מקבצי הנדבות

אייני

New member
לא הבנת אותי...

אני מסכים שזוכרים אותי כחרש, אני פשוט לא רואה בזה "יתרון" או "דבר טוב", כמו שאת רואה... אני לא אוהב שזוכרים אותי בתור "החרש ההוא" ואני לא רואה בזה יתרון על פני שומעים... ועצם העובדה שזוכרים אותך כחרש - בהתחשב במיתוג שלו - כבר קצת פוגע באיך שזוכרים אותך. בכל מקרה, אכן, זכותו של כל אחד לצדד בעד או נגד ניתוח השתל. לא אמרתי מילה כנגד זה, רק תיקנתי אותך לגבי מספר דברים
אני מקווה שזה לא מפריע לך או משהו... אותם אלה שדיברתי עליהם שדוברים בשפת הסימנים - הם מדברים בה מילדות, וגם את ניתוח השתל הם עשו בגיל צעיר מאוד
ככה שזה לא הכי נכון מה שאמרת. פשוט - הסיבה לכך שמעדיפים (שימי לב - מעדיפים. לא אוסרים... אי אפשר לאסור את זה, אחרי הכל, זה לא שאם תדברי בשפת הסימנים השתל יתפוצץ לך בראש
) את הדיבור הרגיל זה כי רוצים לעודד שימוש כמה שיותר בשמיעה, זה הכל. אין שום איסור לדבר בשפה הזאת, פשוט רוצים לעודד יותר אימוני שמיעה יומיומיים. בנוסף, השתל קיים כבר למעלה מארבעים שנה. אני לא יודע כמה בדיקות את רוצה, אבל אם משתמשים בו עד היום, סביר להניח שהוא דיי טוב
כמובן שאין כזה דבר 100% הצלחה, וזה תלוי בחברות וכד', אבל עדיין - רוב הסיכויים שהשתל הקיים קיום הוא בטוח להשתלה, לטווח הקצר וגם לרחוק. (מה שכן, יכול להיות שבעתיד יגלו שהוא מעלה סיכונים למשהו מסויים, כמו שמגלים על כל דבר היום
כבר צחקתי עם חברים שלי שעוד מעט לא יהיה אפשר לאכול כלום, כי כל דבר מעלה סיכון לאיזו שהיא מחלה
)

שפת סמנים זה חלק מיופי בריאות אדם..

אייני תזמין אותי אליך לשכונה שלך לדקה בבקשה נראה מי ירים שומעים את ידיים אם לא אפזר כדורים יריות אויר לשומעים עוד יזכרו אותך חרש ולא אייני!

לאייני - רק דבר אחד להגיד:

אני נהנית שאתה מתקן את דבריי ומביע את דעתך. לא אוסיף בנושא השתלים - אני את דעתי כבר הבעתי. רק חבל שאינך רואה יתרון כשזוכרים אותך כחרש ( תודה על ההבהרה לדבריך הקודמים ) - איך שאתה רואה את עצמך, גם האחרים יסתכלו באותן העיניים עליך. זוכרים אותך כחרש, על זה אנו מסכימים. אם זה יתרון או חסרון? תלוי איך אתה מסתכל על זה...

אייני תצא מחלל שמיעה..

אייני חרש אייני חרש אייני חרש אייני חרש...מה מה מה מה תשמע חרש אייני..יש נטייה להתחרשות ולא מסמנים כמו שיש הומו מתבייש או לסבית בארון..אייני אל תתבייש אנו חרשים איתך כמו משפחה חמה דואגים שיהיה לך מתורמנית..שיהיה לך סל תקשורת לטובתך עתידך..אל תפחד משומעים שומעים מכבדים אייני רק אם ידעו שאייני חרש חרש ירגיש אייני מלך שומעים...................אייני זה הזמנך לשבת עם משפחת אייני שומעים ותגלה למשפחת אייני שאייני חרש אנו נתמוך בך נשלח לך סיעו תמיכה שפת סמנים למשפחת אייני חרשים..הצעה ברכה לבית משפחה אייני לתלות ברכה איות אצבעות בסלון..לתלות שתיי זרועות ידיים חתוכות לקיר..מכל פעם תצעד גאה בעצמך חרש...אל תתבייש אחי אייני חרש..

אייני

New member
פספסת אותי לגמרי

קודם כל, אני לא מתבייש בחרשות שלי. מצד שני, אני גם לא גאה בה. אני מקבל אותה כעובדה קיימת ופועל כדי להתגבר עליה. בסופו של דבר, זאת נכות, ואני רוצה להצליח לחיות חיים טובים איתה. אני רוצה להוכיח לעצמי שאני טוב לא פחות מהשומעים (בעזרת המעשים שלי, כמובן, לא בעזרת הקשקושים האלה שכתבת שאין כזה דבר חרשים רעים אבל יש שומעים רעים, או משהו כזה). בגלל זה אני לא רוצה סתם להישען על סל תקשורת או משהו. אני מקבל את סל התקשורת כדי שישווה אותי לשומעים, אבל אני לא אשפיל את עצמי ואחיה עליו או משהו כזה. זאת גם הסיבה שאני בחיים לא אציג את החרשות שלי כדי שהשומעים יעזרו לי ויכבדו אותי, כפי שכתבת. מצטער. אני רוצה שיכבדו אותי כי אני אדם. לא כי אני חרש. אם לפי ההגדרה שלך, כדי לא להתבייש בחרשות שלי, אני צריך להתנהג כמוך, לחיות על חשבון אחרים ולנצל את החרשות שלי כדי להשיג דברים שלא מגיעים לי - אז אני כבר מעדיף להתבייש בחרשות שלי. זה, בכל אופן, כבר עדיף על להתבייש באישיות שלי.

