נסיעה מרתק עולמי

נסיעה מרתק עולמי

פעם נסעתי לתחנה מרכזית חדשה ת"א למודעין אגד קומה 6...ביקשתי ממודעין עט ונייר וכתבתי ברור את המקום שאני צריך להגיע לאיזור תעשיה עמק חפר ביקשתי קו אוטובוס ומסרה לי פתק שנכתב ממנה מספר רציף ומספר אוטובוס ושעה ואמרתי לה שאני לא חוזר אליה אם אני בדרך נכונה וענתה כמעט מאה אחוז ואמרתי לה אם זה בדרך לעיר חדרה..וענתה כן..ולא הייתי בטוח הרגשתי משונה וצעדתי בין רציפים לעד רציף לחדרה עמק חפר ושאלתי ליתר בטוח לנוסעים שומעים אם זה מגיע לתעשיה עמק חפר..אף אחד לא יודע את מקום והם בדרך למקום נשמע מוזר..הגיעה אוטובוס עמדתי בחוץ דלת חכיתי שיעלו נוסע אחרון ושאלתי את הנהג בקול אם זה מגיע למקום ונהג חסר סבלנות וניסה להזיז את אוטובוס לאחורה וניסה לסגור את דלת ועליתי וזעקתי עליו מה זה צריך להיות עוד יראה אותי בגדול נסיעה שלא ישכח..וצעקתי עליו בשפת סמנים וקול חיה..מחכה לטריפה שיגעון כך אצלי משתגע..הראתי לנהג כתובת תעשיה חפר..ונהג התעצבן על כסף בכיס שלי לא יוצא לי להוציא כסף לעד שיוציא אותי החוצה זה יהיה גדול על עיתון..נהג התעצבן ואמרתי כך אתה נוהג או נוהג להתעצבן עלי שאני לא רוצה לשמוע שלא ירצה לשמוע אותי ולא אשמע את נהג צעקתי בקולות צרודים כמו מפגר אחד שלא מתפגר בסימנים הנכונים התעקשתי בעמידה נסיעה ליד נהג בזמן נסיעה וניסה לעצור להוריד אותי והבטתי עליו בעיניים שלי שלא יגע בי להחוצה ביקשתי את ת.ז. של נהג ואשלם..לא אשלם אם תוריד אותי לאום אל פחם..מפחיד אך אני זה לא מפחד לנסיעה מרתק אשבור את שתיקה..ונהג המשיך להזיז את אוטובוס לכיון דרך פתח תקווה בהמשך הנסיעה קיללתי לנהג בקול הרוס שיסבול נהג ישבתי ליד נהג ואיש זקן ישב לידי נהנה מירידה שמיעתו.נהנתי לקלל בקול נסיעה ונוסעים לא סבלו איך מצדיקים אותי לסבל של מרד דממה..שאני מקלל לנהג שומע מנאיק ונוסעים שומעים מנאיקים תמכו בי ושתקו כי הם הרגישו בי וראו אך לא יכלו לעשות אם יתערבו זה יהיה קללה לשומעים צעדתי לקצת אחורה להתרחק מהנהג ולהיות עם נוסעים...המשכתי לקלל לנהג שומע במרחק ישיבה לעד להגעת פתח תקווה הגיעה לתחנה תגבורה משטרה ואנשיי ביטחון שחיכו לי התחנה..ישבתי ושמתי לב במרחק מחלון את תגבורה תחזוקת גוף ממשלתי..לא חששתי להילכד...ישבתי בחיוך רחב כאילו שלא קרה כלום..לא תקפתי במגע רק קללתי במילים מרותקים..עלה פקח אגד והתיעץ עם נהג ונהג הצביע אלי אצבע רועדת התעלמתי אך לא עין חדה לסביבה...ירד פקח ועלו אנשיי משטרה וצעדו אלי לא נרגשתי מזה יש לי לב זהב רק אם יגעו בלבי בסדר ואם לא אז יש אוצר גוף ארד להגנה עצמי..שוטר ניגש אלי והושיט את יד לכתפי וסימן לי מה קרה והסברתי לו בשפת סמנים אמרתי לעצמי יותר לא אצעק אם יש שפת סמנים שאף אחד לא ישמע אותי כמפגר הראתי לשוטר שיש להתייחס אלי כבוד זכויות לחרש..וביקש ממני לקום וסירבתי וסימנתי שוב ושוב לעד שיובילו אותי למקום שאני רוצה שקט.. ושטור התחבר אלי דרך שפת סמנים כך עשיתי לו מבין שיזוז ממני לא אקום שאין צדק..ושוטר צעד לחזרה נהג וכנראה שיכנע לנהג שומע להודות בזילזול יחס לציבור תחבורה..וחזר אלי ושיכנע אותי לשלם ושוטר ידאג הכל..התלבטתי ממשא מתן לשומע שוטר..נתקענו 20 דקות וביקשתי את פרטים של נהג ועדים למלא את הגשת תלונה לשוטר או עם נהג לתחנה משטרה לא פשעתי אל סירוב שמיעה..הפשע היא ששומע לא רוצה לשמוע זה לא ניתן להצדיק...וצעקתי לשוטר השני עמד מה אתם שוטרים שומעים חברים לשומעים כולם חברים..והשוטר הרגיע אותי פינוק של אמת..ושיכנע אותי שאקום לשלם ויטפל הכל..קמתי בזמן שהוצאתי את כסף שוטר דרש מנהג פרטים ועלה פקח שיכנע אותי להרגיע יעזור לי בדרך שלמתי..שטור לחץ את ידי חמה קרץ עינו אלי לצדיק אמת..וירד עלה פקח שומע ליווי נצמד אלי הסברתי לפקח על נהג בקול חזק שישמע נוסעים שיסבלו את קולי וניסה פקח שומע לשכנע אותי לשקט..וסימן לי שיש לו בת 3 חרשת וסימן לי שלא כל שומעים מבינים אותי ואותי הוא מבין מצוין כל הדרך נהג שומע לא מפסיק להביט בי במראה..נהג שומע עצר וסימן לי ולפקח לרדת תחנה תעשיה חפר..ונהג ניסה לסמן לאיפה ללכת לימינה ולשמאלה וישר תגיע לבניין וחייך אלי הצטער על זה שהתעלם ממני זה עלה לו בושות ביוקר לשומעים..ירדתי בהרגשה נפלא שעשית את זה..לא שומרים ללב!

