שלום

moran f

New member
היום כבר לא

השאלה היא למה הכוונה ב"הניתוח ייכשל". אם בטעות חותכים את עצב השמיעה (מה שאני בטוחה שאם קורה, קורה אך ורק לעיתים מאוד נדירות) - זה אכן בלתי הפיך. אם פשוט מסתבר שלא מצליחים להתאים את האלקטרודות, אני בכלל לא בטוחה שזה הורס בהכרח את השמיעה. היום בהחלט מנתחים גם אנשים שהם לא "בעלי שרידי שמיעה מועטים" - אצל מבוגרים הרבה מאוד תלוי גם במועמד לניתוח עצמו.

פיטפטו

New member
אכן, מסתבר שהיום ממליצים לנסות שתל

גם לכבדי שמיעה ששומעים ומסתדרים היטב עם מכשיר שמיעה.. לא חקרתי את העניין אבל קשה לי לראות יתרון לשתל על פני מכשיר שמיעה, לפחות במצבי הנוכחי (המורגל היטב במכשירי שמיעה).

moran f

New member
יתרון למי?

לך? יכול מאוד להיות שאין יתרון. אף אחד לא טוען (כאן, ואני לא מכירה מישהו שטוען כך בכל מקרה). למישהו אחר עם רמת שמיעה דומה לשלך? כאן מצבך המורגל במכשירי שמיעה לא רלוונטי (או היתרונות שאתה רואה או לא). מה שחשוב הוא מצבו של המישהו האחר והיתרונות שהוא רואה.

פיטפטו

New member
ברור שלא.. לא התכוונתי להכליל.

פשוט הופתעתי לשמוע מהאודיולוגית (החדשה) שלי הצעה לבדוק את האפשרות לשתל למרות שאני מסתדרת טוב מאוד עם מכשירי שמיעה. לי אישית זה נראה לי סיכון גבוה מדי. אם מישהו אחר עם רמת שמיעה דומה לשלי שמסתדר טוב עם מכשירי שמיעה רואה יתרון בשתל כוכליארי, אני לא באה להתווכח או להכפיש, אבל אני אשמח לשמוע מה הנימוקים לכאן ולכאן.

moran f

New member
מה הסיכון בלבדוק?

אם אתה באמת מעוניין לשמוע את הנימוקים, זה בדיוק מה שנקרא "לבדוק את האפשרות". שאל את האודיולוגית שלך, גש למרכז רפואי שבו עוסקים בהשתלת שתלים קוכליאריים, דבר עם מושתלים... הסיכון לא נמצא בבדיקה.

פיטפטו

New member
אני בת בפעם האחרונה שבדקתי..

ההתעניינות שלי בשתל כוכליארי או בנימוקים בעד ונגד לא מגיעה לרמות של ללכת ולבדוק את האפשרות (לא שיש לי זמן לזה), כי כמו שאמרתי אני לא מרגישה צורך לבחור באפשרות הזאת
. ובדיוק למטרות האלה נועדו פורומים להתדיינות.

moran f

New member
אני מצטערת על הטעות ../images/Emo13.gif

לפורומים יש גם מגבלות. כדי לדעת מה הסיכון האמיתי בניתוח צריך לשאול רופא שמבצע את הניתוח, לא פורום (למשל - יש עוד סיבות לא להסתמך רק על פורום).

למעלה