מה יהיה עם האנלוגי?

יובליק

New member
אתם זה את ונופו

או שבכל זאת לא הבנתי.. בסדר גמור, בדיקת דיבור היא לא חלק מהגרף לא אמרתי שכן (לפעמים היא חלק מהאודיוגרמה). את רוצה להמשיך את הדיון בפרטי? נראה לי שהוא כבר מוצה..

לא כולם בגיל המעבר בירידה השמיעה

מה שציינת על גילאים 40 ומעלה או 60 ומעלה בירידה השמיעה.... לא כולם, תלויי שאיך הם חיים בסביבה רועשת או הזדקנות או לחץ או שיש מהרבה סיבות ולא קשור לגיל בכלל!! בלי עין רע אבא שלי בן 86 ואימי בת 72 ומובן אני מחייך בלי עין רע שהם ניראים טוב בגיל יחסית ולא רואים עליהם שהם מבוגרים ובכל זאת הם שומעים טוב מאד ואין להם בעיות בשמיעה ואין להם שום בעיה בירידה שמיעה, מדובר שירידה השמיעה שיש סיבות לסביבה רועשת, לחץ עבודה.. ומה שציינו כאן שהשמיעה זה בשביל לשמוע ולהבין אבל לא מדובר שלהבין כדי לדבר כמו שומעים, המכשיר שמיעה עוזר לשמוע את סביבה, צלילים ,קצב וכו' ובשביל דיבור אז תלך לשיעור דיבור ותלמד להשתפר זה יעזור ואין בזה בושה... הרבה הולכים על זה :) אם אתה אומר שאתה רוצה מכשיר שיתאים לך ובשביל זה תלך לבדיקות שמיעה ולחנויות שמיעה.. תקח ניסיונות של כל מיני סוגי מכשיר שיתאים לך, או הצעה טובה שאתה רוצה להשתפר בשמיעה ודיבור אולי תנסה בהשתל שבלול ושיעור דיבור.. כל אחד עם הסיבות בעיות שמיעה ואין קשר בכלל לגיל!! זהו אין לי במה להוסיף ושיהיה לך המון בהצלחה ממני מקסים כהן

יובליק

New member
אתה צריך לקרוא הודעות קודמות

שתל שבלול בכלל לא מתאים לי ואני לא צריך ללמוד לדבר אני צריך אם אפשר ללמוד להבין אנשים כי לפעמים קורה שאני לא מבין אבל לא נראה לי שיש קורס ללמידת הבנה .

אוקי

אני לא יודעת על סמך מה אתה מדבר אבל אני מדברת על סמך ניסיון אישי שלי ושל כל החברים החירשים הסובבים אותי. אני מתחרשת, פעם הייתי מבינה דיבור הרבה יותר טוב. היום אני כבר חירשת, ואני בקושי מבינה דיבור ובקושי מפענחת מילים רק כשאני קוראת שפתיים בשילוב שמיעה אני מבינה מצוין ולאחרונה עקב עבודתי במפעל רועש בלי מכשיר שמיעה באוזן גיליתי שיכולת קריאת השפתיים שלי השתנתה באופן מדהים אבל זה לא קשור... הרמת שמיעה שלי 95, בנאדם שנולד ככה לא יצליח להבין מילים שלמות בחיים, רק עלי ידיי הגברת הצלילים ועל ידיי מאמץ ותרגול. המכשיר שמיעה לא יגרום לו בחיים להבין!!! יש לי חברה שהיא אפילו שומעת יותר טוב ממני נולדה עם רמה של 75-80 בערך והיא מרכיבה מכשיר כמו שלי, והיא לא מסוגלת להבין מילים בכלל, רק אם היא מתאמצת ממש. המכשיר לא יגרום לך פתאום להבין מה אומרים כשאתה לא מסתכל!!! אין דבר כזה!!! אתה יכול לשמוע במכשיר הכי חזק בעולם אבל זה לא יגרום לך להבין מה אומרים ברדיו אם המוח שלך לא מאומן להבין ולפענח מילים!!! בקשר לדיבור בטלפון, אני משתמשת במצב T הרי אני כמעט חרשת איך אוכל לשמוע במצב רגיל??? בהתחלה לא הבנתי את חבר שלי בכלל ולקח לי המון המון שיחות להבין מילים בודדות, ואחרי זמן מה התחלתי להבין אותו יותר טוב. האם אתה טוען שזה בגלל המכשיר שלי?? זה בגלל המצב T??? מה הוא קסום יש בו אישהו קסם שגורם לי להבין פתאום??????? ברור שהאדם צריך לדבר בצורה ברורה אחרת איך נבין!?

