שלום אני בת זוג של לקויית שמיעה

אייני

New member
לא,

אבל אם הייתי כותב שאני כבד שמיעה, זה נראה לי הגיוני לחלוטין שאנשים יכתבו שאולי התכוונתי לחרש (אחרי הכל, לעיתים יש בלבול בין לקוי שמיעה לכבד שמיעה) כי כתבתי שאני לא שומע את המורים, וכבדי שמיעה לא שומעים עד כדי כך גרוע. הבעיה שאנשים, לפחות אנשים מנומסים, לא יכתבו לי ישר "אולי התכוונת לחירש?", בגלל שלמילה חירש יש קונוטציה לא טובה, כמו למילים הומו או לסבית. כפי שראית - עשיתי "טעות" כשכתבתי שאני כבד שמיעה, ועל פי מה שאת מכירה, למרות שכתבתי שאני כבד שמיעה, ככל הנראה אני לא כזה, מן הסתם תבהירי בנימוס מה הכוונה כבד שמיעה ומה ההבדל בין זה לבין לקוי שמיעה, ותשאלי אותי אם התכוונתי שאני לקוי שמיעה או כבד שמיעה. אפשרות נוספת כמובן, היא להתנהג כמו רוב האנשים כאן - ולהתעלם לחלוטין מכך. שתי האפשרויות לגיטימיות לגמרי. וכמובן שההנחה צריכה להיות שאנשים אומרים את מה שהם מתכוונים אליו, אבל את צריכה גם לכלול בהנחה שלך שלפעמים אנשים טועים, בסופו של דבר, אנחנו לא מושלמים. חוצמזה שההודעה שלה היא בקושי שתי שורות (אם נכלול את הכותרת) - אז שגיאה אחת לשתי שורות זה דיי סביר למישהו שטועה הרבה... ובכל מקרה, לשאול ישר לגבי זה, אי אפשר ממש כל עוד למילה "לסבית" תהיה קונוטציה שלילית. את לא יכולה לבוא ולשאול "את לסבית?" ככה סתם. יש אנשים שייפגעו מאוד. לדעתי בלאק דווקא הייתה מאוד מנומסת בקטע הזה. היא לא באה אליה וביקשה באופן ישיר תשובה לשאלה, היא עזרה לה, ענתה למה שהיא ביקשה, וביררה בעדינות המרבית האפשרית אם היא אולי טעתה... ככה היא לא ביקשה שום הבהרה באופן ישיר, ופשוט שאלה לגבי זה באופן מאוד עקיף...

moran f

New member
אנשים בהחלט טועים

אבל טעות בקשר למין בן/בת הזוג? בחייך - זו לא טעות שאנשים עושים. "אמרתי בת זוגי? אופסי, התכוונתי לבן זוגי כמובן" - נשמע לך הגיוני? טעות אחת לשתי שורות זה סביר למי שטועה הרבה. למה להניח שמישהו שאתה לא מכיר טועה הרבה? אני לא מבינה למה לשאול אם היא לסבית או לא. מה הקשר בין זה לבין רצונה ללמוד שפת סימנים? הנימוס במקרה הזה יהיה לא לחדור לפרטיותה של שואלת השאלה בתהיות לגבי מינה של בת הזוג והאפשרות שאולי היא עשתה טעות מאוד בלתי סבירה. גם שאלה עקיפה כאן היא לא ממש מנומסת בעיני (לפחות לא בפורום פתוח - בא לך לשאול שאלות על חיי המין של אנשים שלא הזמינו אותך לדון בנושא? לפחות שאלי בשקט). אני חושבת שלשאול אם היא במקרה טעתה בקשר למגדר של בת זוגה זה מיותר ופוגע (ואולי היא לא נפגעה מכך, דבר שאני מאוד אשמח לגלות, אבל בעיני זה עדיין לא במקום ולכן הערתי).

אייני

New member
נו

למה להניח שמישהו שאתה לא מכיר טועה הרבה? ולמה להניח שהוא מושלם ולא טועה? וזה בדיוק הפתרון שמצאה בלאק - היא כתבה כאילו היא לא טעתה כלל, ורק בסוגריים שאלה בצורה עקיפה. פתרון מעולה - שטוב לשני המקרים. מה גם שתראי, כל עוד לסביות והומואים הם לא חלק מ"האדם הממוצע" (ואין כוונתי להעליב כאן, גם חרשים למשל הם לא חלק מהממוצע) זה יזמין שאלות... כמו שכשאגיד שאני חרש, ישאלו אותי לגבי זה, ואני כבר רגיל ומצפה לכך, כך גם אם מישהו יגיד לי שהוא הומו, כמובן שעליו לצפות לתגובה כלשהי, שאלה, או משהו כזה. אני, באופן אישי, אף פעם לא נעלב כששואלים אותי, להיפך - אני רואה בזה הזדמנות להראות לעוד אנשים מה זה חרש. אני מניח שזה אותו הדבר אם היא לסבית. בכל מקרה, לא נראה לי שהיא תרצה יותר לחזור לפורום הזה, בין אם היא לסבית ובמיוחד אם היא לא - פתחת כאן חתיכת דיון מיותר, שיביך אותה פי כמה וכמה מאשר הסוגריים המסכנות שבלאק כתבה. את מדברת על נימוס והבנה כלפי אנשים? ובכן - מה שהיה נכון לעשות במקרה שלך, היה לשלוח מסר לבלאק ולהגיד את דעתך...