אמיר335

New member
סיפור מוזר חייב לציין.

או שיש לך ביצים ולא אכפת לך להראות משוגע לעיני כולם. או שסתם בגלל נהג מטומטם וחסר סבלנות עשית מעצמך צחוק וכמעט הסתבכת עם החוק.-מזלך שהשוטר והפקח היו אנשים קצת יותר חכמים מהנהג. אני לא הייתי עולה על אוטובוס אם לא הייתי בטוח שאני יודע לאן הוא מגיע. הייתי מנסה לשאול עוד פקידה לכיוון הנכון או לבדוק באינטרנט באתר של אגד. או שהייתי שואל את הנהג בקול רם "אתה מוכן להגיד לי אם אתה מגיע לשם או לא" אולי קל לי לומר את זה כי אני רק לק"ש שמדבר ברור. זה שהנהג היה מטומטם זה לא חדש לי ושרואים מישהו עם מכשירים מתייחסים אליו כמפגר(או שוטה קטן
בלשון חז"ל).אבל ההתנהגות שלך לדעתי היתה מוגזמת מזלך שזה נגמר בניצחון שלך.

moran f

New member
כבוד?

כבוד מגיע למי שנותן כבוד. זה שישבת וקיללת אנשים זה ממש לא מכובד - לא מכבד אותם ולא מכבד אותך. אפילו כשכבר עזרו לך ניסית לגרום לאנשים שלא עשו לך דבר רע (הנוסעים האחרים) לסבול. אחרי כל זה אתה באמת חושב שמגיע לך כבוד ממישהו מהאנשים האלו? העובדה שסירבת לשלם היא עבירה. אם אתה נוסע באוטובוס, חובתך היא לשלם על הנסיעה גם אם הנהג מאוד לא נחמד אליך. בפעם הבאה שאתה רוצה שיתיחסו אליך בכבוד, אני מציעה שתנסה להתייחס לאחרים באותה צורה. עצתו של אמיר מצויינת - לא לעלות על אוטובוס שאתה לא בטוחה לאן הוא נוסע אלא לשאול שוב (ואם עדיין יש בעיה ולא מבינים את דיבורך, אולי כדאי לכתוב את השאלה).