יובליק

New member
אין לך אמונה בטכנולוגייה ?

הרי כבר אמרתי שאם את לא מבינה מילים מסויימות זה לא אומר שאת המילים האלה לא תוכלי להבין בכלל, זה לא אומר שאת המילים האלה המוח לא יכול לפענח בכלל, פשוט צריך לדבר יותר ברור וזהו. הסיבה שצריך לדבר יותר ברור היא שהאוזן הבעייתית לא מעבירה את מלוא האינפורמציה הקולית ולכן דיבור ברור יותר מעביר הרבה יותר אינפורמציה ומקל יותר על המוח לפענח. יש אפשרות שמכשיר השמיעה שלנו בעתיד יידע לפענח דיבורים של אנשים שונים ואפילו בשפות שונות ולשדר לנו תרגום חד וברור, הטכנולוגייה היום מסתמכת בעיקר על אקולייזר דיגיטלי שיכול לשנות את עצמו בכל רגע ורגע ולדבר הזה קוראים "מכשיר עם אינטליגנציה מלאכותית". זה שפעם הבנת דיבור הרבה יותר טוב מאשר היום (בגלל היותך מתחרשת) זה רק מוכיח את הטענות שלי מההודעות הקודמות, ירידה ברמת השמיעה מגבירה את הסיכויים לירידה בהבחנת הדיבור. מה קסום במצב T? מצב T מעביר לך את כל האינפורמציה הקולית מהמקור מהטלפון ישירות למכשיר השמיעה וזאת בהשוואה למצב הרגיל בו הקול בוקע מהטלפון אך לא כולו מגיע לחור הקטן הזה שיש לך במכשיר (המיקרופון). אמרת שלאחר הרבה שיחות עם החבר פתאום התחלת להבין אותו (לא הבנתי אם זה לפני או תוך כדי שימוש במצב T), יש אפשרות שהחבר שלך התרגל לדבר איתך בצורה יותר ברורה, זה קורה להרבה אנשים שיש להם חברים כבדי שמיעה והם לומדים לדבר עם הבנאדם יותר ברור, זה קורה כמעט אוטומטית, גם אצלי זה ככה .

פיטפטו

New member
בקשר לשיחות בטלפון..

התופעה מוכרת לי, אבל נראה לי שזה לא רק שהפרטנרים לשיחות לומדים לדבר יותר ברור, אלא שגם האדם לקוי השמיעה לומד/מתרגל לזהות את טון הדיבור הספציפי של פרטנר מסוים לאורך זמן כתוצאה של נסיונות חוזרים ותרגול וכך ההבנה משתפרת.

יובליק

New member
לא ידעתי שידעת

אני אישית לא משתמש במצב T בשיחות טלפון, אני מצליח להבין כמעט תמיד (למזלי הפלאפון לא גורם למכשיר שלי לצפצף או לרעוש להבדיל מפלאפונים אחרים (של חברים) שיצא לי להשתמש בהם). בכל מקרה עם אנשים חדשים תיהיה לך עדיין בעייה להבין פה ושם או שאם את יושבת במסעדה רועשת בקושי ניתן להבין על מה מדובר, וזה מה שחשוב בעצם, אי אפשר ללכת וללמוד את כולם ואת כל המצבים, אנשים ששומעים לא עושים דברים כאלה, זה בהם להם טבעי. השאיפה היא להפוך אותנו לכמה שיותר זהים מבחינת שמיעה לאנשים שומעים, זאת המטרה והשאיפה של מכשירי השמיעה וכל יצרן וקלינאי\ת תקשורת יגידו לך את זה.

