עדכון: ניסיתי את המיקרו פאואר !!!

יובליק

New member
עדכון: ניסיתי את המיקרו פאואר !!!

לפני שאשפוך את התרשמותי מהמילה האחרונה של פונאק, המיקרו פאואר, אני חייב לציין שבפעמים קודמות בכל פעם שבאתי למכון שמיעה לנסות מכשירי שמיעה דיגיטליים תמיד אבל תמיד היו לי טענות שונות: * כשאני מדבר זה נשמע אטום. * אני לא שומע רעשי רקע (לא טבעי לי). * הצליל לא נשמע לי נורמלי וטבעי, יותר מידי התערבות דיגיטלית. * אין שינוי בגודל המכשיר (איפה הקידמה???) עד היום הייתי רגיל לראות מכשירי שמיעה BTE בגודל הרגיל שלהם, כולם פחות או יותר בגודל של מכשירי פיקו פורטה וכולם מבוססים על הולכת שמיעה באוויר, מגבלות טכנולוגיות מונעות ממני להנות בינתיים ממכשירי ITC או CIC וכיום אני מוגבל למכשירי BTE מסויימים בלבד שכן לא כולם מתאימים לרידית השמיעה שלי, יש לי ירידה של כ-85 DB, זה נחשב לירידה חמורה . מאז ומתמיד ענדתי מכשיר שמיעה של פונאק מסוג פיקו פורטה, מכשיר אנלוגי ששימש אותי שנים רבות (יש לי כבר 4 מכשירים כאלה) והטענה שלי מהמכשיר הזה הוא שהמכשיר קצת בולט וכך גם האוזנייה, אולי בעיקר האוזנייה, הטענה הנוספת היא שלמרות השימוש במכשיר עדיין קשה להבין פה ושם דיבור אבל אני כבר סיכמתי שככל הנראה בעתיד הקרוב לא יימצא שום פתרון בצורת מכשיר שמיעה או אחר שיעזור להבנת הדיבור שלי (יש לציין שלמרות זאת הבנת הדיבור שלי עם המכשיר שמיעה טובה הרבה יותר מהבנה של מושתל וזאת הסיבה שאני לא מועמד מתאים לניתוח שתל כוקליארי). אני מעוניין במכשיר שמיעה חדש מאחר והמכשיר הנוכחי (הפיקו) כבר עובד כ-8 שנים, אני מעוניין גם בשיפור הצליל ושמעתי כבר מליון פעם שהטכנולוגייה הדיגיטלית משפרת את איכות הצליל (למרות שעוד לא יצא לי לראות מכשיר כזה וניסיתי כבר כמה) , אני מעוניין גם במכשיר שייתן לי פשוט מצב M משולב עם מצב T. לפני כחודש שמעתי על החידוש של פונאק, מכשיר שמיעה קטן עם רמקול שנמצא באוזנייה עם הבטחה לביטול תופעת הפידבק הידועה לשימצה ושיפור איכות הצליל. ועכשיו נגיע לחלק שחיכיתם לו
, הגעתי היום למכון שמיעה וישר חיכה לי על השולחן המיקרו פאואר, מדידה של כמה שניות של האוזן שלי והתאימו לי מהר אוזנייה עם רמקול בפנים, בשלב הבא חיברו לי את המכשיר והפעילו !!! טדדהההה... שומעים
אבל חלששש
... ביקשתי בבקשה להגביר את העוצמה ואחרי חצי שעה של כיוונונים התוצאה והמסקנה הסופית היא מכשיר שעובד בעוצמה חלשה
. למרות העוצמה החלשה עדיין יכלתי לנהל שיחה עם הקלינאי (גם כשהסתיר את פניו ודיבר מכיוון אחר), ולמרות העוצמה החלשה סוף סוף לא היו לי שום תלונות, שמעתי את עצמי בצורה טבעית, שמעתי טוב את הקלינאי ואפילו יצאתי לרחוב לשמוע קצת מכוניות ואנשים והכל נשמע לי דיי טוב ולא חשבתי על שום בעייה מלבד זה שהמכשיר קצת חלש. אם הווליום של הפיקו פורטה שיש לי כרגע הוא 100 אחוז אז המיקרו פאואר נשמע לדעתי(ושמיעתי) כ-75 אחוז. ניגשתי למראה ובפעם הראשונה מזה זמן רב התחלתי לחייך, פעם ראשונה שהמכשיר לא כל כך בולט, הצינורית דקה, האוזנייה בתוך התעלה והמכשיר קטן כמעט בחצי מהפיקו פורטה שלי, אמרתי לקלינאי שאני קצת מבואס אבל אבל אני מאוד מאוד מרוצה מההתקדמות הזאת ואני משוכנע שמנקודה זו ניתן יהיה לייצר בעתיד הלא כל כך רחוק (אני מקווה) מכשירים יותר ויותר חזקים. הקלינאי סיפר לי לדוגמה על מכשיר שמיעה בשם דלתא של אוטיקון, גם מכשיר זה מבוסס על הטכנולוגייה של מיקרו פאואר, הדלתא בהתחלה התאים לירידות של עד 60 DB ולאחר מכן יצאו דגמים שמתאימים לירידות של עד 70 DB והקלינאי סיפר לי שהולכים להוציא עוד מעט מכשירי דלתא עבור ירידות של עד 80 DB, אז יש תקווה שגם המיקרו פאואר יוגבר בהדרגה במשך הזמן (הקרוב אני מקווה !!!). לפי מה שהבנתי המיקרו פאואר מתאים רשמית לירידות של עד 80 DB ויש לציין שיש אנשים שלא מגבירים את המכשיר שלהם למקסימום אלא להיפך מחלישים. הירידה שלי היא כ-85 DB אך אני לא מרוצה מהעוצמה הנוכחית של המיקרו עד כדי כך שלא היה שווה לי לקחת אותו לניסיון. אני ממליץ לכל אחד לנסות את המכשיר הזה. רוצה לדעת מה המחיר? מצטער, הפרט הזה לא עניין אותי בכלל ולכן לא שאלתי לגביו.

