הודעה חשובה

M r s S m i t h

New member
../images/Emo70.gifהודעה חשובה../images/Emo70.gif

ביום חמישי הזה 23.11, יתקיים אירוח עם לוינסון רותי, קלינאית תקשורת. שרשרו לפה שאלות שאתם רוצים לשאול את רותי, ואנא לא לענות על שאלות שיש פה. הקפידו על דיון נעים...אז דיון פורה לכם!
לדלהן הביוגרפיה של רותי: תואר ראשון (BA) בהפרעות בתקשורת, אוניברסיטת תל אביב ומאסטרנטית לגרונטולוגיה במסלול קליני, באוניברסיטת בן גוריון שבנגב. בעלת רשת מכוני שמיעה- "המכון לשיקום השמיעה- רותי לוינסון", העובדת בירושלים, רמת השרון, לוד ובשירות ביקורי בית ברחבי הארץ. בעלת ניסיון של יותר מ-20 שנה בתחום שיקום השמיעה והתאמת מכשירי שמיעה, ובשנים האחרונות מתמחה בשיקום שמיעה בקרב קשישים. תתראיין על שיקום שמיעה והתאמת מכשירי שמיעה בכלל באוכלוסיה, ובפרט בקרב קשישים.

אמיר335

New member
אני דווקא אלך על האוזניות

בתקופה האחרונה כאשר אני עם המכשירים הרבה שעות אז האזניים נהיות ממש לחות וצריך להוריד את המכשיר כדי להרגיע את האוזן. הייתי אצל רופא אא"ג והוא נתן לי משחה (טבע-קוטן)ואמר שהיא לשימוש יומיומי. אז זה פתר את הבעייה אך ברגע שהפסקתי עם המשחה שוב החלו הבעיות. עשיתי אזניות חדשות לא ממזמן כך שאין איתן בעייה. לגבי המשחה אני לא מתלהב לשים אותה בשימוש יום יומי גם מכיוון שבעלון המצורף אליה נרשם שאין להשתמש בה לתקופה ממושכת.וגם הרוקח אמר שלא מומלץ להשתמש בה לתקופה ממושכת. הרופא אאג הוא טיפס חסר סבלנות שלא ממש מתלהב מלענות לי.ואם הייתי יכול הייתי מפרסם את שמו כדי שאחרים לא ילכו אליו (אבל אז אני יכול להסתבך עם לשון הרע
. אז מה שרציתי לדעת זה האם יש אצלך במכונים אזניות מסוג אחר או או אולי איזו משחה טבעית? ניסיתי לשאול בחנויות טבע אבל הם מקסימום המליצו לי על טיפות אזניים הומאופטיות.

RuthyLevinson

New member
לחות באוזן כתוצאה מהרכבה ממושכת

של מכשירי שמיעה- זו בעייה ידועה ושכיחה, וקיימת גם אצל כבדי שמיעה המרכיבים מכשירים תוך-אוזניים. מומלץ, להשתמש באוזניות קשות, עם פתח של איוורור. במידה ואוזניות כאלה לא אוטמות מספיק ונגרם צפצוף, אין ברירה, אלא להשתמש באוזניות רכות ולהחליף אותן לעיתים קרובות ככל האפשר (לפחות אחת לשנה). המשחה שהומלצה לך היא טובה, וצריך להשתמש בה רק בתקופות ההכרחיות ביותר.

צלף

New member
מ"ש עם אנטילגצייה מלאכותית לחרשים?

האם ישנם היום מכשירי שמיעה חדשים עם יכולות אנטילגנצייה מלאכותית עבור ירידות שמיעה חמורות עד עמוקות (כלומר מתחת לסף חרשות)
ואם נצבר לך ניסיון בזה האם הם גם מועילים לחרשים

RuthyLevinson

New member
מכשירי שמיעה מתקדמים עם אינטילגנציה

מלאכותית- אכן קיימים היום מכשירי שמיעה דיגיטאליים עם אינטילגנציה מלאכותית, חזקים מאוד בעוצמתם. מניסיוני, קיים מספר לא מבוטל של משתמשים עם ירידה חמורה עד עמוקה בשמיעתם, שנהנים ממכשירים אלה, ואני ממליצה לנסותם. במידה ויעילותם לקליטת דיבור קטנה, אני ממליצה לפנות לייעוץ בנושא שתל השבלול (שתל כוכלארי).