רק תסבירי לי משהו

למה לו להיות נחמד לנהג אוטובוס חולירה שלא אכפת לו שבנאדם שזקוק לעזרה עולה לאוטובוס שלו? אולי הוא התנהג בצורה מוגזמת אבל אני מבינה אותו נשבר לו מהיחס הזה וואלה אני גם הייתי מתעצבנת במצב הזה... וכבר היו לי לא מעט סצנות עם נהגים מגעילים המון פעמי עליתי לאוטובוס ושאלתי את הנהג שאלה והוא ענה באדישות בלי להסתכל עלי ובלי להזיז את הפה ועם כל הרעש של האוטובוס איך אני אמורה להבין משהו ואני אומרת מה מה אני חירשת והם מתעלמים... גועל נפש... בכלל הנהגים של היום מגעילים זה נדיר לראות נהגים נחמדים ואדיבים שישמחו להושיט יד לעזרה.

moran f

New member
כי תמיד צריך להתנהג כמו בן-אדם

נהג האוטובוס לא עזר לו מספיק. זה בהחלט לא מצדיק השתוללות כמו שהוא מתאר. זה שנשבר לו לא צריך לעניין אותי יותר מזה שאולי לנהג האוטובוס נשבר ממשהו באותו בוקר ולכן הוא לא עזר לו. לסיפור יש שני צדדים. שמעת צד אחד וישר החלטת שנהג האוטובוס הוא חולירה? האדם מתאר לך כאן בעצמו איך הוא בכוונה הפריע לנהג (כמה שהוא לא נחמד, יש לו הגה ביד וחשוב שהוא יהיה מרוכז בנהיגה ולא בנוסע משתולל) ולשאר הנוסעים שלא עשו לו כל עוול. זה "אולי מוגזם"? בעיניך? כמו שאמרתי - כבוד מגיע למי שנותן כבוד. הנהג לא עוזר לך? נסי לבקש עזרה ממישהו אחר. במקום להתעקש ש"מגיע לך", היי חכמה ומצאי דרך אחרת לקבל את העזרה שאת צריכה. ותחשבי על זה - יש אנשים שלא יכולים לדבר מספיק ברור בגלל בעיות שיש להם בדיבור. למה לך מגיע שהם יתאמצו בשבילך כי את חירשת ולהם לא מגיע שתתחשבי בהם כי יש להם ליקוי בדיבור? אז נכון, לא כולם כאלו - אבל זו אפשרות קיימת.

LITAL200666

New member
מצדיקה אותך מורן!

זה שאת חירשת לא הופך לזה שהנהג צריך לתת לך יחס אישי ומיוחד לעומת אנשים אחרים שיש להם כל מיני מוגבלויות נכון יש נהגים נחמדים ויש מגעילים ודווקא להם את לא צריכה להתייחס אני עצמי לא הייתי נותנת לזה לבאס או לקחת אישי ביום הזה.

אמיר335

New member
למרות שהנהג התנהג בגסות

לדעתי זו היתה התנהגות ילדותית. תארי לעצמך את הנוסעים האחרים שלא ממש הבינו מה הולך. ופתאום הם קולטים אדם מבוגר מקלל את הנהג ולא רוצה לשלם. זה כבר מוריד מערכו.אח"כ מצטרפת לכך העובדה שהוא חרש והוא פגוע כי הנהג פגע בו. אז עכשיו הם מרחמים על אותו חרש פגוע. זה שאחרים מתייחס אליך בגסות בגלל השמיעה - וכאן אני לוקח נשימה ארוכה. עליך בכל זאת לגלות בגרות. ואז או שתעמיד אותם במקומם בצורה בוגרת! או שתתעלם. וצורה בוגרת זה לא יא בן זו.. אני לא רוצה לשלם לך. אם זה היה אדם בוגר אחד שאיני חרש ונהג היה מעליב אותו זה היה נראה עוד אחד בוגר ולא ילדותי. סתם טיפוס קולני ולא בוגר. ברגע שמצטרפת לעובדה שהוא גם חרש מצטרפים לכך הרחמים. עצם זה שהוא אומר "להתנהג כמו משוגע" זה הוא מרשה לעצמו להראות עכשיו תראו איך חרש מתנהג שפוגעים בו כמו משוגע.