אייני,שיחקת אותה חביבי!

מעריצה אותך
,וממש לא בגלל שאתה חירש,(להיפך כן בגלל שאתה חירש
סתאאאאאאאאם) צודק ,גם אני לא אוהבת את ההרגשה שזוכרים אותי בתור חירשת. ועושה ומתנהגת כמו אחת שלא חירשת בכלל,כי ככה טוב לי! ותאמין לי,יש במה שהוא אומר משו,אולי הוא מקצין מידי אבל....הלוואי והייתי יודעת "להוציא" מהחירשות שלי ולנצל אותה טוב יותר. כמו שזה נראה,יש חירשים שמנצלים את הנכות הזו למטרות שלהם,ומצליחים להוציא משהו.... אם אתה מבין למה אני מתכוונת.

אייני

New member
חחחחחחחחחחח, תודה../images/Emo3.gif

וכן, אני יודע על מה את מדברת, לנצל את הנכות וזה. וול, אין לי התנגדות לזה אם זה נועד להשוות אותך לשומעים, אבל אם זה כבר בא כסתם, במקום להתאמץ, אז חבל, וזה סתם.

כל הכבוד

מגיע לאנשים שמוכרים בובות ומתפרנסים מזה בכבוד הם לא עושים שום דבר רע אבל נתקלתי בחירשים צעירים שמקבצים נדבות בצורה ממש לא מכובדת נסעתי על קו מסוים באובוס קבוע לבסיס וכל פעם ראיתי בחור צעיר עולה לאוטובוס ועובר בין האנשים ועושה להם עם האצבע "יש לך שקל" אחר כך הוא הגיע אלי ושאל אז התעלמתי ממנו ואז הוא אמר "את חרשת" אמרתי לו כן ושאלתי בשביל מה אתה צריך שקל אז הוא ענה "לקנות בורקס" לא גועל נפש הוא צעיר בן 17-18 שילך לחפש עבודה, לא חסר עבודות לחירשים. אני עובדת במפעל וכל אחד יכול לעבוד שם. כל פעם ראיתי אותו בעיר מסתובב ומבקש כסף מאנשים ברחוב כמו שאני הייתי שואלת את החברים שלי בקפיטריה בבית ספר יש לך שקל חסר לי לסנביץ בכול מקרה, הכול בחינוך של ההורים. תחנכי טוב את הילד שלך תלמדי אותו לדבר בעצמך תקפידי איתו על הכול ותדאגי לו כל הזמן... שלא יהיה חסר לו אל תדאגי, לא נראה לי שהבן שלך אי פעם יגיע חמצב כזה שהוא יצטרך לקבץ נדבות עם אמא כזאת דואגת ואכפתית! בכול מקרה אני גם חושבת שהקבוצה הזאת של החירשים שמקבצים נדבות בצורה כזאת גורמת לנו להיראות רע בעיני החברה כי אנשים שלא מכירים חירשים לא יודעים מי אנחנו ואז הם רואים חירש במצב כזה... מה הם יחשבו?!

אהה אוקי

הבאתי את הדוגמה כי מדברים על הנושא הזה בשירשור הזה אבל את רוצה דוגמא על אנשים מצליחים? סבבה אני אתן לך כל החברות שלי בגילי עכשיו אחרי צבא יש לי אחת שאיך שהיא השתחררה מצאה ישר עבודה והיא מסתדרת מעולה למרות שהיא באה מבית שהמצב הכלכלי שלהם לא משהו ואני מעריצה אותה על זה. יש לי חברה ממקום אחר מבית שלהורים שלה יש עסק עצמאי והיא לקחה את עצמה בידיים וחיפשה עבודה טובה וחסכה כסף לבד בכוחות עצמה בלי להיות תלויה באף אחד ולא בהורים שלה היא ממש עצמאית ושתיהן חירשות ואני רואה אותן מסתדרות מעולה עם השומעים למרות המגבלות של השפה והשמיעה. לדעתי אין דבר כזה "לא יכול" יש "לא רוצה". אם בנאדם רוצה משהו ויש לו כוח רצון ומוטיבציה הוא יכול לגעת בשמים הוא יכול לכבוש את העולם ולעשות מה שבא לו גם אם הוא עיוור חירש אילם נכה משותק ובעל פיגור שיכלי לכול אחד מאיתנו יש מקום בעולם הזה צריך רק דחיפה קטנה קדימה ללמוד להשקיע ללכת ללשכת עבודה לכוח אדם ומיד יסדרו לו עבודה בין אם זה לשטוף כלים לנקות רצפה לעבוד במפעל במטבח ובין אם זה להיות אדריכל מעצב אופנה מנהל מצליח כולם יכולים רק תוכיחו את עצמכם ותראו שאתם שווים.

אחלה,את רואה,אפשר,עם טיפה של רצון

ומה שניסיתי להגיד לך, שהאנשים השומעים לא לוקחים רק דוגמאות מאותם קבצנים שמנסים לקחת את מיטב כספינו בשביל להתקיים,הם מסתכלים על כולם (ככה נראה לי לפחות),. חירש כזה שמקבץ נדבות,היה מקבץ גם אילו היה שומע ...ככה אני מאמינה. זה הכל עניין של אופי.

למעלה