צלף

New member
מכשיר שמיעה בחלל הפה ../images/Emo35.gif

בקיושר הנ"ל מפורסמת ידיעה על פיתוח מכשיר שמיעה בחלל הפה - http://www.calcala.com/rec/233-1
אז האם יש לך מידע איך המכשיר הזה פועל
האם יש לך מידע על השלב בו נמצא פיתוח מכשיר כזה
וכמובן מה תחזית גמר הפיתוח ויציאה לשוק...

RuthyLevinson

New member
מכשיר שמיעה בחלל הפה

מכשיר כזה פועל בעיקרון של הצמדה לשיניים או ללסתות, על בסיס של הולכת עצם (ויברציה). פיתוחם של מכשירים כאלה נוסה לא בהצלחה רבה, מסיבות שונות, וכרגע הוא עדיין מצוי בשלב המחקר והפיתוח. בנוסף, יש לציין כי קיימים מכשירים נוספים הפועלים על בסיס של הולכת עצם, לדוגמא במשקפיים, והם מצויים בשוק.

צלף

New member
מיקרופון אלחוטי FM לבית קפה ../images/Emo96.gif

אני צריך מערכת FM פשוטה - רק לשיחות אישיות במקומות רועשים או לבתי קפה או לישיבות שהמיקרפון נמצא אצלי ביד בצורה נוחה - יש מערכת כזאת במחיר לא יקר
אפשר גם מיקרופון מיושן עם חוט מחובר למכשיר שמיעה או ללולאת צואר (להשראת מצב T).

RuthyLevinson

New member
מערכות FM

העיקרון במערכת FM הוא הפרדה בין המיקרופון לרסיבר ולמגבר של מכשיר השמיעה. מירב החשיבות היא שהמיקרופון יהיה קרוב ככל האפשר לפיו של הדובר, ולכן, מה כשהמיקרופון מצוי אצלך ביד, יש איבוד של האפקט הרצוי, והשמיעה דומה לשמיעה במכשיר שמיעה רגיל. מערכות ה-FM הן יקרות, אין מה לעשות. לא ציינת את גילך, אך עד גיל 18, יש השתתפות נפרדת של משרד הבריאות לרכישת מערכת FM, בסך של כ-5K ש"ח. בנושא השימוש בלולאה עם השראה, הוא מומלץ, שוב, בתנאי שהמיקרופון יהיה קרוב לפיו של הדובר.

צלף

New member
מדוע מכשירי שמיעה כל כך יקרים ../images/Emo35.gif

הייתי באירופה בטיול וראיתי שכל מוצר באירופה עולה פי שניים או שנים וחצי יותר מהארץ (בגלל שכר המינימום הגבוה שם ושער היורו) - אז איך שמחיר מכשירי שמיעה שם באנטרנט שווה למחירים פה ואפילו אולי זולים יותר

RuthyLevinson

New member
מחירי מכשירי השמיעה

אינני ממליצה להתרשם ממחירים של מכשירי שמיעה, כפי שהם מופיעים באינטרנט. ככל הידוע לי, מכשירי השמיעה בארץ דומים למחיריהם באירופה, ההבדלים הגדולים שנוכחת בהם, נובעים מהבדלי דגם.

nickey

New member
שלום ד"ר לוינסון,

מגיל 9 חודשים, מאז אובחנתי כחרשת בתל השומר, ועד לגיל 14 הייתי עם מכשירים אנלוגיים, בכל הזמן הזה סבלתי מכאבי ראש, אולי מהתאמה לא נכונה של המכשירים, על אף שניסיתי את כל הדגמים שהיו קיימים באותו הזמן, אפילו החלפתי את סוג האוזניות, מקרמיות הסטנדרטיות לורודות-שקופות ובחזרה ועדיין סבלתי מכאבי ראש. הפסקתי להסתובב איתם עד לגיל 20, שאז ניסיתי שוב מכשיר דיגיטלי אך לא אהבתי אותו, משום שלא הייתה לי שליטה על עוצמת הווליום שכה חשובה לי, במיוחד במקומות רועשים/שקטים, שלא אשתגע, אז שוב חזרתי לאנלוגי, והיום אני עם "PHONAK" אנלוגי יחד עם אוזניות ורודות-שקופות, מרוצה ממנו עד מאוד. ולאחר כל ההקדמה הזו, ברצוני לדעת, האם יש קשר כלשהו בין כאבי הראש שהיו לי לבין המכשירים באותה התקופה? עליי לציין שעוד מעט אני בת 23, כדי שיהיה לך מושג לגבי ציר הזמן של המכשירים. תודה רבה, שחר.