נשמע מדהים באמת

גם לי מפריע שהמכשיר שלי די גדול ומתנדנד על האוזן וכבר נמאס לי מהאוזניה המעצבנת הזאת (בטח כולם מכירים את זה שאחרי כמה חודשים היא משנה את הצבע שלה וזה ממש מגעיל) בכול אופן, אם לך זה היה חלש, אין מה לדבר עלי...... מבאס!!! כנראה שהמכשיר שלי הוא באמת אחד החזקים שיש... (אגב, מצאתי את הקופסה שאיתה הגיע המכשיר ורשום עליה WIDEX, יכול להיות שזה הדגם??)

יובליק

New member
האמת היא שהמכשיר שלך לא הכי חזק

וזה מביא אותי לחשוב שאולי יש לך העדפת עוצמה מסוויימת שלא קשורה לרמת הירידה שלך, אני זוכר שהלכתי לפני כמה חודשים למדוד מכשיר שמיעה דיגיטלי (של ווידקס ופונאק אגב) והקלינאי סידר לי אותו בעוצמה חלשה וכשביקשתי להגביר הוא אמר שזה לא מומלץ לפי הבדיקת השמיעה שלי ושזאת העוצמה המומלצת שלי ושיותר חזק עלול להזיק לי וכמובן שלא איכפת לי והוא הגביר. אז אולי המיקרו דווקא כן יתאים לך, אין לך מה להפסיד תרימי טלפון לקלינאי\ת התקשורת שלך ובדקי אם יש לך אפשרות לפחות לנסות, אחרי הכל אנחנו כמעט באותה ירידה.

אמיר335

New member
נופו שינוי צבע האוזניה

זה כסף קטן.
מצידי שימציאו אזנייה שחורה רק שיהיה אפשר לשים אותה באוזן יותרן מכמה שעות בלי שהאוזן תבעבע מרוב לחות. או במקרים שהאוזן מתקשה כאילו שהויאגרה מגיעה אליה במקום למקום ההוא
מה אני אגיד לך ... אם תמצאי את זה בגוגל זה כבר יהיה הרבה יותר טוב

nuky1

New member
כבר הייתי פה ושאלתי שאלות ןלאור כל

הדיבורים שאני ממש לא מבינה בהם -לצערי אצטרך להתחיל להבין כי השמיעה שלי יורדת מאד. חשבתי להזמין מכשיר באוזן ימין שבה אני לא יכולה להבדיל בקולות. הקלינאית אמרה לי שאולי כדאי לעשות חיצוני כי אולי בכלל לא ישפיע על השמיעה ואז ההפסד הוא רק במחיר של "הבית". פה אני רואה שאתם כותבים שזה נעשה מגעיל עם השימוש. כדאי לקחת צ'אנס? ועוד שאלה: המכשיר שיש לי באוזן השניה הוא פונק בן 4 והיא אמרה לי שכדאי לי לקחת גם מהפירמה הזאת שתהיה זהות. האם יש לכם נסיון עם מכשירים שבכל אוזן הסוג שונה? תודה על התשובות וסליחה על האורך..

