את חייבת להתקדם או שזה יעבוד בינינו

מצב
הנושא נעול.

מיקהפ

New member
חשבת קדימה?

איך תגדלי בהתיחסות כזו של בן זוגך שני ילדים?
תגידי לגדול - אתה לא מקבל זה וזה כי אין מי שיממן אותך? (כבר קראת את מה שאומרים, בן זוגך לא חייב).
הרבה יותר קל שיש הרבה כסף, אבל הנסיון או הכוונה להיות צודק כלכלית הוא קצה הקרחון,
צדק הוא דבר נפלא ואת כורה בור נורא לבנך ולך.

סיגלית 2014

New member
מנהל
אני לא כל כך מסכימה עם רוב התגובות כאן

במיוחד עם אילו שרומזים שאת פרזיט ומתעלמים מהעבודה שלקחת על שמך משכנתא כדי לקנות דירה לשניכם.
אני כן יכולה להבין (חלקית) את הטענות שלו לעניין תכנון וההתקדמות בחיים. את לא יכולה לדעת האם תישארי בזוגיות איתו ולכן כדאי לחשוב כיצד מתקדמים בכל מקרה.
כאשר הכיר אותך ידע שיש לך ילד! את והילד זו עסקת חבילה. גם אם תצליחי לקבל תשלומי מזונות מהאבא וגם אם לא.

לסיכום, לא כדאי להילחץ ממנו, את עברת לא מעט, תני לעצמך את הזמן להירגע מעניין ההפלה, אך כן לקחת את דבריו כחומר למחשבה.

בהצלחה

זה לא מפתיע אותי שדווקא את כאשה לא רואה בעיה בזה

שהוא מפרנס ילד שלא שלו.
&nbsp
הילד הוא חלק מעסקת החבילה אבל זה ממש לא הוגן לצפות ממנו לפרנס ילד שלא שלו.
אז היא יכולה לצפות אבל אם הוא ימשיך בזה הוא פשוט יתמרמר ויתמרמר עד שלבסוף יעזוב.
&nbsp
אפשר לכפות על אנשים לעשות דברים בניגוד לרצונם, הבעיה שזה לא יחזיק לאורך זמן. התסכול בסוף יפרוץ החוצה. זה בדיוק ההבדל לעשיה מתוך נתינה ורצון אמיתי.
&nbsp
במקרה הזה, אין לו שום חובה מוסרית, משפטית או כלכלית לתמוך בילד שלא שלו. הוא כן מכבד אותו ומתייחס אליו, אבל הוא עדיין לא הילד שלו.
&nbsp
אני לא רואה פה יותר מדי אופציות, או שהגברת תבין שזה לא תפקידו ותוריד ממנו את הנטל הזה, ותשקיע בזוגיות שלהם. או שזה פשוט יתפוצץ והיא תשאר עם נטל יותר גדול
&nbsp

זה לא שייך לחובה מוסרית או משפטית

הבחור בחר להכנס לזוגיות עם אישה שהיא אמא כאשר האבא לא בתמונה.
בכך הוא בעצם בחר להכניס ראש בריא למיטה חולה. אלא אם עשה את זה מתוך אינטרס עקב עניין המשכנתא.
יש צדק ויש מציאות. המציאות כאן היא בעייתית. גם מיקהפ רמזה לבעיות נוספות העלולות להתעורר אם יופיע ילד נוסף.
היא צריכה לשפר את היכולות הכלכליות שלה מהסיבות שסיגלית ציינה. לגבי המערכת הזוגית שלהם - אני לא רואה הרבה סיכוי.

התגובה שלך לא קשורה בכלל

זה כמו לומר שמשהי התחילה לצאת עם משהו שאהב להמר,
היא ידעה שהיא נכנסת לקשר עם מהמר אז עכשיו היא צריכה לממן לו את ההימורים?
&nbsp
לא, זאת אחריות שלו. בדיוק כמו פה בסיפור, הילד הזה הוא שלה, הוא אחריות שלה. נקודה.
&nbsp
אין קשר לצדק, אין לו שום חובה כלכלית כלפי ילד שלא שלו.
&nbsp

אתה מפספס את הנקודה

אף אחד לא מתווכח שאין לו חובה וזו לא האחריות שלו.
בפועל - הנסיבות של לחיות חיים משותפים עם אמא לילד כשאין אבא בתמונה, תיצור סיטואציות של אינטראקציה שיכולה להיות גם כלכלית, וגם לעתים רגשית.
מי שרוצה להמנע מזה, שלא יכנס לעניין. מאוד יכול להיות שהוא נכנס לזה רק מתוך אינטרס של המשכנתא, אז הוא בסך הכל אוכל את הדייסה שבישל.

