נגמר לי האויר

מצב
הנושא נעול.
נגמר לי האויר

אני והבת זוג שלי נמצאות יחד 11 שנים, יש לנו 3 ילדים מתוקים להפליא (הגדול בן 5). מערכת היחסים שלנו היתה טובה בטוחה ואוהבת עד לפני כחודש. כמו כל זוג, ישנה שחיקה מסויימת, שגרת החיים לידות וגידול ילדים.
לפני חודש סיפרה לי שהיא מאוהבת בחבר לעבודה ושהיא מנהלת קשר אינטימי איתו. מאז שסיפרה לי היא "בורחת לי", אנחנו לא מצליחות לדבר באופן ישיר, ישנם ויכוחים ומריבות, היא יוצאת בערבים וחוזרת לפנות בוקר, נעלמת ונאלמת.
שתינו נמצאות בסערה גדולה, אני מחפשת קצה חוט לאחוז בו ולא מצליחה.
האם להמשיך ולנסות לדבר על הדברים או להניח להם ולחכות שתהייה מוכנה לדבר
מיואשת

מריוס זכריה

Member
מנהל
לחכות שתהיה מוכנה לדבר

ובינתיים לחזק את עצמך בכל מה שאפשר: משפחה, חברים/ות קרובים/ות, טיפול.
ובעיקר ביחסים עם עצמך: לנסות להרחיק מחשבות שליליות, כמו פחדים, ולהתמקד בהווה, בעשייה של עצמך, הילדים, הבית. לבשל, לאכול טוב. לפנק את עצמך בדברים קטנים.

בקיצור, לתמוך בעצמך עד שבת זוגך תחזור מהטריפ שלה ותדבר איתך.

ואיך להתייחס אליה? עדיף בצורה אדיבה ועניינית. תחשבי שהיא חלתה בדלקת קרום המח ועכשיו היא מלהגת דברים לא קשורים.

אני לא חלילה טוען שהיא לא בסדר או משהו, זו רק הנחיה בשבילך איך להתמודד עם המצב. היא עוברת דרמה עם עצמה, ולא כדאי לך להתערבב יותר מדי בדרמה, ולא כדאי לומר או לעשות דברים שאחר כך תתחרטי עליהם.

ברור לי שזה מטלטל את עולמך, אבל תזכרי שהיא רק חלק אחד מעולמך, ויש בו עוד כמה חלקים.

תזכרי שבכל משבר, השורה התחתונה היא: איך אני מנהל את עצמי.
ורצוי שזה יהיה בתבונה ובחמלה.

מה יותר טבעי מזה?

ציינתי כאן בעבר שגדלתי בבית של נשים בלבד ואחותי הבכורה הייתה בקשר זוגי שנים ארוכות עם אישה ( רק פעם אחת ), והנושא היה ונותר מן טאבו שאסור לחטט בו וללבן אותו עד הסוף.
היא עדיין מגדירה את עצמה כסטרייטית, וככל שידוע לי היא ( אחותי ) הייתה בקשרים זוגיים אך ורק עם גברים נשואים ולא פנויים בכלל.

הקשר שיש לך עם בת זוגך, הוא קשר לא טבעי, קשר שקיים רק אצל המין האנושי מתוך יצר מין פגום ו/או מצוקה מינית.

דווקא הקשר שבת זוגתך מקיימת עם בן זוגה החדש ( האם הוא פנוי בכלל? ), הוא הקשר הטבעי שנובע מדחף ביולוגי טבעי ובריא.
זהו אותו קצה חוט שאת מחפשת... הדחף הביולוגי הטבעי שאמור לקנן בכל אישה.

הרומן הזה שעובר מעל הראש שלך, מהווה בעיה כפולה עבורך.
בעיה אחת היא שנשים הן היפרגאמיות, כלומר לעולם מחפשות בן זוג מוצלח יותר מזה שכבר יש להן. התכונה הזאת שוררת ( כנראה ) גם בקשרים לסביים.
בעיה אחרת, שמדובר כאן בקפיצה מגדרית, במעבר מקשר עם אישה, לקשר עם גבר.
את לעולם לא תוכלי למלא את מקומו של הגבר, מפני שאת אישה. את רק אישה. בת זוגתך נמשכת לגברים או גם לגברים. וזה לא צפוי להשתנות לעולם ( זה ביולוגי, טבעי, אוניברסאלי, נצחי ).