פיטפטו

New member
עד שימציאו את השמיעה מחדש..

שנים הייתי עם אנאלוגי והיה לי מאוד קשה לעבור לדיגיטלי (אלוהים יודע כמה תסכול היה מלווה בזה), אבל האודיולוגית שלי (דאז בשטיינר) הבינה שאני מחפשת צליל חזק וברור שלא ישתיק לי רעשי רקע במקומות הלא נכונים, והתאימה לי מכשיר לפי הצרכים שלי. הקודם שהיה לי, PHONAK Aero 311 נתן לי מה שחיפשתי. לפני חודשיים בערך הלכתי להתאים מכשיר חדש, הפעם תוצרת siemens כי זה מה שהיה להם במכון שפניתי אליו (הפעם באזור ת"א). אחרי הרבה נסיונות כושלים ומתסכלים עם מכשירים הכי הכי חדשים בתחום (אפילו כאלה בטכנולוגיה Ear 2 Ear שמדברים אחד עם השני), כולם עשו לי "אטום" , וגרמו לי לא לשמוע פתאום את הצליל של המעלית כשהיא מגיעה.. בסוף היא נתנה לי לנסות אחד SIGNIA שהוא דווקא לא מהשכלולים האחרונים - יש לו צליל דיבור מאוד נעים, והרגשתי "כמו בבית". בכל מקרה, מה שחשוב זה גם להודיע לקלינאית התקשורת מראש מה הצליל שאתה מחפש ומה אתה לא רוצה שיהיה במכשיר. אני ידעתי בדיוק מה אני מחפשת, וזה עזר מאוד לקלינאית למקד את החיפושים ולדעת איזה פונקציות להפעיל או לבטל במכשיר (וזה הרי היתרון של הדיגיטלי, שאפשר לכוון אותו). אגב היא נתנה לי לנסות בהתחלה מכשירים מסוג super power שלכאורה יותר מתאימים לירידה של השמיעה שלי 95-100db אבל הם היו לי פשוט חזקים מדי ועשו לי סחרחורות כל פעם שהיה רעש מאוד חזק, אז בסוף היא הסכימה שלמרות הירידה בשמיעה, אני לא צריכה להגיע לסף הכאב עם הגברה חזקה מדי וחזרנו למכשירים מסוג power שהם גם יותר קטנים. ודבר נוסף - במכשירים הדיגיטליים יש אפשרות להכניס תוכנית נוספת למכשיר חוץ מהמצב הרגיל ומצב T: תוכנית רעש - אשר יודעת לזהות צלילי דיבור בסביבה מאוד רועשת. לי זה עזר. בהצלחה
, ואל תתייאש. אין טעם לסחוב מכשירים בני 8 שנים!!

הירידה שלך בשמיעה

זה 90-100 דציבלים? בדיוק כמו שלי.. אבל לא הבנתי מההודעה שלך, איזה מכשיר דיגיטלי את מרכיבה עכשיו? אני חושבת על דגם טריאנו של סימנס, זה דגם ממש חזק ומאוד מצויין.. דוד שלי גם לקוי שמיעה ניסה אותו והתלהב מאוד וקנה אותו, אמר שזה הרבה יותר טוב ממה שהיה לו בצרפת (הוא חי בצרפת). אבל אני חושבת גם לנסות דגמים של פונאק - היו לי דגמים אנלוגיים של פונאק עוד מילדותי. פונאק גם כן מצויינים אך אינני יודעת איך הם בקטע הדיגיטלי. לא הבנתי לגבי הדגם SIGNIA זה של איזו חברה? והסופר פאואר גם כן של איזו חברה?

פיטפטו

New member
היי ../images/Emo13.gif

לאחרונה רכשתי מכשירים דיגיטליים מתוצרת SIEMENS, מודל SIGNIA (לא הצלחתי למצוא קישור), זה מודל שיצא לפני 4 שנים או לפחות כך הקלינאית תקשורת ציינה. הקלינאית הגדירה שני סוגי מכשירים מסוג BTE 1. סופר פאואר שהם בעלי עוצמה חזקה במיוחד ומתאימים לכאורה לירידות שמיעה חמורות כגון אלה. לי, כאמור, הם היו חזקים מדי. 2. פאואר שמתאים לירידות בינוניות אבל הסף העליון שלו הוא 90-95 (אל תתפסו אותי במילה) ואני החלטתי ללכת על הכיוון הזה. מכשירים פאואר הם גם קטנים משמעותית. טריאנו הוא אחד מהדגמים החדישים יותר, ויש לו 16 מעבדי דיבור ושלושה מיקרופונים לשמיעה כיוונית. לפי התמונות באתר של מדטכניקה אורתופון (משווקת מורשית של סימנס), ניסיתי את דגם ה-power שלהם והוא באמת היה אחלה להוציא בעיה אחת: אחד המיקרופונים שלהם נמצא בצידי המכשיר ומאחר שאני רוב הזמן הולכת עם שיער פזור (כל אחד והתסביכים שלו..) אז כל הזמן שמעתי רשרושים בגלל החיכוך של השיער על המיקרופון, אבל באופן כללי נראה לי ששווה לנסות אותם. בהצלחה