כל הכבוד

אז מכשיר עם איטליגנציה מלאכותית שקיים היום בשוק יתן לך שמיעה כמה שיותר קרובה לשמיעה טיבעית. לי יש מכשיר דיגיטלי ואני משקיעה ואשקיע שעות רבות בללמוד לשמוע ואני מצליחה ונלחמת על כל שריד שמיעה שנותר לי ותמיד מסתובבת עם MP3 ואני לא מכירה אף חרש עם רמת שמיעה כמו שלי שמסתובב עם MP3 כי אני יושבת ומקשיבה למילים ולומדת איך המילים נשמעות בתוך המוזיקה ומנסה להבדיל בין כלי מוזיקה שונים ומנתחת ומנתחת כל צליל ככה אני מלמדת את עצמי לשמוע וכשיש שיר ברדיו אני ישר מזהה אותו כמו שומעת לפי הצלילים הראשונים של השיר ואני כבר יודעת איזה שיר זה ואף קלינאית תקשורת לא לימדה אותי את זה הכול לבד פעם ישבתי עם קלינאית תקשורת אחת והיא ביקשה ממני להביא קלטת של שירים שאני אוהבת וישבתי אצלה במשרד והיא הפעילה את הטייפ ונדהמה מרמת ההבנה שלי תהיה לי בעיה תמיד להבין בנאדם חדש שאני פוגשת, כל החיים שלי זה ככה אבל מה אני עושה? מתרכזת בצורת הדיבור שלו ולומד את השפתיים שלו ואחרי מס' פגישות אני מתרגלת לדיבור ולתנועות שפתיים ככה אני לומדת להבין את השפתיים של הבנאדם בטלפון אני כמעט ולא מדברת עם אחרים, כי אני בקושי מבינה אנשים אחרים ופשוט לא נעים לי כךל הזמן לבקש שידברו ברור אני שומעת את הקול שלהם נקי וברור מאוד אבל המוח לא מסוגל להבין מילים אז אני נמנעת משיחות עם זרים אבל אנשים מוכרים לי, אני מכירה כבר את טון הדיבור שלהם ולרוב הם לא צריכים להתאמץ איתי במיוחד. למדתי להכיר את הקול שלהם ואת סגנון הדיבור שלהם בגלל זה אני יכולה לדבר שעות עם חבר שלי בטלפון. במסעדה רועשת אני אבין רק מקריאת שפתיים. לא חושבת שקיים מכשיר שיוכל לגרום לנו לשמוע טוב את הבנאדם שאנחנו רוצים לשמוע מתוך כל הערבוביה של הצלילים. אדם עם שמיעה רגילה כן יכול להתעלם מרעשים ודיבור של אחרים ולבחור להקשיב למישהו אחד. בקיצור כל המגילה הזאת באה להראות לך, שכן אפשר ללמוד. זה מה שאני עושה 24 שעות ביום אני לומדת כל הזמן דברים חדשים וצלילים חדשים וכל יום מעניין יותר. מצב T הוא בעצם מעלים לך את כול קולות הרקע בחוץ ואתה יכול לשמוע רק את הטלפון, וזה מאוד עוזר להתרכז בשיחה. זה פשוט יתרון ענק שיש לי על השומעים... אני מסוגלת לדבר באמצע מסיבה ומסוגלת לדבר באוטו נוסע עם רדיו דלוק ו5 נוסעים שמפטפטים, כי אני פשוט לא שומעת אותם, רק את הטלפון. אז למה לא לנצל את היתרון הזה??? אם בשיחות טלפון אתה מצליח להבין "כמעט תמיד" למה לא להפוך את זה ל- "אני מצליח להבין תמיד" עם מצב T המופלא???

