בריאות-בריאים-הבראנו לאמצע השבוע

• פותח הנושא muga
  • פורסם בתאריך

jussa

New member
שקד שלישי, נוזלים באוזניים וסטרואידים

מעתיקה לשרשור בריאות החדש...: יהלי בת שנה וחודש, עם נזלת מגיל 8 חודשים. בגיל שנה בצילום רנטגן גילינו שיש לה שקד שלישי, וקבענו תור למומחה אא"ג. לפני הבדיקה אצלו היינו צריכים לעשות גם בדיקת שמיעה, בה גילינו שיש ליהלי נוזלים באזניים, ועקב כך ליקוי שמיעה קל מאוד. אתמול הגענו אל מומחה האא"ג, הוא אישר שיש לה נוזלים באוזניים ואמר שהטיפול המומלץ לזה הוא סטרואידים. תהינו בקול רם - אם עושים ניתוח לכריתת שקד שלישי (אדנואיד), למה לא לעשות גם ניתוח כפתורים "על הדרך", ולחסוך את מתן הסטרואידים..? בכלל, חשבנו שכריתת השקד בלבד תעלים לה את הנוזלים באוזניים, אבל הוא אמר שזה רק ב 20% מהמקרים. אז האופציות הן - סטרואידים - שעוזרים ב 60% מהמקרים, או ניתוח כפתורים בנוסף לכריתת שקד. ומה שאני שואלת בעצם... כמה נורא זה לתת לה סטרואידים? או שזה סתם נשמע מלחיץ..? וכמה באמת ניתוח כפתורים הוא פשוט? ומה עדיף..? מישהי עברה את זה..? יודעת להגיד? לייעץ?

באותו התהליך

הבדיקות בוצעו ועכשיו רק להפגש עם הרופא קחי בחשבון שכפתורים זה אומר להזהר כל הזמן (למשך שנה) שלא יכנסו מים לאוזניים ויש תמיד חשש לפגיעה בעור התוף על הדרך זה אולי הגזלן שמוכר כל מני שקשוקות\חביתות\יו ניים איט נוטפות שמן בתוך לחמניה (אבל מה זה טעימות) ---> ניתוח זה ניתוח.

באותו התהליך

הבדיקות בוצעו ועכשיו רק להפגש עם הרופא קחי בחשבון שכפתורים זה אומר להזהר כל הזמן (למשך שנה) שלא יכנסו מים לאוזניים ויש תמיד חשש לפגיעה בעור התוף על הדרך זה אולי הגזלן שמוכר כל מני שקשוקות\חביתות\יו ניים איט נוטפות שמן בתוך לחמניה (אבל מה זה טעימות) ---> ניתוח זה ניתוח.

זאת בת

New member
יא איזה מוזר...

אנחנו גם באותו מצב נוזלים באוזניים וירידה בשמיעה כנראה יותר רצינית משלכם וגם פוליפים. האא"ג שלנו אפילו לא הזכיר סטרואידים.... גם לא הרופא משפחה האופציה היא ניתוח אבל אפשר גם לחכות לקיץ שיש סיכוי שבקיץ יתייבשו הנוזלים. כפתורים יותר פשוט מפוליפים (אדנואיד) ואם כבר לעשות הייתי עושה את שניהם

גם אצלנו לא הזכירו סטרואידים

הייתי אצל 3 רופאי אאג, ביניהם מנהל מחלקת אאג בדנה (ביח לילדים של איכילוב). כולם, ללא יוצא מן הכלל, אמרו שאין טיפול לנוזלים באוזניים, מלבד ניתוח הכפתורים. אני מאוד מופתעת מעניין הסטרואידים. אנחנו הלכנו על טיפול אלטרנטיבי - הרופא ה"סיני" אמר שנוזלים באוזניים מושפעים רבות מהקיבה ומהריאות, ושצריך לעשות טיפול כולל. במסגרת זה הורדנו לגמרי מוצרי חלב (החלפנו את התחליף חלב בכזה ללא לקטוז), הורדנו חטיפים, הוספנו פרוביוטיקה,אנחנו שמים כל יום מי מלח באף ומי חמצן באוזניים ופעם בכמה שבועות עושים דיקור. החדשות הטובות הן שאחרי 6 שבועות השתפרה השמיעה שלו מבעיה בינונית לבעיה קלה. אני לא בטוחה אבל שזה ישתפר עוד עד החורף, כי הוא כל הזמן מצונן.