יובליק

New member
קלינאי ממכון מסויים

שאני מאוד סומך עליו אמר שאולי יש מכון שעובד עם סימנס בחיפה אבל בכל מקרה השירות שלהם לא משהו... לא יודע.. שמעתי פה ושם אנשים שהתרגלו לצליל האנלוגי ומצאו בית חם בסימנס הדיגיטלי (לעומת כל שאר המכשירים), אני אשמח לנסות מכשיר של סימנס בהזדמנות . לא יצא לי לנסות את ה-AERO שנקרא Aero 311 Forte, אולי יש סיבה לזה שהוסיפו את השם פורטה (להבהיר שזה מכשיר דומה לפיקו פורטה האנלוגי?). יצא לי לנסות את ה-Phonak Max (מבנה המכשיר זהה לפיקו פורטה ו-AERO) שהוא מהדיגיטליים ההכי זולים ובעלי הכי פחות התערבות דיגיטלית והוא היה בסדר אבל עדיין לא כמו שרציתי . בינתיים אני נשאר עם מה שיש לי, אני לא אבזבז סתם את ההנחה של הקופ"ח כללית על מכשיר שלא יספק אותי.

יובליק

New member
במחשבה שנייה

ייתכן שאני לא אנסה מכשירים אחרים המבוססים על הולכת שמיעה באוויר, כבר מספיק זמן טחנו את הטכנולוגייה הזאת והגיע הזמן למשהו חדשני כמו המיקרו פאואר עם האוזנייה הקטנה בתוך התעלה וצינורית דקה (וגם גוף קטן) . כאילו למה מה קרה? כבר 15 שנים אני מסתובב עם אותו מכשיר, הגיע הזמן לשיפור טכנולוגי משמעותי, אני מוכן לחכות עוד קצת בתקווה שיגבירו בקרוב את המיקרו פאואר (או את הדלתא של אוטיקון).

פיטפטו

New member
איך שאתה רוצה..

נראה לי שייקח קצת זמן לטכנולוגיה לעשות "קסם" כך שנבין דיבור בצורה מושלמת. האמת שבפעם האחרונה שהתאמתי מכשיר קיוויתי למצוא מכשיר שישפר אצלי הבנת דיבור ללא קריאת שפתיים ולצערי לא מצאתי אחד שעשה פלאים אלא רק אחד שהרגשתי בו בבית ולא היה גרוע מהמכשיר הקודם. אם אתה מעדיף את האנאלוגי בן ה-15 שלך אז תהנה
. אני לא הייתי לוקחת את הסיכון שיום אחד המכשיר שלי ישבוק חיים ואני אצטרך להסתובב בלי מכשיר ולעשות התאמה למכשיר חדש תוך כדי שאין לי לאן "לברוח" (למכשיר הישן). לדעתי בגלל המגוון העצום של המכשירים בשוק, צריך פשוט סבלנות כדי למצוא מכשיר שיתאים לך - מצטערת, אבל לא מספיק לנסות רק שני דגמים כדי להחליט שדיגיטלי זה לא טוב לך.