יובליק

New member
תשובות

קודם כל אנחנו לא בדיוק חירשים, אנחנו כבדי שמיעה ואני מאחל לך שהמצב אצלך לפחות ימשיך להישאר כמו שהוא עכשיו אם לא ישתפר . גם אני יכול להסתובב עם MP3, אני משתמש לפעמים במערכת של סנהייזר (עם הלופ) ואני מבין חדשות בצורה טובה מאוד, אף פעם לא נהנתי מרמת הבנה שכזאת בחדשות, וגם במוזיקה אני מבחין יותר ויותר בפרטים שלא הבחנתי בהם קודם, אין ספק שמצב T הוא אחלה של מצב רק שהוא לא רק מנצל את העובדה שאין רעשי רקע ושומעים רק את המקור אלא גם שבאמצעותו כל האינפורמציה הקולית מגיע לנו לאוזן וזה להבדיל מלשמוע מהטלוויזיה שגלי הקול שלו מסתובבים בחדר ורק חלקו מגיע אלינו לאוזן (או יותר נכון לחור הקטן שבמכשיר). הפלאפון שלי לא תומך במצב T, למכשיר שלי אין מצב T+M משולב אז גם אם הפלאפון שלי היה תומך בזה הייתי נאלץ כל הזמן ללחוץ על הכפתור במכשיר בשביל לעבור ממצב אחד למצב אחר אבל במקום זה אני מעדיף להשתמש בפלאפון כמו אנשים רגילים, אני מצמיד את הפלאפון לאוזן כרגיל ומצליח כמעט תמיד להבין מה אומרים מבלי לנחש אז ברור שזה הכי פחות מטריח והרבה יותר נוח בשבילי. בטלפון אני כמעט ולא משתמש, מה אני ארכוש טלפון מיוחד שבקושי אני משתמש בו? (ועוד טלפון מגושם) אני לא אומר שלא צריך לנצל את היתרון של מצב T פשוט יש גבול למה שניתן לעשות איתו, הלוואי והייתי יכול להשתמש במצב T בשביל להבין את החברים שלי במסעדה מבלי להשתמש במערכת FM ולבקש מכל החבר'ה לדבר אל המיקרופון שבאמצע השולחן ... באמת כל הכבוד לך שאת מסוגלת ללמוד דיבור של אנשים ולהיעזר גם בקראית שפתיים, אני ניסיתי לקרוא שפתיים ולא הלך לי כמו שצריך, אני מניח שזה לוקח הרבה זמן כמו שתיארת אבל עדיין עדיין זה לא זה.. יש לך משפחה שאותם את בטח כבר מבינה מעולה ויש את החברים הקרובים שגם אותם את מאוד מבינה והאמת שגם אצלי זה ככה, את המשפחה שלי והחברים המאוד קרובים שלי בדר"כ אני תמיד מבין אבל את החברים הרחוקים או האנשים שאת בקשר ידידות איתם או אנשים שאת רואה רק פעם בשבוע או בחודש או בשנה, חברים לעבודה שהשיחה שלך איתם אולי מסתכמת לרוב ב"בוקר טוב" ו"יאללה ביי" ורק לעיתים רחוקות את מנהלת איתם שיחה של כמה דקות אנשי תמיכת אינטרנט או טלפון או כבלים או כל דבר אחר שאת מתקשרת אליו ועוד... את כל האנשים אלה והמצבים האלה קשה ללמוד ובחלק מהמקרים מדובר במצבים חברתיים וכל פשלה בהם עשוייה להשפיע בצורה שלילית על המשך הקשר. הבאת דוגמא של הטייפ שהוכחת את עצמך שאת מבינה בו את המילים אבל זה לא חוכמה כשמקשיבים לשיר הרבה פעמים ולפעמים אולי גם מכירים מראש את מילות השיר (אולי זה היה כתוב בחוברת שבאה עם הקלטת או הדיסק) . אבל כשישימו לך שיר חדש את לא תביני בו חלק מהמילים, זה לא המצב הטבעי . שוב נביא את הדוגמה של המסעדה, המסעדה רועשת ובקושי מצליחים לשמוע את החבר'ה, את ציינת שבמקרים כאלה את נעזרת בקריאת שפתיים, אני לעומת זאת לא יכול להבין כלום גם מקריאת השפתיים, אם יהיה קורס לזה אני אלך אליו . אז זאת הבעייה, יש מצבים שבהם אנשים (בעיקר כבדי שמיעה כן?) לא יכולים להבין כלום והאמצעי היחיד שלנו להבנה זה עזרים חיצוניים כמו מערכת FM ומכשיר שמיעה. השאיפה שלי ושלך היא להבין כמו אנשים ששומעים, הדרך היחידה להשיג את השאיפה הזאת או להתקרב אלייה כמה שיותר היא באמצעות העזרים החיצוניים ולכן ככל שאלה משתכללים המטרה שלנו יותר ויותר קרובה, לפי דעתי המכשירים שיש כיום הם טיפה משוכללים ולא יותר מהסיבה הפשוטה שהם תורמים במקצת להבנת הדיבור אך לרוב תורמים להקלת כאבי הראש... לדעתי מתישהוא יפתחו מכשיר חכם באמת שימלא את תפקיד האוזן שלנו ואפילו בצורה טובה יותר שהרבה אנשים (גם שומעים) ישתמשו בהם.

