משני"ם- למה כדאי לתפוז לקדם תוכן איכותי

Shira Esther

New member
../images/Emo41.gifמשני"ם- למה כדאי לתפוז לקדם תוכן איכותי../images/Emo41.gif

אולי זה לא הפורום הכי מתאים שאפשר לפרסם בו את זה, אבל אין ספק שזה פורום איכותי; כמו כן, זה גם פורום שאפשר להתווכח בו על ההשלכות האפשריות והמעשיות של הסעיפים. בתחילה, הנה כמה ציטוטים מהכתבה 'הבטחות וירטואליות' של נועה פרג, שהתפרסמה במוסף 'הערב' של גלובס בתאריך 22.06.08. (הציטוט חוקי לגמרי, ותואם עם היועץ המשפטי של 'גלובס'.) הכתבה עסקה בהבטחות של הפורטלים השונים לאורך השנה, ומה שנשאר מהן: "בזירת המפסידים ממוקמות היטב msn ותפוז. תפוז אוהבת להתגאות בכך שהיא הציגה את אתר תוכן הגולשים הראשון בישראל... אולם דווקא בעידן שבו האתרים החברתיים כל כך פופולריים, תפוז לא מצליחה לקטוף את פירות עמלה" "בחצי השנה האחרונה איבדה תפוז 18.1% במונחים של שיעורי חשיפה שבועיים, ובסקר TIM האחרון לחודש מאי, היא מוקמה במקום ה-10, לעומת המקום ה-8 ברבעון המקביל ב2007". "גם הדוחות הכספיים של תפוז לא מבשרים טובות- ברבעון הראשון של 2008, עמד ההפסד הנקי של תפוז על 1.4 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל ב2007" כל הציטוטים האלה אומרים הרבה- ואני אומרת את זה מתוך כוונה כנה, והכי טובה שאפשר. הרבה מהגולשים פה יודעים שמצבה של תפוז לא מדהים, במיוחד בגלל הקיצוצים שדובר עליהם ובעיות התקציב, אבל עוד לא ראינו מראה שמוצבת לנו ישר מול הפנים, בצורה כה מכאיבה וישירה. אני לא באה לתת ביקורת בוטה, אלא פשוט להציע משהו שכבר הרבה זמן דובר עליו- העלאת רמת התוכן המקודם בדף הראשי- אבל הפעם, אני נותנת לשינוי הזה 5 סיבות מפורטות, שראשי התיבות שלהן הם "משני"ם".
משני"ם- 5 סיבות למה לתפוז כדאי לקדם תוכן איכותי
1. מיחזור:
תכנים זולים- כמו רכילויות והודעות חצי-אובדניות שמקודמות לרוב- נוטים למחזר את עצמם שוב ושוב. רוב התכנים הירודים נמנים על מספר דפוסים שחוזרים על עצמם בכל פעם מחדש. זאת לעומת תכנים איכותיים, כמאמרים, שירים, פרשנויות וכנ"ל, שמציעים מגוון רחב של דעות ומצבים המשתנים ללא הרף. לכל כותב דעה או יצירתיות ייחודית משלו, בניגוד לדיונים וטורים שטחיים, שבהם השיח נעדר כל תחכום וגיוון. תכנים ירודים וממוחזרים ישעממו לבסוף את הגולשים בתפוז, מכיון שהם צפויים וידועים מראש. אם תפוז תקדם תכנים איכותיים ומגוונים, בכל יום תהיינה לגולשים סיבות חדשות להיכנס לתפוז, להתעדכן, לקרוא ולהשתתף.
2. שימור
