למי מכם יש רישיון נהיגה?

אמיר335

New member
למי מכם יש רישיון נהיגה?

עד כמה בעיית השמיעה מפריעה או לא מפריעה בנהיגה? ואיך מתמודדים עם הנהג הישראלי עם המכשירים או בלעדיהם
. ואגב לי יש רישיון רק שלא נהגתי כבר הרבה שנים מסיבות שונות ומשונות

צלף

New member
אה זה סיפור- כן יש לי ../images/Emo73.gif

אחרי ששמעתי תגובות מחברי השומעים שלחרשים וכבדי שמיעה יש בעיות לנהוג, ובסוף עברתי בטסט השני... (שחלק מחברי היה בעברם מעבר בטסט השישי דוקא... לדעתי יש יתרון לכבדי שמיעה ולחרשים על השומעים בנהיגה, בכך שהשומעים מרשים לעצמם הרבה פעמים להקשיב לרדיו , לדבר בסלולרי עם או בלי דיבוריתת לנהל שיחה עם היושב לידו במכונית - התרכזות בכל הסחות דעת שמיעתיות הרבה פעמים באה על חשבון התרכזות בנהיגה... היתרון הזה למעלה לדעתי מבטל יתרון שיש לשומעים בכך שיש להם שמיעה כיוונית והם יכולים לשער כיוון הרעש (שגם כך במכוניות החדישות שאוטמות את המכונית לרעשים חיצוניים זה לא יתרון בולט).

הבעיה

שלקויי שמיעה לרוב מדברים בהודעות SMS וכבר יצא לי לנסוע עם חרשים מטורפים באמצע הנהיגה מנהלים שיחות שלמות בSMS... אני אגב, בתהליכים... תקועה עם התאוריה כבר לקחתי 10 שיעורים גיר רגיל והיה לי מאוד קשה והמורה (שטוען שיש לו ניסיון עם לקויי שמיעה) היה חסר סבלנות ולעיתים התפרץ עלי וצעק עלי כשלא הבנתי אותו וגם אם הבנתי אותו, היה לו קשה להאמין שבאמת הבנתי והיה חוזר על דבריו כשלא היה צורך וזה מאוד הלחיץ אותי לנסוע איתו ובגלל הלחץ עשיתי טעויות מפגרות... ובנוסף לכול הצרות הייתי חיילת שחוזרת הביתה בערב והשיעורים התקיימו בשעות הערב ב"זמן תאורה" חחח אז הייתי התלמידה האחרונה שלו במשך היום והוא פשוט התפרץ עלי. זה היה לי מאוד קשה גם לנסות להבין אותו ולהרגיע אותו שאני כן מבינה אותו ולהילחץ מהצעקות שלו. מיותר לציין שאחרי 10 שיעורים שילמתי ולא קבעתי איתו שיעור נוסף. אין מה לעשות, צריך למצוא אנשים עם סבלנות. לבנאדם הזה לא היה סבלנות בגרוש. בכל מקרה, מהניסיון הזה למדתי שבגלל הלקות בשמיעה אנחנו חייבים להיות פי עשר מרוכזים בנהיגה מהשומעים ולא לתת לדברים אחרים להסיח את דעתנו בזמן הנהיגה... זה ממש מפחיד לאור התאונות המחרידות שקורות מדי יום על הכביש....