RuthyLevinson

New member
כאבי ראש?

למיטב ידיעתי, אין כל קשר בין הרכבת מכשירי שמיעה, בין אם אנאלוגיים ובין אם דיגיטאליים, לבין כאבי ראש. במכשירים הדיגיטאליים כיום, יש ווסת עוצמה שמאפשר וויסות עוצמת הקול גם בהם- רק במכשירים הדיגיטאליים הראשונים לא היה ווסת עוצמה. המלצתי הגורפת היא להשתמש ב-2 מכשירי שמיעה, שכן המח בנוי לקבל אינפורמציה משני הכיוונים, וזה הדבר הכי חשוב לעתידך ככבדת שמיעה. כמו כן, אני ממליצה לנסות ולהתרגל למכשירים דיגיטאליים בהקדם, משום שלדעתי מכשירים אנאלוגיים לא ייוצרו יותר בעתיד הקרוב.

nickey

New member
אני בטוחה במאת האחוזים

שאצלי היה קשר ממשי בין הרכבת מכשירי שמיעה לבין כאבי ראש. מכיוון שרק כאשר כיביתי אותם ו/או הסרתי אותם הכאבים פסקו. גם בזמן שהנמכתי עד קרוב ל0 את עוצמת השמיעה, הכאבים הטרידו אותי. מצד שני, באוזן שמאל השמיעה שלי פחות טובה (90DB) למרות שלפעמים אני קולטת בה צלילים חדים שאוזן ימין (85DB) עם המכשיר לא קולטת לפעמים. אני מאמינה שבעתיד הקרוב, כאשר ארכוש מכשיר חדש, אסכים לנסות שוב דיגיטאלי. דבר נוסף - אני חרשת, לא כבדת שמיעה.

צלף

New member
קישוריות Bluetooth למכשירי שמיעה../images/Emo35.gif

לאור ניסיונך - האם כדאי היום לעבור לשימוש בדיבורית ELI שמיועדת לקישוריות BLUETOOTH למכשירים סלולרים מתאימים (וגם התקנים נוספים שתומכים בקישרויות זאת).
והאם יש דיבוריות BlueTooth נוספות חוץ מ - ELI

מכשירי שמיעה דיגיטליים

שלום ד"ר לוינסון, אני חרשת מלידה עם ירידה של 90-100 דציבלים בשתי האוזניים כאשר אוזן אחת טובה בהרבה מהשנייה. כל חיי השתמשתי במכשירי שמיעה אנלוגיים של פונק ועכשיו של יוניטרון. לפני כמה זמן הרכבתי מכשיר שמיעה של סימנס מדגם טריאנו במכון שמיעה ומאוד אהבתי את התוצאה. שמעתי ממש טוב ובצורה נקייה. עם זאת, שמעתי מחברות שמכוני שמיעה שהן הולכות אליהם קבוע אמרו להן לא להתקרב למכשירי שמיעה דיגיטליים כי הם אינם מתאימים בכלל לחרשים עם ירידה עמוקה כמו שלי. גם בשני מכוני שמיעה אחרים שהייתי התעקשו שלא מתאים לי דיגיטלי... השאלה היא האם מכשיר שמיעה דיגיטלי, ובייחוד דגם טריאנו של סימנס מתאים לחרשים עם ירידה עמוקה-חמורה בשמיעה? עליי לציין שעם מכשיר שמיעה אנלוגי אני מגיעה ל-15-25 דציבלים באודיוגרמה. סביר להניח שעם דיגיטלי זה ישתפר יותר, לא?
על תשובתך

למעלה