ולגבי ההשוואה שלך - אם מישהי שנכנסת במודע לזוגיות עם מהמר, בסופו של דבר אכן נוטלת חלק במימון ההימורים שלו. אני לא אמרתי שהיא צריכה לממן לו (אלה המלים שלך). אבל בפועל זה מה שקורה. אתה מוזמן לשאול נשים שהיו נשואות למהמרים.

מיקהפ

New member
ל סתםמשתמש123

אז אתה רואה אותם בעיני רוחך, את שני הילדים, שלה והמשותף, הולכים למכולת,
כל אחד ארנק בידו הקטנה, הגדול (מסכן), קונה רק כמה שמאפשר לו הסכום בארנקו, (כן, לאחר חישוים מפרכים של האב), והקטן קונה מה שמתחשק לו, ואז אומר למכולתניק, את היתר תרשום, אבי יבוא וישלם לך.
ועוד לא התחלנו לחלק את השמיכות בממ"ד.

סיגלית 2014

New member
מנהל
קשה לי להבין למה הכוונה

אני "רואה" על פי הסיפור זוג, שניהם עובדים, במקרה זה בן הזוג מרוויח יותר מהאישה.
היא גם מפרנסת אבל לא העיקרית. בנוסף, יש לה ילד. היא תרמה ותורמת למערכת היחסים מבחינה כלכלית.
הוא הסכים ללכת על מערכת יחסים כזו. איני רואה כאן כפייה. אם הוא מתוסכל מכך שחלק מכספו מושקע גם בילד שהוא ילדה של האישה שהוא בחר להיות עימה ומאד מפריע לו, אף אחד לא מחזיק אותו במערכת היחסים הזו.
כמו שכתבתי לה, אני חושבת שיש משהו בדבריו לגבי התקדמות שהיא צריכה לקחת בחשבון. מכיוון שלדעתי זה יוסיף להרגשת העצמאות שלה וימנע (אולי חלקי ואולי באופן מלא) רגשות של פחד מפני עזיבה או שהיא ו/או בנה מהווים נטל.

בין זה לבין חלק מהתגובות כאן יש מרחק עצום ולדעתי חלקן הלכו רחוק מדי עם ההאשמות.
מותר לא להסכים

הוא לא מקבל אותך.

הוא לא מקבל את הילד שלך.

הוא במציואת בעייתית עם עצמו ועסוק כל הזמן בחישובים של "שווי אנושי".

באם הוא לא מבין שהילד הוא חלק ממך - והוא חייב היה לקבל אותו - ואם הוא לא מבין שאת מי שאת.

אין הרבה טעם להמשיך.

טוב שהייתה ההפלה (כך לא תשארי כבולה אליו).

המטרה היא להעיף אותו מהדירה שלך - שיחפש תא עצמו במקום אחר.

לא לתת לו כלום ושום דבר.

אישוניאיש.
פרקטי.

אחי כנראה לא הבנת את רוח הדברים

היא, מקבלת חבילת הטבות ממנו, כפי שנראה הוא תורם הרבה יותר לקשר והיא זאת שפסיבית, לא רוצה להתקדם ולא ממש רוצה להתאמץ.
&nbsp
הבחור הוא זה ששוקל להעיף אותה כי פשוט נמאס לו לסחוב הכל על הגב שלו לבד.
&nbsp
הבחור בצדק לא רוצה לפרנס ילד שלא שלו. לא רשום פה שהוא לא מקבל אותו.
אבל זה לא התפקיד שלו לגדל אותו ולפרנס אותו.
&nbsp
כנראה שלא הבנת את התמונה, היא זאת שעומדת לעוף אם היא לא תשנה משהו.
&nbsp

הדירה שלה על שמה

הוא עף.