משום מה,

אני לא מסוגלת להבין חדשות או אדם שמדבר ברדיו או זמר ששר אם חבר שלי יתחיל לשיר לי יקח לי הרבה זמן להבין על מה הוא שר אני פשוט לא מצליחה להבין בלי קריאת שפתיים. בגלל זה זה פשוט מדהים רמת ההבנה שלי בטלפון. וכן כשאני שומעת שירים, תמיד אני נעזרת במילים של השירים, בלי זה אין שום סיכוי שבעולם שאני יבין מילה וחצי. אבל מה שמדהים זה שאחרי 3-4 פעמים שאני שומעת שיר בשילוב עם המילים אני כבר מסוגלת להבין מה שרים... אני לא אזכור את המילים ותוך כדי שמיעה אני אזכר ואז "אההההה" אני מבינה... זה סוג של זכרון שמיעתי שפיתחתי באופן טיבעי...... בקשר למצב T... יש לי פלאפון של TELIT. שמתי לב שפלאפונים עם רמקול פנימי עובדים ביחד עם מצב T. וכול הדגמים של TELIT עובדים עם מצב T כי היה לי דגם יותר ישן ןשידרגתי אותו. אז לא צריך ללכת ולקנות פלאפון מיוחד ומגושם. הולכים לחנות ומבקשים טלפון עם רמקול פנימי מנסים אותו בחנות עם מצב T, והופ יש לך טלפון משוכלל דור שלישי עם מצלמה והוא עובד עם מצב T!!! ולי אין שום בעיה להזיז כפתור קטן במכשיר לפני תחילת שיחה... זה אחד הסיבות הכי טיפשיות להימנע משימוש במצב הזה לפני מצב T גם אני הייתי כמוך מצמידה את הטלפון מכשיר ומדברת... וזה היה קשה כי בסביבה רועשת אין מצב לשמוע את הפלאפון...

יובליק

New member
שחכתי להוסיף משהו

מכשירי שמיעה דיגיטליים נחשבים לדעתי לאלה שמספקים "שמיעה טבעית" בכך שהם מצליחים להנחית רעשי רקע אך עבורי שמיעה טבעית היא שמיעה ללא התערבות דיגיטלית שמעוותת לרוב את הצלילים, שמיעה טבעית עבורי היא הגברה בלבד של הסאונד הסביבתי הקיים ואת זה נותן דווקא המכשיר האנלוגי . יש להבין גם שאני לא מאלה שמעוניינים בהנחתת רעשי הרקע, הבעייה הכי גדולה אצלי זה פה ושם בהבנת הדיבור . מכשיר עם אינטליגנציה מלאכותית מפגר פי אלף מאוזן תקינה.

ממש לא

חחח הצחקת אותי שמיעה תקינה זה שמיעה סלקטיבית. זה מה שאין לנו הלקויי שמיעה. מכשיר שמיעה דיגיטלי מספק לנו את השמיעה הסלקטיבית. ואם אתה רוצה הגברה של רעשי רקע, לך לקלינאית תקשורת והיא תחבר לך את המכשיר למחשב ותוכל לכוון את זה בדיוק כמו שאתה רוצה לשמוע. רוצה לשמוע את הרעש של המזגן? בבקשה. המכשיר שלי מבליט קול של אדם הרבה יותר מקולות אחרים. אז למה הוא מפגר פי אלך משמיעה תקינה???