יובליק

New member
רגע אבל ניסיתי יותר מ-2 דגמים

ניסיתי כ-7 מכשירים חלק של ווידקס, פונאק ואטוטיקון, ויש להבהיר גם שהמכשירים שניסיתי מותאמים לירידת השמיעה ולעוצמה הרצוייה שלי אז אפשר להגיד שמבחינת החברות שציינתי כבר מיציתי את כל האפשרויות . הקלינאי הסביר לי שחברת יוניטרון למשל היא חברת בת של פונאק או אוטיקון (שחכתי) והמכשירים שלהם זהים למכשירים של אוטיקון או פונאק. אז מה נשאר לי? נראה לי שרק סימנס אבל אני אנסה אותו בהזדמנות, כבר הספיקו לי כל הנסיעות האלה, זה גם כסף גם זמן (אני בנאדם עובד) ולפעמים גם עצבים בדרך ובסוף אולי גם אכזבה ממכשיר שאינו מתאים. כן אין מה לעשות, בינתיים דיגיטלי לא מתאים לי אבל אני חושב שהמיקרו פאואר עשוי להיות הדיגיטלי שלי, למרות העוצמה החלשה שלו לא מצאתי שום תלונות עליו, אולי זה בגלל העוצמה החלשה ובעוצמה יותר גבוהה אני שוב אתחיל להתלונן על משהו אבל זה משהו שצריך לבדוק ברגע שיוציאו מכשיר כזה יותר חזק. כמובן שאני מאוד מעריך את העובדה שהמיקרו פאואר קטן וזה גם כן פקטור שמאוד חשוב לי בקניית מכשיר (פקטור שנקבע לאחרונה
) , פשוט כבר נמאס לי להסתובב עם הדבר המגעיל והגס הזה שיש לי באוזן כרגע. אל דאגה יש לי 3 מכשירים ספייר ששניים מהם עובדים
.

פיטפטו

New member
אוקיי, סבבה ../images/Emo13.gif

ההתרשמות שלי היתה שלא ניסית הרבה מכשירים והגעת למסקנה נמהרת מדי, עמך הסליחה
. מי כמוני יודעת כמה זה מתסכל לנסות מכשיר חדש.. לא הייתי חושבת שצריך להיות נחרץ עם "דיגיטלי לא מתאים לי", כי יש דיגיטליים שהם מאוד דומים לאנאלוגיים בצליל שהם מעניקים לך, לפעמים הצליל הוא אפילו נעים יותר לשמיעה (אולי לא נפלת על הדגמים הנכונים..), ואני מדברת מנסיון של מישהי שהיתה מוכנה להיפרד מהאנאלוגי שלה לאחר מאבק עיקש על איכות שמיעה. לגבי הדבר המגעיל והגס הזה שיש לך באוזן כרגע
.. האם המכשיר שיש לך הוא BTE גדול או קטן? כי בירידות כמו שלך אפשר לדעתי בקלות למצוא מכשיר BTE (אפילו אנאלוגי) קטן בחצי שמבחינתי זה עושה הבדל עצום. והעיקר שיש לך מכשירים ספייר.

יובליק

New member
יש לי את הפיקו פורטה של פונאק

פעם לפני הרבה שנים היה לי מכשיר גדול מגושם של פיקו פורטה למשך כשנה ואז החליפו לי לפיקו פורטה יותר קטן שזה בעצם הגודל הממוצא של רוב מכשירי השמיעה מסוג BTE, בכל מקרה הוא נחשב לקטן. אם היו מכשירי BTE יותר קטנים בעוצמה המתאימה לי הייתי כבר מנסה אותם - אין. מכשירי האוזנייה האלה איך הם נקראים? ITE? נראים אפילו יותר מגעיל. אין יותר אנלוגיים גמרנו כולם כבר ירדו מהם ורק פונאק נשאר.

גודל המכשיר לא חשוב

נכון לא נעים להסתובב עם גדול אבל ממה שראיתי אצל סימנס - זה לא קטן מאוד אבל גם לא גדול. יש לך ירידה עמוקה בשמיעה - ואם תיקח מכשיר קטן אז סביר מאוד להניח שהעוצמה שלו תהיה חלשה. ראיתי כבר דגם טריאנו של סימנס שהוא ממש קטן ומעולה אבל הוא שקט יותר ומתאים יותר לכבדי שמיעה ולקשישים שלא שומעים טוב. לבעלי ירידות קשות עדיף מכשיר לא כ"כ קטן כי ככה שומעים הרבה יותר טוב. אז חבל שתתפשר על איכות השמיעה רק בשביל שהמכשיר יהיה קטן יותר ושלא יראו לך.

יובליק

New member
לטכנולוגייה שדיברתי עלייה

באמת ייקח קצת זמן אבל מאוד סביר (לדעתי) שנראה את הטכנולוגייה הזאת או טכנולוגייה אחרת עוד בימיי חיינו . בינתיים היצרנים יכולים להמשיך לדבר ולפאר את החוברות הצבעוניות שלהם, מזל שיש לנו אפשרות לנסות לחודש חודשיים לפני הקנייה.

פיטפטו

New member
הצרה היא שכמה שהמכשירים היום

לכאורה מתקדמים ויש להם פונקציות מתוחכמות (ומתחכמות) מפה ועד להודעה חדשה, שמקפיצות את המחירים בצורה בלתי שפויה, אני לא הרגשתי שום יתרון שמיעתי שלהם על פני מכשיר שיצא לפני 4 שנים ויש לו רק 8 מעבדים במקום 16.

למעלה