לו יש בעיה של פשיטת רגל.

בעיני אם אתה לא מקבל את הילד של הבן זוג שלך - אתה לא קיים.

אין קבלה של בן זוג בלי קבלה של הילד.

אין דבר כזה שיוויון בהכנסות - הוא מכניס יותר ? יופי.

הכול ניבלע באיזון משאבים.

אתה בעיני סוג של זומבי הזוי שחש את עצמו חכם כי הוא פגוע וקוצני. אבל זה אני.

אל תיקח את זה אישית מידי.

אישוניאיש.
מומחה לתעופה.

זה לא משנה על שם מי הדירה

כמו שאמרת באיזון משאבים - חצי ממנה היא שלו.
&nbsp
הוא היה בפשיטת רגל כי כנראה הרים עסק, ניסה להצליח, לקח סיכון והתאמץ.
גם היום הוא מרוויח פי 2 ממנה, הוא זה שסוחב את העסק הזה.
אף אחד לא אמר שהוא לא מקבל את הילד, להיפך. הוא פשוט רוצה חלוקה יותר שוויונית. זכותו.
&nbsp
חלוקה יותר שוויונית לא בהכרח מדברת על משאבים כספיים,
הוא מרגיש שהוא נותן יותר ומקבל פחות.
&nbsp
לכל אחד חשוב משהו אחר, לאחד חשוב יותר סקס, לאחד אחר חשוב שהבית יהיה נקי ולמשהו אחר שיהיה אוכל חם, ואחד בכלל רק רוצה שיקשיבו לו ואחד אחר רוצה שרק יעזבו אותו בשקט ויתנו לו לשחק במחשב או לצאת עם חברים. כל אחד והעדפותיו.
&nbsp
אז זה לא משנה מה הסיבות, התוצאה היא שהוא מרגיש בחוסר.
עכשיו שהוא במצב של הרגשת חוסר, להוסיף למשוואה ילד היפראקטיבי ובעייתי שלא שלך, ונדרש ממך להכיל את זה - זה לא פשוט. זה מוסיף למאזן הנקודות השליליות. (מבחינתו, כמובן מבחינתה הוא מושלם ואין שום בעיה איתו - ככה זה עם ילדים - זה כמו פלוצים, כל אחד אוהב את שלו)
&nbsp
בהערת אגב, אני בטוח שאם המצב היה הפוך, היינו רואים הרבה יותר בעיה שלה להכיל את הילד שלו במיוחד אם הוא היה גר איתם כי לרוב גם אם המשמורת היא משותפת בסיס הילדים הוא לרוב אצל האמא.
&nbsp
לענייננו, הבחור אצלנו מרגיש בחסך, חוסר שוויון ותסכול שאם המצב לא ישתנה הזוגיות הזו תחדל מלהתקיים.
&nbsp
אני בטוח שהוא מקבל את הילד. אין לי ספק בכך.
מה זה קבלה של בן זוג בלי קבלה של הילד? מה הוא צריך להשתחוות להוד מעלתו כי הוא בחר באימו כבת זוג? האם הוא צריך למלא כל גחמה שלו ולספוג כל חוסר כבוד וזלזול כלפיו למרות שהוא נושא בנטל לגידולו ואין לו חובה מוסרית ו/או כלכלית כלפיו?
אני חושב שקצת איבדת את זה, הוא לא אבא שלו, יש לו אבא וגם אם הוא לא היה בחיים הוא לא יכול ולא צריך להחליף אותו.
&nbsp
מה שאתה לא מבין אולי, זה שאם הוא יעזוב אותה מצבה יורע בהרבה מהמצב הנוכחי.
&nbsp
לפעמים לא יודעים להעריך את הטוב רק אחרי שהוא הולך
אז או שהיא לא באמת אוהבת אותו כמו שהיא מתארת וזה סידור נוח לה.
&nbsp
לגבי הדירה, ברור לך שהוא זה שהרים אותה ליכולת הכלכלית הזו כי אני בספק כמה היא הייתה יכולה להגיע לדירה בעצמה שהיא עם שכר מינימום ואבא שלא משלם מזונות
וגם היא מציינת בפירוש שהוא יכל לקחת משכנתא בלעדיה. וכנראה היא התעקשה שהדירה גם תהיה על שמה.
&nbsp
לצורך העניין הדירה שלהם תתחלק חצי חצי כמו כל הזוגות האחרים, והדירה לא צריכה להיות שיקול שלהם להיות ביחד.
&nbsp
אז אני מסכים שאין דבר כזה שוויון בהכנסות, אבל בהחלט יש שיוויון במאמץ המשותף לחסוב את האלונקה.
&nbsp
אני לא נכנס לביטויים אישיים, זה לא מעיד עליך דברים טובים.
אם אתה כל כך מתעקש, אתה מוזמן להכיר משהי גרושה עם 3-4 ילדים, לעבוד קשה מהבוקר עד הערב כדי לפרנס ולגדל את כולם.
&nbsp