קידום תכנים בעלי רמה גבוהה יוכל לעצור את זליגת הגולשים הוותיקים והיצרניים של תפוז, בכך שתחזיר חלקית את העטרה ליושנה. אחת הסיבות שבגללן גולשים, ובמיוחד בלוגרים, עוזבים את תפוז- היא הירידה ברמת הקידומים האיכותיים, והתחושה כי גולש איכותי ומעמיק לא יזכה לפרסום ולחשיפה המגיעה לו. קידום תכנים איכותיים ישמור את הבלוגרים והגולשים המוכשרים והרציניים בתפוז, וגם את קהילת הגולשים האיכותית שמעוניינת ברמה גבוהה. בצעד כזה, תפוז תשמר את קהילת הולשים היצרנית והאיכותית שלה.
3. נאמנות:
גולשים הצורכים תכנים זולים ושטחיים הנם, לפי דעתי, גולשים נאמנים פחות מהגולשים האיכותיים- ולמעשה, אין דבר שיקשור אותם לתפוז דווקא. קהילת הגולשים הוותיקים, אלה שהצטרפו לתפוז בין השאר בגלל הרמה הגבוהה לפני כמה שנים, עוד שומרת אמונים בעקשנות לתפוז, גם אם ציפיותיה לא התגשמו לגמרי- אך אף אחד לא יכול להבטיח שמצב כזה יימשך אורך זמן. גולשים שמקליקים על הודעות זולות ברמה נמוכה, עושים זאת באותה מידה בפורטלים אחרים, ואיני סבורה שיש בהם מידה מיוחדת של הזדהות ושייכות לתפוז. בקידום תכנים איכותיים, לתפוז תהיה קהילה נאמנה שתמשיך לשכון בה לאורך זמן רב.
4. ייחודיות:
שנם אתרים רבים המספקים תוכן צהוב ושטחי, כתבות ברמה נמוכה והמון דברי הבל- למשל, וואלה ונענע. לפי מדד גלובס, אתרים אלה נצפים יותר מתפוז, וחזקים יותר. בכך שתפוז משווקת אותם תכנים כמו וואלה ונענע, היא נכנסת למגרש שבו משחקות יריבות גדולות ממנה, וכך היא עלולה להחוויר ביניהן ולהיעלם. אנשים שיחפשו תכנים זולים, יגיעו ויחפשו קודם כל באחד הפורטלים הענקיים שמציעים אותם. אם תפוז תקדם תכנים איכותיים, היא תשחק בליגה אחרת לגמרי, ותפנה לפלח שוק אחר, שאינו מנוצל כמעט בהקשר של תוכן גולשים. כך תפוז תשמור על ייחודיות לעומת האתרים האחרים.
5. מיתוג:
בעזרתם קידום תכנים איכותיים ומגוונים, תפוז יכולה למתג את עצמה כפורטל תוכן מעניין, משמעותי ובעל רמה, שייחודו בכך שהא מיוצר על ידי הגולשים. אמנים קיימים אתרים איכותיים ומעניינים, קיימים אתרים שבהם ישנו תוכן גולשים- אך אין פורטל שמשלב בצורה טובה בין שניהם, ומציע מגוון רחב של נושאים אקטואליים ומעניינים, שבהם פעילות הגולשים משמעותית יותר מכתיבת טוקבקים. תפוז יכולה למתג את עצמה כאתר הראשון שיעשה זאת, ולהפוך לאתר מרענן, איכותי ומגוון, שאין עוד כמותו- הראשון מסוגו.
אני מקווה שדבריי יילקחו בחשבון על ידי קובעי המדיניות בתפוז, למרות שאני יודעת שלא תמיד מפתה להתייחס לדבריה של סתם אחת בת 16 וחצי. אני מקווה שתזכרו שאני, ורוב הגולשים לפחות, בסך הכל מעוניינים בטובת תפוז. אז הקשיבו לנו; ואם לא, הקשיבו למספרים שמדברים בעד עצמם.

BITTERtruth

New member
בהחלט מסכים

עם מה שכתבת. כדאי לשלוח את ההודעה הזאת ישר למהלים של תפוז.

BITTERtruth

New member
בהחלט מסכים

עם מה שכתבת. כדאי לשלוח את ההודעה הזאת ישר למנהלים של תפוז.

BITTERtruth

New member
אישית, אני מציע

גם להוריד את הפרסומות. חלקם ממש מזעזעות.

למעלה