יובליק

New member
אז זהו? סוף סוף יצרו מכשיר

שהוא תחליף לאוזן אנושית? הגזמנו ... אין מה לעשות זה עניין לוויכוח, חלק מהקלינאים טענו שהצליל ששמעתי מהאנלוגי הוא הצליל שהתרגלתי אליו והוא אינו הצליל הטבעי חלק טוענים שמדובר רק בהגברה ותו לא, וויכוח נצחי, מה שחשוב שכל אחד יתאים לעצמו את המכשיר שמתאים לו. לדעתי המכשיר שלך (ושלי לצורך העניין) מפגר כי בסביבות ומצבים מסויימים הוא לא יבליט את קולו של האדם שאת מדברת איתו כמו שעושה אוזן תקינה.

יובליק

New member
ואגב יש אנשים גם שמעדיפים

פטיפון על פני CD אבל בכל זאת גם אני חושב שהטכנולוגייה המתקדמת היא יותר עדיפה פשוט לא כרגע ולא במקרה שלי ואני מקווה שזה ישתנה בקרוב . אמנם שיחה אחד מול אחד היא קלה ביותר אבל אני מת כבר לפתרון שיאפשר גם שיחה אחד מול חמישה כשברקע 20 מדברים בהבנה טובה מבלי להשתמש (לכפות?) במכשיר FM ורמקול לסחוב אותו לכל מקום... (לא שיש לי כזה ולא שאני רוצה כזה)

המרחפת

New member
גם אתה מאוהבי הפיקו פורטה?

הייתי עצובה מאד לשמוע שהפסיקו את הייצור שלו, היות והוא נותן לי תוצאה מצוינת, אכן שמיעה טבעית. אני שומעת כמעט את כל הצלילים ומפספסת סקאלה מאד מצומצמת (צלילים גבוהים מאד כמו ציוץ ציפורים וצלילים נמוכים חלשים כמו זמזום של אינטרקום). מעבר לזה הבעיה שלי היא הבנת הצלילים ולא שמיעתם. הפיקו פורטה של פונאק הוא המכשיר האידיאלי בשבילי וכמו שכתבתי, כואב לי שהפסיקו את ייצורו. דעתי כדעתך, המכשירים הדיגטליים נתנו לי תוצאות גרועות מאד במיוחד לאור איכות השמיעה הגבוהה שסיפק לי הפיקו פורטה ותוכיח העובדה שקניתי אותו כבר פעמיים (עד אז החלפתי מכשיר בכל קניה). מה עשיתי? דבר ראשון, שמור אצלי הקודם, שהתקלקל בגלל בעיה במגעים. ביום שיגיע גם זמנו של הזוג שאני מרכיבה כעת ובמידה שלא יצאו עד אז לשוק מכשירים דיגיטליים שכן עונים על דרישותיי, אהיה מוכנה להשקיע כסף רב בתיקון של ההוא עם המגעים, משל קניתי מכשיר חדש. אני מעריכה שאהיה מוכנה להשקיע אף 1,000 ש"ח, 1,500 לכל היותר. לבינתיים משקיעה בשמירה מיטבית על המכשיר שיאריך חיים (שלוש שנים זה תוחלת החיים של המכשיר אצל ילדים שמזיעים, משתוללים בחול ונוטים לתאונות בסגנון מכשיר באסלה או כניסה לבריכה/ מקלחת איתו. כל השלושה הנ"ל קרו לי. מבוגרים עם תחזוקה אחראית יותר מסוגלים להחזיק את אותו מכשיר 7 שנים, ופגשתי גם כאלו שחיו עשר שנים) ומקווה שעד שימותו לי כל המכשירים, ייצרו כבר דיגטליים שלא יוצרים בעצמם רעשי רקע, ולא מחליטים בשבילי מה אשמע ומה לא.

למעלה