אם היה בתהליך של פשיטת רגל ...

יש סיכוי לא רע שזה רשום על שמה בלבד - והוא הצהיר שאין לו רכוש כלל.

אז הוכל משנה.

אישוניאיש.
הכול משנה.

Shiriishere

New member
תגובה

היי סופי,
את מתארת פה סיטואציה לא פשוטה להתמודדות. עם זאת, כל הכבוד על האומץ לבטא אותה ולבקש סיוע. איך הגבת לבקשה של בן זוגך וכיצד הוא הגיב בחזרה?

SupermanZW

Well-known member
זה מורכב

לקחת משכנתא על שמך בלבד עבור דירה בה חיים שניכם, מן הראוי שיחזיר לך מחווה שוות ערך. מכיוון שמאז התאושש מפשיטת הרגל והגיע למצב בו הוא מרוויח פי 2 ממך, כדי לאזן, רצוי (למרות שלא ניתן לכפות עליו) שיחזיר לך מחצית ממה ששילמת על הדירה.

הוא צודק בכך שבנך מלפני שהכרת אותו אינו הבן שלו, אך אלמלא לקיחת המשכנתא על שמך לו לא היה היכן לגור, לכן, אם הוא לא מוכן ללכת לקראתך כפי שהלכת לקראתו ועשית מעל ומעבר למרות שלא היית חייבת הוא לא ראוי לך.

את האב הביולוגי עלייך לתבוע במידה ואינו מוכן לשלם מזונות, כולל רטרואקטיבית על התקופה בה לא שילם, שהיה בחו"ל אינה פוטרת מתשלום מזונות עבור ילד.

לאור העובדה שבזכותך הוא גר בדירה ששייכת גם לו למרות שרק את שילמת אין לו זכות לדרוש ממך דבר, אך בין השורות, אני מבין (למרות שלא כתבת) שאת מפחדת שאם יעזוב ידרוש גם מחצית מהדירה עליה לא שילם וזה בהחלט סיכון משמעותי שאיני יודע האם הוא פתיר.

מהודעתך נובע שלא רק שאינו מדהים, אלא נפלת מן הפח אל הפחת.

מאחל לך שתצליחי למצוא פתרון לבעיה.

דנדין40

New member
פעם למעלה ופעם למטה

דומה בסיפור האהבה הזה כי האהבה היא זו שתלויה בדבר.
בעוד שהסיפא של הפוסט שלך הינה על כך שאת זו הנחותה הרי שמי שהרים אותו בהתחלה היה זו את.
והוא לכאורה אינו מבין את זה ואינו מעריך זאת שבהתחלה היה לך קשה ולכן לא ניסית לשנות אותו ואין ספק כי כעת את בעיניו נחותה למרות שבעיניי את הכי גדולה שיכולה להיות כי הרמת אדם מעוני ובנית אותו בחוכמתך למה שהוא היום.
מבלי להביט על מה שכתבת בנושא אהבתך אליו היתי פשוט מעיף אותו לכל הרוחות.הוא אינו ראוי לך.

כדאי וטוב להתקדם בחיים, אבל צריך לעשות מה שמעניין אותנו. נסי למצוא לעצמך מגמות שחשובות לך. אולי תלמדי נושאים שמעניינים אותך ואחר כך תעבדי בהם. עשי מה שתוכלי ומה שטוב לך, אבל השתדלו לחלק את העבודה ואת ניהול הבית באופן הגיוני.

מצב
הנושא נעול.
למעלה