את יכולה לדבר עם בת זוגתך כאוות נפשך, אבל העובדות הן כפי שהן, ולאחר השיחה הן רק תתחדדנה.
את נמצאת עם אישה, ובתור לסבית או דו מינית, עלייך להכיר את הטבע הנשי.
עלייך לדעת גם ( בין היתר ) שהמיניות הנשית היא נזילה, עלולה להשתנות בהתאם לנסיבות, בהתאם להיצע, בהתאם למצב הנפשי, בהתאם לרוח הזמן והמקום. המיניות הנשית לעולם איננה יציבה, לעולם אי אפשר להישען עליה כדבר יציב ואמין.
את חייבת לדעת את כל זה.... להפנים, להתכונן לפירוד עתידי. ממש כמו כל גבר "רציני" שנכנס לזוגיות, ולעולם איננו יכול להישען על הזוגיות שלו, לעולם איננו יכול לנוח על זרי דפנה ולומר לעצמו "זה שלי!!!". כל שהוא יכול לעשות זה לדחות את הקץ, לדחות את הפירוד, להפיק לקחים לקראת הקשר הזוגי הבא שיבוא, או שלא יבוא.

שילה1

New member
כל מילה ומשפט שלך-מעצבנים אותי מאוד.ולמה?

מי שמך להחליט מה טבעי ומה לא?מי שמך לתת עצות מקצועיות?להעביר ביקורת?
מה אתה יודע על התנהלות המערכת של שתיהן?יא חביבי-"סייג לחכמה-שתיקה"!ןוהמאה ה21-כבר כאן ובגדול.
ולפותחת השרשור-מריוס ענה לך,בתבונה ורגישות ואף מקצועיות.ואני מצרפת לך
חיבוק ענקי,לעידוד ,בימים הלא פשוטים שאת עוברת.

לין120

New member
אני דווקא מסכימה עם מה שכתב

הוא בסך הכל ניתח את המצב כפי שהוא.
בת הזוג שלה לא סגורה על עצמה מבחינת הזהות המינית שלה, אחרת לא היתה מתאהבת בבחור. כן זה לא טבעי אישה ואישה וגבר וגבר, עם כל "קבלת השונה" להט"בים עדיין מהווים 5% מהאוכלוסיה בערך.
אגב אני מבינה מאוד את בת הזוג שלה, בעברי חשבתי שאני לסבית וניסיתי מספר נשים ואף התאהבתי באישה אבל זה תמיד הרגיש לי לא טבעי לאחר מעשה.
מציעה למי שפתחה את הפוסט להיפרד מאותה אישה ולשחרר אותה לדרכה. היא לא בקטע שלך יותר וגם לא בקטע בכלל.

שילה1

New member
סליחה.מה לא טבעי כאן?הטבע השתנה....

היום יש זוגיות בכל מיני שילובים וזה טבעי ואפילו נורמלי.5%?נו באמת...מי קבע והאם בדקו את כל אוכלוסיית העולם?
אני מופתעת ,או יותר נכון-מזועזעת.ולציין שאני סבתא במיטבה ולא צעירה.
ואם כבר בנימה אישית-כל הכבוד לך על החשיפה.לא פשוט.

הטבע לא השתנה. התופעה הייתה קיימת מאז ומעולם.

רק היחס אליה השתנה בציבורים רבים, ולכן יש גם פחות צורך להסתיר אותה.

Eppur si muove

New member
ברמה הפילוסופית

מטרת הזוגיות היא המשכיות אותו זן. לכן אפשר לתהות איזו מטרה אבולוציונית יש לטבע ליצור אקסמפלרים מזן מסויים שאינם תורמים לריבוי. הרי בטבע, אם כל האקסמפלרים של זן מסויים היו הופכים הומוסקסואליים, אותו זן היה נכחד. אצל בני אדם יש כמובן הפרייה מלאכותית.

יש לי ניחוש מושכל ממה נובעת הומוסקסואליות בטבע אבל אם אכתוב את זה הלך עלי, יתנפלו להרוג אותי.

מריוס זכריה

Member
מנהל
ברמה הפילוסופית

השירשור הזה עוסק בבעיית יחסים של השואלת.

לא מקובל עלי, כסדרן הפורום, שכל פעם שהומו או לסבית שואלים על יחסים, ייפתח דיון פילוסופי בעד או נגד הומוסקסואליות.

