מקבצי הנדבות

ולגביי פרנסה,אני מכבדת כל אדם שעובד

למחייתו,כל עבודה מכבדת את בעליה. אבל מה: שלא יהיה חוצפה,אני יושבת באירוע,ופתאום בא לי איזה אחד יעני משחק אותה עני וצריך עזרה.....למה באירוע? מה חטאתי??? הוא פשוט דורש שאני ארחם עליו,את מבינה על מה מדברים??? רוצה לעבוד,תעבוד,אבל עם טאקט.

אמיר335

New member
אם כבר מעלים את הנושא הזה

אז באמת שבאים חרשים אלי לעבודה ומבקשים תרומות אני לא יודע איפה לקבור את עצמי. אני לא מדבר על מוכרי הבובות. אלא על כמה ספציפים שמידי פעם באים עם אותו פתק דהוי ומלוכלך שאומר: "אני חרש וצריך לקנות מכשיר שמיעה חדש" רבק בקצב הזה הם מחליפים מכשירים כמו גרביים. לפחות תחליפו את הפתק
יאללה הנה העגבניות שתם הולכים לזרוק עלי: "שונא חרשים" "מתבייש בחרשים" אני יורד למקלט
שוב אני אומר לא כולם!!! אלא רק כמה ספציפים עם אותו הפתק אותו המכשיר. ואתה בלורית שיער אותו חיתוך דיבור מה יש לומר

HOT-yes מתגייסות למען החרשים

לקראת יום ההתרמה הארצי למען החרשים, ’הטה אוזן לדממה’, שיערך ב-20 בנובמבר, פנו ארגוני החרשים לערוצי הטלוויזיה בכבלים ובלווין, בבקשה כי יקרינו בשבוע שלפני כן סרטי קולנוע העוסקים בעולמם של החרשים וכבדי השמיעה. לפנייתם צירפו ארגוני החרשים רשימה של כעשרה סרטי קולנוע, העוסקים בעולמו של האדם החירש וכבד השמיעה. "החירשות היא נכות נסתרת, ובשל כך אוכלוסיית החרשים וכבדי השמיעה נזנחת ונשכחת, ורוב הציבור בישראל אינו מודע למצוקתם של החרשים וכבדי השמיעה ולקשיים עימם הם נאלצים להתמודד בחיי היום יום", כתבו נציגי ארגוני החרשים בפנייתם ל-yes ול-HOT. "הקרנת סרטי קולנוע סמוך ליום ההתרמה יכולה ליצור אמפטיה והזדהות עם אוכלוסיית החרשים ולהבאת הנושא לתודעת הציבור". בחברת YES שיבצו להקרנה בימים שלפני מבצע ההתרמה שלושה סרטים העוסקים בעולמם של החרשים וכבדי השמיעה: בשבת (ה- 18 בנובמבר) יוקרנו בערוץ yes 3 הסרטים ’אהובתי הנצחית’ על בטהובן, וסרט רוסי משנת 1992 של הבמאי ולארי טוטורובסקי, העוסק בעולמם של החרשים. ביום ראשון (ה- 19 בנובמבר) יוקרן ב- yes1 הסרט על דין פרנקי, ’עולמו של ילד חרש’. בחברת HOT הודיעה מיכל בידרמן, מנהלת תחום הסרטים בחברה, כי בשל לוח הזמנים הקצר ובהעדר זכויות שידור, לא יוכלו להקרין סרטים מעולמם של החרשים וכבדי השמיעה בשבוע שלפני מבצע ההתרמה. עם זאת ציינו בחברה כי כל הפקות המקור של HOT ילוו בכתוביות או בתרגום לשפת הסימנים, ולקראת סוף השנה תחל החברה לשדר את תוכניתו של גיל חובב ב-HOT3, בליווי שפת הסימנים.שקל על בורקס.....