M r s S m i t h

New member
נכון

גם לי זה קורה הרבה שנהגים או אנשים במשרות ציבוריות כגון מאבטחת, פקידה מתייחסות בזלזול ובחוסר כבוד. הם חשים "עליוניות" בגלל שיש לי פגם בשמיעה.. ממש עצוב. אך זה מה שקורה... מנגד, אכן פגשתי אנשים מקסימים שעזרו מכל הלב ועוד עם התלהבות כשגילו שאני לק"ש. אך הרוב, ממש חסרי סבלנות וסובלנות...

M r s S m i t h

New member
אופס..

בעצם זה בכ"ז לא מצדיק לא להיות נחמד בחזרה.. עדיף להניח לנהג הפסיכי לנפשו ולחפש עזרה במקום אחר...זה מה שאני תמיד עושה..מתעלמת מחסרי כבוד וסבלנות, ומחפשת עזרה במקום אחר. אני בחיים לא ארד לרמה של נהגי אוטובוסים או אנשים עם מנטליות מגעילה שכזו.

חחח סוזי

אני ואת פגשנו הרבה נהגים גועליים... חחחחח אני תמיד מתעצבנת אבל לא מתייחסת אני רק יסביר שאני לא שומעת טוב ולפעמים זה מביך אותי שנוסעים אחרים רואים איך אני מנסה להבין את הנהג שלא שם עלי ז ולא מנסה להתאמץ שאני יבין אותו אנשים שיש להם בעיות בדיבור אני יבין את זה ולא אכריח אותם לדבר ברור פשוט אתעלם אבל יש אנשים שפשוט אדישים ולא מעניין אותם כלום לפעמים נוסעים שעולים לאוטובוס נמצים במצוקה ולא יודעים למשל איפה הם צריכים לרדת וכהם נתקלים בנהג גועלי הם חסרי אונים. בכול מקרה, תמיד אפשר לבקש עזרה מהנוסעים, אבל אתם שוכחים שהתפקיד של הנהג אוטובוס הוא להסיע אנשים ליעדם והם מקבלים על זה כסף!!! אז מי שלא עושה את העבודה שלו כמו שצריך הוא חולירה.

marco star

New member
../images/Emo45.gif

דון סקוטי - לקלל זו בכלל לא דרך להתנהג. זה נקרא אלימות מילולית. הגבת באלימות על התעלמות מצד הנהג, וגם לא שילמת על הנסיעה - ואני חושב שבכל זה רק הוספת חטא על פשע. תמיד לפני שאני נוסע באוטובוסים למקומות חדשים, אני מברר באתרים של דן/אגד/קווים/חברות אחרות איך אפשר להגיע, כמה זה עולה וכו' - כדאי לך לאמץ את ההרגל הזה, במיוחד שיש לך אינטרנט ואתה יכול להיכנס בקלות לאתרים האלה...