אם ובמידה וזה רלוונטי לעניין, אפשר להתייחס נקודתית. אבל לא להפוך את זה - שוב ושוב ושוב, בפעם האלף - לויכוח הזה. מה עוד שזה לא ויכוח שאי פעם נגמר. זו לא מטרת הפורום, כמו שגם לא מטרתו לדון בשאלות פילוסופיות אחרות, כגון האם יש אלוהים.

תודה.

Eppur si muove

New member
אוקיי, זכותך

רק שלא התייחסתי בשום נקודה ואף הדגשתי את זה שוב ושוב שאני לא מתייחס לשאלה המוסרית של ההומוסקסואלית שלא ממש מעניינת אותי. התייחסתי באופן צר ואף הדגשתי את זה להסקה שאם הומוסקסואליות קיימת גם אצל מינים אחרים בטבע, אז זה "טבעי", משמעו בסדר. לא ניתן להסיק זאת. נקודה. אישית לא הייתי שותף ל-999 הדיונים הקודמים, אז לא הייתי מודע שזה נושא טעון כאן. זה הכל.

יש הבדל בין "לא טבעי" לבין "מאפיין מיעוט".

כמו שקישרתי בהודעה השנייה שלי, זה בהחלט טבעי וקיים לא רק בקרב בני אדם, אלא גם מינים רבים של בעלי חיים. לשם השוואה, נולדים יחסית מעט מאוד ג'ינג'ים בעולם, אך עדיין אף אחד לא היה אומר שצבע השיער שהם נולדים איתו לא טבעי. טבעי זה כל תופעה שקיימת בטבע, בעולם הטבעי שלנו.
אדם לא יכול ללכת נגד הטבע שלו, ואם הוא נמשך לבן אותו מין - סימן שהטבע שלו מכתיב ומאפשר לו להימשך אליו. זה הכי טבעי שבעולם. עניין אחר הוא שיש כאלה שאצלם במשך הזמן זה משתנה. יש כאלה שכל חייהם נמשכים לבני המין השני, ויש כאלה שכל חייהם נמשכים רק לבני מינם, ויש כל מיני שילובים באמצע, החל מכאלה שכל החיים נמשכים לשני המינים גם יחד וכאלה שבתקופות מסוימות נמשכים למין אחד ובתקופות אחרות למין האחר. במקרה הזה לא מדובר במשיכה בלבד, אלא בהתאהבות של ממש (לפחות על פי תיאור השפעת הקשר הזה על זו שמנהלת אותו), כלומר משהו שמבחינת עצימות הוא הרבה יותר גבוה ורציני, ולכן בעיניי זה יותר בעייתי מבחינת פותחת השרשור מאשר מצב שבו מדובר במשיכה מינית בלבד.

זה לא טבעי
הטבע יצר זכרים ונקבות כדי להוליד צאצאים ביחד. הומוסקסואליות נוצרה מטעות תורשתית או התפתחותית. יחד עם זה, היא חלילה לא דבר רע או מגונה אבל לדעתי לא רצוי. מוטב להרגיש שנהנים מדבר טבעי.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

נומלה

New member
אל תתן לעובדות לבלבל אותך

אבל יחסים הומוסקסואלים נצפו אצל חיות שונות (בנוסף לאדם), כך שלקרוא לזה לא טבעי, לא ממש מסתדר עם העובדות.
יתר על כן יש נשים (וגם גברים) שמעדיפים את בני מינם תמיד ולא חושקים הדברים שטבעיים בעיניך. בנוסף, לא נראה לי שיש לך מדגם מספיק גדול כדי להסיק ממנו על "המיניות הנשית".
קצת ענווה והתמצאות בספרות הרלוונטית היו יכולים לעזור.