צלף

New member
הצעות בשבילך

מורה נהיגה זה לפעמים כמו דייט, לא הולך עם מורה נהיגה אחדה, חפשי לך אחר סבלני יותר.
בהתחלה לפני שמתחילים תסבירי למורה לנהיגה על הקשיים שלך, ותקבעי כלללים מוסכמים, כולל הסכמה שבמקרה של הסברים מסובכים, הוא צריך לסמן לך לעצור בצד, ואז ולהסביר פנים מול פנים (ולהדליק אור במכונית לזמן שיחה בלילה) ולהסביר את מה שצריך..
אם אחרי זה הוא לא יודע להתיחס אליך בסבלנות, הוא לא שידוך, חפשי לך מורה נהיגה שמתאים יותר ככלות הכל זה הכסף שלך. (ואם את גרה באזור ירושלים או בית שמש והסביבה, אני יכול להמליץ לך על המורה שהיה לי וכרגע גם עובד עם חרשים אחרים).
תיאורייה - למדתי באוניבריסטה עשיתי בלי סוף מבחנים, והבחינה ההכי קשה שהיתה לי זה התאורייה, בגלל שבלי לנהוג קשה למצוא בזה הגיון בתקנות הללו, אני השתדלתי בזמן לימודי תיאורייה לשבת בצמקום הראשון ליד הנהג במונית או באוטובוס ולהסתכל על הדרך ולתפוס מה ההגיון בכל התמרורים, וגם הייתי חוזר על הבחינות האמרקאיות עד שהייתי מוציא מספר שגיאות נמוך, ורק אחרי זה נגשתי, עברתי בראשונה אבל זה היה קשה...
SMS בנהיגה, זה הטפשות לשמה, מילא לקרוא אבל להקיש בזמן שנוהגים
- , אני התכונתי לחרשים וכבדי שמיעה חכמים חושבים, ונזהרים...

אייני

New member
אין מה להילחץ עם התיאוריה

הכל שם זה היגיון דיי פשוט... כמעט 90% מהתמרורים מובנים מאליהם ככה שעליהם לא צריך לחרוש יותר מדיי... אני למדתי לתיאוריה יומיים שלושה מראש ועברתי בלי בעיה, סתם לזכור את כל החוקים וזה, יש ספרים שיכולים לעזור לך בלי בעיה. מה שעזר לי הכי הרבה ללמוד, אגב, זה לפתור מבחנים, אז אני מאוד ממליץ לך להתאמן על זה.

nickey

New member
לי אמרו שיהיה לי מאוד

קשה ללמוד נהיגה ושאני לא אצליח להסתדר עם המורה, אבל בפועל הוא סימן לי ימינה שמאלה ולימדתי אותו סימנים בסיסיים כמו לעצור, להאט, לחנות, וכל פעם שהוא רצה לומר לי משהו באמצע הנסיעה, או שהוא היה כותב על לוח מחיק לבן כזה
או שהיה מורה לי לעצור בצד ואז הוא היה אומר לי... אבל לרוב הוא העיר לי רק בסוף הנהיגה, וגם זה בקושי... בזכותו עברתי טסט ראשון בחיפה, הוא גם הסביר יפה לבוחן איך להתנהג איתי, והיה לי מזל שנפלתי על בוחן לא מניאק
בקרוב חוגגת 3 שנים לרישיון.

ממש קל להוציא רישיון רכב לחרשים

ממש קשה להוציא רישיון לאדם שומע..סקר עולמי נקבע חרשים נוהגים בזהירות יותר משומעים בהרבה יותר...שומעים לא יוכלים לנהוג כמו חרשים..שלא מסתכלים על כביש..פעם נהגתי ישב חברי ליקוי שמיעה לידי נוהג מסמן לי מכל 5 דקות להסתכל על כביש זה לא יודע לנהוג.אימו ליקוי שמיעה ישבה מאוחרי מושבי לא מפסיקה להסעיר בנסיעה לבנה שיפסיק אותי מסתכל אל ליקוי שמיעה ומסתכל במראה אל אימו נסערה מחוסר אחריותי נהיגה המשכתי את שלי שימשיכו לסעור לא יגידו להסתכל על כביש..התרגלתי לסמן שפת סמנים בפנים אל יושבים נוסעים ברכב..לא מפספס אף סימנים בנסיעה..לא יאשימו אותי עושה תאונה בגלל שפת סמנים גם קולות עושות תאונות..לשומעים קשה לנוהג שמדברים לחרשים קל לסמן סמנים בנהיגה..סיפור על חרש גרמניה זכה בנהיגה מירוצים בצרפת וחרש זכה בנהיגה מירוצים ראלי בקמרון..חרש אמריקה זכה בנהיגה זהירה בקליפורינה חרש זכה לנהוג 3 מיליון קילומטר באירופה..חרשים טובים בכביש חוץ מאוירון

תאונות..

עברתי המון תאונות לא בגלל שאני לא שומע..נהנתי להרוס את מכוניות שומעים בחניה..מכל פעם מסטל לי בראש עולה לרכב אמריקה שברולט נובה מודל 77 רכב טנקי יוצא לרוחבות קצרים כמו שיש ר"שי או בלפור או סמטאות בתל אביב מנדנד ברכבי לבין רכבים שומעים חונים מעירים את רחוב מאזעקות.התמכרתי לאזעקות מהבהבות פגעתי המון מכוניות...זה לא אומר שאני לא יודע לנהוג זה לא אומר שאני כועס על מכוניות שומעים זה לא אומר כלום רק נהנת לפגוע ולהעיר את רעשים מהבהבות..רכבי לא נפגע מפגיעות רק שריטות קלות הרכבי עשוי מפלדה טנק...זה לא אומר שאני לא יודע לנהוג... דורי קלגסבלד שומע?

נסעתי איתך

כמה פעמים וישבתי מאחורה מבועתת כל הזמן מדבר בנסיעה גם בSMS וגם עם הידיים תשמור על עצמך שאלוהים יעזור לך ואיזה שטויות אתה כותב כאן זה עושה לך שם רע! חבל אני אומרת לטובתך אתה כותב שאתה מתנגש במכוניות בכוונה כי אתה נהנה לראות אזעקות של מכוניות? לא, אתה לא חושב שאנשים אחרים משלמים על הנזקים שאתה עושה? זה עולה להם כסף! זה גורם למפח נפש ועצבים אני מקווה שאתה סתם מבלבל את המוח ולא מתכון ברצינות

אייני

New member
אלוהים ישמור

אני באמת מקווה שאתה צוחק. אחרת - בעיניי אתה רוצח לעתיד לכל דבר, ויש להתייחס אלייך בהתאם. אתה קולט ששאתה מסכן חיים של אנשים? מתי אתה תפסיק? כשתהרוג מישהו? כשתהפוך מישהו למשותק? לאנשים כמוך אסור לקבל רשיון בחיים. מה זה הזלזול הזה בחיי הציבור? כמה חבל שכל הדוגמאות וכל הסיפורים שאתה כותב כאן רק מראים כמה שהחרשים הם מפגרים וברבריים. אני מקווה שאין שומעים שנכנסים, מסיבות כאלו ואחרות, לפורום וקוראים את מה שאתה כותב. אם כן - אני מבקש להבהיר - האידיוט הזה אינו מצביע על כל החרשים. ההורים שלי, למשל, הם נהגים טובים, ברוך השם, נוסעים כמו שצריך, מסתכלים על הכביש ולא עושים שטויות.

אמיר335

New member
לא נראה לי שצריך לקחת ברצינות

את מלחמותיו של דון סקוטי בשומעים. זה כל פעם מצחיק אותי מחדש לקרוא אותו בועט/כועס/מתנגש/נלחם... אבל איכשהו יוצא מזה בשלום

אייני

New member
עכשיו הוא יוצא מזה בשלום

אבל לנהוג כמו שהוא נוהג? זה מתכון בטוח לרצח. זה כמו שתלך ברחוב עם רובה וכל פעם תירה קצת לכיוון כלשהו. יכול להיות שבהתחלה יהיה לך מזל ותפספס את כולם, אבל אם תמשיך ככה מישהו ייפגע או ימות.

לגימה שתייה טיפת אלכהול מהבהבת..

שיגעונות של אזעקות להזיק את שומעים מאזעקות..תל אביב רועשת מאזעקות יש גניבות ויש אותי מבהבהב..לפחות נהנתי מאזעקות מהבהבת..מאז הוציאו את רישיוני רכב לא הפסקתי להזיק אזעקות רכבים במקום ללכת במדרכה הייתי הולך למכוניות שומעים על מכסה על גג מקפיץ יורד עולה לרכב אחרת מקפיץ לכל אורך חניה..מה תגידו הליכה מטורפת...מה תגידו שהרגתי משהו שומע מפגיעות רגלי אל מכוניות...מה תגידו את מי הרגתי את שומע מאזעקות מבהבהת...לפחות לא אגנוב את מכוניות שומעים..ניתן לשומעים להמשיך להינות מנהיגה רק אם ניתן לי להינות מלילה של שיגעונות של אזעקות שווה...חברה ביטוח אודיומטר דציבלים צפירה המתריעה מפני סכנה מיידית של תקיפת צחוק...

למעלה