בריאות-בריאים-הבראנו לאמצע השבוע

• פותח הנושא muga
  • פורסם בתאריך

muga

New member
כל עוד יש עליה עקבית ותקינה במשקל

ובשעות העירות היא נראית חיונית, ויש מספיק חיתולי פיפי/קקי - הכל בסדר. יש ימים שיש יותר תאבון, וימים שיש פחות.

kukilida10

New member
לא הכל לפי ספרים

כל עוד היא עולה במשקל אין לך מה לדאוג ולחשב יותר מדי

איך יודעים שזה שילשול?

וסליחה מראש על התיאורים... הקטנה עושה כל מיני סוגים של קקי, פעם הוא במרקם של ממרח שוקולד ביום קריר, פעם קצת יותר מימי, עם גושים, בלי גושים, בצבעים שונים, בקיצור, אני מבינה ששילשול הוא מיימי אבל עד כמה הוא מיימי? איך יודעים?

הו, אני התחבטתי גם בשאלה הזאת

שאלתי את עצמי מה כבר יכול להיות שלשול יותר מהקקי הנוזלי של ההנקה... עד שיום אחד היו שילשולים ואז הבנתי סוף סוף מה ההבדל
בקיצור, צר לי שאין לי תשובה טובה יותר בשבילך אבל אני מניחה שכשזה יקרה את תדעי ובואי נקווה שזה יקרה כמה שפחות עד בכלל לא.

muga

New member
לרוב מייחסים שלשול

לקקי מימי/נוזלי שבא 3+ פעמים ברציפות. לפני זה - זה לא ממש מוגדר שלשול.

muga

New member
ממממ...בהנחה שהחיתול לא ספג את זה

אז כן. זה ממש מי-קקי (
)

נבט1

New member
כמו שאומרים על צירים-

כשזה יבוא את תדעי...! גם אני שאלתי את עצמי כל פעם שהרופא שאל אותי אם היא משלשלת, איך אפשר לדעת?? הרי הקקי תמיד נוזלי... אז אפשר!! כשזה מגיע רואים את ההבדל. זה כמו מים מהברז

בת חודש וקצת עם שיעול עד כדי מחנק

התחיל לפני כמה ימים... היא מנוזלת ומחרחרת, והכי מפחיד שהיא ממש משתנקת ומפסיקה לנשום לכמה שניות. זה מפחיד בטירוף! הרופא אמר שאין מה לעשות, רק אדים חמים ומי מלח...ולהרים אותה כשהיא מתחילה להחנק יש למישהי עוד עיצות שיכולות לעזור?? אני לא ישנה כבר כמה לילות, מפחדת.... גם התיאבון שלה ירד בנוסף...

bambit12

New member
אצלנו

א. אדים חמים רק החמירו את המצב והקרים עזרו, נסי להחליף. ב. מי מלח באינהלציה, משפיע הרבה יותר מהר ומנקה את הריאות. ג. הגבהה במיטה ע"י הנחת מגבת מגולגלת מתחת למזרן. ד. טיפת קרבול על קצה של חיתול בלול, הרחק מהראש או משדה הנשימה. (תבדקי מאיזה גיל מותר אני לא בטוחה) ה. מריחת שמן רוונסרה (2 טיפות בכף שמן בסיס - שקדים, זית...) בעיסוי על החזה והגב אחרי אמבטיה (גם תבדקי מאיזה גיל מותר) ו. את מניקה ? טפטוף חלב אם לנחיריים, שמעתי שעושה פלאים, לא ניסיתי. ז. אל תיבהלי אם היא תקיא ליחה אחרי אוכל, זו אחת הדרכים שלהם להוציא את הליחה מהגוף, כמו גם בקקי. התיאבון שלה יורד כי קשה לה לנשום, נסי במנות יותר קטנות לעיתים יותר קרובות. כמו כן, לא להלביש חם מדי ולא לחמם את הבית יותר מדי, להשאיר פתחים לאוויר נקי. תרגישו טוב, זה עובר

whynot5

New member
חוץ מהעצות שמעליי - שימי לב,

אם זה נראה לך מחמיר, או אם את סתם לא שקטה - גשי שוב לרופא. אצלנו זה היה ככה במשך כמה זמן, ועשינו חלק מהעצות שכתובות כאן - אדים קרים, אינלציה, הגבהנו את המזרון. לפני כשבוע היה נדמה לי שהוא משתעל יותר מהרגיל, ולקחתי אותו שוב לרופאה. ביום הראשון היא שמעה קצת חירחורים ואמרה שאין מה לעשות. ביום השני לקחתי לביקורת ואז היה חשד לדלקת ריאות - התחלנו טיפול. ביום השלישי, שוב ביקורת - זו כבר הייתה דלקת בלי כל ספק. תרגישו טוב

T i g g e r

New member
אם ממשיך

אם זה ממשיך לחזור לרופא ולשאול על שעלת. מישהו מהגדולים או מבוגרים בסביבה סובל גם?

JonJon1983

New member
מ-ל-א אפצ'י

אז שוב, הפיצית בת 3 חודשים בעוד כמה ימים. מתעטשת מ-ל-א. בין 5 ל 10 פעמים בשעה-שעה וחצי ערות. היא לא מצוננת וזה כל הזמן ככה, לא בתקופות. אני יודעת שבהתחלה תינוקות מתעטשים הרבה כדי לנקות את הגוף וקני הנשימה אבל היא "כבר" בת שלושה חודשים. יש לי כמה השערות: אבק, השערות של הכלב, האבקה או מרכך הכביסה שלנו (לא שלה)...יש למישהי תובנות טובות יותר אולי?

kukilida10

New member
דעתי כדעתך

לדעתי זה אלרגיה..כדאי לפנות ולדבר עם רואפאת ילדים

שבועיים של שלשולים לבן שנה וחודשיים

אולי מישהי כאן תוכל לשפוך קצת אור על המצב העגום של הבן שלי
הוא בן שנה וחודשיים ומשלשל כבר שבועיים, ברוב המקרים זה ממש מיים. עשינו כבר שלוש בדיקות צואה שכולן חזרו תקינות. עשינו גם בדיקות דם וגם הן תקינות (אנחנו מחכים רק לבדיקת רגישות לגלוטן). הרופא לא חושב שמדובר ברגישות לחלב. יש לו מצב רוח ולא נראה שבכלל מפריע לו משהו. בלילה הוא לא ישן הכי טוב אבל אני לא יודעת אם זה קשור בכלל כי יוצאות לו שיניים. קרה למישהי משהו דומה ויכולה לעודד אותי אולי? (הרופא אומר שלפעמים הדברים האלה הולכים כמו שהם באים) ותודה למי שקאה עד לכאן

אצלנו זה היה וחלף אחרי שבועיים

אולי שבועיים וכמה ימים ... אגב גם בתקופות שיניים מתאפיינות בשלשולים אז אולי זה קשור ועוד אגב-ללא קשר לפעם ההיא שהוא שילשל שבועיים- אנחנו עלינו על זה שלבן שלנו יש רגישות ללקטוז על אף שלא עשינו בדיקות מעבדה לכך, פשוט הפסקתי לתת מוצרי חלב והתופעות שהיו לו (כאבי בטןף ושלשול לפעמים) חלפו - אז סתם שתדעי. אולי שווה לנסות - לפחות בשביל לשפר את המצב, באופן כללי מוצרי חלב פרה זה משהו שהרבה פעמים מורידים בזמן שלשול

למעלה