את חייבת להתקדם או שזה יעבוד בינינו

מצב
הנושא נעול.

שילה1

New member
אנימביאה ממה שרואה סביבי ואתה ,במחילה מכבודך-בלי נו ושטויות.

תלמד בבקשה-לכבד.גם אם לא מסכים וחושב אחרת.

מריוס זכריה

Member
מנהל
מזכיר את חוק הפורום: עד 7 חלופות באותו עניין

ואת זה עברתם כבר.
עוד אחד ואני מוחק את השירשור בין שניכם.
אני מסכם בזה שהסכמתם לא להסכים.

סליחה שאני מתערב אבל החוק אומר 5 חלופות

בין שני אנשים וזה בתנאי שאין צד נוסף שמגיב (ולדעתי זה לא מתקיים כאן).

ספציפית לשרשור הזה אני מסכים שהעניין מיצה את עצמו ללא קשר לחוק

נשים כבר ממזמן מרוויחות לא רע לפעמים יותר כמו גברים

והיום הרבה מהמשמרות היא משותפת כך שעניין המזונות לפעמים לא רלוונטי.
&nbsp
הסיבה שזה יותר נפוץ (טענות כלפי הגבר) מהסיבה שהגברים במקרה הזה קצת יותר מוסריים. אף גבר לא יבקש או יצפה מבת הזוג שלו שתפרנס את הילד שלו מנישואים קודמים.
&nbsp
גברים לרוב יותר שיוויוניים בענייני כספים, אין להם בעיה להתחלק חצי חצי למשל בדייטים. הדרישה לתשלום היא של הנשים, הדרישה לשלם אקסטרא מעבר למה שהוגן זה לרוב של נשים.
&nbsp
המנהג הזה היה נכון פעם שנשים לא עבדו, אבל היום שאין הבדל כמעט בנושא הזה, אין סיבה שגברים ישלמו יותר.
&nbsp
&nbsp

שילה1

New member
נשים מפונקות?כאילו-מה את היודע עליי?

ואם זה היה הפוך,לידיעתך והיה-היתי נוהגת ונהגתי,בדיוק כמו שכתבתי למעלה.
הכתיבה שלך שוביניסטית ולא מכבדת את המקום.

אכן, ובני אדם נשלטים לחלוטין על ידי אבולוציה.

לכן, למשל, לא קיימים אנשים שמאמצים ילדים שלא קשורים אליהם גנטית.

אספרסו2

New member
כמו בהרבה תחומים

ישנם יוצאים מהכלל.מי שלא מצליח בדרך הטבע מן הסתם.
אבל אין לי ספק שמדובר בהענקת אושר רב וסיפוק לכל הצדדים המעורבים.
&nbsp
אומרים שכשיש מקום בלב יש גם מקום בבית וכאן גם הבסיס לרצון או אי רצון לפתוח את הבית,הלב והכיס לילד זר.

לא, יש גם אנשים שמאמצים על אף שיש להם כבר ילדים.

ויש אנשים שמאמצים גם בלי לנסות לעשות ילדים משלהם, כי הם מעדיפים לאמץ.
ופה אני בכלל מדברת על זוגות.
ברור שיש רבים שמתחתנים עם מישהי שיש לה ילדים ופותחים את הבית, הלב, והכיס לילדים שלה.

איזה רוב?

רוב הזוגות מביאים לעולם ילדים שהם שלהם ביולוגית? ברור, כי זו הדרך הקלה ביותר להשיג תינוק, ופתוחה לאחוז הרבה יותר גדול מהאוכלוסיה מאשר אימוץ. אם אפשר היה לקנות תינוק בן יומו בסופר בשקל בלי שיהיו שום השלכות שליליות על התינוק, אני ורבים אחרים היינו קופצים על המציאה. לא יכולה להגיד בוודאות איזה אחוז, אבל כן יכולה להגיד שכאמור לאמץ תינוק שכזה זו ממש לא דרך שפתוחה בפני חלק באוכלוסיה שמתקרב לחלק שהדרך לתינוק ביולוגי פתוחה בפניו.

את אישה ולכן את חושבת שונה

במהות שלך, ובכלל של רוב הנשים, לידה וגידול ילדים זו המהות.
גברים לא בנויים ככה (שוב לרוב)
&nbsp
ולכן הסיפוק שאת מפיקה מגידול ילדים לרוב יהיה גבוה הרבה יותר מאשר הסיפוק של גבר בנושא הזה כי ככה האבולוציה דאגה לזה.
&nbsp
אני יודע שאת מרימה גבה, אבל מלכתחילה גברים מקבלים פחות סיפוק מגידול ילדים אז בטח כאלה שלא שלהם.
&nbsp
כן יש יוצאים מן הכלל, ואת יכולה לתת דוגמאות וכו', זה לא רלוונטי לעובדה שלרוב הגברים לא ממש בא לפרנס ילדים שלא שלהם.

לאף אחד לא בא לפרנס אף אחד. גם את הילדים שלהם,

אם אפשר היה לקבל כסף עבורם שיספק את כל צרכיהם וכו' במקום לפרנס אותם, הם היו שמחים. וכנ"ל הנשים, גם הן היו שמחות לא לפרנס אף אחד.
וכולם היו שמחים גם לא לפרנס את עצמם. אם מחר היו דופקים בדלת ונותנים להם צ'ק של מיליונים, אף אחד לא היה אומר, לא תודה, אני רוצה לפרנס בעצמי. אולי הוא היה ממשיך לעבוד, כי הוא נהנה לעבוד או וכו', אבל על החלק של לפרנס לאף אחד אין בעייה לוותר.
כך שזה שלאנשים לא בא לפרנס מישהו לא אומר כלום.