zorian

New member
הרצון לא להתאבד בגלל שאין קצבת נכות

מלאה כאשר בחורים אומללים אלה חיים על 1300 ש"ח בחודש הבטחת הכנסה כקיצבה יחידה או משלימה לקיצבת נכות חלקית (כמובן 1100 ש"ח קיצבת נכות הכי קטנה בישראל זה מה שחירש אילם מקבל) דוחף אותם לקיבוץ נדבות. מצער מאוד להגיד אבל אתם שעובדים - אתם מעטים מאוד. רבים מכם קיבלו תמיכה מהמערכת / ממשפחה במעמד בינוני להגיע לאן שהגעתם. חירש שיש לו אם חד הורית עם הבטחת הכנסה אף אחד לא יציל אותו מאדישותם של מעסיקים לגבי מצבו ויש ערים רבות בישראל שרוסית מוגדרת כיתרון לגבי משרות ונגד זה מי יכול להילחם? ואם ישנם מקרים של חרשים / כבדי שמיעה עם משפחות ממצב כלכלי הכי גרוע שיש שהצליחו בכוחות עצמם הרי זה לא רק תלוי בהם אלא גם בסביבה (בעיר / יישוב) בה יש אנשים בלי דעות קדומות ועם לב טוב אשר מוכנים לקחת סיכון בהעסקת הלק"ש - שהרי חירש עם מכשיר שמיעה זה מסבך מאוד את המצב ולרוב המעסיק פוחד שמשהו יקרה למכשיר שמיעה במהלך העבודה ולא רוצה להסתכן בתביעה לפיצויים. אם אתם הלק"ש שכבר עובדים כל כך חרדים לכבוד שלכם ולתדמית שלכם תדעו לכם שחלק מהעניין הוא גם באשמתכם. כי דמי תקשורת של 300 ש"ח אינם יכולים להיות פיתרון עבורם. מעניין שכבר 60 שנה אתם יושבים על הגדר ולא חושבים אי פעם לצאת למאבק בבג"צ למען הגדלת אי הכושר 60% ל-75% גם מעבר לגיל 18 בשם ההצטדקות שלא יכול לחול שיפור חד בשמיעה ביום הראשון של גיל 18. אולי אם תהיה קצבת נכות מלאה לאותם חרשים קבצנים הם ירגישו שהמדינה מכבדת אותם וחלק מהם לא יגיע לייאוש אחרי גיל 18.

היה אחד שקיבץ נדבות בתחנה המרכזית

בתל אביב, באמצעות מכירת מחזיק מפתחות "כדי לקנות מכשיר שמיעה". קניתי ממנו פעמיים מחזיקי מפתחות, אבל אחרי שראיתי שהוא מקבץ כל יום מספיק כסף לקנות יותר ממכשיר שמיעה אחד כתבתי לו על הכרטיס "יש לך כבר מזמן מספיק כסף לקנות מכשיר שמיעה, לך לעבוד". הוא הרים את הכרטיס, נעץ בי מבט והלך כשהוא משאיר את מחזיק המפתחות מאחוריו. קראתי לו- והוא הסתובב ולקח את המכשיר. מסקנה- לא כל מי שמציג את עצמו כחירש הוא באמת כזה.

ailag

New member
תופעה מרגיזה

(אגב, השרשור הזה מקודם בדף הפורומים
) יצא לי לסמן לאחד מאלה שאין עליי כסף (כשלמדתי שס"י בסיסית) והוא אפילו לא מצמץ לכיווני - לא כאילו לא אכפת לו, נראה שהוא פשוט לא חירש. כלומר, השמיעה שלי טובה אז קשה לי להזדהות עם זה אישית, אבל אפשר לשער שאם בנאדם לא שומע הוא ישים לב לתקשורת שלא בקול מאנשים אחרים. שאם מישהו מסמן לו, אפילו אם הוא לא יודע שס"י הוא יסתובב לרגע אינסטינקטיבית. חוץ מזה, זה מאוד חבל שהסיטואציות היחידות בהן לשומעים יוצא להתקל בחירשים הן סיטואציות של קיבוץ נדבות של חרש. אנחנו לא יודעים כלום על אורח החיים של חרשים, וזה המידע היחיד שנותנים לנו?

לגבי מקבצי נדבות

תראו, אני נתקלתי בתופעה לא פעם , מכירה את התופעה של חרשים מקבצי נדבות הרבה שנים, בדרך כלל בבתי קפה בתל אביב .. אני חושבת שעצם זה שהם גם מציעים משהו בתמורה, כגון מחזיקי מפתחות, בובות קטנות.. וגם נותנים קבלה ... הם בעיני, מצטיירים טוב יותר מאשר אותם מקבצי הנדבות שיושבים בצידי הרחוב בליית ברירה ומוזנחים .. תראו, אי אפשר לשפוט.. ואם אנשים הגיעו למצב הזה, אז כדאי רק לבוא לקראתם ..ולא לצאת כנגדם בססמאות אידיאולוגיות ועקרונות ברזל.. כי זה רק יפגע להם בכיס בסופו של יום.

לגבי מקבצי נדבות במשרד הרווחה..