צלף

New member
צריך שיהיה לך כרטיס הסבר

אולי כדאי שתארגן לך כרטיס מודפס וברור משהו כמו: אני חירש, אינני יכול לשמוע ולדבר אני מבקש לקרוא את השאלה ובבקשה להשיב לי בכתב. ותכתוב את השאלה מראש לנהג ותן לו פנקס ועט לנהג (או כל שומע אחר) לכתיבת התשובה. (ככה נהגתי בטיולים לאירופה כי אני לא שומע ולא מדבר טוב אנגלית). לגבי המצב - אני מבין שרצית למחות על היחס - זכותך המלאה למחות אבל הנהג לא היה הכתובת הנכונה - נהגים נמצאים הרבה בלחץ זמן של להספיק ובאת ברגע אחרון ודיברת איליו בשפה לא מובנת - כאשר יש את כל הנוסעים באוטובוס שבטח רוצים להספיק, אז אין להם את הזמן להבין אותך, זה מצב שהיה יכול להזמין הסתבכויות גדולות יותר. אני סבור שהארגון שמיצג חרשים אח"א (גם בקול יכול לעשות את זה) יארגן הידברות עם אגד לגבי תיקשורת עם חרשים במקרים כאלו שיהיה לכל נהגי אוטובוס גם מודעות לצרכי התקשורת של החרשים, וגם לוח כתיבה לתקשורת עם חרשים, אני לא מציע שהנהגים או קופאיות ילמדו שפת סימנים כי זה לא ראלי - צריך תמיד ללכת על התכלס. וחוץ מזה כאזרח אתה יכול להגיש תלונה לאגד במיכתב או במייל אני כבר הגשתי תלונה לאגד בעבר במיל (לא קשור לבעית שמיעה) יש באתר של אגד אפשרות למילים או כתובת לשליחת תלונות... ושיהיו לך חיים קלים...

נכון מאוד

אפשר להגיש תלונה לאגד אבל אני יספר לכם משהו, יש נהג בישוב שלי שלוקח אותנו בבוקר לרכבת ותמיד הוא מאחר ואפילו מוריד אותנו באמצע הכביש ולא בתחנה הרגילה. וככה כל בוקר היינו מפספסים את הרכבת באיחור של דקה או שתיים ונתקעים בתחנה למשך 45 דקות עד הרכבת הבאה. תתארו לעצמכם אישה מבוגרת יורדת מהאוטובוס באמצע הכביש בשעת העומס כשיש המון מכוניות ומנסה לרוץ בכדי להספיק לרכבת ולהגיע לעבודה. זה פשוט סיוט כל בוקר. זה היה בתקופה שהייתי חיילת כול הנוסעים תמיד התלוננו וכמה סיפרו לי שהם הגישו תלונות לאגד היום כמה חודשים אחרי, אני נוסעת באוטובוס ורואה שהמצב לא השתנה. ומה זה אומר? שבאגד לא אכפת להם מהנוסעים!!!

צלף

New member
אני קיבלתי תגובה על המיל לאגד רק .

שלוש שבועות אחרי, האם תיקן משהו - אני סקפטי - המצב ישתנה רק עם הנהגת תחרות וחקיקה בהתאם - בינתיים כדאי לקנות מכונית (וזה ביוקר)

לא מגיע לי הוקרה אגד נקייה..

לא מזיז מתגובותכם..אפשר להגיב שיצאתי אדם מכובד מאגד קיבלתי רושם טובה מעולה מצוין נפלא מנוסעים גם שקללתי לנהג גם לשוטרים לא משנה מה קללתי גם אותכם לא מזיז מה שמזיז לי לספר לאחר שקיבלתי הוקרה כבוד מאנשיי שקללתי זה לא מה שתחשבו שקללתי כמו שתחשבו לאיזה קללה שחשבתם כך לקבל הוקרה..כבוד מאנשים שקללתי ולא אותכם מצידי שתגיבו חופשיות כל צד שלילי הופך אותי לחיובית מלאה..כל צד חיוביות עושה אותי למלך..עשיתי עבודה נקייה וברורה כמו שומעים שפותרים את בעיה תקשורת ולא דרל אינטרנט ולא דרך מרקשפון ולא דרך פקסים ולא סמסים ולא שמיעה..הגוף מדבר ולא כסף מדבר!

אמיר335

New member
זה ממש לא כבוד

זה שאתה מקלל לא עושה ותך חזק יותר. שיחקת שם את התפקיד של הפגוע. וגרמת לאנשים לרחם עליך. "תראו איזה חרש מסכן הנהג העליב אותו" ולמה אני מדגיש את החרש מסכן? כי אם זה היה מישהו אחר צועק ומקלל ולא רוצה לשלם היו מתייחסים אליו כאל סתם אדם ילדותי וקולני. והשוטרים היו עוצרים אותו במקום.

למעלה