jussa

New member
לאחר התייעצות עם האחות במרפאה

שהיא גם האחות טיפת חלב שלנו וגם עברה את זה עם שלושת ילדיה, היא אומרת שעדיף לנסות את הסטרואידים, זה כמות ממש קטנה ולא כמו שזה נשמע מפחיד. מנסיון היא אומרת שזה עוזר מאוד, וכן עדיף להימנע מהניתוח השני אם יש אפשרות. כמו שכתבה אחת מכן מעלי - לא בא לי במשך שנה להיזהר בטירוף על האוזניים באמבטיות ובבריכה.. אז נראה לי שזה מה שנעשה, ואם לא תהיה ברירה נעשה את הניתוח כפתורים בנוסף לשקד. בריאות לכולם!!

זאת בת

New member
אני ממש לא הייתי מתייעצת על אחות טיפת חלב

בנושא כזה........ אלא הייתי הולכת לחוות דעת נוספת אצל אא"ג מומחה שזה גם מה שאני הולכת לעשות בכל מקרה שיהיה לכם המון בהצלחה

jussa

New member
היינו אצל אא"ג מומחה..

הוא זה שהמליץ על הסטרואידים.

ע ד י ו ש

New member
לא יודע אצל מי הייתם

אבל יש אא"ג מעולה באיזור השרון בשם ד"ר איתן יניב, הוא הציל אותנו בגיל 7 חודשים כהילה היתה לדלקת באוזן והרופא ילדים לא ראה ורצה להפנות אותנו למיון... ממליצה לפנות אליו מאוד...

jussa

New member
אנחנו מאזור הצפון..

היינו אצל ד"ר יהושע דנינו בבי"ח אלישע בחיפה.

מיכלניר

New member
ממליצה לך בחום

על פרופ' מיכל לונץ. נחשבת לאחת הרופאות הטובות בארץ בתחום. היא מנהלת מחלקת אא"ג בבני ציון חיפה, לא יודעת אם היא מקבלת דרך הקופה (לא נראה לי לפחות). מקבלת באופן פרטי בבי"ח אסותא בלב המפרץ. אם את זקוקה לייעוץ הכי טוב שיש לכי אליה. אני מציינת ליתר ביטחון שאין לי שום קשר אישי אליה או משהו כזה, היא פשוט מטפלת בבעלי כבר שנתיים, עבר אצלה שני ניתוחים שונים. תרגישו טוב ורק בריאות! :)

shani shay

New member
אנחנו פשוט החלטנו לא לעשות כלום

דור בן שנתיים וחצי. לפני חודש וחצי עשינו לו בדיקת שמיעה, הממצאים היו שיש לו לקות שמיעה קלה מאד. כשהראיתי לרופא אא"ג שלו את דף הבדיקה הוא אמר שלפי המספרים האלה - הוא אמור להריץ אותנו לניתוח כפתורים. א-ב-ל !!! אמרתי לו שהדיבור של דור מתפתח מיום ליום. כל יום הוא חוזר מהגן עם מילים חדשות, כל יום יש שיפור במילים שאתמול הוא הגה בצורה שגויה. אין שום ספק שהשפה שלו מתפתחת. אז הרופא אמר שאם ככה - אפשר לחכות עם הניתוח. אנחנו נגיע לביקורת עוד 2-3 חודשים ונחליט מה עושים. אני לא בעד הסטרואידים האלה (רספרים לא?) ואנחנו גם מבלייני הבריכה בקיץ ולהתחיל לשמור שלא ייכנסו מים לאוזניים זה לגמרי לא בא בחשבון מבחינתי. בכל מקרה - הרופא ילדים הקבוע שלו אמר לנו שהכי כדאי - זה להתאזר בסבלנות, כי הילד יגדל וגם המעברים הפניימים בתוך האוזניים ולנוזלים יהיה יותר מקום להתנקז מעצמם. לגבי שקד שלישי - ב"ה - אין לי מושג....
רק בריאות! שני

