הודעה חשובה

RuthyLevinson

New member
מכשירי שמיעה דיגיטליים לחירשים

מכשירי שמיעה דיגיטליים מומלצים חד משמעית גם לחירשים. כפי שציינת, השמיעה איתם טובה, חזקה ונקייה- אז למה לא? מכשירי השמיעה מדגם "טריאנו" של "סימנס", מצויינים, מניסיוני העשיר, ומומלצים מאוד- הם חזקים, ברורים, עמידים בפני תקלות ואין איתם כמעט צפצופים. חשוב לי לציין שיש מכשירים אפילו מתקדמים יותר, שאיתם ניתן להנות מטכנולוגיית "Ear 2 Ear", וניתן לפנות לסוכנים המורשים של חברת סימנס בארץ לקבלת מידע נוסף.

כמה שאלות לגבי ETE

הצצתי באתר של מכון השמיעה שבאזור מגוריי (קולן) הם סוכנים מורשים של סימנס. אז ברשותך אשאל אותך לגבי זה כי אני רוצה לקבל חוות דעת נוספת חוץ מחוות דעת של מכון השמיעה בו אני מטופלת. הבנתי שהמכשירים האלה בטכנולוגייה הזו מאפשרים שליטה בשני המכשירים באוזן ימין ושמאל בו זמנית - זה מחייב הרכבת שני מכשירים בו זמנית? המכשירים הדיגיטליים יקרים מאוד וקלינאית התקשורת אמרה לי שלאור מצבי באוזן ימין (בקושי שומעת משהו אפילו עם מכשיר אנלוגי) אני יכולה להסתפק במכשיר שמיעה באוזן שמאל הטובה (באוזן זו אני שומעת מצויין עם אנלוגי גם). אז השאלה זה אם בטכנלוגיית ETE מכשיר אחד יספיק ? כמו כן, מכשירי שמיעה בטכנולוגיית בלוטות' (BLUETOOTH) - במה הם שונים ולאיזה פלח אוכלוסייה הם מתאימים? שאלה אחרונה - באתר של קולן ראיתי תמונות של דגם אקוריס של סימנס שיש לו צינורית שמתחברת לאוזנייה קטנה - מה זה בדיוק ? אני משתמשת באוזניות אטומות לגמריי.

לגבי הטלפון

בלי המכשירים את לא שומעת כלום ?? ואת חרשת או כבדת שמיעה? אני שואלת כי יש לזה משקל כיוון שאני לא כבדת שמיעה בכלל אלא חרשת בלי מכשירים אבל עם מכשירים אני שומעת מאוד טוב אבל לא מספיק כדי להבין דיבור בטלפון משמיעה בלבד בלי לקרוא שפתיים - כלומר, קשה לי משמיעה בלבד לפענח מילים.. אז איך היה מצבך לפני הדיגיטלי?

רמת השמיעה שלי

כבר בטח ירדה מאז הבדיקה האחרונה (יש לי ניוון בעצב שמיעה) והיא הייתה אז 90- 95 דציבל אז כן, בלי המכשירים אני לא שומעת כלום חוץ מפיצוצים וטריקות דלת חזקות לפני הדיגיטלי המצב שלי היה בסדר כי יש לי ניוון אז שמעתי יותר טוב בתקופה הזאת ויש לי את היתרון הזה שהייתי קטנה שמעתי בטלפון והייתי מדברת עם חברות בטלפון... עם הזמן השמיעה ירדה והטלפונים בבית נעשו חלשים בשבילי אז הפסקתי לענות לטלפונים... אז יש לי את היתרון הזה שאני מסוגלת להבין מילים בטלפון כשמדברים איתי לאט וברור... כשקיבלתי את הדיגיטלי בהתחלה לא ידעתי שיש מצב T לטלפון וככה הסתובבתי איתו שנה בלי לדעת ואז הכרתי את חבר שלי והוא רצה שנתחיל לדבר בטלפון וככה לאט לאט גיליתי שיש את הכפתור הקטנצ'יק והנפלא הזה!!! אבל בשיחה אחת שלנו אני אומרת "מה?" כל כך הרבה פעמים זה לא שאני מבינה באופן מושלם, קשה לי אבל אני מסוגלת לדבר. בהתחלה לא הבנתי כלום לאט לאט למדתי להבין מילים... בכל אופן, אם תקני דיגיטלי, לאט לאט את תפתחי את השמיעה שלך, זה כמעט כמו שתל, שלומדים לשמוע מחדש. ואם תמצאי מישהו שיסכים לסבול את ה"מה?" שלך בטלפון אז תוכלי להתאמן וללמוד איך לדבר בטלפון, כמוני.

הבנתי תודה על התשובה !