ולמה אתה קורא גידול ילדים? נניח, הטענה היא שאמא רוצה לבשל לילדים שלה? כי היום לא יודעת אם ברוב המשפחות אבל בהרבה מאוד משפחות (חילוניות הכוונה) האבא הוא זה שמבשל. אז מה הוא אותו דבר שגורם לנשים סיפוק ולגברים לא, שהאבולוציה קבעה? היתכן שאתה מדבר פשוט על מוסכמות חברתיות/הכרח שנובע מהמצב של העבר, שאין בינן לבין אבולוציה דבר?
כן, האמהות הן אלה שנושאות את התינוק ברחמן (אם כי היום יש גם כאלה שעושות אאוטסורסינג גם לזה) ומניקות אותו (אם הוא יצא מהרחם - וגם אז, לא כולן) - וזה משהו שהגברים לא יכולים לעשות. מעבר לזה, נראה שהכל עניין תרבותי, ומוכתב לא מעט על ידי החינוך והפערים שעדיין יש בשוק העבודה בין גברים ונשים.
אישית, אני נהנית מאוד לגדל את הילדות שלנו. אבל גם בעלי נהנה מאוד לגדל את הילדות שלנו.
המהות שלי אינה גידול ילדים, ובוודאי שלא לידה (למעשה, לא בלתי סביר להניח שאני בכלל לא מסוגלת ללדת בכוחות עצמי. כל הילדות שלי נולדו בניתוחים קיסריים).
ולגדל ילדים זה לא לפרנס אותם. מזה, כאמור, כולם היו שמחים להימנע אם היה אפשר.

אגב, אני לא מנסה לטעון שאין אבולוציה, או שהאבולוציה לא עשתה דברים כאלה ואחרים. אני מנסה לטעון שפעולות האדם אינן אוטומטיות, קבועות מראש ומוכתבות אך ורק על ידי האבולוציה, והחלק של הסביבה, החברה ,התרבות, וכו' (כמו גם מוחו המפותח יחסית למיני בעלי חיים רבים אחרים, שטווח פעולותיהם באמת מצומצם בהרבה, ושגם מאפשר לו לקלוט, ללמוד ולעבד את אותה סביבה) משפיע מאוד על מה אדם בוחר לעשות, מה הוא רוצה, ממה הוא נהנה, וכו'.

A לוןA

New member
הטיעונים האבולוציוניים הם שטות מוחלטת

בטח בהקשר הזה.
גברים מוסללים מינקות לכיוון ריאלי/מעשי, ונשים מוסללות מינקות לכיוונים אימהיים/הומניים
אז זה נראה לך שזו "נטיה טיבעית" כשבפועל זו פשוט הסללה.
&nbsp
ואם אתה מוסלל למקום מסויים, אתה תהנה פחות במקומות שההסללה שלך נוגדת אותם.
לכן המסקנה (המוטעית לחלוטין) שעניין הסיפוק מאימהות הוא בעיקר נחלת הנשים כי זה "עניין אבולוציוני".
מעט מאוד מההתנהגויות שלך , הן האישיות והן החברתיות הן עניין אבולוציוני ברובן המכריע זה פשוט מה שהרגילו אותך לחשוב

מהי אותה עובדה מדעית שהוא מנסה לערער עליה?

יעזור אם תסבירו על מה בדיוק אתם מדברים. מה הן אותן פעולות (בהקשר של ילדים) שמהן הנשים נהנות כי הן מתוכנתות אליהן אבולוציונית, וגברים נרתעים/סובלים/לא נהנים מהן?

A לוןA

New member
יש טענות "אבולוציוניות"

שבאות לתמוך בכל מיני התנהגויות חברתיות.
למשל שגברים יותר נוטים לבגוד כי אבולוציונית הם מתוכנתים להפיץ את הזרע שלהם לכל עבר
למשל שנשים מתוכנתות אבולוציונית לכיוון טיפול בילדים ואימהות, וגברים לא
וכו' וכו'.
&nbsp
גם אם הטענות האלו נכונות עבור חיות מסויימות- אין להן כלום ושום דבר עם התרבות וההתפתחות האנושית.
גם אם קיים איזהשהו תיכנות גנטי לכיוון זה או אחר- הכוח שלו בטל בשישים אל מול התיכנות החברתי.
ויש מליון דוגמאות לתיכנות חברתי שגובר ומאפיל עשרות מונים על כל תיכנות אבולוציוני, אפילו הקדום והבסיסי ביותר.

שילה1

New member
נסיון שוביניסטי לחלוטין להכניס דעות שכבר מזמן התמוססו אל מול

המציאות.

מזכיר לי שפעם, פה בתפוז,

מישהו סיפר איך הוא נתן לבן שלו בובה, והבן שלו (בהיותו "גבר"), לא רצה לשחק איתה (כמובן שהוא לא ניסה להדגים לו איך לשחק איתה או משהו בסגנון - הוא סתם נתן לו אותה וזהו). אז אמרתי לו שייתן לו עגלה לבובה, כי ילדים אוהבים להסיע את הבובה בעגלה. והפלא ופלא, הרעיון לא ממש נראה לו, כי הוא לא באמת רוצה שהבן שלו ישחק בבובות...
אני חושבת שבימינו יותר מאשר הבנות מוסללות לכיוונים כאלה ואחרים, הבנים מוסללים הרחק מכיוונים מסוימים. הם אלה שאסור להם - למשל לדעת ההורים - ללבוש דברים מסוימים (חצאיות, שמלות, תחפושות של פיות, וכו'), לשחק בדברים מסוימים (בובות, תחפושות מסוימות כאמור) - אפילו בדברים בצבעים מסוימים, לאהוב דברים מסוימים, וכו'.

מצב
הנושא נעול.
למעלה