moran f

New member
אבל היא לא התייחסה לזה ככה

השאלה בסוגריים היא בדיוק להתייחס לזה כאילו היא טעתה. זה שהשאלה בסוגריים ולא לא בסוגריים לא משנה דבר. יש הבדל בין לשאול אותך על היותך חרש כשאתה מדבר פנים אל פנים עם מישהו או בדיון שבו הנושא רלוונטי ובין לשאול אותך בדיון לחלוטין לא קשור ובפורום פומבי על היותך חרש, ויש הבדל בין חרשות לבין השאלה עם מי אתה בוחר לחלוק את מיטתך. אולי היה נכון יותר לשלוח מסר, אבל אני חושבת שכפורום שאני מניחה שאחת ממטרותיו היא לקדם את קבלת לקויי השמיעה כקבוצה על ידי החברה, חשוב לקבל גם קבוצות אחרות בעצמנו, ולכן מצאתי לנכון כן להעיר בפומבי (ולכן בעיני תחילת הדיון לפחות לא הייתה אוף טופיק מוחלט). אפשר לקבל הערות גם בלי להיעלב, כמו שאני בהחלט מקבלת את הערתך (גם אם לא מסכימה לחלוטין) בלי שמץ של עלבון.

בגללך עכשיו

הבחורה תיכנס לפורום, תראה את השרשור הגועלי הזה שנפתח בגלל שאת שמה לב לכול דבר וחייבת להעיר הערות, ותיעלב על הדיון הענק שעשיתם רק בגלל שהיא כתבה "בת זוגי" ונראה לי שהיא לא תיכנס לפה אחרי הגועל נפש הזה.

אייני

New member
לא חושב שיש הבדל

אם כשאני כותב משהו אני מזכיר את העובדה או רומז על העובדה שאני חרש, אני מצפה מייד לשאלות או משהו... אחרי הכל, חרשות (כמו הומוסקסואליות) אינה משהו "טבעי" שיש לאדם הממוצע, ואם אתה כותב על זה או רומז על זה, מן הסתם, לפחות בחברה הישראלית שמחצינה הכל, שיגיבו על כך...

תמיד כשאני אומרת למישהו

שאני לא שומעת טוב, הוא מופתע והרבה אנשים שואלים שאלות בקשר לזה... וואלה יש הבדל ענק בין לספר שאתה חרש לבין לספר שאתה הומו. אני לא רואה שום מקום להשאווה המגוחכת הזאת. מה אם מישהו יספר לך שהוא הומו אתה תשאל אותו איך זה להיות הומו?????

אייני

New member
אני לא רואה שום הבדל דווקא...

ולא דיברתי רק על שאלות, כתבתי גם "או משהו" כנראה לא הייתי ברור - התכוונתי לכל סוגי התגובה... אחרי הכל, אם תגידי למישהו שאת לסבית, בייחוד בחברה שלנו, אין סיכוי שלא תהיה מצידו שום תגובה...

אייני

New member
בדיוק, ולכן מה שבלאק עשתה הוא הכי

טוב. היא לא שאלה, היא פשוט לא הייתה בטוחה בנוגע למין בן הזוג - האם זו טעות או לאו? ולכן רשמה את שתי האפשרויות. מה הבעיה?

אייני

New member
איך זה לא לשאול?

אם אני אשאל אותך "את גבוהה"? אז שאלתי אותך על הזהות המינית שלך? ככה זה לא לשאול
כשהיא כתבה בסוגריים את השאלה היא לא שאלה על הזהות המינית שלה אלא שאלה אם היא טעתה בכתיבה או לא...

moran f

New member
נו, באמת

אם תשאל אותי אם אני גבוהה לא תשאל על הזהות המינית שלי, אבל אם תשאל אותי אם אני יוצאת עם גבר או אישה (כלומר בן או בת זוג) כן תשאל עליה. במקרה הזה לשאלה על הטעות בכתיבה (ושוב - בחייכם, טעות במין בת הזוג? מאוד הגיוני באמת) יש גם משמעות של שאלה על הזהות המינית.

אייני

New member
לא מבין את הבעיה

כבר היו מקרים שמרוב שכתבתי מהר טעיתי במין שלי עצמי, אז תרגיעי קצת... אפילו בדיבור היה פעם אחת שאמרתי "אני חושבת", אבל אני מניח ששם זה יותר סביר...

moran f

New member
אני רגועה לחלוטין

ויש טעויות הקלדה שהן פשוט לא סבירות, אין מה לעשות. אפשריות, אבל לא סבירות. ואני עדיין אומרת שזה לא משנה והשאלה לא הייתה במקום בכל מקרה.

למעלה