? לפחות ברקוביץ' שומר על אווירה קלילה וכיפית, מריץ התחכמויות עם ארבל ומעביר את המשחק בסבבה, ומדי פעם גם מעיר איזו הערה אינטיליגנטית. לדעתי בשבועיים שאייל הוא חלק מהצוות יש שיפור בשידורים, אולי לא לכיוון איכותי יותר, אבל לטעמי זו טלוויזיה יותר מהנה ממה שקדם לו...

מוזר, שאני שומע את ברקוביץ' מפרשן אני רק שומע

ילד מטומטם. סתם דוגמא ממשחק מסוף אוקטובר: ברקוביץ': "אני לא מבין איך הוא עוד לא זומן לנבחרת" ארבל: "קשטן יושב מתחתינו, למה שלא תאמר לו את זה ישירות" ברקוביץ': "אתה העורך-דין שלו, אתה תרד" אכן, הרצה מתוחכמת להחריד

tristan79

New member
לא הייתי מגדיר אותו ככה

אבל אני מחבב את הפרשנות הקלילה שלו. במיוחד את כל הבדיחות שהוא מריץ על הצגות של השחקנים (שביום שני היה בעיקר על השחקנים של נתניה... ואם נודה על האמת - ברוב המקרים זה היה בצדק
)

SjP

New member
משחק עונה אמיתי

מחצית ראשונה כדורגל גדול של נתניה מחצית שנייה קצת נכפה עלינו ללכת אחורה בגלל האדום של טאזמטה (שלדעתי עדיין לא מוצדק ואף אחד לא מדבר על זה), ככה עושים אליפות, משחק גדול של מכבי נתניה ואיזה כיף לחזור הבייתה מחיפה ב1 בלילה אחריי משחק כזה. תודה לכל האוהדים, השחקנים, תודה על הכדורגל ועל האווירה, ותודה לך לותר שאתה גאון. יום שני הבא יש לנו את בית"ר י-ם בבית, שזה עוד משחק העונה (האלופה היוצאת נגד האלופה הנכנסת?), זה משחק לא פחות חשוב וחייבים לשמור על הנקודות

למעלה