אולי אצל כלבים

יתכן שאצל כלבים זכרים יש מן תופעה שולית כזאת, ולטעמי גם שם ( אצל כלבים ) יחסים הומוסקסואליים נובעים מתוך מצוקה, מחסור במין. חלק מגידול הכלב זה שימור הגזע שלו, על כן מונעים ממנו יחסי מין עם כלבה. כך זה בדר"כ. וזה חל ככל שידוע לי רק אצל זכרים.
אני לא ראיתי תופעה דומה אצל בעלי חיים אחרים מכל סוג, בטח לא בעלי חיים פראיים וגם לא בקרב חיות בית / משק.
חוץ מזה, אנחנו מדברים על קשר זוגי ארוך טווח, ולא רק על יחסי מין הומוסקסואליים מזדמנים, וזה בטח שלא קיים בטבע, גם לא בשוליים.
&nbsp
אני מאמין שכל בני האדם נבראו טובים ומושלמים לרבות יצרם המיני.
זו הסביבה שפוגעת בהם ומקלקלת אותם, לרבות קלקול יצרם המיני.
&nbsp
אני מסיק לגבי המיניות הנשית מניסיון חיי, מהתבוננות, מהקשבה לגברים באינטרנט שחולקים את הידע שלהם עם אחרים.
המיניות הנשית היא נזילה, אין לה חוקים ברורים ל"עשה" ו "אל תעשה". הכל נתון למשא ומתן, הכל עניין של מחיר, עניין של תועלת אישית שאיננה מינית אלא אחרת.
&nbsp
המיניות הגברית שונה לחלוטין מזו הנשית. ולמעשה אין בין השניים שום דימיון ואין חפיפה.
&nbsp
גם אני עצמי בעל ניסיון הומוסקסואלי מסוים. אני די מתבייש בזה, אבל היחסים ההם אכן היו מזדמנים מאוד, נסבו על דכדוך, מצוקה, מחסור נוראי במין וכל זאת בצעירותי כשהייתי חרמן במיוחד ( עכשיו כבר לא ).
הן אז וגם עכשיו היה לי ברור שזה מעשה לא טבעי, מעשה אומללות, מן אילוץ זמני שלא יוליד שום רגש רומנטי וגם לא יוליד שום תינוק...
&nbsp
אני מזהה שזה דיון שכנראה יימשך עד אינסוף ואני לא מעוניין בשרשור כזה.

נומלה

New member
אהבתי את ה"אני לא ראיתי"

ואת החתול של שרדינגר חי כן ראית?
פינגוינים, אוזים, שימפנזים ועוד. רק כדי שלפחות תראה את זה כתוב.
(אין לך מושג ירוק על המיניות הנשית. רק על המדגם הקטן שלך שאיננו מייצג)

זה מעשה נפסד

יחסי מין הומוסקסואליים הם מעשה נפסד, זו התנהגות נפסדת.
כך היה מקובל לחשוב במשך אלפי שנים.
אין שום סיבה לשנות את אופן המחשבה הזה רק בגלל שאנו חיים במאה ה 21.

אין לי עניין להתווכח לגבי בעלי חיים, אבל בעלי חיים לא תמיד מבדילים בין זכר לבין נקבה, ולא מבדילים בין טוב לרע.

יש עניינים מסוימים שזה פשוט "ככה זה" כמו האיסור על יחסי עריות.
בטבע יש יחסי עריות ( ועוד איך ). אבל אצל בני אדם זה טאבו חריף מאוד מאוד. גם כשמודבר באתיאיסיטים מוחלטים.
אי אפשר לקבל יחסי זוגיות בין אח לאחות למשל... גם לא כשהם עקרים, גם לא כשהם מכירים מבלי לדעת שהם אחים.
גם אי אפשר לקבל בן אדם שמקיים יחסי מין עם בעל חיים מכל סוג...
מן המשל אל הנמשל- יש מעשים נפסדים שהבן אדם אמור להפנים ולהבין שהם נפסדים ולהימנע מהם, לחדול מהם.

אני למשל חדלתי ללכת למכוני ליווי. אבל זה לא קשור בשיט למתן אמפתיה כלפי נשים וסבלן. זה קשור לכך שהבנתי שזה מעשה נפסד שעשוי לא להתקבל אצל... הישות הגבוהה ביותר.
בני אדם לא נועדו לזנות, לא נועדו להיות הומואים ולא לסביות.
בני אדם נועדו לזוגיות הטרוסקסואלית, בין אם זה מקובל עליהם ובין אם לא. בין אם זה עקבי עם נטייתם, ובין אם לא.
אף אחד לא חייב להיות בזוגיות אם איננו מעוניין בכך.

מכל מקום, אם בת הזוג של פותחת השרשור מעוניינת בגברים אני מריע לה מן הצד על כך, ומקווה שהיא תחדל מכל יחסים נפסדים עם נשים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה