את חייבת להתקדם או שזה יעבוד בינינו

מצב
הנושא נעול.

שילה1

New member
נו באמת.יעשה חישוב של כל מעדן וכל לחמניה?

כשזוג חי יחד-לוקחים את כל החבילה.ככה מקובל .

ברור שלא עושים חישוב

אבל יש דרכים להתחלק שזה יצא יותר הוגן,
&nbsp
לא נכנס לאיך, אבל אפשר להרגיש שיש יותר הדדיות.
&nbsp

A לוןA

New member
מקובל?

עליו זה לא מקובל.
אני מניח שזה היה הרבה יותר מקובל עליו אם אביו של הילד היה משלם מזונות, היא היתה מרוויחה מספיק כדי לכלכל את עצמה ואת הילד וההשפעה עליו היתה בשוליים.
אבל אם הוא מרוויח יפה, היא מרויחה כלום, האבא לא משלם מזונות והנטל נופל עליו- ברור לגמרי למה לא מקובל עליו.
&nbsp
בקשר לאיך לחשב (למרות נסיונות ההגחכה שלך)- הנה נוסחה פשוטה וקלה ליישום.
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/82/184504216

A לוןA

New member
עזבי רגע את המוסכמות שאת חושבת שמקובלות

נראה לך מוסרי שמישהו יממן וישא על גבו מישהו אחר?
האם לא כל אחד אמור לשאת את מישקלו-שלו?
ומילא ההישענות שלה עליו, אז הוא צריך לשאת על גבו גם ילד שאינו שלו, ושאביו מתנער ממנו?
&nbsp
נראה לך מוסרי והוגן כל העניין הזה?

שילה1

New member
עזוב אותי מהביקרות שלך.

זו דעתי ובבקשה-כבד אותה.וכן זה מוסרי ואפילו אנושי מאוד.ילד זה לא בובה.הוא גם מרגיש.

A לוןA

New member
אני מכבד דעתו של כל אחד

כל עוד היא לא גיזענית או שיקרית במובהק, ושלך אינה כזו.
זה לא אומר שאני לא חושב שהיא שגויה מיסודה, ושלדעתי חוץ מהנימוקים הריגשיים שאת מביאה (ילד זה לא בובה, הוא גם מרגיש. וואלה. גם אמא שלה מרגישה וגם אחותה ואפילו הבת דודה. הוא צריך לממן את כולם?)- אין לך במה להיתמך.
&nbsp
לטעמי, מהסיבות שהבאתי מעלה- הדרישה שלה ממנו שיממן ילד שאינו שלו כשהיא וגם אבי הילד לא מוכנים או מצליחים לממן היא דרישה לא מוסרית. כל הנימוקים שהבאת- אין בהם כדי להצדיק את העיוות הזה.
&nbsp
המשך גלישה מהנה.

עזוב אותה, אם המצב היה הפוך

והייתה משהי שצריכה לממן ולפרנס ילד שלא שלה, מזמן היא הייתה טוענת שזו לא חובתה.
&nbsp
מדהים אותי איך נשים מפונקות חושבות שמעצם היותן אישה הגבר מחוייב לספק להן כל מיני דרישות הזויות ועוד יותר מפתיע אותי שיש גברים סמרטוטים שמוכנים למלא את הדרישות האלה.
&nbsp
&nbsp

A לוןA

New member
אני לא חושב שזה עניין מגדרי

מה שכן, אי אפשר להתעלם מהנתונים הבאים:
1. יש הרבה יותר גברים שמרוויחים יותר מבנות זוגן
2. יש הרבה יותר גברים שמתחמקים מתשלום מזונות
&nbsp
כשאתה משלב את 1 ו-2 יוצא שאם עולה שאלה של מימון ילד שאינו שלך היא כמעט תמיד תהיה מופנית מגבר לאישה.

שילה1

New member
מס 1-היום כבר לא ממש לא.

נשים רבות מרויחות יותר מגברים.ביחס ל 2-היום המזונות בנויים קמצ אחרת,ולכן-ממה שאני רואה סביבי-לא ממש.

A לוןA

New member
אז אחד משניים

או שהנתונים שגויים
או שהתצפית שלך צרה מדי ומוטעית.

את היחידה ששונה פה

רוב האנשים, רוב האוכלוסיה תומכת בדעה שבן זוג לא צריך לפרנס את הילדים שלא שלו.
&nbsp
אנשים אמורים להיות עצמאיים, אם הבן זוג לא היה קיים, היא הייתה צריכה לפרנס את הילדים שלה בעצמה, נכון?
&nbsp
זה לא משנה מי מרוויח יותר או פחות, מי עובד יותר קשה או כל שטות אחרת
ילדים שלא שלך - הם לא שלך, לא הצרה שלך ולא ההנאה והסיפוק שלך.
זה פשוט לא שלך. מכל הבחינות
&nbsp
אז נכון שהם חלק מהחיים שלך אם בחרת בבן זוג עם ילדים, אבל הם עדיין לא שלך.
הם גם לא בעיה שצריך לפתור, הם פשוט חלק מהחיים שלך.
&nbsp
בזוגיות בפרק ב, אף אחד לא מחזיק אותך בכוח, לא רכוש, לא ילדים, שום דבר מלבד האהבה.
אם את לא מצליחה להבין שלפרנס ילדים שלא שלך, יצרו תסכול ויכרסמו באהבה ולבסוף הזוגיות הזו תחדל מלהתקיים, אולי ניצחת בקרב אחד, אבל הפסדת את הזוגיות.
&nbsp
אי אפשר לכפות על אנשים לעשות דברים בניגוד לרצונם לאורך זמן.
אולי פעם ב זה יכול להצליח, אבל שזה לא בא מרצון אמיתי זה לא יחזיק מעמד
&nbsp
&nbsp

לפי מה קבעת שרוב האוכלוסיה תומכת בדעה

שבן זוג לא צריך לפרנס את הילדים שלא שלו?
אשמח לקישור למחקרים בעניין.
אני חושבת שכשחיים יחד כמשפחה, הבוגר/ים (כלומר שני בני הזוג) תומכים כלכלית במשפחה כולה - ולא משנה מי גנטית קשור למי. ולא רק שבן הזוג שאינו ההורה צריך להשתתף בפרנסת הילדים, הוא גם צריך להתייחס אליהם כאילו היו ילדיו - גם אם הם לא מתייחסים אליו כאילו הוא ההורה שלהם. ובוודאי ובבוודאי שזה נכון במקרה שיש ילדים נוספים משותפים. אי אפשר לחיות בבית עם ילדים ושלילדים יהיו "מעמדות" שונים בתוך המשפחה. אולי גם יילכו לנופש וישאירו את הילדים שלא משותפים בבית? או יתנו להם מנות שונות בארוחות, כי התקציב שלהם שונה? זה לא יעלה על הדעת. גם לא שאחד הילדים יקבל שיעורי נגינה והשני לא, כי אין כסף בשביל השיעורים שלו. קשה לי להאמין שלמישהו מבין אלה שתמכו פה בדעה שבן הזוג אינו צריך להשתתף במימון הילדים של בן הזוג השני יש ילדים, כי זו תפיסה שמנותקת מהאופן שבו מתנהלים חיים עם ילדים.

אני לא מדברת על מצב שבו בני הזוג אינם חיים יחד, שאז אין לו/ה חובות כלפי הילדים של בן/בת הזוג פרט להתייחסות מכבדת אליהם, והמנעות מפגיעה בקשר בינם לבין ההורה שלהם.

שילה1

New member
תודה.זו ממש תסמונת ה"אב החורג":

יחס אחד לילדיו ויחס אחר לילדיה.
כאילו-כשחיים יחד,אין חובה משפחתית אלא חישובים,חשבונות והעדר אחריות.
ושוב יענו לשתינו-אתן השונות כאן.וכן.דעה שונה וזה המקובל אצל הרוב.
מכירה ילדים שגדלו כך ובגרו ,מעריצים את "האב החורג" ומוקירים אותו.מדוע?כי קיבל אותם כמשפחה,על כל המשתמע.

A לוןA

New member
לא, כי אני מביא נתונים ועובדות

ואת מביאה "כי ככה מרגיש לי"
&nbsp
נו, באמת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה