קעקוע סיטי דאון דאון

LITAL200666

New member
העניין של הסבון עוד לא ברור!

עדיין לא היה אצל מי לברר אצלי בלימודים כל העניין עם צחצוח עם סבון טבעי!! אז כך שעוד שום דבר לא ברור ובטוח לשימוש!

moran f

New member
אבל למה לי?

אני מניחה שלצחצח עם סבון יהיה לא מזיק בערך כמו לצחצח עם משחה, אבל אני לא יודעת כמה מועיל זה יהיה. כמובן, כמו שלבלוע משחת שיניים זה לא בריא, כך גם עם סבון (כן, גם סבון טבעי). באופן אישי, אני ממילא לא מתכוונת לעבור לצחצוח עם סבון כי האתר לא היה קרוב ללשכנע אותי, אז כל סימני הקריאה האלו בתגובה אלי קצת מיותרים

שָׂרָה

New member
לא. הוא לא מייצר סבון. הוא ייצר רק

ספר בנושא. לחצחצח עם סבון לא נורא בכלל! אין לזה טעם וזה בכלל מרענן מאד את הפה. נו, אני מעדיפה את זה מאשר קידוח וסתימות וטיפולי שורש.

LITAL200666

New member
שרה רק שתדעי לך

שיננית לא יכולה לפספס מקומות שהיא רואה אבנית .ואת כן יכולה, את חושבת שאת כן מורידה בהדרגה את כל אבניתתתת בכל שיניים אבל עדיין זה לא מדוייק. ישנה אבנית תת חניכית שזה קצת בתוך חניכיים ואני לא חושבת שאת יכולה להוריד את אבנית זו או כל בנאדם עם צחצוח ושרה אנא ממך את מבריחה לי את כל הפציינטים:)))

שָׂרָה

New member
תשמעי, אני לא מחזיקה בניקוי שיניים

ולגבי הסבון זה עוזר גם לאבנית שנמצאת מתחת לחניכיים. בהדרגה השיניים מקבלות את צבען הלבן היפה, והחניכיים פתאום צמודות כל כך יפה לשן בלי רווחים ו'כיסים' הסיבה שאני לא מחזיקה בניקוי שיניים, כי זה מחליש את האמיל של השן, וגורם לשן להיות רגישה לחורים. אני מכירה המון אנשים שהולכים באדיקות לרופא שיניים לניקוי כל חצי שנה והשיניים שלהם במצב איום ונורא, אפורות, דהויות וכל הזמן סתימות חדשות. לא תודה! אז לאמיר: כמה הוראות בסיסיות על ציחצוח שיניים בטוח: ציחצוח אגרסיבי מדי, יכול לפגוע בשן! זה גורם לשחיקה באמיל. אז צריכים מברשת שיניים עם שיערות גמישות בינוניות. לא רכות מדי ולא קשות מדי. מצחצחים יסודי בכל הפה וגם על החניכיים, שזה עושה מסג' בחניכיים. אבל יש בעיה שאם המים מופלרים לדעתי הבלתי מקצועית (בניגוד לממסד התומך בהפלרה) זה מזיק לשן. אז אפשר להשתמש במים מינרלים אמיתיים (ולא סתם שם מוצר ) כך שזה יהיה בלי פלואור. להשתמש בהם לצחצוח השיניים. אם יש אפטות בפה או חניכיים מדממות שיכול להעיד על זיהום, אז בנוסף על הצחצוח עם הסבון, צריך בפעם השניה לשים כמות נכבדה של מלח על המברשת הלחה ואז לצחצח. המלח גורם לקצף רב בפה כאילו שזה מסבון או משחה. ואז בהדרגה עם התמדה הבעיה חולפת. אם יש ריח רע מהפה שלא עובר גם עם הטיפול הזה, בדרך כלל זה בגלל שזה בא מהקיבה או הגרון, עם חלקי אוכל מרקיבים שנדבקו. (אבל לבדוק אצל רופא שיניים אם זה לא בגלל שיניים שנרקבו או מה) גם כן צריכים להשתמש בחוט דנטלי ובעדינות לנקות בין השיניים. המסג' עם המברשת והסבון מאד בריא לחניכיים ומעודד אותן לחזור להיות דבוקות היטב לשן בלי 'כיסים' אם רוצים למנוע חורים ככל האפשר כדאי לשטוף את הפה ו\או לשתות מים אחרי שאוכלים מתוק, או אוכל חומצי כמו תפוזים ובשר ולבן. וכאן קישור למחקר של רופא שניים על תרבויות עתיקות שלא היה להם שירות של רופאי שיניים לעומת תרבויות עתיקות שנחשפו למזונו של האדם הלבן. לחיצה על הקישור תביא לתוכן עניינים. אפשר פשוט ללחוץ על הפרקים ולמצוא תמונות מרתקות שאפשר לראות שיניםי של - מול שיניים של. ומי שיש לו סבלנות לקרוא אנגלית יכול לקרוא את הפרטים מה הם אוכלים, ומה הם עושים לבריאות השיניים שלהם. ולך, שיננית יקרה, אני לא מבריחה ממך אף אחד
כי כל עוד שאנשים יפחדו לצחצח עם הסבון, הם יבואו אליך

LITAL200666

New member
כמה שאלות אליךך

את שיננית או רופאה,סייעת???? כאילו איך את נותנת מידע כזה בביטחון לאנשים ?!? איך ייתכן אחרי שימוש בסבון טבעי הרווחים פיתאום יחזרו "כ"כ יפה לאחד השני"?!.ושנית אני לא יודעת אילו אנשים את מכירה!!!ואת בעצם אומרת עכשיו וממליצה לאנשים לא ללכת לרופאי שיניים!!את יודעת איזה אחריות את לוקחת על המילים שלך????ושלישית צחצוח אגרסיבי במברשת שיניים מזיק לחניכיים ולא בשיניים!!!כי שן זה חומר חזק לעומת חניכיים. רביעית-בסבון טבעי אין חומר פלאוריד חזק שמונע עששות !!צריך לצחצח ישירותתת על השיניים עם חומר פלואוריד חמישית-אחרי שאוכלים מתוק הרפואת שיניים ממליצה לצחצח היטב עם מברשת ולא עם מים כי זה שאת שותה מים ובולעת והמים לא נוגעים בדיוק ישירות בשיניים זה לא כ"כ עוזר זה רק עוד דבר שתורם לצחצוח עם משחת שיניים!!או לקחת מסטיק ללא סוכר שזה ממש מסלק את כל השאריות מזון ,או לאכול תפוח עץ !אני לא מבינה איך בשר לבן מסלק את כל השאריות בשיניים?!?!? ודבר אחרוןןןןןןןןן אנו חיים בעידן המודרני ולא בתרבות העתיקה!!! אז בבקשה ממך אל תציגי דברים כאן לפי מה שאת חושבת או לפי מאמרים על תרבות עתיקה אם את תגידי שאת רופאה או שיננית אני יכולה לוותר לך

שָׂרָה

New member
התרבויות העתיקות *האלו* הגיעו ל100

זה גם כתוב במחקרים האלו
גם בתנ"ך מסופר על אנשים שחיו כל כך הרבה שנים, לפחות זה תיעוד רשמי כלל עולמי
נכון שאנו חיים בעידן המודרני, אבל האם עלינו לסבול לתחלואים של העידן הזה? אני מחזיקה בעד להנות משתי העולמות ולקחת את הטוב מעידן הפרימיטיבי וגם לנצל את הטוב של העידן המודרני. השלדים מהעידן העתיק לכולם יש שיניים מושלמות וישרות. איך זה שהשיניים שלהם שרדו אלפי שנים כשלדים, לעומת השיניים של האדם המודרני שמתרקבות בעודו חי? האין אבסורד במצב הזה? איפה ראית שאמרתי לא ללכת לרופאי שיניים?
וגם אמרתי שלפי דעתי הלא מקצועית שאין תועלת בהוספת פלואוריד. פלואוריד מזיק לשיניים וזהו. זה רעל. זה גורם לשיניים להיות פריכות ורגישות לחורים, פוגע בצבע של השן. וכמות יתר גורמת לפגיעה בעצמות ולאוסטאופרוזיס (בריחת סידן) וגם לסרטן. אין שום מחקר התומך בהפלרה. תביאי לי מחקרים המעידים על ירידה משמעותית בעששת באזורים מופלרים לעומת אזורים לא מופלרים. אין מחקרים כאלו. נאדה כלום! אם הפלואור היה עוזר כמו שמספרים, כל הילדים הטובים ההולכים לרופא שיניים כל חצי שנה היו צריכים להיות עם שיניים מושלמות או כמעט מושלמות. למה לכולם יש סתימות וחורים וטיפולי שורש? למה? שאלה טובה! (ואל תגידי שהם לא מקפידים על ציחצוח וכו'. אני מדברת על אלו שכן מקפידים על כל הכללים ועושים כל מה שצריך: צחצוח עם משחת שיניים עם אמין פלואוריד 3 פעמים ביום, כולל ניקוי עם חוט דנטלי בין השיניים, כולל ציחצוח קפדני בין הארוחות, ושטיפה עם מי פה עם פלואור, כולל ניקוי שיניים\חניכיים אצל השיננית כל חצי שנה)

LITAL200666

New member
חבל על הויכוחים!