גם אני בתקופה עם האנלוגי הייתי מדברת בטלפון רק עם המשפחה שלי - בשביל למסור להם הודעות וכו' מתי שאני הייתי מבלה בחוץ וכל זה וגם השיחות היו חייבות להיות קצרות וברורות כי היה לי קשה לנהל שיחה ארוכה בטלפון.. הייתי רק מזהה משמיעה בלבד כמה מילים וזהו..זה ממש דורש תרגול כמו שאת יודעת ! אני כבר מחכה לראות איך זה יילך לי עם הדיגיטלי.. אגב, איזה דגם יש לך?

אינלימושג

כי קניתי אותו לפני 4 שנים אם אני לא טועה יש מצב שאפילו יותר... והכתוב על המכשיר כבר נמחק אז מצטערת חחח יש לי חברה עם אותו מכשיר בדיוק כמו שלי והיא גם אומרת שהוא מעולה... בכול מקרה זה לא משנה איזה דגם יש לי, לכול אחד מותאם מכשיר באופן אישי, לא רק רמת השמיעה קובעת איזה דגם מתאים לך, יש עוד גורמים. בכול אופן, ממליצה בחום. תנסי, אנלוגי זה כבר ישן, כל מה שהוא עושה זה להגביר. דיגיטלי זה טכנולוגיה מתקדמת ועכשוית ובכל מקום שתלכי יציעו לך דיגיטלי. כבר מוכריפ פחות ופחות מכשירים אנלוגיים.

M r s S m i t h

New member
שלום רב לך,

1. האם יש עדיפות לעשות שתל בגיל הרך או לחכות מספר שנים לקראת השתל? ישנם מבוגרים שרוצים לעשות שתל, האם תמליצי להם על שתל למרות גילם המאד בוגר? 2. מהם היתרונות שיש לשני שתלים בשני אוזניים?.. 3. מהם הכלים\דרכים שאת ממליצה עליהם כדי לשפר רמת דיבור והגייה? 4. לפני חודשיים הייתי במדטון.עשיתי שתי בדיקות לסירוגין: אחת עם אנאלוגיים והשנייה עם דיגיטליים. בסוף הבדיקות, אחרי ההשוואה החלטנו שאני שומעת הרבה יותר טוב עם אנאלוגיים כשבעוד עם דיגיטליים נורא קשה לי להבין אנשים בדיבור ובשיחות. אני חוששת שבעתיד לא יהיו יותר מכשירים אנאלוגיים. מדוע אין אפשרות לקבל מכשיר שהוא שילוב דיגיטלי ואנאלוגי?...(יש לי ירידה של 90 DB). ותודה רבה
סוזי

RuthyLevinson

New member
תשובות

1. האם יש עדיפות לעשות שתל בגיל הרך או לחכות מספר שנים לקראת השתל? תשובה- קיימת חשיבות עצומה לעשות שתל בגיל צעיר ככל הניתן, ברגע שמסתבר שלא ניתן לקבל הגברה מספקת לפתח שפה ממכשירי שמיעה קונבנציונאליים. יחד עם זאת, השתל מחייב גודל מסויים של שבלול האוזן, ולכן ההמלצה היא בסביבות גיל שנה- שנה וחצי. ישנם מבוגרים שרוצים לעשות שתל, האם תמליצי להם על שתל למרות גילם המאד בוגר? תשובה- מבוגרים שלא מקבלים מספיק הגברה ממכשירי שמיעה, מומלץ להפנותם לייעוץ לשתל שבלול, שנערך במרכזים הרפואיים המתאימים בארץ. גיל מבוגר הוא דבר יחסי, והוא לא מהווה מניעה לניתוח. 2. מהם היתרונות שיש לשני שתלים בשני אוזניים? תשובה- היתרונות לשתלים בשתי האוזניים הם הגברה דו צדדית המאפשרת הבנת דיבור מקסימאלית ושמיעה מאוזנת. יחד עם זאת, חשוב לזכור, ששתל הוא בלתי הפיך, ולכן מומלץ, לדעתי, לעבור שתל בצד אחד ולהתאים מכשיר שמיעה בצד השני עד שתתברר הצלחת השתל. 3. מהם הכלים\דרכים שאת ממליצה עליהם כדי לשפר רמת דיבור והגייה? תשובה- בנוסף להרכבת מכשירי שמיעה מומלץ לקבל טיפולים בדיבור מקלינאית תקשורת מוסמכת לאימוני דיבור. 4. ...מדוע אין אפשרות לקבל מכשיר שהוא שילוב דיגיטלי ואנאלוגי? תשובה- קיימים מכשירי שמיעה דיגיטליים בעוצמות של מכשירים אנאלוגיים ובשילוב ווסת עוצמה, הם בהחלט באים בחשבון עבורך (כפי שציינת יש לך ירידה של 90 DB)- הבעיה היא תקופת ההסתגלות, שהיא לא פשוטה, אבל בסופו של דבר, לדעתי, תשמעי לא פחות טוב מאשר עם האנאלוגיים, אולי אפילו יותר טוב וברור, וללא רעשי רקע. בנוסף, ראי תשובתי ל"חולמת ב ה ק י ץ".

למעלה