תראו,נתקלתי בתופעה לא פעם,מכיר את תופעה של ליקוי שמיעה מקבצי נדבות במשרד הרווחה..חותמים בסתר טופסים סל תקשורת בדרך כלל יוצאים בדלת אחורי..שאלתי את ליקוי שמיעה על מה מקבץ לו אדם ליקוי שמיעה שמתחזה לחרש במשרד הרווחה.היה רוצה גם לקבל נדבה ממשרד הרווחה מכסף של חרשים..התחזתי לשומע חקרתי את בנאדם ליקוי שמיעה קורות חיים..הופתעתי מדיבור ושמיעתו התחזה בקומבינות דרך מידע מחבר חרש..סמנתי לו כל כבוד התחזתי גם עשיתי קומבינות דרך שומעים צחקנו כל הדרך בנק..דיבר איתי בילדותו לא אהבת את חרשים תמיד התייחס לעצמו שומע גדל בעולם אחד שומעים בעל עסק חנות מספרה נתן לי כתובת חנות..ויצאתי מעניין חקירה..שלחתי מקבצים ליצנים חרשים אלופים שלי לחנות מספרה שלו..מאז התחרש ליקוי שמיעה ספר משלם כל חודש לליצן חרש דמי יומי להופעה של דקה שווה 15 שקל מסתכם לחודש 300 שקל אם לא יתרום לחרש ליצן יוסיף עוד ליצן חרש עוד ליצן חרש..למי שינצל את דמי סל תקשורת ישלם ביוקר לחרשים על ניצול...דמי תקשורת לחרשים זה כולל דמי תירגום שעולה לנו המון מאמצים בהפגנה חרשים..אם נגעתם בדמי תקשורת סבבה אך אם לא השתמשתם בתירגום בשנה יש לתרום את שעות תירגום להלן קלר שיש המון חרשים שזקוקים לעוד שעות תירגום כמו לאימי חרשת זקוקה תוסף שעות תירגום למעקף ריפואי..ויש עיוורים חרשים שזקוקים לתירגום מיוחדת לאנשיי מקצועים שמתרגמים דרך מגע ידיים אני מבקש בשמי תתרמו לאגודת חרשים עיוורים הלן קלר..ויש עוד סטודנטים חרשים שזקוקים תירגומים לקידום השכלה..לא תמיד שומעים יתרמו גם ליקוים שמיעה יכולים לתרום..אמת היא שהרוב חרשים תרמו חרש נולד לתן לחרשים ליקוי שמיעה נולד לקבל ונותן לשומעים..הלן קלר לא יכולה להתמודד לבד שמנצלים את הטובות מהלן קלר שתרמה לנו כותל מקדש ביד לבנים 13..זקוקה לתרומות שעות תירגום...תודה!

לגבי חרש שמבקש תו חניה

לקוי שמיעה שמבקש דמי תקשורת שמיועד לחרשים זה ניצול? מה אתה יודע על אחוז הירידה שלו בשמיעה?.. וממתי סוללות ותיקון מכשירי שמיעה זה הפריבילגיה של חרשים ולא של לקויי שמיעה שיש להם מכשירים? ומה עם חרש שמבקש תו חניה שמיועד לנכים? זה בסדר?

חהחהחהחהחהחהחהחהחהחהחהחחהחחחהחחחחחח

יש יניב מצרפי ויש דון סקוטי..דבר ראשון בקשר לקבצן נדבה ליקוי שמיעה לא היה לו אפילו מכשיר שמיעה...יש המון ליקוים שמיעה שלא מרכיבים מכשיר שמיעה...דיבר איתי על ניצול ולא התכוונתי להצביע שלא יקבל רק דיבר איתי על ניצול...זה לא מה שמעניין לליקוי שמיעה על חרשים רק דיבר שניצל את קיצבת סל תקשורת כדאי לממן את מספרה שלו וניסה לשכנע אותי איך לנצל גם את קיצבת ביטוח לאומי בשביל לקבל הטובות להקלה עסק..יש שומעים שמנצלים את חרשים ויש ליקוים שמיעה שמנצלים את חרשים ולא יגידו לשומעים לאנשים טובים וגם לא ליקוים שמיעה לא תמיד טובים..אני מאמין רק לחרשים כי אין להם מה לנצל הם אנשים בעיניי אמיתים לא תשכענו אותי במיליון דולרים לאמין בליקוים שמיעה או לאמין בשומעים גם לא שפת סמנים מיומנים..מצטער מבלי לפגוע באחרים ליקוים שמיעה ומבלי לפגוע גם לשומעים..לא התכוונתי לכולם התכוונתי ליש ויש ויש ולא מיעוט ולא פחות יש ויש ויש...חוצמזה בקשר אלי הצחקת אותי עד שזלגו לי דמעות על תו נכה..אני גאה בעצמי שפרסמתי היום אני בקשר טוב עם עירייה תל אביב ולא עיתונאים ולא אותכם ליקוים שמיעה ולא שומעים..מי שביקש ממני לפרסם זה עירייה תל אביב שאפילו לא תאמינו שמנהלת אגף קנסות בעירייה תל אביב כעסה אלי שלא שיתפתי אותה לתמונה..היא בעצמה שתבעה אותי אך מכבדת אותי ולא את אחרים..13 שנה אני בתל אביב מה תתוכחו איתי על ביזבוז זמנכם להתווכח איתי ארצה לראותכם בתל אביב למשך 13 שנה עם רכב אחד ועם משפחה חרשים ולא אף שומע ולא חברים שומעים ולא משפחה שומעים ולא שכנים שומעים..אני לא מאחל לאף אחד להיות במקומי..עד היום מלחמה לא הסתיימה חוץ מדוחות יש לי המון מלחמות שיובילו אותכם לטובתכם שלא תרגישו בזה קשה המלחמות שלי מהקלות אותכם לנצל לטובתכם חרשים ולא ליקוי שמיעה ולא שומעים שלא תאמינו שהיו גם רוצים לקבל תו נכה..!

למעלה