Verona04

New member
עברנו את זה, והכל טוב

בתי הגדולה סבלה מגיל קטן מאוד מנזלת כל השנה, חום דלקות אוזניים חוזרות ונשנות. בדרך גילינו שיש גם ירידה קלה בשמיעה עקב נוזלים באוזניים והדיבור שלה התפתח לא נכון (אותיות מסוימות הייתה מבטאת לא נכון). בנוסף בגלל הפוליפ היו לה קשיי נשימה במיוחד בשינה. האמת שלא שמענו על סטרואידים לטיפול בזה וגם לא הוצע לנו. פנינו למומחה א.א.ג. , שאמר לנו שצריך לעשות ניתוח לכריתת הפוליפ וכפתורים באוזניים. חיכינו לגיל 3 ובקיץ כשהיה חופש גדול ביצענו את הניתוח. המנתח אמר שבגלל הפוליפ הייתה לה חסימת אוויר של 70% ! נכון שצריך להיזהר כל הזמן שלא יכנסו מים לאוזניים, אבל השתמשנו באטמי אוזניים מיוחדים (כאלה כמו פלסטלינה). במהלך השנה 2 הכפתורים נפלו מעצמם ובמקרים חריגים הרופא מוציא אותם. מאז (והיא כבר בת 9) השמיעה חזרה ל-100% וגם הנשימה. ההחלטה בידיכם ומה שתחליטו שיהיה בהצלחה והמון בריאות!

A New Me

New member
כאב גרון - בן חצי שנה

שלום לכולם, אני ובעלי עם כאב גרון, ליחה וכו', ואני חושבת שגם הקטנצ'יק נדבק. האם יש מה לתת לתינוק בן חצי שנה שיקל על כאב גרון. הקטנצ'יק כבר טעם לימון אבל אסור לנו דבש עדיין... תודה
(שאלתי בשרשור נוסף... סליחה על הכפילות!)

לא...

אבל אם זה מנחם רופא הילדים שלנו פעם אמר שהסיכוי שתינוק מתחת לגיל שנה נדבק בדלקת גרון הוא ממש אפסי - יש לזה איזושהי סיבה שאני לא זוכרת מהי. בכל אופן אם כבר התחלת לתת מוצקים והוא שותה מים , את יכולה להכין לו איזשהו תה ללא קפאין כמובן - חליטת צמחים או משהו ומכשיר אדים... תרגישו טוב

A New Me

New member
תודה....

זאת לא דלקת גרון, זה איזשהו וירוס מגעיל, גם אני ובעלי חולים בו כרגע, ואני מניחה (לפי ההתנהגות הכללית) שגם הקטנצ'יק נדבק בזה... נראה כשתתחיל הנזלת (אצלנו זה בא אחרי הכאב בגרון), או לחילופין - הבכי הגדול... כרגע אלה רק יבבות מסכנות...
אני אנסה לעשות לו "תה" קלמנטינות - קצת מיץ סחוט וקצת מים מורתחים בטמפרטורה פושרת. מקווה שהוא יסכים לשתות - הוא לא כל כך אוהב מים
אין לנו מכשיר אדים חמים. רק קרים.

OnlyToTell

New member
הורדה בכמויות אוכל בת 3 חודשים

יש סיבה לדאגה? יש ימים שהיא לא אוכלת 100 לכל ק"ג ממשקל הגוף... בנתיים עלתה טוב במשקל

למעלה