זה פורום שמיועד לבעיות של לקוי שמיעה ולא לבעיות בבריאות השיניים! את כתבת בהודעה שלך שאת מעדיפה לא ללכת לרופא שיניים לניקוי ,או סתימות,טיפולי שורש את חייבת להבין שמה לך יש במצב דנטלי לא לכולם ככה !! כל אחד עם המצב דנטלי אחר,וגנטי,מחלות פריודונטליות. אני יכולה להביא לך חופשי מחקרים על מי הפלרה !הדפים הלימודיים אצלי בבית את יכולה לבוא ולראות!!לא סתם הרופאי שיניים אצלנו מעבירים אינסוף קורסים ושיעורים עיונים על זה ! ושוב היום "בעידן המודרני" יש מלא ג'אנק פוד ,ומלא ממתקים,והרבה ילדים שלא שומרים על שיניהם,או חבלות שהם מקבלים ,צפיפות שיניים. אין דבר כזה ילד שאין לו סתימה אחת!!אין דבר כזה שיניים מושלמות,שוב כל אחד בהתאם לטיפול שלו בשיניים,גנטיקה. אם את אומרת שסבון טבעי מונע עששות וחורים אז מה אני אגיד לך אין לי כוח כבר להתווכח איתך על זה..את מביאה טענות לא נכונות

שָׂרָה

New member
טוב, מה שתרצי. אז נפסיק להתווכח כאן

לא בגלל שאין לי מה לענות
בטח שלילדים יש שיניים צפופות. אם אוכלים זבל, מקבלים גולגולת צרה מדי שאין לה מקום לכל השיניים. כמו האימרה: אתה זה מה שאתה אוכל. בשמחה, תביאי לי קישורים למחקרים המוכיחים על הבדל משמעותי ברמות העששת בנוכחות הפלרה. לפחות דבר אחד את מסכימה איתי שאין ילד בלי עששת בעידן המודרני (חחחחח בעידן הפלואור
) אם בא לך להמשיך בוויכוח, אוכל לכתוב על זה משהו בבלוג שלי ושם נמשיך לדבר.. טוב? (צחקתי)

moran f

New member
וזו כבר שאלה של ספירה

בשבטים נידחים באפריקה יש אנשים שחיים הרבה יותר מ-100 שנים. רק מה? הם פשוט לא סופרים שנים כמונו, כך שיכול להיות ששנה מסויימת תהיה חודש ושנה אחרת תהיה 4 חודשים ושנה שלישית תהיה שנה. אז לא פלא שקל לעבור את ה-100. להנות משני העולמות זה יופי - בהצלחה לך עם זה. אולי את תלמדי את העולם לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה (ואחר כך, כמובן, לצחצח עם סבון).

שרה, קראתי את כל מה שכתבת

וזה נשמע מעניין מאוד! אבל עוד יותר מעניין שמעולם לא שמעתי על דבר כזה והמחשבה שישאר לי טעם של סבון בפה אחרי הצחצוח, מחרידה... ואני אחת שממש נגעלת מריח של משחת שיניים!!! ושלא נדבר על הטעם חחח אבל אין מה לעשות מצחצחים אבל מה שאת אומרת נשמע אמין מאוד, וליטל קצת קיבלה סערת רגשות ולא קראה בדיוק רב את מה שאמרת... עכשיו הסבר!!! אני רוצה לנסות את זה אז יאללה, איפה אני קונה סבון טיבעי? מה מהסבונים האלה של ללין וסבון של פעם? יש לי אחד שקניתי מזמן והוא היה מיועד לטיפול באקנה (מה שהתגלה כחרטא)... נראה לי מגעיל... בכול אופן, במה את משתמשת? את אשכרה משתמשת בזה כל יום??? ואיך לעשות את זה? לשפשף את הסבון על המברשת? ואז על השיניים? ומה את עושה עם הטעם??? יאללה תעני על הכול זה יעזור לי לקבל קצת אומץ לנסות את זה! כי אם מה שאת טוענת באמת נכון אז למה לבזבז כסף על משחת שיניים מסריחה חחח...

LITAL200666

New member
נופו למה את מכניסה מילים לא נכונות

אני לא קיבלתי שום סערת רגשות!אני לא יודעת איך את קובעת את זה?! אני רק אומרת שלא אמרו לנו כלוםםםםם בלימודים על צחצוח עם סבון טבעי! ולא שמענו שום שמץ של מושג על צחצוח עם סבון!!!! אבל את יודעת תנסי ,תהיי השפן הנסיוני הראשון שלנו!!! אח"כ תבואי ותגידי לי אם זה הוריד לך את כל אבניתתתתתתתתתתתתתתתתתת בשיניים אההה כמעט שכחתי להגיד אני מקווה שתוכלי להכניס את כל העיניים לתוך פה ושיניים שלך ותגידי לי אם הצלחת להוריד את כל אבנית בכל שן ושן אל תשכחי לעדכן אותי:) את רואה אני ממש לא בסערת רגשות !מסוקרנת כמוך ומעניין אם זה יצליח :) (ואגב הסבון ממילא יעלה לך כסף כמו משחת שיניים)

למעלה